Kibeszélő Céhcsatatér frissítés

Xadornix

Aktív tag
Sedar mondta:

A csatlakozóknál miért 2:1 az átváltás? Például, ha majdnem összejött egy színjátszókert, mondjuk 90 a 100-ból, most marad belőle 45/100.
Sedar mondta:
Az átalakítás a következő módon fog végbemenni:
...
- 2 Nagy elefánt választókészlet töredék átalakul 1 céhcsatatér elefánt készlet töredékké

- 2 színjátszó kert töredék pedig 1 céhcsatatér elefánt készlet töredék lesz

A részletek még hátravannak, de mindenről értesítünk benneteket. Az új töredékeket már fel tudjátok használni az épületekhez.
Nos, az értesítés elmaradt, a cserét végrehajtották, immár csak értéktelen választókészlet rakható össze a sokszáz töredékemből, a korábbi út és kert helyett, ráadásul csak feleannyi.

Azt sem értem, miért felezték le, de azt pláne nem értem, hogy miért az átváltható részét is, nem pedig csak a hulladék töredékeket - azaz a százzal osztás maradékát - váltották be.
(Ez utóbbi a szoborra és elefántra is igaz, csak kétszázzal).

Hogy könnyebb legyen számszerűsíteni, például (zárójelben a 24 órás díj 11-es kastélybónusszal):
  • Színjátszó kert 4050 érme + 5—8 (9—14) drágakő
  • Nagy elefánt vk. 3240 érme + 4—7 (7—11) drágakő
  • Céhcsatatér elefántkészlet 3240 érme + 2—5 (5—8) drágakő
Vagyis minden 200 kert töredék 18—28 (2*(9—14)) drágakövet ért, helyette jár most 5—8 darab. Ez elég durva érvágás!

Szerintem illendő lenne visszaadni az átváltható mennyiségrészeket, és csak a felhasználhatatlan maradékokat átváltani (és a hozzáépíthetőknlé nem lefelezve).
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ha egy szektoron csapda van, akkor ugyanaz a demoralizációs százalék jelenik meg, mintha nem lenne.
Nem kéne, hogy ez befolyásolja a megjelenített demoralizációs százalék értékét?
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Nem, mert a csapda nem befolyásolja a demoralizációs százalékot. Ha nem dobod meg a mentőt demoralizáció kiszámításánál, akkor utána dobnod kell a demoralizáció duplázás ellen egy mentőt, hogy ne 2, hanem csak 1 demozást kapjál.

Tehát ha 80% van a külső szektorokon és két csapda a támadott szektoron (90%), akkor 100 oldalas dobókockánál ha 80 felé "dobsz", akkor utána újra egy 100 oldalassal 90 felé kell "dobnod", hogy ne 2 demoralizációt kapjál. Ha eleve 80 vagy alá "dobsz" az első "dobásnál", akkor egyik csapda sem "sül" el.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem, mert a csapda nem befolyásolja a demoralizációs százalékot. Ha nem dobod meg a mentőt demoralizáció kiszámításánál, akkor utána dobnod kell a demoralizáció duplázás ellen egy mentőt, hogy ne 2, hanem csak 1 demozást kapjál.

Tehát ha 80% van a külső szektorokon és két csapda a támadott szektoron (90%), akkor 100 oldalas dobókockánál ha 80 felé "dobsz", akkor utána újra egy 100 oldalassal 90 felé kell "dobnod", hogy ne 2 demoralizációt kapjál. Ha eleve 80 vagy alá "dobsz" az első "dobásnál", akkor egyik csapda sem "sül" el.

Így már értem, hogy miért ennyire lassú a szerver.
 
Azt szeretném megkérdezni, hogy a 6 etap után mi történik a pontokkal? Nullázódik? A nyert bajnokságok száma nem számít bele a ranglistába?
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Szerintem törlődni fognak a pontok, mert különben egy olyan hosszú számsort kapnánk, aminek semmi értelme nincs. Megmarad a győzelmek a száma, amihez hozzá jön majd a bajnokság nyertesének az első helyezése, ami azt jelenti, hogy 6 hétig biztos hogy az a céh vezeti a ranglistát.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szerintem törlődni fognak a pontok, mert különben egy olyan hosszú számsort kapnánk, aminek semmi értelme nincs. Megmarad a győzelmek a száma, amihez hozzá jön majd a bajnokság nyertesének az első helyezése, ami azt jelenti, hogy 6 hétig biztos hogy az a céh vezeti a ranglistát.
A pontok törlődnek de a győzelmek száma nem? Szerintem a győzelmek száma is törlődik.
A nyert bajnokság oké, hogy meglesz, bár szerintem az a sorrendbe nem számít bele. Így egyáltalán nem biztos, hogy 6 hétig ugyanaz fogja vezetni a bajnoksági rangsort.
 
A pontok törlődnek de a győzelmek száma nem? Szerintem a győzelmek száma is törlődik.
A nyert bajnokság oké, hogy meglesz, bár szerintem az a sorrendbe nem számít bele. Így egyáltalán nem biztos, hogy 6 hétig ugyanaz fogja vezetni a bajnoksági rangsort.
Igen, a bajnokság győzelem nem számít a rangsorba. Ezért kérdeztem, mert nekem olyan, mintha 6 etaponként új ranglista lenne
 
Utoljára szerkesztve:

Lorant96

Nagyon aktív tag
Valószínűleg nem véletlen kerül valamelyik céh a bajnokság rangsorának élére.
Így én nem számítok nagy változásra a következő bajnokságon sem.

Főleg, hogy ezután minden valamire való játékos arra fog törekedni, hogy az élmezőnyben lévő céhekbe kerüljön.
Így az élen lévő céhek később még erősebbek lehetek. És ezáltal még jobban be tudják betonozni a helyüket a rangsorban.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Szép estét :) Alighanem ennek a demoszámlálónak elgurult a gyógyszere :) 3 toronnyal támadtam egy üres szektort és kb kétszer gyorsabban nött a demom mit amikor 1 toronnyal támadtam ...... tudjátok én nem szoktam paláverezni de ez tényleg kiverte a biztosítékot nálam :) Nem igaz hogy nem tudnának valamit már csinálni odafenn !!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Valószínűleg nem véletlen kerül valamelyik céh a bajnokság rangsorának élére.
Így én nem számítok nagy változásra a következő bajnokságon sem.

Főleg, hogy ezután minden valamire való játékos arra fog törekedni, hogy az élmezőnyben lévő céhekbe kerüljön.
Így az élen lévő céhek később még erősebbek lehetek. És ezáltal még jobban be tudják betonozni a helyüket a rangsorban.

Tehát azt mondod, hogy egy valamire való játékos elmegy egy olyan céhbe, ami azért van elől a rangsorban, mert platinában nem volt ellenfele, 11 napig ültek a szektorokon és emiatt győztek?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Tehát azt mondod, hogy egy valamire való játékos elmegy egy olyan céhbe, ami azért van elől a rangsorban, mert platinában nem volt ellenfele, 11 napig ültek a szektorokon és emiatt győztek?
Nem. Nem ezt mondtam.
Azt mondtam, hogy olyan céhekbe mennek, akik nem egyszer nyertek a platinában, hanem sorban nyerik a csatatereket és ezért elől is vannak.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Ez a lehetőség eddig is adott volt, hisz a globál-listán mindig feltűntették, hogy hányszor érte el napi záráskor az adott céh az első helyet. Mégis alakultak új céhek! És hát azért azt sem szabad elfelejteni, hogy a céhes létszám véges. Tehát, hogy ki-mire gondol, és ki-mit tervez, az azért csak részben múlik rajta. És persze az sem biztos, hogy a játékos tudja/bírja teljesíteni a kiszemelt céh követelményeit! Felesleges összeesküvéselméleteket gyártani! Amelyik céh eddig erős volt, valószínűleg ezután is az lesz (lesz némi átrendeződés a GvG elmeszelése miatt), de lényegében nagy változásokra nem számítok. Amelyik céh pedig eddig sem muzsikált fényesen, az ha nem változtat a felfogásán, akkor ezután sem lesz tagja a világjáró turnénak. És játékosok eddig is vándoroltak ideoda, ezután sem lesz ez másképpen.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem. Nem ezt mondtam.
Azt mondtam, hogy olyan céhekbe mennek, akik nem egyszer nyertek a platinában, hanem sorban nyerik a csatatereket és ezért elől is vannak.

Pedig azt mondtad amit kérdeztem.
Nem tudom azon a szerveren ahol vagy mennyi céhnek van sok győzelme. De azon ahol vagyok elenyésző. És jellemzően szinte teljes létszámmal vannak.
Tehát marad a többi céh 1-2 győzelemmel. Akik viszont gyémánt aljában, vagy platinában érték el azt a győzelmet ami van nekik.

Nem véletlenül mondtam, /csak a fejlesztők nem ismerik a saját játékukat/, hogy a játékosok 1-2%-a akar ténylegesen harcolni. És ez a mostani katyvasz ranglista és új főnyeremény se fog ezen változtatni. Bármennyire is ezt szerették volna elérni.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Pedig most azt hitték, hogy de nagyot alkottak. Szerintem volt rendesen vállon veregetés meg buksi simogatás! Elégedetten, hátra dőlve cirógatták a hasikójukat, mint akik megoldották a gordiuszi csomót és felfedezték a spanyol viaszt. Kéjesen mosolyogva, a nemzetközi jelzést alkalmazva, dörzsölték egymáshoz hüvelyk- és mutatóujjukat. Gondolták, hogy itt aztán lesz kaszavera, a céhek majd jól elgyepálják egymást, lefelezik a létszámot, rohan mindenki öl számra venni a gyémántot. Hát nem kedvetlen fejlesztők! Nem így lesz! És soha sem lesz így, amíg nem kérdeztek és nem fogadtok meg tanácsokat!
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Nem tudom azon a szerveren ahol vagy mennyi céhnek van sok győzelme. De azon ahol vagyok elenyésző. És jellemzően szinte teljes létszámmal vannak.
Tehát marad a többi céh 1-2 győzelemmel. Akik viszont gyémánt aljában, vagy platinában érték el azt a győzelmet ami van nekik.
2 csatatér után valóban még nem teljesen látszik, hogy ki az aki megérdemelten került a bajnoksági rangsor első felébe. (Talán aki a másik rangsorban is elől van.)
Ahol vagyok, jelenleg 3 céhnek van 2 győzelme.
Ebből 2-nél még van szabad hely.
De gondolom, a harmadikhoz is be lehet még kerülni. Mindig van néhány játékos, aki kicsit gyengébben teljesít és érdemes lehet lecserélni.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
2 csatatér után valóban még nem teljesen látszik, hogy ki az aki megérdemelten került a bajnoksági rangsor első felébe. (Talán aki a másik rangsorban is elől van.)
Ahol vagyok, jelenleg 3 céhnek van 2 győzelme.
Ebből 2-nél még van szabad hely.
De gondolom, a harmadikhoz is be lehet még kerülni. Mindig van néhány játékos, aki kicsit gyengébben teljesít és érdemes lehet lecserélni.

Akkor kicsit nézegesd meg jobban szerintem a ranglistát. Aztán a céheket is.
És ha véletlenül van is épp szabad helyük az egy idő után betelik. És akkor marad az amit írtam.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Akkor kicsit nézegesd meg jobban szerintem a ranglistát. Aztán a céheket is.
És ha véletlenül van is épp szabad helyük az egy idő után betelik. És akkor marad az amit írtam.
Igen, még a csatatér végéig.
Aztán lesznek még további céhek két győzelemmel.
Plusz addig is lehet az egy győzelmesek közül is válogatni olyat, amelyik a másik rangsorban is elől van.
 
Fent