Kibeszélő Céhcsatatér frissítés

"A demoralizáció ezen kívül lineáris lesz inkább, eltérően a korábbi exponenciális növekedésétől."
Ezt elmagyarázná valaki hozzáértő? HA egy adott időben pl 98% esély volt a demó növekedésre (4 táborral) akkor akárhányon van már a demó a 98% akkor is 98% maradt, hogyan volt ez valaha is exponenciális? mert ez úgy jön le hogy minnél nagyobb már a demód annál gyorsabban növekszik, de akkor ehhez a % értéknek le kellett volna csökkennie.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Azért az nem mindegy, hogy az első 5 egyezkedés kerül 5x1 áruba körönként, vagy az első 11 kerül ennyibe.
A csatáknál szintén így van, nem mindegy, hogy az ellenfél bónusza az első néhány csatánál „kicsi”, vagy kétszer annyi csatát tudsz lenyomni ugyanazzal a ellenfél demóval. A régi pontos értékeket nem tudom, az újak a wikin megtalálhatóak.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Azért az nem mindegy, hogy az első 5 egyezkedés kerül 5x1 áruba körönként, vagy az első 11 kerül ennyibe.
A csatáknál szintén így van, nem mindegy, hogy az ellenfél bónusza az első néhány csatánál „kicsi”, vagy kétszer annyi csatát tudsz lenyomni ugyanazzal a ellenfél demóval. A régi pontos értékeket nem tudom, az újak a wikin megtalálhatóak.

A gond, hogy nem jó a megfogalmazás. Nem tudom, hogy az eredeti miként volt megfogalmazva. De jelenleg a demoralizáció az nem változott, ugyanúgy növekedik, semmiféle linearitás nincs benne.
Az, hogy a tárgyalásnál némileg enyhítettek a fogyasztott áru mennyiségén az megint nem igazán nevezhető lineáris demoralizációnak.
A demoralizáció az amit a csatatérre belépve a bal felső sarokban látunk. Amiről te beszélsz az demo értéke miatti módosulás.

Néha azért jó lenne átolvasni amit kiírtok és nem csak betolni a google translate-be aztán ctrl+c és ctrl+v.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
A gond, hogy nem jó a megfogalmazás. Nem tudom, hogy az eredeti miként volt megfogalmazva. De jelenleg a demoralizáció az nem változott, ugyanúgy növekedik, semmiféle linearitás nincs benne.
Az, hogy a tárgyalásnál némileg enyhítettek a fogyasztott áru mennyiségén az megint nem igazán nevezhető lineáris demoralizációnak.
A demoralizáció az amit a csatatérre belépve a bal felső sarokban látunk. Amiről te beszélsz az demo értéke miatti módosulás.

Néha azért jó lenne átolvasni amit kiírtok és nem csak betolni a google translate-be aztán ctrl+c és ctrl+v.
A fordításról és a milyenségéről nem mondok semmit, nem mi készítjük, nem tőlünk függ. Ennyi.

A demoralizáció nem egy sorszám (amit a játékban látsz és nem mellesleg tökéletesen lineárisan változik :-D), hanem egy érték (valójában kettő, mert a tárgyalásnál árumennyiség, csatánál ellenfél-bónusz), ami az új csatatéren lineárisabban (azért nem teljesen :-D) növekszik, mint eddig tette. A pontos és aktuális értékeket a wikin megtalálod (szép hosszú táblázat).
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A fordításról és a milyenségéről nem mondok semmit, nem mi készítjük, nem tőlünk függ. Ennyi.

A demoralizáció nem egy sorszám (amit a játékban látsz és nem mellesleg tökéletesen lineárisan változik :-D), hanem egy érték (valójában kettő, mert a tárgyalásnál árumennyiség, csatánál ellenfél-bónusz), ami az új csatatéren lineárisabban (azért nem teljesen :-D) növekszik, mint eddig tette. A pontos és aktuális értékeket a wikin megtalálod (szép hosszú táblázat).

Akkor most lineáris vagy nem?
A demoralizáció egy sorszámként jelenik meg és az mutatja, azt a két adatot amit említesz.
A táblázatot megnéztem. Azért akadnak benne ugrások. Ami épp a lineáris jelentésének mond ellent.
Egyszerűbb lett volna azt mondani, hogy változtattok a demoralizációs értékeken amik befolyásolják a harc vagy az árufogyasztás mértékét.

Ha nem ti fordítjátok, akkor ki?
 
Bizony ugrál ,én is láttam, amúgy nem a csatatérrel kapcsolatban de meg kell, hogy említsem, hogy korábban egy játékos itt mondta, hogy a titános katonáit letudják győzni korban alacsonyabbak, ezt én is tapasztalom, hogy egy korral alattam lévő katona nagyobbat tud sebesíteni mint az én koromban lévő, jó lenne ennek is utána nézni., Továbbá, az, hogy csak a gyémánt győztesei kapnak extra bónuszos épületet még inkább eltolja majd a csatatéri esélyeket, szerintem kapja meg az első három, az már korrektebb.
 
Utoljára szerkesztve:
Szia Agamemnón!
Én is Titán korban vagyok és nekem a demóm fogy el előbb, seregem lenne még bőven.
Pedig nincs is 3000+-os támadóerőm. Bár igazából nem csak a támadóerő számít, hanem a védőerő is. Ha alacsony a védőerőd, akkor egy támadást se biztos, hogy véd az egységed.
De akkor téged legalább nem korlátoz az új demós módosítás, ha nem a demód fogy el.
Változtasatok mert igy vége lesz hamarossan ennek az egésznek..
Loránt probálj meg aktivan gvgzni ,céhexezni,pvpzni és nem lesz katonád annyi hogy cst ledemoz...ha meg ez mind megy akkor ird le mi a titkod mert nagyon kiváncsiak vagyunk rá!!!
Jupiterhez 2200 körüli támadó/védelem kell hogy olyan 90-100 demo menjen vagyis ez ment mig nem volt titán...titánba ez az értékel seregfüggő és nem támadó hiába nőveled meg ugyan annyit fogsz tudni menni...nem veszittek észre hogy fele ember abbahagyta kb. mindenaposak már a supportra is a levelek itt is irjátok a hülyeséget és nem a nagyokat nyirjátok ki hanem mindenkit..uj cst a kisebb céheknek annyi ..lesz 5-6 céh egy szerveren majd azok marakodnak vagy nem.. és forognak mert azt is lehet még mindig...Én nem cst akarok sokat ütni hanem ha már támadot/védelmet fejlesztem akkor az látszodjon is és ne értelmetlenül huljon az egység..
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Loránt probálj meg aktivan gvgzni ,céhexezni,pvpzni és nem lesz katonád annyi hogy cst ledemoz...ha meg ez mind megy akkor ird le mi a titkod mert nagyon kiváncsiak vagyunk rá!!!
Egyszerű: Nem kell a gvg-zni és akkor a többire elég lesz a sereged.
Ha mindent akarsz, akkor valami nem fog menni.
 

Xadornix

Aktív tag
A csatateret mindenképp módosítani kell majd, az tarthatatlan,hogy egy épületet tovább tart felépíteni (gyémánt nélkül), mint ameddig le van zárva.
A "Csapdák" pl. eddig is 5 óra volt, én akkor se láttam, most sem látok benne semmi tarthatatlant.
Ez tényleg nem frankó.És az sem,hogy mint már többen mondtuk csak a nagyok lesznek egyre nagyobbak, én akkor sem megyek egy nagyobb bandába, hogy eredményes legyek.
Teljesen igazad van, ám...

Menjünk sorban:
  • Általában a jobbak nyernek.
  • Általában a nyertesek kapják az értékesebb jutalmat.
  • Ha egy jutalom tényleg értékes, akkor a birtokosa általa előnyökhöz jut.
  • Értékesebb jutalommal nagyobb előnyhöz lehet jutni.
Összefoglalva: A jobbak szereznek nagyobb előnyt.

Persze lehet ezen változtatni, például ha a vesztesek kapnának jutalmat, vagy a jutalmak totál semmit sem érnének (ez mondjuk már eddig is sikerült párszor). De ez sem tenné jobbá a játékot. Ha a vesztes kapna nagy jutalmat, mindenki vesztésre játszana. Ha csak értéktelen jutalom lenne, az egész kihívás gyorsan a teljes érdektelenségbe fulladna...
 
A "Csapdák" pl. eddig is 5 óra volt, én akkor se láttam, most sem látok benne semmi tarthatatlant.

Teljesen igazad van, ám...

Menjünk sorban:
  • Általában a jobbak nyernek.
  • Általában a nyertesek kapják az értékesebb jutalmat.
  • Ha egy jutalom tényleg értékes, akkor a birtokosa általa előnyökhöz jut.
  • Értékesebb jutalommal nagyobb előnyhöz lehet jutni.
Összefoglalva: A jobbak szereznek nagyobb előnyt.

Persze lehet ezen változtatni, például ha a vesztesek kapnának jutalmat, vagy a jutalmak totál semmit sem érnének (ez mondjuk már eddig is sikerült párszor). De ez sem tenné jobbá a játékot. Ha a vesztes kapna nagy jutalmat, mindenki vesztésre játszana. Ha csak értéktelen jutalom lenne, az egész kihívás gyorsan a teljes érdektelenségbe fulladna...
Kedves Xadornix. Az hogy a(jobbak) kapják na lényegében az egyetlen ami nem igaz abban amit írtál a nagyobbak a (vízfejek) győznek mindig.
A csatatéren vagy bárhol máshol eszetlenül nyomni az automatát, azzal senki sem jobb, én egy héttel ezelőttig kizárólag kézi vezérlést használtam, csak rákényszerültem az automata használatára ha sietni kell egy szektor elfoglalásánál.Csak mondom semmiféle felhang nélkül,még nem számítok nagy játékosnak egyáltalán de,a max mennyiségem egy hét alatt 1112 csata volt, és 19 embert vesztettem.A hozzá állásunk és az értékrendünk mindannyiunknak más, én utálok embert veszteni ha így hozom le a csatát az nekem kudarc, és nem voltam jó hadvezér és taktikus. Mit gondolsz :)
Nem ehhez a témához a témához fűződik de hasonló. A szomszédokra lennék kíváncsi, hogy tulajdonképpen csak a saját koromhoz tartozó emberek lehetnek vagy lehetnek e feljebbről is ? Ez oké vagy hiba ? Továbbá, egy korombeli játékosnak, hogyan lehet egy korral feljebbi hadserege, plusz gyarmatosítási tábori ágyúja ?
 

Csatolmányok

  • forge 9.png
    forge 9.png
    639,2 KB · Megtekintések: 5
Utoljára szerkesztve:

Lorant96

Nagyon aktív tag
A szomszédokra lennék kíváncsi, hogy tulajdonképpen csak a saját koromhoz tartozó emberek lehetnek vagy lehetnek e feljebbről is ? Ez oké vagy hiba ?
Lehetnek feljebb is, nem hiba. Ha szomszédkiosztásnál nem telik meg egy szomszédság egy korból, akkor hozzácsap a következő korból is pár játékost.
Illetve szomszédság kiosztás után is léphetett valamelyik szomszédod kort, attól még marad a szomszédságban a következő újraosztásig.

Továbbá, egy korombeli játékosnak, hogyan lehet egy korral feljebbi hadserege, plusz gyarmatosítási tábori ágyúja ?
Küldetésből kaphatja, ha térképen már ott tart.
 
Lehetnek feljebb is, nem hiba. Ha szomszédkiosztásnál nem telik meg egy szomszédság egy korból, akkor hozzácsap a következő korból is pár játékost.
Illetve szomszédság kiosztás után is léphetett valamelyik szomszédod kort, attól még marad a szomszédságban a következő újraosztásig.


Küldetésből kaphatja, ha térképen már ott tart.
Köszönöm, én már az ipariakat ütöm a térképen de még magasabb kori katonát nem kaptam.
 

Xadornix

Aktív tag
Kedves Xadornix. Az hogy a(jobbak) kapják na lényegében az egyetlen ami nem igaz abban amit írtál a nagyobbak a (vízfejek) győznek mindig.
Volt szerencsém az egyik szerveren egy 70+ fős céhben lakni, ahol a fele passzív, a maradék 80%-a pedig igazi hobbista stílusban tolta. Ennek eredméyneképp a kincstár már a CE-hez sem volt elég, a csatateret 3-4 ember vonszolta a hátán. Ennél már egy aktív 4 fős csapat is gördülékenyebb, tehát a létszám önmagában nem mérvadó.
A csatatéren vagy bárhol máshol eszetlenül nyomni az automatát, azzal senki sem jobb, én egy héttel ezelőttig kizárólag kézi vezérlést használtam, csak rákényszerültem az automata használatára ha sietni kell egy szektor elfoglalásánál.
Szerintem ez nem vagylagos. Amíg nincs veszteség, addig megy automatával, aztán jöhet a félautomata, és nagy demó felett meg értelemszerűen megy a kézivezérlés. De sok szempont od lehet végig. Pl. jelenkorban azért megyek automatában 1 MG csapat / 7 zsivány felállással, mert az MGT lassú, ezért nem rohan előre meghalni, így a legritkább a veszteség. Ha sietni kell, akkor viszont nem cserélem a nagyon sebesült zsiványt sem, mert az sok klikk, csak a halottakat pótlom.
sak mondom semmiféle felhang nélkül,még nem számítok nagy játékosnak egyáltalán de,a max mennyiségem egy hét alatt 1112 csata volt, és 19 embert vesztettem.A hozzá állásunk és az értékrendünk mindannyiunknak más, én utálok embert veszteni ha így hozom le a csatát az nekem kudarc, és nem voltam jó hadvezér és taktikus.
Én megértem ezt a hozzáállást, sokáig egy 10-as Alca is pótolta a veszteségeket, de azóta megnőtt, közben a csataszám növekedésével kimerült a játékra fordítható időkeret... Meg hát így is van 40K+ katona, hova spóroljam őket? (Nem az én lakosaim, független zsoldosok :cool: )
Mit gondolsz :)
Nem ehhez a témához a témához fűződik de hasonló. A szomszédokra lennék kíváncsi, hogy tulajdonképpen csak a saját koromhoz tartozó emberek lehetnek vagy lehetnek e feljebbről is ? Ez oké vagy hiba ? Továbbá, egy korombeli játékosnak, hogyan lehet egy korral feljebbi hadserege, plusz gyarmatosítási tábori ágyúja ?
Néha sorsol a szomszédságba nem kevés nagyobbat, meg menet közben is léphetnek.
Az egységeket lehet gyűjteni történeti küldetésekből a saját korodon túlról (ezekhez a globális térképen is előrébb kell járni), nekem a jelenben van távoli jeges is nem kevés. bár ezek nem megújuló források. De most épp jön a Ciderkert, ami ad majd egy korral fejlettebb könnyű egységet.
 
Volt szerencsém az egyik szerveren egy 70+ fős céhben lakni, ahol a fele passzív, a maradék 80%-a pedig igazi hobbista stílusban tolta. Ennek eredméyneképp a kincstár már a CE-hez sem volt elég, a csatateret 3-4 ember vonszolta a hátán. Ennél már egy aktív 4 fős csapat is gördülékenyebb, tehát a létszám önmagában nem mérvadó.

Szerintem ez nem vagylagos. Amíg nincs veszteség, addig megy automatával, aztán jöhet a félautomata, és nagy demó felett meg értelemszerűen megy a kézivezérlés. De sok szempont od lehet végig. Pl. jelenkorban azért megyek automatában 1 MG csapat / 7 zsivány felállással, mert az MGT lassú, ezért nem rohan előre meghalni, így a legritkább a veszteség. Ha sietni kell, akkor viszont nem cserélem a nagyon sebesült zsiványt sem, mert az sok klikk, csak a halottakat pótlom.

Én megértem ezt a hozzáállást, sokáig egy 10-as Alca is pótolta a veszteségeket, de azóta megnőtt, közben a csataszám növekedésével kimerült a játékra fordítható időkeret... Meg hát így is van 40K+ katona, hova spóroljam őket? (Nem az én lakosaim, független zsoldosok :cool: )

Néha sorsol a szomszédságba nem kevés nagyobbat, meg menet közben is léphetnek.
Az egységeket lehet gyűjteni történeti küldetésekből a saját korodon túlról (ezekhez a globális térképen is előrébb kell járni), nekem a jelenben van távoli jeges is nem kevés. bár ezek nem megújuló források. De most épp jön a Ciderkert, ami ad majd egy korral fejlettebb könnyű egységet.Nagyon köszönöm a több
 
Fent