Céh verseny

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser5216

Guest
Sziasztok!

Sokszor szó volt róla, hogy bekerül a játékba a céh háború, bár még nem került bele, talán a játék körökre osztott harc stílusa is nehézzé és vontatottá tené nemtudom, de lehetne egy másik versenyt csinálni.

Lehetne egy Céh Fővárost csinálni. A fővárosba csak nevezetes épületeket lehetne letenni, vagy olyan jelegű épületeket, mint a nevezetes. Ugyanúgy fejlődnének progresszíven szintenként, de itt a szinteket aranyból kellene emeleni és alapanyagból. A bevétel a céh fővárosnak 2 helyről lenne, de mind2 hely csak a tagok aktivitásán fejlődésén múlik.

1. Alapvető bevétele a céhtagokra kivetett %-os adó, amit 0-100% között lehet állítani (akár céhtagonként egyedileg is, hogy sávos adózást meg lehessen csinálni).
2. Adományok, azaz a céh tagok adományokat adhatnak a fővárosnak egyszeri átutalás jelleggel.

Nem biztos, hogy a már használt nevezetesek lennének erre jók, de akár azok is. Úgy gondolom, hogy most ami 1 FP, az pl 10 000 arany lenne, vagy 5 000 alapanyag mondjuk épülettől függően, egyiket ilyennel másikat olyannal lehetne építeni, vagy akár csak arannyal, vagy mind2 kellene hozzá.
Az épületek bónuszai viszont egyetemlegesen jelentkezne minden céh tag között függetlenül a befizetett adótól.

Véleményem szerint ez igazi céh összefogást eredményezne, hisz ha segítem a társam motiválással/takarítással, az jelentkezik az általa befizetett adóban, ami meg a céh bónusz növekedését okozná, azaz közvetlenül visszahat rám is.
Persze nem kel ezt épülettel lehetne ezt pl. mással is megcsinálni. Akár fogalmakkal is az alábbiak szerint pl:

- boldogság adás:
Céh karneválok, mint események amik általánosan növelik a boldogságot, ugyanúgy szintenként nőne (ergó egyre nagyobb és szebb karnaevált jelent, és ezért egyre nagyobb boldogsáhot adna.

- Arany/alapanyag növelés:
Céh bányászat, vagy tudomis én mi.

- Támadási bónusz:
Fegyver kutatás, ugyanígy szintenként adná

-Védekezési bónusz:
Akár lehetne fegyver kutatás másik ága, de lehetne pl. hadi logisztia, vagy ilyen képesség fejlesztés.

Ez inkább csak alternativ ötlet akart lenni a nevezeteekre, lényeg inkább az hogy a már ismert nevezeteseket céh szinten is a céhbe befolyó bevételekből lehetne építeni, emelni ami a céh tagokra egyetemlegesen terjedne ki. Így valódi közös céh érdek lenne a közös egymással és egymásért való aktív játék.

Üdv.:
Zerg - Arvahall
 

DeletedUser20721

Guest
Én is támogatom. Lépjünk már valamerre ebből a posványból.
 

DeletedUser21964

Guest
támogatom, bár már van egy ilyen játék. ha ezt megcsinálnák a fejlesztők akkor átnevezhetnék a játékot grepolisnak. :D
 

DeletedUser21403

Guest
Én viszont nem támogatom az ötletet! Bár nem hiszem hogy számítana!:D

Teljes mértékben értelmetlen!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3783

Guest
Javadamka nem csak a grepolisban van ilyen és szerintem is kiváló ötlet!
Még jobban összekovácsolja a céhtagokat!
TÁMOGATOM!
:eek: ;)
 

DeletedUser20408

Guest
Igen jó kis ötletek jöttek itt össze, támogatom mindet !!! Remélem mások is látnak benne perspektívát...
 

DeletedUser3968

Guest
Az ötlet maga jó csak nem hiszem hogy a kisebb játékosok örülnének az adónak
 

DeletedUser5216

Guest
Az ötlet maga jó csak nem hiszem hogy a kisebb játékosok örülnének az adónak

Gyakorlatilag, nem csak adót kapna a nyakába, hanem rengeteg bónuszt, ami mind bevételét, mind a város hangulatát, mind a katonai értékét erősen javítanák. Az adó miatti bevétel kiesését a bónuszok erősen kompenzálnák sőt mivel van bevétel ösztönző, ezért akár rögtön még emelkedne is a bevétele, nem beszéle az "ajándékba" kapott hangulattól, ami meg helyfelszabadulással és megtakarítással járna náluk.
Azonban pont ezért kértem,hogy az adó egyedileg %-osan beállítható legyen (0-100%-ig). Nyílván a kisebb játélkosnál kisebb % a nagyobbaknál nagyobb, abszolút értékekben meg még nagyobb lenne így a különbség. Ez a céhvezető privilégiuma lenne.
Már rövid távon is nagyon hamar pozítivvá vállna és erősítené a céh összetarotás értékét és jó verseny alakulna ki a céhek között. Legtöbbet ezzel úgy gondolom, hogy pont a kisebb játékosok nyernék, hiszen a nagyobbak jelentősebb hozzájárulásából azonos arányban részesülnének ők is.
Tehát a jelszó itt tényleg lehetne, hogy:
"Egységben az erő!"

Zerg, -BIRODALOM- céh
Arvahall
 

DeletedUser21403

Guest
Sztem teljesen felesleges és túlzás is lenne ez az egész!
 

DeletedUser

Guest
Szia te tényleg zerg vagy.
amugy én is támogatom az ötleted
 

DeletedUser5216

Guest
Akkor meg pláne. Ha van több ilyen játék is, akkor minek még egy?

Minek?
Teljesen egyedi dolgok már nincsenek a játékokban. Indokokat írtam, a céhek közösségét nincs ami igazán össze tartsa közös célért. Nincs igazi motiváció lassan abban sem, hogy céh tagok egymáshoz járjanak motiválni takarítani. Ez által kapnál vissza is a saját "befeketett" munkádból. Másrészt elég sok játékosnak elkölthetetlen készletei vannak amit egy ilyen verseny célért hajlandó szinte mindenki "beáldozni.
Tehát igazi csapatverseny alakulna ki, ahol nem az enyén, hanem ténylegesen a csapat összetartása és lendületete határozná meg ennek a versenynek a végkimenetelét.
Más csapat összekovácsolót nem látok a játékban. Te igen?
 

DeletedUser21403

Guest
Teljesen mindegy ez akkor is túlzás lenne és megint elsősorban a nagyok profitálnának és sokáig ez se tartana mármint felépíteni őket!
 

DeletedUser5216

Guest
Teljesen mindegy ez akkor is túlzás lenne és megint elsősorban a nagyok profitálnának és sokáig ez se tartana mármint felépíteni őket!

Na ezt kérlek vezesd le hogy jött ki!
Én pl. Arvahall legmagasabb pontszámú játékosa vagyok és a legnagyobb céhének egyik vezetője, de szerintem alapvetően tévedsz. Már írtam is a levezetést, de kedvedért mégegyszer.

Aki egy céghben van a céh által felépített javakból pontosan ugyanúgy részesülne, független attól hogy kicsi vagy nagy, tehát pontosan ugyanannyi boldogságt kap, ugyanannyi támadási bónusz és védekezési bónuszt és ugyanakkora bevétel töbszörözési szorzót. Az építéséből az oroszlánrészt meg a nagy játékosok fektetik bele a vagyonukból és a nagyobb bevételükből, de ezért mégsem kapnak többet nem is kell persze. Tehát ezzel kifejezetten a kisebb játékosok járnak jól. Pontosan ez volt az egyik rejtett célom ezzel, hogy olyan bónuszokat is kapjanak a kisebbek, amiket saját erejükből nehezen kapnának meg, gyakorlatilag ha az össz építést néznénk az ölükbe hulla minimális befektetéssel rengeteg plusz.
A másik cél a vaklódi céh verseny és a céhen belüli összefogás közös érdekért igazi közösségi érdekkel amiben az egyéni érdek és motiváció is megjelenik.

Nagy játékosként igazából nincs szükségem sem támadási, sem cvédekezési bónuszra. Gyakorlatialg 200%-os védelmen is max 1 vesztességgel mindig átmegyek. A támadási bónusz pont a fejlődö kisebb játékosoknak segít, akik az új csata rendszerben egyszerűen képtelenek támadni már.

A mondatod mási fele, hogy könnyedén felépítenék is megalapozatlan, hisz a felépítési költségekeet lehet igazitani ahhogy hogy kb mekkora vagyonok stb van. Amit írtam ha nevezetes lenne pénzből és alapanyagból építhetően olyan 45 - 45 millió arany és alapanyag kellene 1 felépítéséhez. Jelenlleg 14 nevezetes van (könyebbség kedvévért 50 millával számolva 700 - 700 millió arany és alapanyag kellene!) Szerinted meliyk céhben van ekkora vagyon kapásból? És ha bevezetik és azt látnál hogy van, senki nem mondaná, hogy nem lehet duplázni az árakat, hogy kihívás legyen építeni.

Tehát várom én is a levezetésed mert nem kicsit megalapozatlan volt amit állítottál már elnézést érte!

Üdv.:
Zerg
 

DeletedUser

Guest
az ötlet jó. csak ezzel megint a pár erös céh járna jol, gyorsan teledobáná millákkal a céhkasszát ami megint a nagyoknak kedvezne. egyenlö eséllyel kellene indulni, a kis céheknek is esélyt kellene adni.
a mot-tak 20aranya menne a céhkasszába amiböl lehetne építeni, így aki tesz érte az építhetne
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent