2014.05.26 - hétfő - VÉGE

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser22884

Guest
Bár a könyvben olvasható recepteket megfejtették, azzal nem tudnak mit kezdeni. További nyomok reményében az alattvalók arra gondoltak, hogy megkeresik az alkimista házát. Benyitva az ajtón, hatalmas felfordulást találtak, mindenféle papírok, ábrák, érthetetlen képletek hevernek a padlón, polcokon. Kis rendrakás és kutakodás után egyik hősünk megpillantott valami érdekes rajzot a falon, az egyik polc mögött. A kör közepén álló rajz teljesen egyértelmű, Forge Pont. Megtalálták a Forge Pontok receptjét! Ám az öröm nem tartott sokáig, ugyanis a képlet többi része lekopott az évek során, és csak foszlányok láthatóak.





Találjátok ki, melyik három anyag szükséges a Forge pontokhoz.

Játék ideje: 2014.05.26 18:00 - 2014.05.27 18:00
Díjazás: 5x100 gyémántot sorsolunk a helyes megoldást beküldők között.
A megfejtéseket ide, ebbe a topikba kérjük. Nem kell aggódni, nem fognak megjelenni a hozzászólások.


Az egyik polcon segítség után kutakodva találtak egy levelet:



​A mai játékot Hoshi készítette.
 

DeletedUser

Guest
Sárgaréz, Selyem, Arany.
Az első számjegy egy adott forumra hivatkozás (pl.558), a második a hozzászólás száma (19.), a harmadik számjegy a sor száma (15), az utolsó számjegy pedig az adott sorban hányadik szót keressük (1)
 

DeletedUser22128

Guest
Tégla,szén,Textil... Bár a szén helyett lehet hogy selyem...Nem tudom mert hasonlítanak :D
 

DeletedUser23244

Guest
selyem gránit és arany a tippem, de csak a kép alapján... :)
a rejtvény elég nehéz...
 

DeletedUser23775

Guest
Sziasztok!

Ha helyes a sejtésem - reményeim szerint helyes, mert ekkora véletlenek nincsenek -, akkor a titkosírás első száma a fórum egy konkrét témájának az azonosítója, a következő szám a hozzászólás sorszámát jelöli, azt azt követő a sort, végül a legutolsó érték az adott sorban balról haladva egy szóra utal.
Hosszas keresgélés után az így kapott szavak, s egyben a Forge pontok receptje: textil, selyem, arany.

Üdv,
Tapper
 

DeletedUser22884

Guest
Segítség

Kis segítség a mai játékhoz!



Aki úgy gondolja, rosszul fejtette meg, az most kap egy lehetőséget a javításra. :)

Aki eddig jól fejtette meg, az pedig várjon estig az eredményhirdetésre. :)
 

DeletedUser4407

Guest
Köszi a segítséget, maga a kód nem volt nehéz, de az idézetek és az üres sorok bezavartak a számolásban, főleg úgy, hogy 1-2 sorral a helyes megfejtés előtt és után is anyagnevek voltak. Így viszont már könnyű, a megoldás:

Arany, selyem, sárgaréz.
 

DeletedUser23775

Guest
Sziasztok!

Még jó, hogy beléptem. Bár most már teljesen elbizonytalanodtam. Most, hogy kicsit többet lehet látni a termékek képeiből, nekem úgy tűnik, a három keresett anyag: arany, sárgaréz és selyem.
Csak így most nem értem, ez hogy is jött össze. Ezek szerint hibás a teóriám. Vagy a megfejtésem. Vagy mindkettő. :-D

Üdv,
Tapper
 

DeletedUser23244

Guest
Így elnézegetve, az arany és selyem tuti, ezen nem változtatok.. :)
De a 3. anyagot gránitról sárgarézre javítanám, a segítségen már látszik hogy inkább hengeres, és sárgás dolog kell legyen. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent