A visszatérő küldetések multiplikálása és kiválasztása lapozgatás nélkül

Sziszipapa

Új tag
Sőt, ha már itt tartunk, az kinek a perverzitását elégíti ki vajon, hogy Forge pontokat csak egyesével lehet vásárolni és azt is csak tizet maximum? Amióta ezresével kell költeni egy-egy nevi felső szintjére, sokkal ésszerűbb lenne, tizesével is biztosítani és 100-ig legalább. Kicsit elszaladtak a pontok a nevikben, nem követte a játék többi része. Az elején, amikor maximum száz pontok kellenek egy nevibe, nem olyan zavaró, de amikor 5-6 ezreket kell bepakolni, azért nevetséges, hogy vehetek tizet egyesével.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Kedves Sziszipapa! A fejlesztők és ezáltal a játék célja, (és most lehet, hogy egy nagyon furcsa dolgot mondok neked), hogy az időd minél nagyobb részét töltsd itt! Ne akarj mással játszani, ne akarj pihenni és ne tudj létezni enélkül! Nem az a szempont, hogy egy-két kattintással letudd a napi penzumot, hanem, hogy sok-sok órára bevonzzanak ide! Ezért van kitalálva mindig új és még újabb feladat, esemény, különböző harcos csatározások és ha netalántán végeztél volna a választott világodban gyorsan létrehoztak még új világokat, hogy még jobban magukhoz láncoljanak! De nincs is ezzel semmi baj szerintem! Ez így természetes!
Ami nem természetes, hogy a hozzászólásodból sugárzik a sértődöttség, sőt valamilyen szinten még rá is ripakodsz egyesekre, és azt meg felettébb gusztustalannak (már bocsánat a szó használatért) tartom, hogy lenézel másokat a játékstílusukért, azért mert valamit úgy szeretnek ahogy van, még az is lehet, hogy a tudásuk az excelben ennyire terjed ki (vannak akik nem úgy nőttek fel, mint Te - többek között én is ilyen vagyok - és nem tanulták, nem is tanították még nekik, eme kor vívmányát), és nem beszélve a kissé degradáló megjegyzésedről, melyet azokra a fizikai dolgozókra teszel, akik 8 - 10 vagy akár 12 órában, gépsor mellett állva végzik monoton munkájukat! Igen vannak ilyenek és az Ő munkájuk is fontos és pótolhatatlan!
Tudom, hogy már többször leírtam, de akkor is ide biggyesztem, hogy ha ennyire negatív a hozzáállásod, és ennyire zavar a játék szinte valamennyi eleme, minek játszol még itt! Számtalan másik lehetőség közül tudsz válogatni a világban! Csak sikerül találnod ebben a zűrzavaros életben egy olyan játékot, amelyik maradéktalanul kielégíti az igényeidet (tipp: rapid sakk)! Vagy, ha nincs és nem találsz mást (és az általad leírtak alapján, komoly IT szakembernek gondollak), akkor nosza, írj egy programot, lökd fel a világhálóra és várd a reakciókat!
 

Sziszipapa

Új tag
Kedves Sziszipapa! A fejlesztők és ezáltal a játék célja, (és most lehet, hogy egy nagyon furcsa dolgot mondok neked), hogy az időd minél nagyobb részét töltsd itt! Ne akarj mással játszani, ne akarj pihenni és ne tudj létezni enélkül! Nem az a szempont, hogy egy-két kattintással letudd a napi penzumot, hanem, hogy sok-sok órára bevonzzanak ide! Ezért van kitalálva mindig új és még újabb feladat, esemény, különböző harcos csatározások és ha netalántán végeztél volna a választott világodban gyorsan létrehoztak még új világokat, hogy még jobban magukhoz láncoljanak! De nincs is ezzel semmi baj szerintem! Ez így természetes!
Ami nem természetes, hogy a hozzászólásodból sugárzik a sértődöttség, sőt valamilyen szinten még rá is ripakodsz egyesekre, és azt meg felettébb gusztustalannak (már bocsánat a szó használatért) tartom, hogy lenézel másokat a játékstílusukért, azért mert valamit úgy szeretnek ahogy van, még az is lehet, hogy a tudásuk az excelben ennyire terjed ki (vannak akik nem úgy nőttek fel, mint Te - többek között én is ilyen vagyok - és nem tanulták, nem is tanították még nekik, eme kor vívmányát), és nem beszélve a kissé degradáló megjegyzésedről, melyet azokra a fizikai dolgozókra teszel, akik 8 - 10 vagy akár 12 órában, gépsor mellett állva végzik monoton munkájukat! Igen vannak ilyenek és az Ő munkájuk is fontos és pótolhatatlan!
Tudom, hogy már többször leírtam, de akkor is ide biggyesztem, hogy ha ennyire negatív a hozzáállásod, és ennyire zavar a játék szinte valamennyi eleme, minek játszol még itt! Számtalan másik lehetőség közül tudsz válogatni a világban! Csak sikerül találnod ebben a zűrzavaros életben egy olyan játékot, amelyik maradéktalanul kielégíti az igényeidet (tipp: rapid sakk)! Vagy, ha nincs és nem találsz mást (és az általad leírtak alapján, komoly IT szakembernek gondollak), akkor nosza, írj egy programot, lökd fel a világhálóra és várd a reakciókat!
Sajnálom, ha degradálónak tünt, dolgoztam én is gyárban, ahol az emberek nagy része gépsor mellett dolgozik, nem bírnám sokáig, ezért is tisztelem őket. Van akinek nagyobb a monotonitás-tűrése, az enyém nem nagy. Azért mondtam, hogy akinek ez a perverziója, azt azért nem teljesen értem. Ők sem azért dolgoznak ott, mert mondjuk nem tudnának jobbat elképzelni sem. Lehet, hogy meglepő számodra, de sejtettem, hogy a játék fejlesztőinek a játék fejlesztése a célja. Tudom, hogy komoly pszichológus gárda is áll a fejlesztések mögött, talán ezért is tettem meg az építő javaslatamoat, holott ebből hasznuk csak nekik származik. Semmi sértődöttség nincs benne. Ez egy fejlesztési javaslat. És igen, habár az a célja, hogy idekössön, talán éppen ezért kellene azt a finom egyensúlyt eltalálni, amikor az idekötés nem annyira átlátszó, hogy elforduláshoz vezet, hanem élvezetet okoz. A gépies kattintások, ha hiszed, ha nem nem sok embernek okoznak élvezetet, hiába akarod az ellenkezőjét bizonygatni, nem ezért vannak itt, akik itt vannak, hanem amig minden más kompenzálja őket ezért. Tehát ez egy nemkívánatos dolog, mert ha azt akarják, hogy az emberek önként itt töltsék az idejüket, a kompenzáló "játékélmény" tényezőnek jóval többnek kell lennie, mint az olyanoknak, amelyek kevésbé élvezetesek és elforduláshoz vezetnek. Tehát bármilyen furcsa, a fejlesztők érdeke is az, ha itt akarnak tartani, hogy növeljék a játékélményt és csökkentsék az elfordulásra okot adó monoton, vagy egyéb negatív tényezőket. Mint pl. amikor ráengedték a nagyokat fosztogatni a kicsikre, az a nagyoknak játékélmény volt, de a kicsik sírva menekültek a játékból. Ezeket folymatosan mérlegelni kell és megtalálni azt a törékeny egyensúlyt, ammi mindenkinek egyaránt jó, vagy legalább kevésbé rossz. Mert olyan sosem lesz, ami mindenkinek egyaránt jó. Ha valamit pedig fejleszteni lehet, akkor a felesleges kattintásokat lehetne csökkenteni, ami nem okoz örömöt, legalábbis a legtöbb embernek nem, benne is van a nevében, hogy felesleges. Rengeteg értelmesebb dologra is el lehet játékon belül is tölteni az időt.

Azt azért nem értem, hogy te a fejlesztőcsapat része vagy, hogy a nevükben nyilatkozol? Mert akkor elég szomorú, hogy egy pozitív fejlesztési javaslatot negatív hozzáállásnak titulálsz! Ha nem akkor meg minek szólsz bele, ha építőleg nem tudsz? Mert az nem építő, hogy másokkal személyeskedsz és lenegatívozod öket! Valami pozitív ötleted nincs a témával kapcsolatban? Mert akkor inkább ne add elő itt a megmondóembert. A felesleges kattintgatás akkor is felesleges, ha potzitívan állunk hozzá! Ha nem javítani akarné, hanem megsértődtem volna, már rég abbahagytam volna ezt a játékot, de nem kell megmondanod, hogy mit csináljak, köszi. Felnőtt ember vagyok, el tudom dönteni, de engedtessék meg, hogy szabadon elmondhassam a vélemyényemet és nem kértelek fel döntőbírónak! Ki kért fel téged erre?
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Hú ez nagyon szép volt, ez igen!
Szomorú az, hogy nem látom az építőjellegű hozzászólásaidat! Nekem inkább úgy tűnik, hogy a kákán is csomót keresel! Láttam jó néhány "fejlesztő" reakciódat, melyek többnyire arról szóltak, hogy mi rossz és mi nem működik! Ami persze akár valós lehetne, de a személyes problémáidat az itt jelenlevők nem tudják orvosolni! Az ilyen megnyilvánulások leginkább lázító jelleggel bírnak sem, mint építőszándékkal! De Te tudod, ahogy írtad, elég nagy vagy, hogy ilyen döntéseket egyedül is meghozz!
És ha már a Te oly határozott véleményed elém tártad és is megosztanám veled a sajátom! Szerintem meg nincs felesleges kattintgatás a játékban! Minden úgy klappol ahogy van! Naponta több órát eltöltök vele, és bár igaz, hogy csak egy világban létezem, de már több mint három éve fantasztikus élményt nyújt nekem! Játszani jövök ide, nap mint nap, óráról órára és nem zavar, ha néha-néha 4-5 az általad használt megfogalmazás szerint feleslegesen kell is kattintanom! Örömmel teszem, mert az az én döntésem! Nem értem, miért akarsz 10-esével vagy akár 100-asával forgepontot vásárolni? Nem termel eleget a városod, az épületed? Amúgy meg tudsz vásárolni egyszerre 8 forgepontot is :)
A programot emberek írják, és igen még Ők is hibázhatnak, így elő fog fordulni a jövőben is, hogy adott javítások, frissítések vagy módosítások alkalmával gubanc lesz! De akkor írni kell a "support"-nak, és felhívni a figyelmüket a hibára! Többnyire megköszönik és igyekeznek a leghamarabb orvosolni! Írom mindezt úgy, hogy nekem személy szerint egyetlen egy felvetésemet sem támogatták vagy orvosolták, de elfogadtam a döntésüket! Átgondoltam és helyesnek tartottam az álláspontjukat!
A pozitív fejlesztési javaslataiddal keress meg olyanokat akik tudnak is kezdeni vele valamit! Ezzel kapcsolatosan kevés sikerélményt fogsz tapasztalni ezeken az oldalakon! Mi nem tudunk neked segíteni, ez így csak pusztába kiáltott szó csupán!
Szerintem nem én kezdtem itt tetszelegni a megmondó ember bőrében, neked volt mindenről kialakult és határozott véleményed!
És nincs olyan, hogy a kicsik a nagyok ellen harcolnak! Mindenki az adott korának megfelelő ellenfelekkel találkozik! Akik között persze lesz fejlettebb és kevésbé fejlett is! De az élet már csak ilyen! Mi alapján kellene szerinted megválogatni az ellenfeleket, ha a kor nem megfelelő kiindulási pont?
Mindig egy feladatot kell megoldani, nem virágcsokor ez, hogy majd a program kimazsolázza az éppen teljesített elemeket, és dobál be helyette másikakat! Azt az egy adott küldetést kell letudni mindig!
Nem, nem vagyok a fejlesztőcsapat tagja, sőt még moderátor sem vagyok, csak egy egyszerű kis pont, aki megpróbálja túl kiabálni és ellensúlyozni az olyan nagy hangú, a mindent mindenkinél jobban tudó egyének véleményét is, mint amilyen Te is vagy! Mély meggyőződéssel, átéléssel és önhittséggel párosult megmásíthatatlan határozottsággal állítasz olyan légből kapott információkat, dobálózol adatokkal, melyeket (persze ha vennéd a fáradtságot és utánanéznél) zsigerből cáfolnának meg a játékban résztvevők számai! Igen, van természetes lemorzsolódás, sőt olyan is van aki befejezi vagy éppen szünetelteti a játékát, de nap mint nap egyre többen csatlakoznak valamelyik világhoz!
Csak hogy megosszak veled én is egy fejlesztési javaslatot, íme egy: mivel 5 világban küzdhetünk, kialakíthatták volna párhuzamosan minden világnak a maga sajátos arculatát, design, egyedi épületek (a méreteken nem kellett volna változtatni, csak a külsőn), más-más nevezetesek, katonák! Kicsit élvezhetőbb és látványosabb lehetne például így a játék!
 

Sziszipapa

Új tag
Hú ez nagyon szép volt, ez igen!
Szomorú az, hogy nem látom az építőjellegű hozzászólásaidat! Nekem inkább úgy tűnik, hogy a kákán is csomót keresel! Láttam jó néhány "fejlesztő" reakciódat, melyek többnyire arról szóltak, hogy mi rossz és mi nem működik! Ami persze akár valós lehetne, de a személyes problémáidat az itt jelenlevők nem tudják orvosolni! Az ilyen megnyilvánulások leginkább lázító jelleggel bírnak sem, mint építőszándékkal! De Te tudod, ahogy írtad, elég nagy vagy, hogy ilyen döntéseket egyedül is meghozz!
És ha már a Te oly határozott véleményed elém tártad és is megosztanám veled a sajátom! Szerintem meg nincs felesleges kattintgatás a játékban! Minden úgy klappol ahogy van! Naponta több órát eltöltök vele, és bár igaz, hogy csak egy világban létezem, de már több mint három éve fantasztikus élményt nyújt nekem! Játszani jövök ide, nap mint nap, óráról órára és nem zavar, ha néha-néha 4-5 az általad használt megfogalmazás szerint feleslegesen kell is kattintanom! Örömmel teszem, mert az az én döntésem! Nem értem, miért akarsz 10-esével vagy akár 100-asával forgepontot vásárolni? Nem termel eleget a városod, az épületed? Amúgy meg tudsz vásárolni egyszerre 8 forgepontot is :)
A programot emberek írják, és igen még Ők is hibázhatnak, így elő fog fordulni a jövőben is, hogy adott javítások, frissítések vagy módosítások alkalmával gubanc lesz! De akkor írni kell a "support"-nak, és felhívni a figyelmüket a hibára! Többnyire megköszönik és igyekeznek a leghamarabb orvosolni! Írom mindezt úgy, hogy nekem személy szerint egyetlen egy felvetésemet sem támogatták vagy orvosolták, de elfogadtam a döntésüket! Átgondoltam és helyesnek tartottam az álláspontjukat!
A pozitív fejlesztési javaslataiddal keress meg olyanokat akik tudnak is kezdeni vele valamit! Ezzel kapcsolatosan kevés sikerélményt fogsz tapasztalni ezeken az oldalakon! Mi nem tudunk neked segíteni, ez így csak pusztába kiáltott szó csupán!
Szerintem nem én kezdtem itt tetszelegni a megmondó ember bőrében, neked volt mindenről kialakult és határozott véleményed!
És nincs olyan, hogy a kicsik a nagyok ellen harcolnak! Mindenki az adott korának megfelelő ellenfelekkel találkozik! Akik között persze lesz fejlettebb és kevésbé fejlett is! De az élet már csak ilyen! Mi alapján kellene szerinted megválogatni az ellenfeleket, ha a kor nem megfelelő kiindulási pont?
Mindig egy feladatot kell megoldani, nem virágcsokor ez, hogy majd a program kimazsolázza az éppen teljesített elemeket, és dobál be helyette másikakat! Azt az egy adott küldetést kell letudni mindig!
Nem, nem vagyok a fejlesztőcsapat tagja, sőt még moderátor sem vagyok, csak egy egyszerű kis pont, aki megpróbálja túl kiabálni és ellensúlyozni az olyan nagy hangú, a mindent mindenkinél jobban tudó egyének véleményét is, mint amilyen Te is vagy! Mély meggyőződéssel, átéléssel és önhittséggel párosult megmásíthatatlan határozottsággal állítasz olyan légből kapott információkat, dobálózol adatokkal, melyeket (persze ha vennéd a fáradtságot és utánanéznél) zsigerből cáfolnának meg a játékban résztvevők számai! Igen, van természetes lemorzsolódás, sőt olyan is van aki befejezi vagy éppen szünetelteti a játékát, de nap mint nap egyre többen csatlakoznak valamelyik világhoz!
Csak hogy megosszak veled én is egy fejlesztési javaslatot, íme egy: mivel 5 világban küzdhetünk, kialakíthatták volna párhuzamosan minden világnak a maga sajátos arculatát, design, egyedi épületek (a méreteken nem kellett volna változtatni, csak a külsőn), más-más nevezetesek, katonák! Kicsit élvezhetőbb és látványosabb lehetne például így a játék!
Szia, nem keresek a kákán is csomót, de igen, elég határozott véleményem van, sajnálom, ha ez téged zavar. Bennem emberedre akadtál. Már nem dob több korral odébb lévő szomszédokat, MÁR, de évekkel ezelőtt még igenis gyakran így működött elég kiszolgáltatott helyzetbe hozva ezzel a kicsiket, ami ellen fel is léptem akkor és úgy látszik ez változott is mostanra, tehát nem pusztába kiáltott szó. Ezzel már nem is tudom hányadik állításodat cáfolom meg, pedig te kötöttél belém, nem én beléd. Nekem volt egy javaslatom. Ami abból indult, hogy elkezdtem egy időben FP-t felhalmozni és befektetőként viselkedni, ez alapvetően egy stratégiai játék. Mint befektető nyilván szerettem volna visszatérőzni. Mivel termelőépületem nem volt, mert helyem se volt rá, egyszerűen nem termelésre rendezkedtem be, nem volt sok választásom: vagy építek terményekért, de akkor felélem az FP megtakarításomat, vagy forgatom 1.9-ben visszatérőzve és akkor megmarad a tőke, napikat hozzátéve még halmozni is lehet, mindenki happy, mindenki épűl, csak megőszűlünk mindannyian mire beteszek háromezer pontot 99-esével forgatva a visszatérőket. Nem beszélve arról, hogy be is rabolhatják közben a nevit kivárva a megfelelő pillanatot és bedobva a nyerőző pontokat egyszerre. Ez így el is vette a kedvemet ettől a stratégiától, gyakran egyszerűen azért nem fektetek be 1,9-ben, mert nincs kedvem ehhez az órákig tartó monoton klikkelgetéshez. A visszatérőket be lehetne úgy állítani, hogy ha FP-re van állítva, mert éppen pakolsz, akkor 3000 FP után adná a bónuszt nemcsak 99 után mondjuk, de ezt kifejtettem az elején elég részletesen és szerintem ezt rajtad kívűl mindenki meg is értette. Engem a dizájn érdekel a legkevésbé, bár örömmel látom, hogy folyamatosan szépülnek meg az elemek.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Örülök, hogy úgy gondolod, hogy ebben a virtuális világban a több millió játékos közül, Te vagy az egyetlen, aki kimeri nyilvánítani a meglátásait és az észrevételeit! Örülök, hogy a játék fejlődésére ilyen mély hatást gyakoroltál! Legyen ezért a neved mostantól "áldott Sziszipapa"! Azon csodálkozom csak, hogy a fejlesztők még mindig nem kerestek meg ennyi jó és hasznos ötlet után!
Téged mi hajt ebben a játékban, mi a terved, mi a célod?
Nekem sincsenek termelőim a városomban (harcra vagyok berendezkedve, igaz hogy még csak közepes erőt képviselek, de azért alakul), és igen, én is pakoltam 10-esével többezer forgepontot nevezetesekbe, és jártam úgy, hogy közben beelőztek (gyorsabb volt, ügyesebb volt vagy éppen akkor aratott, de ez részletkérdés), a mostani helyzet sem véd meg ez ellen, de sokkal egyszerűbb, az biztos! Ha mindez, a Te nevedhez köthető, akkor gratulálok hozzá!
Tudom, hogy a szemedben az én felfogásom nagyon egyszerűnek és primitívnek tűnik, és éppen ezért szerinted a játékintelligenciám is hagyhat némi kívánnivalót maga után, de ez van, én ilyen vagyok! Forgepontjaimat a játékostársaim megsegítésére fordítom, hogy Ők is fejlődjenek, és sosem érdekelt az, ha a befektetésem akár 2-3, vagy még több nap múlva térült meg, mert nekem, nem ez a lényeg! Nem hajt senki és semmi!
Terméket ad nevezetes épület is (nem is egy), ha nagyon nagy szükségem lenne rá, legalábbis annyit biztosan amennyire az esetleges egyezkedéseimhez feltétlenül fontos!
És Te voltál az aki belekötött azon játékosokba, akiknek megfelelő a "felesleges" kattintgatás, mert nem értik a Te magasröptű eszmefuttatásodat, akik az excel makrózható folyamatait kézzel oldják meg és Te voltál az is, aki a gépsorok mellett álló munkásokról degradálóan és lekicsinylően nyilatkoztál, úgy hogy közben elismerted, nem tudnád csinálni azt a munkát! Ha mindenkinek ilyen lenne a hozzáállása, akkor szerinted kiállna ott a gépsor mellett? Vannak olyan emberek akik bírják a monotonitást, így vannak összerakva, vagy éppenséggel nincs más választásuk! De én az életben sosem nézek le embereket a munkájuk, a képzettségük, a bőrszínük, a vallásuk vagy éppen semmi más egyéb tulajdonságuk alapján sem, nem hogy itt a játékban, amikor szinte senkiről semmit sem tudok!
Részemről én itt lezárom ezt a "beszélgetést", mert nem hiszem, hogy ez bárkinek is szórakoztató lenne! Gondolom, hogy nem fogod szó nélkül hagyni, és tudod mit, legyen a Tied az utolsó szó, bánom is én, engem nem zavar!
Kevesebb mérgelődést, idegeskedést és felesleges kattintgatást kívánok neked! Találd meg az arany középutat és legyél sikeres! Üdv!
 
Fent