All in one: az évek alatt összegyűlt javaslataim.

Dome-sztosz

Új tag
Sziasztok!
Ha időtök engedi és láttok fantáziát valamelyikben, kérlek jelezzétek. Hátha megvalósul valamelyik.

  1. Hasznos lenne egy opció, ami a pénzért való FP vásárlást meggyorsítja, mert ha már 3-4 Milliárdja van az illetőnek és csak 500e -el költi FP-re, 6-7000 kattintás kell hozzá...

  2. Ha lehet korkülönbség esetén is a védők terepén játszódjon a harc, ne a támadóén, hisz a támadó megy a védő városába.

  3. Hasznos lenne, ha a csata visszajátszás szüneteltethető lenne.

  4. Öregítő készlet: Vannak olyan éplüetek (pl. Teraszos farm), melyek nek csak egy funkcióját használjuk (5FP/24h). Az ilyen épületek általában szabad embereket vesznek igénybe, ami a kor fejlesztésével növekszik. Az ilyen esetekre az ideális az lenne, ha volna mód az épület öregítésére, mert akkor is ugyan azt adja, csak kevesebb embert köt le.

  5. Jobb oldalt a város "tulajdonságait" , "bónuszait" kijelző függőleges sávot lehetne hosszabbra hagyni? (vagy állíthatóvá tenni)

  6. Saját térképen való egyezkedéskor lehetne, hogy megerősítést kérjen ez az opció? Néha mellé kattintok és kellemetlen. A Támadás funkcióból vissza lehet lépni az egységválasztásnál, de itt nem.

  7. A Fogadóban lehetne olyan opció, hogy a (Távoli jégkorszaktól) a hajósok többszörös tapasztalati pontot kapnak a következő útból. Vagy pl. 1-el nagyobb szintet kapnak a következő utazásra (és amíg tart az utazás, addig a Fogadó bónusza természetesen foglalt). Esetleg hajó gyorsítás/ áru növelés.

  8. Hiányolom azt a lehetőséget, hogy gyémántért azonnal megérkezzen a hajó a kikötőbe (lehet, hogy szándékos). Fejlesztésnél viszont lehet venni 20Gyémánt/db-ért, ha hiányzó termék.

  9. A harcokat is jó lenne megoszthatóvá tenni, hogy a céhtársakat tudjuk segíteni taktikával.

  10. Szomszédok támadásakor ne a CE-s auto csata működjön, hanem a térképes. Mivel a támadók gyakran nem, vagy csak 1 egységet veszítenek egy harc során (ami az Alcatraz miatt amúgyis "ingyen" van, szerintem ezzel lehetne kompenzálni kicsit. (védőknek kedvező)

  11. Harcnál nem látszik az ellenfél hatótávolsága ha ráviszem a kurzort, mert a saját egységemét is mutatja.

  12. Megoldható, hogy a saját nevezeteseinket beállítsuk úgy, hogy mások által ne lehessen léptetni a szintjét, ami például bekapcsolástól 24 órán keresztül érvényes..? Gyakori probléma az építők/támogatók figyelmetlensége. Ezzel az opcióval kihasználhatnánk a két szint begyűjtését és ha a tulajdonos inaktív lesz 24 óra után, akkor az aki az FP-t teszi bele maximum 1 napot vár a jutalmáért.
 

Xantos Philus

Aktív tag
Támogatom. Itt még néhány ötlet:
• Colosseum, Notre Dame értékesebbé tétele
• a hadsereg gombnyomásra történő kiürítése, különböző hadsereg variációk létrehozásának lehetősége
• piaci ajánlatok létrehozásánál az fp-hez hasonlóan szorzó beiktatása
• az Alctraz jelezze, hogy milyen független egységeket kaptam és nem csak azt hogy kaptam 12 akármilyen független egységet
• a több ezer önsegítő és 5-10% "jutalom" bónuszok beváltási lehetősége
 

helen

Nagyon aktív tag
Támogatom. Itt még néhány ötlet:
• Colosseum, Notre Dame értékesebbé tétele
• a hadsereg gombnyomásra történő kiürítése, különböző hadsereg variációk létrehozásának lehetősége
• piaci ajánlatok létrehozásánál az fp-hez hasonlóan szorzó beiktatása
• az Alctraz jelezze, hogy milyen független egységeket kaptam és nem csak azt hogy kaptam 12 akármilyen független egységet
• a több ezer önsegítő és 5-10% "jutalom" bónuszok beváltási lehetősége
Az alcatraz mellett a kapott egységek jelzését kiterjeszteném az egységeket adó épületekre is. Mint pl. a királyi fürdő.
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
2-logikus lenne
4-más indokkal, de nem ártana, legalább korvisszafejlesztő.
5- nem volna baj
10- már én is javasoltam....
11- én gépen /át/látom... persze sokezer manuális csata után vagyok...
12- ez nem lesz alapértelmezett, esetleg fogadóbónuszként tudom elképzelni.

A többi kb felesleges.
 
A 13. után (Lásd fentebb: 13. Nagyon ritka incidenseknél az 5-10%-os alapanyag/pénz bónusz.. ), lenne egy 14. javaslat is:

14. Nevezetes épületnél a játékos által megadott számú betenni kívánt Forge pontot (FP) jó lenne ha a rendszer nem csökkentené önhatalmúlag
vagyis ha nincs már elég hely a szintben (mert épp megelőzték) akkor ne tegye be a kért számú FP töredékét, inkább kérdezzen rá,
hogy a megadottnál kevesebbet is be akar-e tenni a játékos.

Ugyanis bosszantó probléma amikor ugyanazon nevezetes épületbe egyszerre 2 játékos tenne adott pozícióra FP-t.
Mindkettő ugyanannyit akar tenni, de a lemaradó játékos törvényszerűen már csak kevesebbet tud betenni.
Ilyenkor a játék nem szól csak beteszi a kértből a lehető maximumot ami még befér, de ezzel ez a játékos nem éri el a kívánt helyezését
viszont csomó FP-t feleslegesen bukik. (ha rákérdezne a játék akkor nem is akarna kevesebbet betenni csak amennyit eredetileg szeretett volna)
 
2-logikus lenne
4-más indokkal, de nem ártana, legalább korvisszafejlesztő.
5- nem volna baj
10- már én is javasoltam....
11- én gépen /át/látom... persze sokezer manuális csata után vagyok...
12- ez nem lesz alapértelmezett, esetleg fogadóbónuszként tudom elképzelni.

A többi kb felesleges.
4-nél az öregitőt azt el tudom fogadni:)
Ha már az atomiumot nem módosithatjuk ugy hogy mi magunk választjuk a termelést a kincstárba adott kortól visszamenőleg.
 
2-logikus lenne
4-más indokkal, de nem ártana, legalább korvisszafejlesztő.
5- nem volna baj
10- már én is javasoltam....
11- én gépen /át/látom... persze sokezer manuális csata után vagyok...
12- ez nem lesz alapértelmezett, esetleg fogadóbónuszként tudom elképzelni.

A többi kb felesleges.
4-es Korvisszafejlesztő miért kell? Nem lenne jobb egy nevezetest felül irni és akkor mi magunk döntenénk el hogy mit termeljen természetesen a kincstárba ha csapat munkáról van szó!
 

helen

Nagyon aktív tag
Fölösleges szerintem.
Miért lenne felesleges ? Alcatraznál nem felesleges hogy kiírja konkrétan mit is adott, és a többi épületnél meg felesleges ? Ezzel az erővel a többi eseményépületnél is felesleges a termékek kiírása amit adott. Miért nem azt írja ki akkor az eseményépület hogy pl. 35 termék ? Kiírja hogy 35 bazalt.. Ezen az elven a katonát-adó eseményépületek is simán kiírhatnák hogy pl. 10 gránátos, vagy valami, amiket épp adott, és nem azt, hogy 10 egység.
 
Miért lenne felesleges ? Alcatraznál nem felesleges hogy kiírja konkrétan mit is adott, és a többi épületnél meg felesleges ? Ezzel az erővel a többi eseményépületnél is felesleges a termékek kiírása amit adott. Miért nem azt írja ki akkor az eseményépület hogy pl. 35 termék ? Kiírja hogy 35 bazalt.. Ezen az elven a katonát-adó eseményépületek is simán kiírhatnák hogy pl. 10 gránátos, vagy valami, amiket épp adott, és nem azt, hogy 10 egység.
Visszanézhetők az egység listában hogy miből mennyivel lett több! Aratás elött meg lehet nézni hogy ebből ennyi van és aratás után már megleshető a különbözet.
 
Visszanézhetők az egység listában hogy miből mennyivel lett több! Aratás elött meg lehet nézni hogy ebből ennyi van és aratás után már megleshető a különbözet.
Viszont az jó ötlet ha belépsz az alcatrazba és az áttekintésnél kiirná hogy mennyit fogsz kapni és miből mennyit és milyet. Minden aratásnál változna a képlet hogy láthassuk mire számithatunk.
 
Miért lenne felesleges ? Alcatraznál nem felesleges hogy kiírja konkrétan mit is adott, és a többi épületnél meg felesleges ? Ezzel az erővel a többi eseményépületnél is felesleges a termékek kiírása amit adott. Miért nem azt írja ki akkor az eseményépület hogy pl. 35 termék ? Kiírja hogy 35 bazalt.. Ezen az elven a katonát-adó eseményépületek is simán kiírhatnák hogy pl. 10 gránátos, vagy valami, amiket épp adott, és nem azt, hogy 10 egység.
Viszont az jó ötlet ha belépsz az alcatrazba és az áttekintésnél kiirná hogy mennyit fogsz kapni és miből mennyit és milyet. Minden aratásnál változna a képlet hogy láthassuk mire számithatunk.
 
2-logikus lenne
4-más indokkal, de nem ártana, legalább korvisszafejlesztő.
5- nem volna baj
10- már én is javasoltam....
11- én gépen /át/látom... persze sokezer manuális csata után vagyok...
12- ez nem lesz alapértelmezett, esetleg fogadóbónuszként tudom elképzelni.

A többi kb felesleges.
4-esre
Nem rossz ötlet de nem tartanám jónak. Azért mert ha már valaki előre sietet korral annak tudatába kéne lennie, hogy nincs visszaút. Viszont ha ennyire kéne akkor inkább az egyik nevezetest (Atomium) módositanám ugy,hogy mi magunk döntenénk el milyen terméket gyártson. Viszont a boldogságot azt megtartanám.
 
2-logikus lenne
4-más indokkal, de nem ártana, legalább korvisszafejlesztő.
5- nem volna baj
10- már én is javasoltam....
11- én gépen /át/látom... persze sokezer manuális csata után vagyok...
12- ez nem lesz alapértelmezett, esetleg fogadóbónuszként tudom elképzelni.

A többi kb felesleges.
4esre még annyit hozzáfűznék,hogy ha kellene a visszafejlesztő akkor időutazássl visszamehet 1 korral a techfán ami ujboli termék begyüjtést és forge szükségre lehetne ujra kezdeni.
 
Támogatom. Itt még néhány ötlet:
• Colosseum, Notre Dame értékesebbé tétele
• a hadsereg gombnyomásra történő kiürítése, különböző hadsereg variációk létrehozásának lehetősége
• piaci ajánlatok létrehozásánál az fp-hez hasonlóan szorzó beiktatása
• az Alctraz jelezze, hogy milyen független egységeket kaptam és nem csak azt hogy kaptam 12 akármilyen független egységet
• a több ezer önsegítő és 5-10% "jutalom" bónuszok beváltási lehetősége
Én az Atomiumot tenném értékesebbre ha már a céh érdekét figyeljük
Mi magunk választanánk ki az adott kortól visszamenőleg a terméket és nem csak azt amit a jelenlegi korban vagy!
 
Fent