A hős meséje kibeszélő /event/

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek ur

Aktív tag
Nem tudom, ki szokta aktiválni, és mikor; de azért az, hogy egyre későbbre van téve, nem biztos, hogy szerencsés. Volt olyan event még régen, hogy éjféltől aktiválódott. Aztán volt reggel 8, majd 10 körül indított is, és eljutottunk a déli időponthoz is. De most már ez sem igaz, mert most még mindig semmi. :(

(Remélem, az éjjel 11 körül (vagy másnapi) indításokat nem fogjuk elérni...)
 

DeletedUser

Guest
azt irtátok, hogy mobilról is elérhető lesz, sajnos ezt nem tapasztaltam a bétán, azóta sem tudom tabletról learatni a nyeremény épületet, és soha nem láttam a küldiket onnan remélem itt a magyaron majd tényleg elérhető lesz
 

DeletedUser21403

Guest
Hát mit mondjak nem volt könnyű ;) De olyan volt a történet mint amennyire nehéz volt!
 

Vanek ur

Aktív tag
Hát mit mondjak nem volt könnyű ;) De olyan volt a történet mint amennyire nehéz volt!

Csak megjegyzem itt is (mert úgy látszik, itt sem nézik meg egyesek, ami infókat megosztanak a készítők velünk): An-War a FoE egyik készítője volt és most halt meg nemrég; így ez az event Neki állít emléket. Innentől lehet 'fikázni'.
(Szerk.: a lényeg az eventről angolul: http://forgeofempires.wikia.com/wiki/2015_Memorial_Event)

Másrészről meg attól, hogy nálad minden ki van már fejlesztve, és minden területet elfoglaltál már (vagy előre tudtad a feladatokat a bétáról - így ezek alapján fel tudtál rá készülni), attól még másnak nem lesz 1 órás event. De lehet mellet döngetni, hogy Te az első között voltál, és milyen ügyes is vagy. Gratulálok!
 
Utoljára szerkesztve:

Cidra

Tag
Sziasztok!
Azt szeretném megkérdezni, hogy mit csináljak annál a feladatnál, amikor fel kellene fedezni egy provinciát, de a játék nem kínál fel semmi felfedezni valót. Most éppen van 4 felfedezett tartományom, de egyiket sem tudom meghódítanin mert még nincs olyan korú katonám. Akkor most nem fogom tudni befejezni az eventet? És mi van azokkal, akik már mindent felfedeztek, ők sem fognak tudni tovább lépni?
 

DeletedUser21403

Guest
Hát ha végig ért vki az automatikusan megkapja pipálva a feladatot! A te esetetben viszont nem mert tudnál hova menni csak ép nem szerezted meg a tartományokat! Ez szívás de ez van! Vagy szerezd meg őket vagy legalábbis amelyik szükséges a továbbhaladáshoz akár anyaggal vagy mondj le az további feladatokról és a event végi jutalomról!
 

Vanek ur

Aktív tag
Kössz. :\ Azt honnan tudom, melyik megszerzése után lehet tovább menni?

Sehonnan; hiszen bármelyik megszerzése után tovább lehet menni. Legalábbis elméletileg. Gyakorlatilag viszont nem tudom, hogy lenne valaki, aki meg tudná mondani, hogy melyik szektor teljesítése után szerezhetsz lehetőséget a felderítésre. De tanácsként: érdemes lehet a következő, még nem felderített területekhez közeli területet megpróbálni megszerezni; mert arrafelé valószínűbb a továbbjutás.
Egyébként van az egész eventre 1 heted.
 

DeletedUser24612

Guest
Sehonnan; hiszen bármelyik megszerzése után tovább lehet menni. Legalábbis elméletileg. Gyakorlatilag viszont nem tudom, hogy lenne valaki, aki meg tudná mondani, hogy melyik szektor teljesítése után szerezhetsz lehetőséget a felderítésre. De tanácsként: érdemes lehet a következő, még nem felderített területekhez közeli területet megpróbálni megszerezni; mert arrafelé valószínűbb a továbbjutás.
Egyébként van az egész eventre 1 heted.
Ami elég karcsú egy közepes játékosnak, nekem most 1 nap a felderítés. Mondjuk a céhben valaki előre felrakta a feladatokat így készültem rá, de lehet én is elrontottam volna ha nem tudom őket. Azt sem értem miért kell titkolni a feladatokat miért nem lehet kezdéskor felrakni mint máshol.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ami elég karcsú egy közepes játékosnak, nekem most 1 nap a felderítés. Mondjuk a céhben valaki előre felrakta a feladatokat így készültem rá, de lehet én is elrontottam volna ha nem tudom őket. Azt sem értem miért kell titkolni a feladatokat miért nem lehet kezdéskor felrakni mint máshol.

Egyrészt a wiki oldalukon fent volt már az induláskor; másrészt meg az eventek küldetéseinek arról kell(ene) szólni, hogy legyen meglepetés. Hogy ne az legyen, hogy 1 óra alatt átszalad rajta mindenki; hanem hogy legyen egy kis kihívás, legyen egy kicsit más, mint a korábbiak és legyen egy kis plusz (mellék-)történeti szál. Vagyis hogy a játék legyen egy kicsit játék, és ne csak az 'unalmas', jól megszokott rutin dolgok. Az, hogy ebből a legtöbben csak egy 'mihamarabb legyünk túl rajta, és kapjuk meg a jutalmat' részt vesznek le, az nem a készítőket minősíti.

(Ja, és nekem majdnem 2 nap a felderítés...)
 

Csiliz

Aktív tag
Kössz. :\ Azt honnan tudom, melyik megszerzése után lehet tovább menni?
Én javítanám Vanek úr hozzászólását! Megfigyeléseim alapján csak akkor tudsz továbbmenni, azaz új tartományt felfedezni, ha a felfedezésre váró tartománnyal szomszédos tartományt már megszerezted. Ha ez nem így van, akkor előbb meg kell azt szerezned.
 

DeletedUser24612

Guest
Igen, egész nap a wikit olvasgatom csak pont elsiklottam felette ... Ott van az event indulásról szóló hír, nem lehetne +10 sort betenni (vagy linket)? Az nem meglepetés ha nem tudom mit kell csinálni, az *********. Az ajándék még lehetne meglepetés, mint hogy az is lett mert (logikusan) a saját szintedtől függ a ház tulajdonsága. Már örültem az 1000 lakosnak, erre kiderül hogy csak 332 lakos a késő középkorban. Gondold el nulláról indulsz, épp nincs felfedezetlen provinciád. 3. feladat, felfedezel egyet 1 nap, 5. feladat, épp minden szomszédodat, céhtársadat motiváltad +1 nap, 6. feladat, újra felfedezel egy provinciát 1 nap, 7. feladat, 60 FP a technológia 2.5 nap. Ez 5.5 nap csak azért mert nem tudtam mik lesznek a feladatok.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10514

Guest
Emlékállítás ide vagy oda, sajnos nem tudok elmenni amellett, hogy az összes event orrba-szájba szektorhódítást meg felfedezést követel. Na most ez két típusú játékosnak jó:aki nagyon az elején, kb gyarmati-max progresszív korban tart, vagy a legvégén mert neki egyszerűen teljesített lesz a feladat. Aztán itt van a fejlődő játékosok nagy tömege mint én is, akik ha tudnak hódítanak és épp ezért olyan helyzetbe kerülnek, hogy vagy nem tudnak hódítani már mert túl fejlett az ellenfél, vagy olyan erőfeszítéseket követelne tőlük az event teljesítése befektetett áruban hogy az egyszerűen nem éri meg. Én például a szektorvédő ai zsiványmellőző taktikája miatt nem tudok túljutni és teljesíteni a fedezz fel egy tartományt feladatot, mert olyan ügyesen sikerült a feladatokat is sorba rakosgatni, hogy előbb kell foglalni meg szivárogni és csak utána felfedezni, majd pedig elfoglalni egy teljes tartományt, mert így a csodás, rögtön 2 tartományt is meg kelljen hódítani, van akinek hármat is, mert már mindenhol próbálkozott, ergo értelemszerűen mindenhová be is szivárgott! Nem lehetett volna ezt úgy sorba rakni, hogy a korlátozott lehetőségű játékosok se érezzék úgy hogy nagyon kiszúrtak velük?!
 

DeletedUser

Guest
Emlékállítás ide vagy oda, sajnos nem tudok elmenni amellett, hogy az összes event orrba-szájba szektorhódítást meg felfedezést követel. Na most ez két típusú játékosnak jó:aki nagyon az elején, kb gyarmati-max progresszív korban tart, vagy a legvégén mert neki egyszerűen teljesített lesz a feladat.

egyáltalán nem jó a legvégén lévő játékosoknak sem, semmi kihívás nincs így benne...
 

Vanek ur

Aktív tag
Most őszintén: milyen más feladatot adnátok? A 'normál' mellékküldetések nagy részét is eldobálják az emberek; a főküldetés is olyan, amilyen (az ember ha 1-2 korral előrébb jár a térképen, akkor tulajdonképpen felesleges is - semmi újat nem ad); és ezek a küldetések sem jók, mert az egyiknek túl könnyű, a másiknak meg túl nehéz...

Szerk.: ha pedig valaki tudja, hogy az eventeknél lesz területfoglalás, meg felfedezés, meg kutatás, meg ....; az nem tudom, miért nem készül fel rá.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser10514

Guest
Szóval, ti nem szoktatok előremenni amennyire csak lehet, hogy például minél több terjeszkedési lehetőségetek legyen? Csak egy olyan embert mondjatok, aki nem esik neki a meghódítandó területeknek azonnal, amint lehet, én nagyon kevés ilyenről tudok! Már csak ezért is van az, hogy általában a fejlődő játékosoknak nem nagyon van lehetőségük úgymond "felkészülni", mert elve annyira elöl tartanak, hogy például már a jelenkort nyomják és épp csak átléptek mondjuk a posztmodernbe, mint én is és javarészt max modern koriakkal kénytelenek harcolni! Áruljátok már el okosok, hogyan készüljünk fel két hét alatt? Honnan szüljünk annyi pontot amitől hirtelen felépülnek a nevezeteseink és még a tech fát is tudjuk majd húzni?! Esetleg szúrjunk ki magunkkal és mondjuk azt hogy tudom, hogy el tudnám foglalni a tartományt, meg hát a terjeszkedés is nagyon kéne amit érte kapok, mert sehogy máshogy nem tudom kipréselni az új épületeket, de várok mert hátha jön valami event? Ne szórakozzunk már!
 

Vanek ur

Aktív tag
Kedves Lionskull! Én is személyeskedhetnék, de nem teszem; inkább átmegyek konkrét saját példával alátámasztott esetre.
A lényeg: nem kell előrefutni! Egyedül akkor látom értelmét a túlzott sietségnek, ha első tudsz lenni valamiben - például az új kor megjelenésével jó elsőnek kifejleszteni a dolgokat, mert Te tudsz dönteni az új térképen való elhelyezkedésről, és az azon történő előrehaladásról. De ha később kezdesz, és jelentősen el vagy maradva, akkor a biztonságra kell menni. A térképen való előrehaladást érdemes 'beosztani', hiszen minél több hónapban vagy minél jobb helyen, annál több medált tudsz szerezni (illetve ha jön ilyen event --ami azért elég sokszor szokott jönni--, akkor legyen hová nyúlni). A techfán való fejlődést is érdemes korlátozni - én például minden kor végének elérése után megállok pár hétre, és csak nevezetesekbe rakok pontot (amik egy része vissza is jön); míg közben meg a nyersanyagokat termelem, hogy legyen előre annyi cucc, amivel ne kelljen küzdeni, meg folyton azonnali cseréket kérni a társaimtól (most például a holnap kor küszöbén állok, és pár hétig biztosan nem fogok átlépni - pedig már a forge pontok is be vannak téve, és a nyersi is megvan hozzá; illetve a holnap kor térképének végefelé járok; de ezt is beosztom, hogy minél többször szerezhessek a toronyban medálokat 'könnyen'). Vagyis aki már egy jó ideje játszik ezzel a játékkal, az rájöhetett ilyen apróságokra. Persze lehet minden ilyesmit figyelmen kívül hagyni (láttam már olyant, hogy valaki ment egyik céhből a másikba, mert nem tudták cserélni a nyersanyagjait, mert Ő villámgyorsan akart felfejlődni); de akkor érdemes számolni a hátrányaival is.
Illetve mint említettem: nem nagyon lehet kitalálni más feladatokat, csak olyanokat, amiket már mindenki ismer; illetve amit azért meg is lehet oldani (és nem kell hozzá a játékon belül jelentős átalakítás/fejlesztés). De ha lenne ötlet, akkor kéretik elküldeni nekik; biztos örülnének új, jobb feladatötleteknek...
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent