A visszatérő küldetések multiplikálása és kiválasztása lapozgatás nélkül

Sziszipapa

Új tag
Sziasztok,

Szeretném javasolni, hogy visszatérő küldetést ki lehesen egyszerűen választani egyszerű checkboxxal és lehessen multiplikálni és kummulatív begyűjteni.

Aratáskor is hasznos lenne a gyűjts össze x pénzt fixálni és halmozódnának az ajándékok és egyszerre be lehetne gyűjteni aratás végén.

Viszont építéskor a költs el x Forge pontot lapozni x pontonként pakolni elég sokáig tart, nekem most ez az x=84, ez azt jelenti, hogy ha mondjuk pakolok valakinek 3000 pontot, akkor 84-enként körbelapozom a visszatérő küldetéseket és egy órát tart így bepakolni a háromezer pontot, de jó lenne, ha azon áll fixen és egyben betehetném a 3000-et és 3000/84 ajándékot adna begyűjtésekor és maradék ottmaradna automatikusan.

Szuper lenne, szerintem nem csak én vagyok ezzel így, aki gyűjti az ajándékokat.

Köszönöm, ha támogatjátok az ötletet!

Szép napot!
Sz.
 

DeletedUser25978

Guest
én annak is örülnék ha lehetne fixálni a küldit ne kelljen 12x megszakítani hogy ahhoz érjek vissza amit akarok( nekem pl van egy 150 és egy 200 fp-s ) , amit te írsz az elég durva lenne ha napi 50-60k fpt kitolnál
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
A visszatérő küldetések így is sok előnyt adnak a pakoló játékosnak, még úgy is, hogy sokan (köztük én is), már nem aprózzuk el a bepakolt FP-t az FP-k küldetésre, azaz, ha egy nevi kér 1234FP-t, akkor 1234FP-t pakolunk a 99FP-re.
Persze, korváltásnál még az 1234-et is fel fogjuk bontani 99-re, és szépen végiglapozzuk a küldiket, de ennek egyszerűsítése a sok raktári FP-vel rendelkező játékosokat még nagyobb előnybe fogja juttatni. Még ha neked "kínszenvedés" végiglapozni őket.
 

DeletedUser23446

Guest
Sziasztok!
A mai napon találkoztam olyannal fizess 2millio valamenyi alapanyagot,
meg 4millió valamenyi aranyat és kapsz véletlenszerű ajándékot.
Kifizettem és kaptam 200ezer valamenyi alapanyagot véletlenszerűen...
Na most ez komoly?
ez valami vicc kategoria... :D
 

Andy66

Új tag
Sziasztok!
A mai napon találkoztam olyannal fizess 2millio valamenyi alapanyagot,
meg 4millió valamenyi aranyat és kapsz véletlenszerű ajándékot.
Kifizettem és kaptam 200ezer valamenyi alapanyagot véletlenszerűen...
Na most ez komoly?
ez valami vicc kategoria... :D
Sajnos én is tapasztalom,h nagyobb az elvárás,mint a jutalom!Minden második napi feladat,h foglalj el egy tartományt! Lehetetlen...
 
Igen, jó lenne Sziszipapa, vagy legalább fixálni lehessen a visszatérőket,hogy melyeket szeretnénk(opcionálisan ki-be lehetne kapcsolni a többit,hogy megjelenjen-e. Sok pakolásnál a felesleges visszatérő küldi megszakítások is rengeteg időt vesznek igénybe.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Na, de Srácok! De most komolyan nem értelek benneteket! Olvasom itt a hozzászólásokat és szó szerint értetlenül bámulom a képernyőt! Olyan érzésem van, mint ha nem ugyanazzal a játékkal játszanánk! De tényleg, valóban az a probléma, hogy a visszatérőzésnél mennyit kell kattintanom azért, hogy ingyen az ölembe hulljon a potya!
Próbálok összeszedetten hozzászólni a témához, érdemben hozzáfűzni a magam mondanivalóját, és igyekszem mindezt megfelelő hangnemben és stílusban előadni! Őszintén remélem, hogy sikerülni fog!

Szóval röviden a visszatérőzésről (hát ha valakinek esetleg még tudok újat mondani):

Először is, mi az a visszatérőzés?

A visszatérő küldetések a játékfelület bal oldalán, a történet fül alatt találhatóak. Vannak a történet, a mellék és a visszatérő küldetések. Ha a játékos végez az adott kor techfájával, akkor a történet küldetés megáll egy olyan feladatnál, amihez újabb korlépés lesz szükséges. Ha a mellékküldetések is elfogytak, akkor a visszatérő feladatok egy körforgásban ismétlődnek majd, melynél érdemes a számunkra nem tetsző feladatokat megszakítani és tovább léptetni egy olyan feladathoz, amelyiket könnyebben meg tudunk oldani. Általában a két legkedveltebb visszatérő feladat az "x" forgepont elköltése, illetve az "x" pénz begyűjtése (de azért akad még ezeken kívül is, egy-két simán behúzható feladvány). Ezeknek a feladatoknak a kért mennyisége koronként változik. A visszatérőzést már a játék kezdetekor elkezdhetjük, bár igaz, akkor még nem annyira nyereséges, de mindenképp hoz egy kis pluszt a „konyhánkra”.


Mikor éri meg igazán?


A Frontenac nevű nevezetes (mely pénztermelést és küldetés jutalom bónuszt ad) elengedhetetlen kelléke a visszatérőzésnek, mint ahogy a 80-as Bárka is. Természetesen nem a vaskorszak, illetve kora középkorban kell még ezzel foglalkozni, lerakása prioritásban az alap nevezetesek (ezekre itt most nem térnék ki, ha megengeditek), illetve a Bárka megléte után ajánlott!

Mint minden nevezetesnél, ennél is fontos az, hogy hányas szinten van, hisz annak megfelelően adja a jutalmakat. Késő középkorban, gyarmati korban érdemes 10-es szintre felhúzni – mint általában az összes nevezetest – mielőtt nagyobb fokozatba kapcsolnánk. Ipari – progresszív kortól ráérünk elkezdeni a tudatos építését, ha a Bárka elérte a 80-as szintet. Frontenac-nál második körben az építést 60-as szintig ajánlom húzni, ekkor már 25 terméket ad egy visszatérő feladat, de adhat még forgepont csomagot, pénzt, alapanyagot, medált, rajzot és nagy ritkán akár gyémántot is. Természetesen ezt már akkor ajánlott csinálnunk, ha a napi aratásunk legalább 150-200forgepont, mert ellenkező esetben nagyon lassú lesz a haladásunk.

Ne felejtsünk el az építés közben is visszatérőzni, mert folyamatosan szükségünk lesz az adott „kincsekre”, illetve jó ha már korán hozzászokunk a visszatérőzés fontosságához.

Természetesen ekkor már érdemes a céhen belül, illetve építő csoportokban 1,9-cel építkezni, hogy az aratáson kívül is használni tudjátok.

Többen játszanak azzal a stratégiával, hogy a Frontenac és a visszatérőzés biztosítja az aktuális korú termékeket a fejlődéshez, és a városban meg csupa egyel kisebb korú speciális épületek adják az előző kor termékeit. A Frontenac jól ki tudja egészíteni mint főforrás az aktuális korú termékeket.

Számomra az egyik legfontosabb nevezetes, ha okosan használja az ember, rengeteg plusz nyereséget lehet termelni vele. Jó visszatérőzést kívánok mindenkinek!

És akkor eme "rövid" kitérő után csapjunk bele a "lecsóba"!

A visszatérő küldetésnek nincs véges darabszáma, tehát nem lehet úgy belőni, hogy ha például a feladat azt kéri, költs el 53 forgepontot és az aratás alkalmával 265 forge gyűjhető be (és azt azonnal el is költjük), akkor 1 helyet 5 ajándékot kapjunk! Ez egyszerűen nem lenne korrekt! Nem beszélve arról, hogy mi a helyzet ha pont 318 forgét gyűjtök be! Akkor most mi lesz? Tehát vagy apránként aratsz és lépésenként visszatérőzöl, vagy begyűjtesz mindent a városból és esik, úgy puffan!
Szerintem egyeseknek az lenne a legmegfelelőbb, hogy mikor leül a gép elé és belép a városába, akkor a kis telepített robotka mindent elintézne helyette, de akkor ki sem kellene kapcsolnia a gépet :) soha! Vagy tévedek talán? Esetleg óránkénti váltásban droidokat alkalmazhatna éhbérért! Eldobom az agyam! Ilyen nincs! Itt tartunk?

Kicsit olyan ez, mint ha a Monopolyban eldönthetném, hogy melyik nekem tetsző kártyát húzom, vagy hogy a malomban egyszerre 3 korongot tehetnék le, illetve hogy a sakkban a huszárral a 4 kockát ne csak "L" alakban lehessen már lépni kérem!

Ti nem játszani jöttök ide? Tudjátok mi az a kikapcsolódás? A Rubik-kocka is addig volt érdekes, amíg nem kezdték el időre kirakni versenyszerűen! Mert abban a pillanatban el is vesztette a logikai játék fogalmát!

Tulajdonképpen csinálhatnának egy olyan multifunkciónális valamit, hogy ha este kilenckor belépek és rákattintok, akkor begyűjt mindent (forgét, incidenst, terméket, katonát), az előre beállított program szerint újraindítja a termelést, kiüríti a fogadót (akár naponta többször is), támogatja és meglátogatja a barátokat, megoldja a napi, a történeti, a mellék és visszatérő feladatokat is (visszatérőnél szétbontja az aratást a megfelelő elemekre, hogy minél nagyobb legyen a jutalom), az ócskásnál is megszerzi azokat amikre szükségem van, halad a viking falummal, megoldja az Expedíciót (program szerint beállítva, hogy mit és hogyan) helyettem, a Csatatéren az előre beállított nehézségi szintig pörgeti fel a demoralizációmat, sőt ha elég ügyesek fejlesztők, akkor megoldhatnák, hogy a céhes építkezéseket és a piacozást is leprogramozzák! Így tökéletes lenne? Ez már megfelelő? És akkor naponta csak 1 vagy 2 hosszú percet kellene itt tölteni, de közben dagadhatna a virtuális kassza, és a kilépés után lehetne csettinteni, hogy ez igen, ma is játszottam egy jót! Holnap este kilenckor megint itt leszek! Valóban ilyen játékra vágytok?
 

DeletedUser

Guest
Na, de Srácok! De most komolyan nem értelek benneteket! Olvasom itt a hozzászólásokat és szó szerint értetlenül bámulom a képernyőt! Olyan érzésem van, mint ha nem ugyanazzal a játékkal játszanánk! De tényleg, valóban az a probléma, hogy a visszatérőzésnél mennyit kell kattintanom azért, hogy ingyen az ölembe hulljon a potya!
Próbálok összeszedetten hozzászólni a témához, érdemben hozzáfűzni a magam mondanivalóját, és igyekszem mindezt megfelelő hangnemben és stílusban előadni! Őszintén remélem, hogy sikerülni fog!

Szóval röviden a visszatérőzésről (hát ha valakinek esetleg még tudok újat mondani):

Először is, mi az a visszatérőzés?

A visszatérő küldetések a játékfelület bal oldalán, a történet fül alatt találhatóak. Vannak a történet, a mellék és a visszatérő küldetések. Ha a játékos végez az adott kor techfájával, akkor a történet küldetés megáll egy olyan feladatnál, amihez újabb korlépés lesz szükséges. Ha a mellékküldetések is elfogytak, akkor a visszatérő feladatok egy körforgásban ismétlődnek majd, melynél érdemes a számunkra nem tetsző feladatokat megszakítani és tovább léptetni egy olyan feladathoz, amelyiket könnyebben meg tudunk oldani. Általában a két legkedveltebb visszatérő feladat az "x" forgepont elköltése, illetve az "x" pénz begyűjtése (de azért akad még ezeken kívül is, egy-két simán behúzható feladvány). Ezeknek a feladatoknak a kért mennyisége koronként változik. A visszatérőzést már a játék kezdetekor elkezdhetjük, bár igaz, akkor még nem annyira nyereséges, de mindenképp hoz egy kis pluszt a „konyhánkra”.


Mikor éri meg igazán?

A Frontenac nevű nevezetes (mely pénztermelést és küldetés jutalom bónuszt ad) elengedhetetlen kelléke a visszatérőzésnek, mint ahogy a 80-as Bárka is. Természetesen nem a vaskorszak, illetve kora középkorban kell még ezzel foglalkozni, lerakása prioritásban az alap nevezetesek (ezekre itt most nem térnék ki, ha megengeditek), illetve a Bárka megléte után ajánlott!

Mint minden nevezetesnél, ennél is fontos az, hogy hányas szinten van, hisz annak megfelelően adja a jutalmakat. Késő középkorban, gyarmati korban érdemes 10-es szintre felhúzni – mint általában az összes nevezetest – mielőtt nagyobb fokozatba kapcsolnánk. Ipari – progresszív kortól ráérünk elkezdeni a tudatos építését, ha a Bárka elérte a 80-as szintet. Frontenac-nál második körben az építést 60-as szintig ajánlom húzni, ekkor már 25 terméket ad egy visszatérő feladat, de adhat még forgepont csomagot, pénzt, alapanyagot, medált, rajzot és nagy ritkán akár gyémántot is. Természetesen ezt már akkor ajánlott csinálnunk, ha a napi aratásunk legalább 150-200forgepont, mert ellenkező esetben nagyon lassú lesz a haladásunk.

Ne felejtsünk el az építés közben is visszatérőzni, mert folyamatosan szükségünk lesz az adott „kincsekre”, illetve jó ha már korán hozzászokunk a visszatérőzés fontosságához.

Természetesen ekkor már érdemes a céhen belül, illetve építő csoportokban 1,9-cel építkezni, hogy az aratáson kívül is használni tudjátok.

Többen játszanak azzal a stratégiával, hogy a Frontenac és a visszatérőzés biztosítja az aktuális korú termékeket a fejlődéshez, és a városban meg csupa egyel kisebb korú speciális épületek adják az előző kor termékeit. A Frontenac jól ki tudja egészíteni mint főforrás az aktuális korú termékeket.

Számomra az egyik legfontosabb nevezetes, ha okosan használja az ember, rengeteg plusz nyereséget lehet termelni vele. Jó visszatérőzést kívánok mindenkinek!

És akkor eme "rövid" kitérő után csapjunk bele a "lecsóba"!

A visszatérő küldetésnek nincs véges darabszáma, tehát nem lehet úgy belőni, hogy ha például a feladat azt kéri, költs el 53 forgepontot és az aratás alkalmával 265 forge gyűjhető be (és azt azonnal el is költjük), akkor 1 helyet 5 ajándékot kapjunk! Ez egyszerűen nem lenne korrekt! Nem beszélve arról, hogy mi a helyzet ha pont 318 forgét gyűjtök be! Akkor most mi lesz? Tehát vagy apránként aratsz és lépésenként visszatérőzöl, vagy begyűjtesz mindent a városból és esik, úgy puffan!
Szerintem egyeseknek az lenne a legmegfelelőbb, hogy mikor leül a gép elé és belép a városába, akkor a kis telepített robotka mindent elintézne helyette, de akkor ki sem kellene kapcsolnia a gépet :) soha! Vagy tévedek talán? Esetleg óránkénti váltásban droidokat alkalmazhatna éhbérért! Eldobom az agyam! Ilyen nincs! Itt tartunk?

Kicsit olyan ez, mint ha a Monopolyban eldönthetném, hogy melyik nekem tetsző kártyát húzom, vagy hogy a malomban egyszerre 3 korongot tehetnék le, illetve hogy a sakkban a huszárral a 4 kockát ne csak "L" alakban lehessen már lépni kérem!

Ti nem játszani jöttök ide? Tudjátok mi az a kikapcsolódás? A Rubik-kocka is addig volt érdekes, amíg nem kezdték el időre kirakni versenyszerűen! Mert abban a pillanatban el is vesztette a logikai játék fogalmát!

Tulajdonképpen csinálhatnának egy olyan multifunkciónális valamit, hogy ha este kilenckor belépek és rákattintok, akkor begyűjt mindent (forgét, incidenst, terméket, katonát), az előre beállított program szerint újraindítja a termelést, kiüríti a fogadót (akár naponta többször is), támogatja és meglátogatja a barátokat, megoldja a napi, a történeti, a mellék és visszatérő feladatokat is (visszatérőnél szétbontja az aratást a megfelelő elemekre, hogy minél nagyobb legyen a jutalom), az ócskásnál is megszerzi azokat amikre szükségem van, halad a viking falummal, megoldja az Expedíciót (program szerint beállítva, hogy mit és hogyan) helyettem, a Csatatéren az előre beállított nehézségi szintig pörgeti fel a demoralizációmat, sőt ha elég ügyesek fejlesztők, akkor megoldhatnák, hogy a céhes építkezéseket és a piacozást is leprogramozzák! Így tökéletes lenne? Ez már megfelelő? És akkor naponta csak 1 vagy 2 hosszú percet kellene itt tölteni, de közben dagadhatna a virtuális kassza, és a kilépés után lehetne csettinteni, hogy ez igen, ma is játszottam egy jót! Holnap este kilenckor megint itt leszek! Valóban ilyen játékra vágytok?

Alapvetően igazad lenne sok mindenben. Ugyanakkor nem szabad külön kezelni bizonyos dolgokat! Jóformán éveken át küzdöttünk sokan az FP költés módosítása ellen! Aki nem csinálta a küldetéseket, az ugyanis mindig ezt a csodás rendszert erőltette, hogy egyben, beírva a pontot költhessen. Csak ugye ez elképesztően kockázatossá teszi a küldetéseket, hisz az utolsó adag pont előtt is beírhatja valaki egyben az előzéshez szükséges mennyiséget, és kész a bukás. Míg 10-esével kellett költeni, addig azért volt idő megcsinálni a küldetéseket, és a velünk éppen kicseszni igyekvőket megfogni. Sokáig a cég sem engedett, és nem vezette be ezt a fajta pakolást, s bár gyorsított, könnyített (két kattintás, külön felugró ablak helyett direkt Fp berakás, nevezetes saját városból, listából történő megnyitása más városába külön átlépés és épületre kattintás nélkül stb.), de akkor is maradt 10 FP az egyszerre tehető. Aztán beadták a derekuk, és bejött a mostani rendszer. Párhuzamosan a küldetések semmit nem gyorsultak, vagyis kikapcsolhatóvá vált a megszakítás megerősítő ablak, de ennyi. Mi, akik anno csináltuk a küldetéseket komoly hátrányba kerültünk. Ennek fényében egyáltalán nem alaptalan elvárás, hogy akkor a küldetések is ugyan legyenek már egy kattintásos dolgok, és jöjjön vissza ugyanaz egyből. Hangsúlyozom, mi nem ezt akartuk, mi azt akartuk, hogy az FP pakolás is maradjon melós, hiszen, ahogy írod, játszani jövünk fel, miért jó az, hogy semmiért nem kell megdolgozni? Az FP pakolással magában lehet nyerőzni, FP-t szerezni, tervet szerezni, medált szerezni, aminek most már nem sok jelentősége van, de anno bizony nem így volt, jól jött a minden kori gvg-n pl., és hát a mi pakolásunk jó esetben viszonozza más, és azzal épülünk mi, ez a fajta kölcsönösség régen kötelező volt, nem is lehetett csak úgy egyoldalúan pakolni, pushingnak minősülhetett ugye. Lényeg, hogy a küldetéseket sem akarná senki egyszerűsíteni, de a pakolásba belerondítottak, és amiatt bizony jogos az elvárás, hogy legalább valamit visszabillenjen az egyensúly. Még akkor is milliószor kockázatosabb lesz csinálni a küldetéseket, ha nem 10, hanem 1 kattintás lesz, hiszen akkor is mondjuk 200 pontonként meg kell nyitni a listát, majd a nevezetest, be kell írni az FP-t és kattintani, majd irány a küldetés, közben pedig más 5000 FP-t beír egyben a végén, ha akar, szóval sehol nem lesz a régi egyensúly közelében, ahol, ha volt 2000 Fp előnyöd, amit 200 kattintással értél el, akkor nem nagyon kellett tartanod attól, hogy miközben továbbra is 200-asával pakolsz és fejezed be a küldetést, valaki majd beelőz, mert eljutott 300-ig, és már láttad egy kör küldetés után.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Nem is lenne rossz a gondolatmenet, ha nem egy repetatív funckióról lenne szó... mert mi szórakoztató van abban, hogy beraksz valahova 200fp-t majd kattintasz 12-t, majd újra 200fp, majd megint 12 kattintás... s ezt ha eléggé ráérsz akkor csinálhatod egész nap

Hasonlóan értelmetlen dolog a csatatér és/vagy gvg automata csatája is, hiszen ott is automatán megfelelő bonuszokkal 100-200 alkalommal kell megcsinálnod ezt, ebben sincs logikai kihívás

Tehát a "játék örömei" nagyon nem ezek, ez csak a szükséges rossz...
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
De senki sem kényszerít arra, hogy ezeket a repetatív funkciókat használd.

Persze, akinek magas a Frontija, használja, mert rengeteg dolgot kap érte... És innentől kezdve nem tudom megérteni azokat, akik emiatt panaszkodnak, hogy túl sokat kell kattintania...
 

DeletedUser

Guest
De senki sem kényszerít arra, hogy ezeket a repetatív funkciókat használd.

Persze, akinek magas a Frontija, használja, mert rengeteg dolgot kap érte... És innentől kezdve nem tudom megérteni azokat, akik emiatt panaszkodnak, hogy túl sokat kell kattintania...

Én sem értettem azokat, akik az FP költésre panaszkodtak. Nem kötelező naponta 20-50-100 ezret bepakolni mások nevezetesébe, mégis éveken át hiszti ment ezért, hogy beírható legyen bármekkora mennyiség. Aki akarta, az ugyanúgy sokat kattintva bepakolhatta a sok ezret 10-esével is. Meg is tettük, és közben még a küldetések is pörögtek.
 

Sziszipapa

Új tag
Így is időrabló ez a játék és ezeket a felesleges köröket ha egyszerűsíteni lehetne, azzal nem romlana a játékélmény, sőt, talán kevésbé venné el az ember kedvét, hiszen ezek a monoton gépies körbekattintások nem annyira élvezetes részei a játéknak. Akinek ez nyújt élvezetet, annak gratulálok, de talán az excelben is végezze el ezerszer a makrózható folyamatokat kézzel, az élvezet kedvéért, de méginkább menjen el gépsorra dolgozni.
 
Fent