2014.05.26 - hétfő - VÉGE

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek ur

Aktív tag
A kódok megfejtése: az első szám egy fórum téma sorszáma; a második szám az ebben a témában az adott számú hozzászólásra vonatkozik; a harmadik az ennek a hozzászólásnak az adott sorára; a negyedik pedig az ebben a sorban az adott számú szóra vonatkozik.
Ennek megfelelően a megfejtések:
1431-12-1-13: arany (képen a felső anyag)
1344-25-40-1: selyem (képen a bal alsó anyag)
558-19-15-1: sárgaréz (képen a jobb alsó anyag)
 

DeletedUser

Guest
A tippem:
réz,selyem és sárgaréz kell a forge ponthoz.

xrozsa
 

DeletedUser24075

Guest
Kedves Hoshi! :)
Szerintem a következők kellenek a Forge pontokhoz: réz, selyem és sárgaréz.
Remélem, jól válaszoltam :)
További jó játékot, jó sorsolást :)
 

DeletedUser21972

Guest
Gondolom az első számok évszámok amik korokat jelölnek és ezekből a korokból kell legyen a hozzávaló.
Az ezt követő 5-5 szám logikája számomra érthetetlen:)

Tipp: arany, selyem ,sárgaréz.
 

DeletedUser23851

Guest
Sziasztok. 1, selyem 2, sárgaréz 3, arany ez a három anyag szükséges.
 

DeletedUser22884

Guest
Eredményhirdetés!

Sziasztok!

A játékot lezártuk, íme a megoldás:

A Forge Pontokhoz Arany, Selyem és Sárgaréz szükséges.
A számsorok jelentése:
Első szám: a fórumtopik azonosítója
Második szám: a topikon belüli hozzászólás száma
Harmadik szám: a hozzászóláson belüli sor száma
Negyedik szám: a soron belüli szó száma

Azon felhasználók, akik segítség nélkül megfejtették a feladványt, garantált 200 gyémántos nyereményt kapnak. Így a nyertesek listája a következő:
  • Manfegor - 200 gyémánt
  • nagyok - 200 gyémánt
  • Aidan - 200 gyémánt
  • helen - 100 gyémánt
  • Vanek ur - 100 gyémánt
A sorsolás minden esetben randomszámgenerátorral történik.
Gratulálunk!

Kérünk benneteket, írjatok DaN-nak egy privát üzenetet itt, a fórumon felhasználónevetekkel, hogy a nyereményeket jóváírhassuk!
Egy kis érdekesség a könyvkódolásról:

Információcserére, ismereteink átadására sokféle jelrendszert alkalmazunk. Ha egy jelrendszert csak kevesen ismernek és használnak a kommunikációjuk során, és azt a kívülállók nem értik, akkor titkosírásról beszélünk. Egy titkosírási módszer a könyvkódolás.

Ennél a titkosírásnál nem kell elküldeni a megfejtés kulcsát, vagyis a betűk kiválogatásának módszerét, mert már előre megegyeznek benne. A feladó és a címzett kiválasztanak egy könyvet (ez régen leggyakrabban a Biblia volt), amelyik mind a kettejüknek megvan. A két könyvnek mindenben hasonlítania kell egymásra (szerző, mű, kiadás száma, kiadási év, kiadó). Megállapodnak abban, hogy a könyv melyik oldalát fogják használni.
A feladó a kódolás során, a titkosítandó szöveg betűit megkeresi a kiválasztott oldalon. A betű helyett, amit megtalált két számot ír le: az egyik szám jelzi azt, hogy hányadik sorban van a betű, a másik szám pedig azt mutatja meg, hogy hányadik a betű az adott sorban. Egy-egy betűhöz így különböző számpárok tartoznak. Az eredeti szövegben szereplő ugyanolyan betűk helyét különböző számpárok mutatják.
A címzett csak ezeket a számpárokat kapja meg. Dekódoláshoz a könyv saját példányából kikeresi a megegyezés szerinti oldalt és a számok alapján, visszakeresi a betűket. Az így kapott betűket összeolvasva megkapja az eredeti információt.

Az egyik leghíresebb így kódolt üzenet az un. Beale-kód. A Beale-kód az 1880-as évek óta tartja izgalomban a kódfejtőket és a kincskeresőket.
Az összes eddig ismert információt egy 1885-ben kiadott füzet tartalmazza a Beale-papírokkal kapcsolatban. 1820-ban Lynchburg városába érkezett egy Thomas J. Beale nevezetű személy, aki egy Robert Morriss nevű szállodatulajdonosnak adta át a papírokat, egy későbbi, 1822-es visszatérésekor.
Azt mondta, hogy a papírokért jön később, de Beale eltűnt. Azt is állította, hogy 1832 júliusa előtt nem, de azután megkaphatja a kulcsot, ám ez nem történt meg. Morriss 1845-től próbálkozott megfejteni a talált három lapot, melyek véleménye szerint adalékot írja le. Morriss 1862-ben adta át egy máig ismeretlen barátjának, ő lett a közreadó.
Ő arra következtetett, hogy a számok nagy száma miatt ez egy úgynevezett könyvkód lesz, ami azon alapul, hogy egy könyv betűit (esetleg oldalanként) megszámozzák és ezeket helyettesíti be. A második papírt rengeteg könyv kipróbálása után a Függetlenségi nyilatkozat segítségével oldotta meg.

További érdekességek a könyvkódolásról és a Beale-kódról:
- http://hu.wikipedia.org/wiki/A_kriptográfia_története#A_k.C3.B6nyvk.C3.B3dok
- http://kripto.blog.hu/2014/01/30/beale_ciphers_a_megfejtetlen_keziratok_sorozatbol


Tartsatok velünk következő játékunkon is!​
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent