Kibeszélő Céhcsatatér frissítés

kezd kirajzolódni az erő viszonyok,jó lenne ha a következő sorsolásnál azért figyelembe vennék ezt,mert nem volna fair ha a legerősebb céheket sorsolnák össze,így a ranglista nem mutatna valós képet. és ezzel hátrányba kerülne pár céh. olyant tudnék elképzelni mint a sportban van több szintes kiemelt csapatok. az első szintesekhez sorsolnák a második,majd a harmadik és így tovább a szintekkel
 

Xadornix

Aktív tag
Sedar mondta:
Az átalakítás a következő módon fog végbemenni:

- 2 Becsület szobra választókészlet töredéke átalakul 1 céhcsatatér szoborkészlet töredékké

- 2 út a győzelem felé töredék 1 céhcsatatér szoborkészlet töredék lesz

- 2 Nagy elefánt választókészlet töredék átalakul 1 céhcsatatér elefánt készlet töredékké

- 2 színjátszó kert töredék pedig 1 céhcsatatér elefánt készlet töredék lesz
A csatlakozóknál miért 2:1 az átváltás? Például, ha majdnem összejött egy színjátszókert, mondjuk 90 a 100-ból, most marad belőle 45/100.
 

kile

Új tag

Elfeledett templom​

Mégis mit keres egy expedíciós épület a csatatérről szóló hirdetésben? Mindjárt mondjuk!

A céhexpedíció 5. szintjének az Elfeledett temploma már a csatatéren is bónusszal fog ellátni, attól függően milyen korban vagy éppen.

Válasz
Burkolt buzditas: He, emberek, sokat izzadtunk a CE 5. szintjet letrehozni, ti meg ennyire le se...ennyire kevesse ertekelitek? Na gyerunk, huzzatok ma' bele! Oljetek bele tomentelen termeket, gyemantot, mi pedig majd jutalmul, osztonzoul biztositunk nektek tomentelen mindenfele toredeket, hiszen ez igy fair, nemde?
Nem beszelve a visszatero motivumrol, ami mindvegig ott van: "nem igerunk semmit, de fokozott figyelemmel kiserjuk a visszajelzeseket".
De jooooo! :))
 
Utoljára szerkesztve:

Antoniusz61

Új tag
Kedves Játék Tervezők!
Az új csatatér bajnoki rendszere nagyon rosszra sikeredett.
Indokaim. Van egy TOP 10-es céh, mondjuk 8. az erősorrendben.
Minden sorsolásnál 1000 ligapontos, és legalább egy jóvel erősebb ellenfelet kap.
Így 6 db második helyezéssel lesz (sok cst ponttal), de esélytelen a 7500 rajz összegyűjtésére, mert csak 6000 lesz neki a második helyekért.
Ezzel szemben van egy TOP 20-30-as céh, aki csak 5-6 helyet szerzi meg az első csatatéren, emiatt 900+-os ligapontja lesz, és jóval könnyebb ellenfeleket kap. Azt nyer, majd visszafogja magát, és ismét 5-6 helyen végez, majd ismét nyer. Neki a 6 cst után 9000 részlete lesz, és jóval előkelőbb helyen lesz a 3 győzelem miatt a rangsorban is, mint a 6x2. helyen végző céh. Jegyzem meg, hogy a hullámzó teljesítményt nyújtó céh labdába sem képes rúgni a mindig 2. helyen végző céhhel szemben!! Szóval ez így borzasztóan rossz megoldás, ami sürgősen orvoslásra vár! Vagy a jó céheknek vissza kell fogniuk a tagjaikat a cst-ken, hogy ne üssenek, és csak 5-6 helyek valamelyikén végezzenek, mert ez lesz a kifizetődőbb. Csak ez éppen ellentétes az általatok megfogalmazott célokkal, hogy mindenki csatázzon, legyen pld aktiv!
 

Xadornix

Aktív tag
Kedves Játék Tervezők!
Az új csatatér bajnoki rendszere nagyon rosszra sikeredett.
Indokaim. Van egy TOP 10-es céh, mondjuk 8. az erősorrendben.
Minden sorsolásnál 1000 ligapontos, és legalább egy jóvel erősebb ellenfelet kap.
Így 6 db második helyezéssel lesz (sok cst ponttal), de esélytelen a 7500 rajz összegyűjtésére, mert csak 6000 lesz neki a második helyekért.
Ezzel szemben van egy TOP 20-30-as céh, aki csak 5-6 helyet szerzi meg az első csatatéren, emiatt 900+-os ligapontja lesz, és jóval könnyebb ellenfeleket kap. Azt nyer, majd visszafogja magát, és ismét 5-6 helyen végez, majd ismét nyer. Neki a 6 cst után 9000 részlete lesz, és jóval előkelőbb helyen lesz a 3 győzelem miatt a rangsorban is, mint a 6x2. helyen végző céh. Jegyzem meg, hogy a hullámzó teljesítményt nyújtó céh labdába sem képes rúgni a mindig 2. helyen végző céhhel szemben!! Szóval ez így borzasztóan rossz megoldás, ami sürgősen orvoslásra vár! Vagy a jó céheknek vissza kell fogniuk a tagjaikat a cst-ken, hogy ne üssenek, és csak 5-6 helyek valamelyikén végezzenek, mert ez lesz a kifizetődőbb. Csak ez éppen ellentétes az általatok megfogalmazott célokkal, hogy mindenki csatázzon, legyen pld aktiv!
Pont ugyanazt megteheti a top 8-as céh, mint a top 20-30-as. Problem solved.
 
Kedves Játék Tervezők!
Az új csatatér bajnoki rendszere nagyon rosszra sikeredett.
Indokaim. Van egy TOP 10-es céh, mondjuk 8. az erősorrendben.
Minden sorsolásnál 1000 ligapontos, és legalább egy jóvel erősebb ellenfelet kap.
Így 6 db második helyezéssel lesz (sok cst ponttal), de esélytelen a 7500 rajz összegyűjtésére, mert csak 6000 lesz neki a második helyekért.
Ezzel szemben van egy TOP 20-30-as céh, aki csak 5-6 helyet szerzi meg az első csatatéren, emiatt 900+-os ligapontja lesz, és jóval könnyebb ellenfeleket kap. Azt nyer, majd visszafogja magát, és ismét 5-6 helyen végez, majd ismét nyer. Neki a 6 cst után 9000 részlete lesz, és jóval előkelőbb helyen lesz a 3 győzelem miatt a rangsorban is, mint a 6x2. helyen végző céh. Jegyzem meg, hogy a hullámzó teljesítményt nyújtó céh labdába sem képes rúgni a mindig 2. helyen végző céhhel szemben!! Szóval ez így borzasztóan rossz megoldás, ami sürgősen orvoslásra vár! Vagy a jó céheknek vissza kell fogniuk a tagjaikat a cst-ken, hogy ne üssenek, és csak 5-6 helyek valamelyikén végezzenek, mert ez lesz a kifizetődőbb. Csak ez éppen ellentétes az általatok megfogalmazott célokkal, hogy mindenki csatázzon, legyen pld aktiv!
Tökéletesen egyetértek veled !
Valamint ÉN nagyon szeretném tudni, de pontosan, hogy a gyémántligában mi, vagy mik, illetve milyen számítás szerint sorsolják össze a céheket fordulónként, vagy pusztán random az egész ??? ( Nem kell hülyének nézni, azzal tisztában vagyok ,hogy a gyémántligában csak 901 - 1000 ligapont közötti céhek vehetnek részt)
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Az a lehetőség fel sem merülhet, hogy a 6 db második helyezés esetében, egyszer, nem is kell többször, csak egyetlen egyszer, kicsit jobban odategyék magukat a játékosok, és behúzzanak egy első helyet! De persze mindenki olyan stratégiát választ, ami neki a legjobb vagy a legjobban tetszik!
Engem például roppantul zavarna, hacsak minden második csatatéren csatázhatnék kedvemre, még ha ezért kapnék is bajnoki torony töredéket. Egy csomó Forge pontot, meg némi gyémántot viszont buknék általa. Köszönöm abból nem kérnék! Akkor keresnék inkább olyat céhet, ahol komolyabb játékosokkal tudnék együtt játszani.
Nem beszélve arról, hogy nincs arra garancia, hogy minden második etapot tuti megnyeri valaki! És ha nem, akkor már szinte veszett fejsze nyele az egész forduló. Nem is értem, hogy lehet így gondolkodni! Ez kicsit olyan, mint fociban idegenben jó az egy gólos vereség, otthon meg úgyis szétverünk mindenkit! Biztos ez? 100%, hogy így lesz mindig?
 
Az a lehetőség fel sem merülhet, hogy a 6 db második helyezés esetében, egyszer, nem is kell többször, csak egyetlen egyszer, kicsit jobban odategyék magukat a játékosok, és behúzzanak egy első helyet! De persze mindenki olyan stratégiát választ, ami neki a legjobb vagy a legjobban tetszik!
Engem például roppantul zavarna, hacsak minden második csatatéren csatázhatnék kedvemre, még ha ezért kapnék is bajnoki torony töredéket. Egy csomó Forge pontot, meg némi gyémántot viszont buknék általa. Köszönöm abból nem kérnék! Akkor keresnék inkább olyat céhet, ahol komolyabb játékosokkal tudnék együtt játszani.
Nem beszélve arról, hogy nincs arra garancia, hogy minden második etapot tuti megnyeri valaki! És ha nem, akkor már szinte veszett fejsze nyele az egész forduló. Nem is értem, hogy lehet így gondolkodni! Ez kicsit olyan, mint fociban idegenben jó az egy gólos vereség, otthon meg úgyis szétverünk mindenkit! Biztos ez? 100%, hogy így lesz mindig?
"kicsit jobban odategyék magukat a játékosok, és behúzzanak egy első helyet!"
Jah, mert az úgy megy. Nem lehet mindent "csak egy kis extra erőbedobással" megoldani. Csak egy kicsit tedd magad oda jobban és lenyomod a Milák Kristófot!
Sajnos az a helyzet, hogy Antóniusznak full igaza van, a megoldás pedig az, hogy a második helyért nem 1000 töredék járna, hanem 1500 vagy 2000.

"Ezzel szemben van egy TOP 20-30-as céh, aki csak 5-6 helyet szerzi meg az első csatatéren, emiatt 900+-os ligapontja lesz, és jóval könnyebb ellenfeleket kap"
Vedd észre, hogy első körben szó nincs arró, hogy xy céh visszafogná magát, arról van szó, hogy erejéhez mérten reális helyezést ér el. Leesik mondjuk 925 ligapontra, kap egy könnyebb CST-t, nyert, megvan 3000 töredék, feljut 1000 ligapontra, megint nehéz CST, megint a reális 5-6. hely, megint a könnyű CST stb stb.

" Akkor keresnék inkább olyat céhet, ahol komolyabb játékosokkal tudnék együtt játszani."
Igy öli meg ez a rendszer éppen ezért a kisebb céheket, feltéve, hogy felvesznek egy top 5 céhbe... hiszen ott sem lehet végtelen ember, csak 400.
 
Valóban a sorsolás randomizálása nem a legjobb ötlet.
Nálunk pl az a helyzet, hogy 3 kimagasló céh van, ebből az első 2 újkori CST-n kettő megkapta egymást kétszer is, 1-1 győzelmet arattak egymás felett, míg a 3. nagy céh szép lazán behúzott 2 első helyet a könnyebb ellenfelek ellen. Úgy, hogy kimélte a kincstárat és a gyémi raktárakat is (plusz nem utolsósorban a játékosok idejét/energiáját is), hiszen nem volt versenyhelyzetben.
A másik kettő meg gyapulta egymást rendesen, semmit sem kimélve.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
"kicsit jobban odategyék magukat a játékosok, és behúzzanak egy első helyet!"
Jah, mert az úgy megy. Nem lehet mindent "csak egy kis extra erőbedobással" megoldani. Csak egy kicsit tedd magad oda jobban és lenyomod a Milák Kristófot!
Sajnos az a helyzet, hogy Antóniusznak full igaza van, a megoldás pedig az, hogy a második helyért nem 1000 töredék járna, hanem 1500 vagy 2000.
Sőt, szerintem az lenne a legjobb, hogy adják oda egyből ajándékba! Minek vacakolni ezzel a csatatérrel! Itt van, viheti mindenki!
Amúgy meg, igen úgy megy! Hogy oda kell tenni a céhnek magát, mert aki 6-szor 2. tud lenni, azt kizártnak tartom, hogy egyszer nem sikerülhetne neki, csak gondolkodni kell, meg stratégiát felépíteni, na meg persze diplomácia is van a világon! Hibátlan a pont elosztás, csak a többséggel az a baj, hogy ül, kiskötényke az ölben, és várják az aranyesőt! Ja, hogy tenni kellene érte, itt lenni a forgásoknál, éjszaka felkelni, húzni a kincstártöltő nevezeteseket hogy legyen termék az építkezésekhez, na az azért nem! Könnyebb azon agyalni, hogy hogyan könnyíthetnék meg a játékosok dolgát!
"Ezzel szemben van egy TOP 20-30-as céh, aki csak 5-6 helyet szerzi meg az első csatatéren, emiatt 900+-os ligapontja lesz, és jóval könnyebb ellenfeleket kap"
Vedd észre, hogy első körben szó nincs arró, hogy xy céh visszafogná magát, arról van szó, hogy erejéhez mérten reális helyezést ér el. Leesik mondjuk 925 ligapontra, kap egy könnyebb CST-t, nyert, megvan 3000 töredék, feljut 1000 ligapontra, megint nehéz CST, megint a reális 5-6. hely, megint a könnyű CST stb stb.
Aki így játszik, így játszik! Akár hogy is csűröd-csavarod, ők rizikóznak, hisz más céhek is megpróbálják ezt az utat járni. Még van hátra 4 forduló a bajnokságból, majd kiderül, hogy melyik céhek voltak ügyesebbek. Azért azt mondani egy top 20-30-as céhre, hogy egy csatatéren erejéhez mérten a reális helyezése az 5.-6. hely, az azért egy kissé erős. Akkor ők valójában nem is top 20-30-as céhek, vagy lógatták a lábukat és nem is akartak előrébb végezni, nekem ez a véleményem!
" Akkor keresnék inkább olyat céhet, ahol komolyabb játékosokkal tudnék együtt játszani."
Igy öli meg ez a rendszer éppen ezért a kisebb céheket, feltéve, hogy felvesznek egy top 5 céhbe... hiszen ott sem lehet végtelen ember, csak 400.
Azért egy top 20-30-as céhet kisebbnek nevezni, enyhe túlzásnak tartom!
De kezded összemosni a dolgokat! A rendszer nem öl meg semmit. Azért maximalizálták a céhek létszámát 80 főben, mert annyian alkothatnak egy céhet. sehol nem olvasható olyan, hogy a FoE azt javasolná, hogy legyetek csak öten vagy tízen egy céhben. Nem az a cél, hogy minél több céh legyen, hanem hogy minél erősebb, harcosabb, ügyesebb, tapasztaltabb és persze nem utolsó sorban, nagyon is aktívak legyenek! És ha elég ügyes és jó játékos vagy, akkor igenis találhatsz olyan céhet, ahol kiteljesedhet a tudásod!
Amúgy tudok olyan top 10-es céhről, akik pont ezt a minden 2. csatateret toljuk meg elvet találták ki, aztán ott tartunk, hogy kettőből semmi! Pedig ők top 10-sek!
 
"Sőt, szerintem az lenne a legjobb, hogy adják oda egyből ajándékba!"
Ez hülyeség, ilyet senki nem mondott. Szalmabáb. Ezzel nagyjából belőttem az érvelési képességeidet. Nem túl magasra.

"a többséggel az a baj, hogy ül, kiskötényke az ölben, és várják az aranyesőt!"
Az pedig nyilván nem lehet, hogy alapvetően nem olyanok alkotják a céhet, akik 100ezrével ölik be a forintot, így a tagok fele mondjuk 30-50%kal kevesebb demót tud ütni, igaz?

"éjszaka felkelni"
Egyeseknek van életük is napközben, ami azzal jár, hogy éjjel - nem is tudom - , mondjuk alszanak? Lehet, hogy ti akkora kockák vagytok, hogy 10 redbull figyel az asztalon, hogy éjjel 3kor kattingass... De azért lássuk be, ez nem normális.

"hogyan könnyíthetnék meg a játékosok dolgát!"
Nem a könnyebbség a kérdés, hanem a fairség. Nem nagyon van értelme extra energiát beletenni, ha a megnyerhető díjra alapvetően nincs esélyed. De ha neked nem tetszik a pontelosztási a javaslatom, akkor lehet máshogy is: ne 6 cst-ből álljon egy bajnokság, hanem 8ból. Ezesetben pl 8db második helynek van értéke, amig 6nak semmi.
Ez megintcsak nem az aktivitás fele fogja eltolni a játékot, sajnos.

"Aki így játszik, így játszik! Akár hogy is csűröd-csavarod, ők rizikóznak"
Nem érted, amit mondtam. Nem arról van szó, hogy szándékosan így játszanak, vagy rizikóznak, hanem arról, hogy erre van reális esélyük, ez a papírforma, ennyi a városok ereje a céhben.
Visszafordíthatom : akárhogy csűröd-csavarod, az jön ki, hogy egy gyengébb, 1000 és mondjuk 925 lp között ingadozó céh több töredéket tud összeszedni, mint egy folyamatosan 1000lp-s ligában játszó, de azt meg sosem nyerő, erősebb városokkal bíró céh.
Ez nem vélemény, hanem matematikai bizonyosság kérdése.
 
"Sőt, szerintem az lenne a legjobb, hogy adják oda egyből ajándékba!"
Ez hülyeség, ilyet senki nem mondott. Szalmabáb. Ezzel nagyjából belőttem az érvelési képességeidet. Nem túl magasra.

"a többséggel az a baj, hogy ül, kiskötényke az ölben, és várják az aranyesőt!"
Az pedig nyilván nem lehet, hogy alapvetően nem olyanok alkotják a céhet, akik 100ezrével ölik be a forintot, így a tagok fele mondjuk 30-50%kal kevesebb demót tud ütni, igaz?

"éjszaka felkelni"
Egyeseknek van életük is napközben, ami azzal jár, hogy éjjel - nem is tudom - , mondjuk alszanak? Lehet, hogy ti akkora kockák vagytok, hogy 10 redbull figyel az asztalon, hogy éjjel 3kor kattingass... De azért lássuk be, ez nem normális.

"hogyan könnyíthetnék meg a játékosok dolgát!"
Nem a könnyebbség a kérdés, hanem a fairség. Nem nagyon van értelme extra energiát beletenni, ha a megnyerhető díjra alapvetően nincs esélyed. De ha neked nem tetszik a pontelosztási a javaslatom, akkor lehet máshogy is: ne 6 cst-ből álljon egy bajnokság, hanem 8ból. Ezesetben pl 8db második helynek van értéke, amig 6nak semmi.
Ez megintcsak nem az aktivitás fele fogja eltolni a játékot, sajnos.

"Aki így játszik, így játszik! Akár hogy is csűröd-csavarod, ők rizikóznak"
Nem érted, amit mondtam. Nem arról van szó, hogy szándékosan így játszanak, vagy rizikóznak, hanem arról, hogy erre van reális esélyük, ez a papírforma, ennyi a városok ereje a céhben.
Visszafordíthatom : akárhogy csűröd-csavarod, az jön ki, hogy egy gyengébb, 1000 és mondjuk 925 lp között ingadozó céh több töredéket tud összeszedni, mint egy folyamatosan 1000lp-s ligában játszó, de azt meg sosem nyerő, erősebb városokkal bíró céh.
Ez nem vélemény, hanem matematikai bizonyosság kérdése.
Egyébként jó látni, hogy az egyik (óriás) így gondolkodik.
 

Antoniusz61

Új tag
Az a lehetőség fel sem merülhet, hogy a 6 db második helyezés esetében, egyszer, nem is kell többször, csak egyetlen egyszer, kicsit jobban odategyék magukat a játékosok, és behúzzanak egy első helyet! De persze mindenki olyan stratégiát választ, ami neki a legjobb vagy a legjobban tetszik!
Engem például roppantul zavarna, hacsak minden második csatatéren csatázhatnék kedvemre, még ha ezért kapnék is bajnoki torony töredéket. Egy csomó Forge pontot, meg némi gyémántot viszont buknék általa. Köszönöm abból nem kérnék! Akkor keresnék inkább olyat céhet, ahol komolyabb játékosokkal tudnék együtt játszani.
Nem beszélve arról, hogy nincs arra garancia, hogy minden második etapot tuti megnyeri valaki! És ha nem, akkor már szinte veszett fejsze nyele az egész forduló. Nem is értem, hogy lehet így gondolkodni! Ez kicsit olyan, mint fociban idegenben jó az egy gólos vereség, otthon meg úgyis szétverünk mindenkit! Biztos ez? 100%, hogy így lesz mindig?
Nem tudják jobban odatenni magukat, mert aki nyer az annyival erősebb céh, sajnos. Szóval szerinted az igazságos sorrend, hogy 100-120 ezer csataponttal két forduló után simán meglehet előzni 1-1,5 millió csatapontot szerzett céheket?
 

Xadornix

Aktív tag
Megteheti, ezt említettem én is! De akkor nem csatázni kell, hanem leállítani a tagokat! Ez lenne a játék célja???
1. A JÁTÉK azaz a FoE globális célja szerintem a szórakozás, abba pont bárkinek bármi beleférhet.
2. Lehet persze külön célokat is meghatározni. Van akinek a jó fejlődés, másnak egy valami szerinti kimagasló eredmény a csábító.
  • Például a CSATATÉR esetében lehet küzdeni a legjobb pozícióért, a dicsőségért, vagy lehet hajtani a legtöbb jutalomra. Ezért alakult ki a forgás gyakorlata is, mivel a CST szezon megnyeréséért jóval kevesebb jutalom jár, mint eközben magukért az akciókért - és a játékosok egy részének a CST is csak egy erőforrás.
  • Ez a több fordulón átívelő fődíjjal sincs másként, ha az a cél, hogy minél több töredéke meglegyen, akkor abban bizony az is egy eszköz, hogy tudni kell visszafogni is a csapatot.
... de esélytelen a 7500 rajz összegyűjtésére, mert csak 6000 lesz neki a második helyekért.
Nem értem, mi ebben az esélytelen. Senki nem állította, hogy egy fődíj, csak egy 6-os sorozaton át lesz elérhető. Annyit közöltek, hogy a következő nem lesz ugyanaz. Tehát most összeszed 6000-t az egyikből, később egy másikból, majd idővel megint ebből (az már ugye 12000) stb.
Kevésbé szervezett és ráérősebb játék mellett én pl. abban bízom, hogy 6-ból legalább egyszer majd lesz fődíj töredékünk is, aztán már csak pár év. és összejön a 7500 :-DD
 

Xadornix

Aktív tag
"Sőt, szerintem az lenne a legjobb, hogy adják oda egyből ajándékba!"
Ez hülyeség, ilyet senki nem mondott. Szalmabáb. Ezzel nagyjából belőttem az érvelési képességeidet. Nem túl magasra.
Szerencsére a valós érvelési képessége független egyes megítélésektől ;-)
"éjszaka felkelni"
Egyeseknek van életük is napközben, ami azzal jár, hogy éjjel - nem is tudom - , mondjuk alszanak? Lehet, hogy ti akkora kockák vagytok, hogy 10 redbull figyel az asztalon, hogy éjjel 3kor kattingass... De azért lássuk be, ez nem normális.
Másoknak meg éjjel van életük, és nappal nem kelnek fel kattintgatni. Szerintem ne itt döntsük el, melyik a normális - egyáltalán, miért kéne mindenkinek egyformán üzemelni?

"hogyan könnyíthetnék meg a játékosok dolgát!"

Nem a könnyebbség a kérdés, hanem a fairség. Nem nagyon van értelme extra energiát beletenni, ha a megnyerhető díjra alapvetően nincs esélyed. De ha neked nem tetszik a pontelosztási a javaslatom, akkor lehet máshogy is: ne 6 cst-ből álljon egy bajnokság, hanem 8ból. Ezesetben pl 8db második helynek van értéke, amig 6nak semmi.
Ez megintcsak nem az aktivitás fele fogja eltolni a játékot, sajnos.
Miért az a fair, ha nem 5, hanem 10 céh nyerhet egy bajnokság alatt fődíjat?
Miért nincs értéke 6 második helynek? Majd összegyűlik a maradék egy későbbi bajnokságban, amikor ismét ugyanaz a fődíj. Amúgy is a 15000 töredékhez a 8 második díj sem elég...
"Aki így játszik, így játszik! Akár hogy is csűröd-csavarod, ők rizikóznak"
Nem érted, amit mondtam. Nem arról van szó, hogy szándékosan így játszanak, vagy rizikóznak, hanem arról, hogy erre van reális esélyük, ez a papírforma, ennyi a városok ereje a céhben.
Visszafordíthatom : akárhogy csűröd-csavarod, az jön ki, hogy egy gyengébb, 1000 és mondjuk 925 lp között ingadozó céh több töredéket tud összeszedni, mint egy folyamatosan 1000lp-s ligában játszó, de azt meg sosem nyerő, erősebb városokkal bíró céh.
Ez nem vélemény, hanem matematikai bizonyosság kérdése.
1., 2., 3., 4. helyekkel sem ingadozik, stabilan ül 1000 lp-n. Be lehet célozni az 5. helyet, hogy tényleg lavírozzon a gyémánt liga alja és teteje között, de nem kell nagy baki, hogy hirtelen átcsússzon egy körre a platinába... És a platinából sem egyértelmű feladat a gyémánt alsó felére visszatérni, így már ugrott is a minden második szezonbeli 1. hely...
De abban teljesen igazad van, hogy lehetséges, nem a legjobb taktika folyton 2. helyet szerezni. Mint ahogy hajdan az azték focibajnokságon sem volt a legjobb taktika nyerni :-D
 
Másoknak meg éjjel van életük, és nappal nem kelnek fel kattintgatni
De itt nem arról volt szó, hogy pl valaki amúgy is éjszakai bagoly-e vagy éjszaka dolgozik-e pl, hanem konkrétan arról volt szó, hogy "éjszaka felkelni". Hangsúly a felkelni szón. Tehát alszol, és felkelsz csatázni, hogy jobb eredményed legyen cst-n. Hát nemtom, amikor bevezették a CST-t, akkor néha csináltuk, de egy kezemen meg tudom számolni hányszor. Soha többet. Ha valamiért fent vagyok eleve is, az más.
Majd összegyűlik a maradék egy későbbi bajnokságban, amikor ismét ugyanaz a fődíj. Amúgy is a 15000 töredékhez a 8 második díj sem elég...
Semmi infót nem láttunk arról, hogy hányféle fődíj várható, illetve mennyi idő után térhet vissza ugyanaz.
8 második hely 7500hoz viszont elég, ami most egy 1es szintű nyereményépület.
De abban teljesen igazad van, hogy lehetséges, nem a legjobb taktika folyton 2. helyet szerezni
Szerintem semmilyen rendszer nem jó, ami arra ösztönöz, hogy erőn alul teljesíts, mert hosszabb távon azzal jobban jársz. De lehet, h ezzel csak én vagyok igy.
 
Fent