1.62 kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser24612

Guest
Az XP akkor lesz lecserélve, ha eljutok odáig, hogy legyen új gépem; mivelhogy a W7-en a TV-kártyámhoz nincs semmilyen driver, az XP-s drivert pedig sehogysem lehet 'bemókolni' alá, és a hangkarihoz is csak '3th party' driver érhető el (ami vagy működik, vagy nem) - míg XP-n tökéletesen működik minden (és érdekes módon FF alatt is megy minden flash-es játék; vagyis nagyon úgy tűnik, hogy nem az XP és nem is a flash hibája lesz; hanem csak a Chrome-é).
Nem mellesleg az XP-ért fizettem, és bár van itthon egy W7 is, amiért szintén fizettem, de nem akarom erre a gépre feltenni (mert nem akarom elvesztegetni erre a gépre már a liszenszét). És azért nem raknék fel egy olyan oprendszert, ami tört, és ki tudja hány vírus/féreg/hátsóajtó/... van beleszerkesztve (hiszen ez olyan, mint a tápegység: ha rosszat használsz, akkor nem csak saját magát 'öli' meg, hanem viheti a gép összes többi alkatrészét is). Vagyis várok, hátha összegyűlik annyi pénzem, hogy tudjam cserélni ezt az 'őskövület'-et :) (mindenesetre a terveim már készen állnak vásárlás tekintetében; csak a pénz az, ami lassan gyűlik rá, mert mindig közbejön valami, ami miatt a már félretett összeget fel kell használni).
A TV kártyát még talán értem, de mivel 3-4k -ért már lehet venni ... De a tört sw -ről alkotott fogalmad jóindulattal őskori szinten van, vagy fogalmazhatnék úgy is hogy te vagy Vágási Feri (Szomszédok) legjobb tanítványa ;). Tudod mi a veszélyes? A W10 amiben a buták beleegyeznek, hogy gyakorlatilag a MS azt csinál a gépeddel amit akar és még le sem tilthatod. Ezzel a feltétellel soha nem lesz W10 a gépemen. Inkább várok egy tört W10 -re amivel nem lesz automatikus a kommunikáció a MS felé ...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
A TV kártyát még talán értem, de mivel 3-4k -ért már lehet venni ... De a tört sw -ről alkotott fogalmad jóindulattal őskori szinten van, vagy fogalmazhatnék úgy is hogy te vagy Vágási Feri (Szomszédok) legjobb tanítványa ;). Tudod mi a veszélyes? A W10 amiben a buták beleegyeznek, hogy gyakorlatilag a MS azt csinál a gépeddel amit akar és még le sem tilthatod. Ezzel a feltétellel soha nem lesz W10 a gépemen. Inkább várok egy tört W10 -re amivel nem lesz automatikus a kommunikáció a MS felé ...

Van egy mondás, miszerint az okos a más kárán tanul; de a buta még a sajátján sem. Én láttam már olyan esetet (nem is olyan rég), ahol a Windowst a torrentről leszedve utána folyton csodálkozott az illető, hogy miért van folyton vírus a 'szűz' oprendszerén (illetve miért nem tudja leszedni) - kellett neki pár újratelepítés, mire rájött. Én ezért nem fogok próbálkozni. Az XP-t használom már több, mint 10 éve; így azt a 20k forintot nekem bőven megérte (mégha ezért le is nézel - illetve azért is, mert ezzel megbecsülöm más munkáját). A W7-et sem tervezem 5 évnél rövidebb távon használni, így itt is megérte számomra a 20k forintot. A Win10-es hozzáállásod meg külön tetszik. Az, ha a MS csinál valamit, az csúnya; de ha a vírusírók, akkor az mehet. :)

A TV-kártáyhoz: nem tudom, felétek hogy van eleresztve a családi kassza; de én nem szoktam több ugyanolyan eszközt is venni csak azért, mert valamit akkor esetleg kipróbálhatok. Ráadásul ha már veszek valamit, akkor nem a legolcsóbbat, mert nem azért veszem, hogy elmondhassam, hogy az is van benne, hanem használni is szeretném (vagyis nem 3-4k, hanem inkább 8-10k). De mint említettem, úgyis gépváltás előtt vagyok; úgy meg aztán pláne felesleges bármilyen plusz kiadás.
(És akkor nem említettem, hogy egy Abit (már régen megszűnt cég) nForce 4-es (nincs W7 támogatása) alaplapom van (KN8 Ultra). A scanner drivere ugyan állítólag beszuszakolható még W7 alá is (de ugye, annak sincs már W7-es támogatása); de nem küzdenék vele, ha már nincs rá szükség. - Mintha egy csupa rozsda, 20 éves, alig működő kocsihoz vennél még spoiler-eket; ahelyett, hogy cserélnéd az egészet.) Ez a gép ennyit tud, és ennyire hivatott. Felesleges küzdeni vele egy W7-es csere miatt, ha eddig tökéletesen üzemelt (és lassan nyugdíjba vonul). Inkább egyszerűen változtatom azt, amit lehet. Ha a Chrome nem megy, akkor használom a FF-ot (végső esetben felrakom az Operát). Úgysincs szükségem a W7 (vagy W8 (esetleg W10)) extráira; a többi meg itt is megy (még).
 

DeletedUser24612

Guest
Kösz hogy szóltál a torrent veszélyeiről, így 20 év PC -zés után jó újat tanulni ;). Aki a legalapvetőbb biztonsági intézkedéseket sem teszi meg, annak akár az összes programja legális lehet akkor is vírusos lesz (nem lehet!) a gépe. Mondok egy példát: Te tudod mi folyik a FoE alatt? Bármit telepíthetnek a tudtodon kívűl. Látom fogalmad sincs erről és ez mégis csak a FoE fórum, a Google a barátod, de minimum 3-4 forrásból megerősített hírnek higgy csak. A W7 törés egy 1 megás file, azt gondolom annyian átnézték már és annyian használják, hogy teljesen veszélytelen. Ennek ellenére lehet valami vírusos, de azért ha egy helyen vírusos nem jelenti azt hogy mindenhol az. Egyébként kétlem, hogy van forgalomban vírusos W7, de sosem lehet tudni. Ez az egész vírus kérdés annyira fel van fújva, mert iszonyú pénzek vannak benne. Én messziről kerülöm a nagy cégeket, inkább kis és közepes programokkal oldom meg, mert azt kevésbé ismerik és kevésbé is foglalkoznak vele. Sokat elmond hogy 20 év alatt talán ha 5 vírusom volt és eközben ugyanennyi olyan amit vírusnak neveznék, de hivatalosan nem az: Ask toolbar, Skype frissétéssel MS toolbar, előtte FF kiegészzítő ... Ennyire bízz meg a MS -ben, 2 vírust is telepítettek volna a gépemre ha hagyom.

Anyagiakról nem szeretnék vitatkozni, mindenki maga tudja mennyije van és nem a számítógép a legfontosabb az biztos.
 

Vanek ur

Aktív tag
Addig jár a korsó a kútra...
De nyugodtan nézz le, mert én láttam már a másik oldalt, és nincs kedvem közelebbi barátságba kerülni vele. Biztosan én vagyok a 'Vágási Feri', mert a biztonságra törekszem - nyugodtan sértegess, ha ettől leszel boldogabb (mert érdekes módon már megint csak ilyen jellegű hozzászólást kapok, ha máshogy gondolkodom, mint Ti; és mindezt tényekkel (példával) támasztom alá).
 

DeletedUser24612

Guest
Addig jár a korsó a kútra...
De nyugodtan nézz le, mert én láttam már a másik oldalt, és nincs kedvem közelebbi barátságba kerülni vele. Biztosan én vagyok a 'Vágási Feri', mert a biztonságra törekszem - nyugodtan sértegess, ha ettől leszel boldogabb (mert érdekes módon már megint csak ilyen jellegű hozzászólást kapok, ha máshogy gondolkodom, mint Ti; és mindezt tényekkel (példával) támasztom alá).
Ha olyan a hozzáállása valakinek mint a tied ne csodálkozz. Most komolyan a világ programjainak 3/4 -e nem legális, de lehet több. Te mindent elhiszel amit a cégek állítanak, így kijelenthetjük te vagy a fogyasztói társadalom mintapéldánya. Ez nem sértés, csak megállapítás. Vagyük azt hogy holnap megsemmisül a HDD -m. Nem kell vírus, elfüstöl. Akkor mi van? Az anyagi káron kívül semmi olyan nincs rajta amit ne tudnék pótolni. Ha volna, akkor azt archiválnám pen drive, DVD, stb ... Egy sw legutoljára a C64 floppyját tette tönkre, illetve kivezette a fejet olyan pozícióba a fejet hogy kézzel lehetett csak visszanyomni. Ha C64 -ed van 1541 -es floppyval nem szóltam.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ha olyan a hozzáállása valakinek mint a tied ne csodálkozz. Most komolyan a világ programjainak 3/4 -e nem legális, de lehet több. Te mindent elhiszel amit a cégek állítanak, így kijelenthetjük te vagy a fogyasztói társadalom mintapéldánya. Ez nem sértés, csak megállapítás. Vagyük azt hogy holnap megsemmisül a HDD -m. Nem kell vírus, elfüstöl. Akkor mi van? Az anyagi káron kívül semmi olyan nincs rajta amit ne tudnék pótolni. Ha volna, akkor azt archiválnám pen drive, DVD, stb ... Egy sw legutoljára a C64 floppyját tette tönkre, illetve kivezette a fejet olyan pozícióba a fejet hogy kézzel lehetett csak visszanyomni. Ha C64 -ed van 1541 -es floppyval nem szóltam.

Egyrészt messze nem vagyok a fogyasztói társadalom mintaképe (azért sem, mert nincs rá pénzem :D , másrészt meg mert tapasztalatból 'élek', nem elmondásokból és reklámanyagokból - de ez sem tűnt fel Neked sem). Másrészt ha szerinted csak 'ennyit' csinálnak a mai vírusok, akkor Te élsz a C64-es időkben (de még floppy-d sincs, mint nekem ; hanem kazettás magnóval 'nyomod' - ha már példálózás). Jó lenne egyszer elmerülni a jelenlegi vírusok mélylélektanában, és óvni a személyes adataidat (ha már a W10-nél a MS-nak nem engeded, akkor ...). Már korábban ebben a fórumban is írta valaki, hogy simán visszaélhetnek bármivel.
 

DeletedUser24612

Guest
Érdekelne mi az a személyes adat amit az én gépemről el tudnak lopni? Előbb fogják feltörni X cég honlapját, mint egyenként vadászni a jelszavakat. A keyloggerek kora már rég lejárt, ezzel már csak a legbénábbakat lehet megszivatni. Mivel a magyar élelmes nemzet, ezért általában 2 szintes a beléptetés pl. a bankokhoz. Hiába tudná valaki a jelszavam, ha a mobilom nincs a kezében. De tegyük fel ellopja. Hogy kapja meg? Mint írtam nem ilyen Eset, meg hasonló tömeges vírusírtókat futtatok, amelyek az első feltört játéknál kiakadnak, hogy jaj vírusos a gépe, azonnal víruskereső, szervíz, de először is vegye meg a fizetős programunkat, stb ... Mihelyt egy program bele akarna írni a pl. registrybe, vagy a rootba egy program már röfög is, hogy igen/nem? Így bukott le a MS is. Mondjuk egy kutya az ikonja, de hogy nem ugat hanem röfögs az biztos ;). De vannak még egyéb szinte 0 erőforrást igénylő programjaim. A hardver tönkretételről te írtál, olvass vissza. Aki ennyire fél a vírusoktól az ne menjen ki az utcára sem, mert bármikor a fejére eshet egy féltégla. De mi a véleményed a világ 99.9% -áról akik tört programot (is) futtatnak. Mindenki *****, csak te vagy villamos.
 

Vanek ur

Aktív tag
Komolyan mondom: nézz utánna a dolgoknak. Ha szerinted a keyloggerek korában élünk, akkor még mindig a múltkori idézetem az érvényes a C64 kazettás magnójáról! Ajánlom az egyik ismerősöm munkáját (cégét), a kancellar.hu-t; ők sok mindent tudnak a számítástechnikai biztonságtechnikáról. ;)
De egyébként minden adatod fontos (nem véletlenül 'kémkednek' a böngészők is, illetve a cégek a reklámsávon keresztül is (ráadásul már nem mindent tiltanak az AD-block típusú kiegészítők sem)); még a számodra legjelentéktelenebb is. Mint ezt is írtam, valaki írt ebben a fórumban egy esetet arról, hogy X illetőt elvitték, mert az ő routerének Wifijéről törtek be valahová. De -mint ezt is írtam- ha a W10-nek nem engeded a 'kémkedést', akkor másnak miért is (ráadásul ha nincs tőled mit ellopni, akkor meg miért is vagy felháborodva a MS-ra)? :D Ja és a MS programja röfögne, ha a saját registry-jébe írna? :D Már engedd meg, de ez nem ezen bukott le. Valaki észrevette, hogy egy bizonyos oldallal kommunikál (a tűzfala naplófájljából); ezzel fogta meg ezt a kis programot. De azóta már ez a megfigyelőprogram ott van a W7-ben és a W8-ban is. Sőt, az NVIDIA féle driver-illesztőprogram még egy külön felhasználót is létrehoz, 'akin' keresztül kommunikál a saját oldalaival. Tiltod ezt? Ja, hogy ez mehet, mert ezek 'jók', és nem élnek vissza az adataiddal (amik nincsenek is). :D

Szerk.: azt írod, én írtam a hardver tönkretételéről. Hol is? Mert én a saját hozzászólásaim között nem találtam. Te említetted fel először, hogy a vírus a hardvert tönkreteszi, nem én. :)

A világ 99,9%-áról meg az a véleményem (ha tényleg ennyi lenne, amit egyébként nem hiszek - még egy erős túlzásnak is sok), hogy kínaiak, akik mindent ellopnak, és csinálnak belőle egy kínai verziót (akár technológiai lopásról, akár filmek lopásáról, akár bármi másolható lopásáról van szó - hiszen a legutóbbi ismereteim szerint a tört programot használók maximum a volt (illetve jelenlegi) kommunista országokban vannak többségben (ahol kihasználja az embereket a hatalom; vagy ahol már az emberekbe ivódott a 'leszarom a másikat' hozzáállás), a fejlett nyugat (és például az USA) területein belül meg egész alacsony.) - illetve az, hogy aki nem képes más munkáját megbecsülni, az jó lenne, ha egyszer hasonló csapdába beleesne (hogy tönkretennék a munkáját és ezzel a cégét, amiért ellopnak tőle sok mindent, amivel visszaélnek). Akkor megértené, hogy mi a második számú indítékom. De úgy látszik, Te csak azt támadod, aki Neked nem tetszik. Aki tetszik, az meg bármit csinálhat. És nem csak a 'kémkedés' témában, hanem itt, a fórumon is.

Illetve még két gondolat (ha megérted, megérted; ha nem, nem):
- "Ha a többiek beleugranak a kútba, Neked nem kell utánuk ugrani" (gondolkodhatsz is helyette)
- "Egyél szart! Több milliárd légy nem tévedhet!"
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent