Céh verseny

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Sziasztok!
A céhes kasszára és egyedi céhes épületekre tavaly már én is tettem javaslatot, úgyhogy fenti ötleteket magam is teljes mértékben támogatom, bár az elmúlt 1 évben ezzel kapcsolatban láthatólag még nemigen történt előrelépés. Viszont lenne egy más jellegű céh verseny ötletem:

Az, hogy megjelentek a játékban az eseti küldetések (eventek9 pozitív előrelépés, de lássuk be, hogy a teljesítendő küldetések tárháza alapvetően pár fajta lehetőség variálására épül. Ezt egy kicsit szerintem meg lehetne színesíteni.
Szerintem ezeket az eseti küldetéseket meg lehetne céhes szinten csinálni a következőképpen:
A küldetések ugyolyan fajták lennének, mint eddig és egyénenként kellene mindenkinek teljesíteni.
DE
Adott feladat elvégzéséért csak akkor járna a jutalom a céhen belül mindenkinek, ha adott feladatot a céhen belül MINDENKI teljesítette!
Ez nagyban hozzájárulna a céhen belüli felzárkózáshoz illetve a céhek tisztulásához, azon a módon, hogy a céh vezetői látnák a statisztikákban (vagy akár a profilon megjelenne mindenki számára láthatóan), hogy melyik tag hányadik feladatnál tart, így aki egyáltalán nem hajlandó elvégezni, azzal szemben tudna intézkedni.
Ehhez még azért hozzá venném a speciális eseteket is, hogy hogyan gondolom:
- a céh nélküliek ("magányos farkasok") önállóan magukra nézve teljesíthetnék a küldetést (mintha egyszemélyes céh lennének)
- ha a céhben például mindenki elvégezte a 3. küldetést és egy valaki még csak a 2. küldetést, akkor addig senki nem kaphatja meg a 3. küldetés jutalmát, amíg azt az utolsó játékos is el nem végzi, vagy pedig céhen kívülre kerül (megnyitva ezzel az utat, hogy a céhben lévőkre igaz legyen az állítás, hogy a 3. küldit mindenki elvégezte)
- fordított esetben ha a céhbe egy új tag kerülne felvételre a küldi alatt, aki még csak a 2. küldetést csinálta meg, míg az összes céhben lévő már elvégezte a 4. küldit is (és az ajándékot is megkapta érte!), akkor az új tag megkapná azonnal a jutalmat, ahogy felzárkózott és megcsinálta a 3. majd a 4. küldit, de a többiek csak akkor kapnák meg az 5. küldi elvégzéséért járó jutalmat, ha az új tag már ugyanúgy felzárkózott az 5. szintre.

Persze felmerül a kérdés, hogy ilyenkor a ki-, be lépésekkel lehet-e trükközni. Nyilván lehet, ugyanakkor szerintem egy céh se veszi jó néven (pláne sok tag esetén) ha a tagok ki be járkálnak, ezért ennek az esélye nem számottevő! De ez csak az én véleményem.
Ez a céhes küldetés forma szerintem könnyen keresztülvihető lenne komolyabb változtatások nélkül, ugyanakkor színesítené a játékot és a céhek morálját is javítaná!
Akinek van további ötlete, azt szívesen veszem!
Remélem a fejlesztőknek is tetszik majd! :)
Üdv
Girhes
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent