1.62 kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser2883

Guest
Hát elszomorított a "té. fejlesztő csapat". Megint egy kalap hígtrágya az egész frissítésnek-javításnak csúfolt bithalmaz. Az Üzenetközpont a kozmetikázáson kívül semmivel sem használhatóbb.
A Flash-javítás meg egyenesen rongálás lett. A felugró információs buborékok plusz késleltetést kaptak, így kénytelen az ember végigszenvedni, hogy merre is járt az egérkurzor. Mert mindegyik szépen felugrál, pár másodpercig fenn marad, majd nagykegyesen eltűnik. A városkép arrébhúzása akadozik, "beragad". Hiába engedem el az egérgombot, az egérmutató húzó módban marad.
A termelés begyűjtésekor csigatempóban szabad húzni az egeret, különben behülyül, és kihagyogatja.
És még sorolhatnám. Valószínűleg megint a belső időzítővel próbáltak egy alapvető programhibát javítani.
Nem értem, hogy egy cég, amelyik kiadott egy Grepolist, miért nem tud megbírkózni egy másik, hasonló feladattal.
 

Vanek ur

Aktív tag
A flash-es dologtól kezdve az arrébb-húzáson át a begyűjtéses dologig mind-mind olyan hiba, ami nálam akkor szokott előjönni, ha a háttérben csinálok mást is, így a gépem belassul - egyéb esetben tökéletesen megy minden.
(A gépem egy ~10 éves matuzsálem; 'A64 X2 3200+'-os proci (ráadásul még Socket 939-es) és 3 GB DDR(1) RAM. Vagyis nem egy mai gép; mégis 'alapban' nem jönnek elő a fenti gondok, csak ha valami mást is csinálok a háttérben (zenét hallgatok, filmet nézek, táblázatot szerkesztek, ...).)
Nem lehet, hogy nálad is valami ilyesmi (vagyis a gépedet valami terhelő dolog) lehet a háttérben?
 

DeletedUser22490

Guest
Én nem tapasztaltam semmit a fentebb leírtakból. Ezek az akadozások szinte mindig a memória megtelése esetén jelentkeznek, semmi köze a frissítésekhez.
Nem tudom kinek mi a véleménye, de szerintem ez a frissítés még meg sem jött!! Én legalábbis az égegyadtavilágon semmi változást nem tapasztaltam eddig... Valaki cáfoljon meg.
 

Vanek ur

Aktív tag
Én nem tapasztaltam semmit a fentebb leírtakból. Ezek az akadozások szinte mindig a memória megtelése esetén jelentkeznek, semmi köze a frissítésekhez.
Nem tudom kinek mi a véleménye, de szerintem ez a frissítés még meg sem jött!! Én legalábbis az égegyadtavilágon semmi változást nem tapasztaltam eddig... Valaki cáfoljon meg.

Tegnap megérkezett. És az üzeneteknél már látni a hatást: nem ugrik előre az, ahonnan kiléptek - ez pedig egy jelentős javítás. :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Hát elszomorított a "té. fejlesztő csapat". Megint egy kalap hígtrágya az egész frissítésnek-javításnak csúfolt bithalmaz. Az Üzenetközpont a kozmetikázáson kívül semmivel sem használhatóbb.
A Flash-javítás meg egyenesen rongálás lett. A felugró információs buborékok plusz késleltetést kaptak, így kénytelen az ember végigszenvedni, hogy merre is járt az egérkurzor. Mert mindegyik szépen felugrál, pár másodpercig fenn marad, majd nagykegyesen eltűnik. A városkép arrébhúzása akadozik, "beragad". Hiába engedem el az egérgombot, az egérmutató húzó módban marad.
A termelés begyűjtésekor csigatempóban szabad húzni az egeret, különben behülyül, és kihagyogatja.
És még sorolhatnám. Valószínűleg megint a belső időzítővel próbáltak egy alapvető programhibát javítani.
Nem értem, hogy egy cég, amelyik kiadott egy Grepolist, miért nem tud megbírkózni egy másik, hasonló feladattal.

Megvan a hiba forrása: a legújabb Chrome. Az előző verzióval tökéletesen ment minden flash-es játék; de az újjal mindegyiknél iszonyú késleltetés van (igen, más cég más játékával is, ami flash-es alapon van írva). Lehet, hogy a flash kezelést kivették a Chrome-ból; vagy jelentősen lassították; vagy valami - de hogy ez lesz a gond, abban most már majdnem biztos vagyok...

Szerk.: sőt, most már biztos vagyok benne. Firefox alól tökéletesen mennek a flash-es játékok; így minden hiba az új Chrome-ra utal.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser23440

Guest
Vanek Úr.
Nem ,nem oldódott meg nálam semmi!
3 böngészővel próbáltam a játékot, egyikkel sem megy tökéletesen, sőt Firefox-al 41.0.2 és Explorer 8-al sem, ezekkel a város be sem töltődik!! Még az Operát nem próbáltam .
Chrome 46.0.2490.71m, meg nagyon nagy a késleltetés, egy kínszenvedés a játék!
Az op.rendszerem XP 32 bites. az 1.61 előtt minden működött ,ahogy a nagy könyvben meg van írva, mindegyik böngészővel!
Mielőtt azt ajánlja valaki, hogy cseréljem le az OS-t, nem teszem meg, mert a frissítés előtt még jó volt.
Ezzel kezdtem a játékot anno 2 éve!!
Lenovo T410 a laptopom és nem memória probléma és nincsenek vírusaim,trójaiak,stb.. és nem fut semmi az alapokon kívül a háttérben.
WIN 7 és 8 alatt fut a játék,de XP alatt nem!! Egy havernál kipróbáltam.
Biztos vagyok abban, hogy a frissítés tett be nek, az 1.61-esi!!
Kérem javítsa valaki, vagy adjon ötletet mit tegyek
ui.
Elvenar tökéletesen mükődik XP alatt is :)
köszi

VÁLTOZÁS:

Opera 32.0-val működik. HURRRRRRRÁÁÁÁÁÁ
Leszedtem a Flash-t és újra telepítettem,azt hiszem a ver.19-es van /volt fennt eddig is!
A fentebb leírt 3 másik böngészővel továbbra sem müxik,ua.-ok a hibajelenségek
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24474

Guest
Sziasztok! Sorban:

tabita: a Chrome legfrisebb verziója 47.0.2526.27 beta-m, és tökéletesen működik vele a játék. Nézd meg, hogy nincs-e fent 2 v. több flash plugin, mert azok zavarhatják egymást, 1 kivételével tiltsd le őket. Miután lecserélted az XP-t legalább 7-esre :) Egyébiránt a Chrome-nak van 1 olyan undorító szokása, hogy a flash alapú oldalaknál felzabálja a memóriát. Több fórumon is írták, hogy akár 8 GB-ot is megevett. Egyik céhtársam a Safarira esküszik, meg lehet próbálni.

Vanek ur: a verziószámmal válaszoltam neked is, nincs vele gond. P.S.: Rejtő 4ever! :)

Baldo és Edeba: Sajnos megjött a frissítés, és ahogyan már megszokhattuk, a nesze semmi, fogd meg jól kategória. Köpedelem, hogy egy ilyen volumenű cég, ekkora fejlesztő csapattal nem képes javítást kidobni anélkül, hogy vmit el ne rontanának (több heti!!! munkával). Jó dolog, hogy a tagok kilépése nem dobja fel az üzeneteket: taps. Undorítóan szánalmas, hogy új üzenet után a városba való visszatéréskor fals jel fogad, hogy új üzeneted van, holott nincs: nyakas. Azt pedig, hogy bekerült egy "Üzenetközpont" menü, ami ugyanazyal a funkcióval bír, mint a jobb felső sarokban az X... Nem is tudom kulturáltan értékelni. Azt az energiát belefektették volna egy törlés gombba, ami meg volt régebben, és mindenki boldog lenne. De én már megszoktam, hogy ha ezek 1 dolgot "javítanak", akkor tuti, hogy 2-3-at elrontanak. Mintha olyan nehéz lenne a már meglévő(!) kódrészletet az újba integrálni. Hozzá nem értés felső fokon.

P.S.: Hol a bánatban van az event? :)
 

DeletedUser20654

Guest
Milyen eventet keresel?
Ha a Halloweent, az csak 26-án jön.
 

DeletedUser24612

Guest
Megerősíthetem hogy el lett rontva a flash rész. Nekem sok flash játék megy a háttérben, tegnapig semmi gond nem volt a FoE -val. Az Elvenarral igen, azt be kell zárni és 3 óránként megnyitni, de az kezdetektől fogva rossz. Megy a róka is meg a chrome is, teljesen mindegy. Azt sem értem, hogy 2015 -ben mi keresnivalója van a Flashnek a számítógépeken. Annyira rossz, sebezhető, stb ... hogy 5 éve ki kellett volna vágni a fenébe, nem arra készíteni programokat, ahogy nem egy komoly szakember is megmondta.
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok! Sorban:

tabita: a Chrome legfrisebb verziója 47.0.2526.27 beta-m, és tökéletesen működik vele a játék. Nézd meg, hogy nincs-e fent 2 v. több flash plugin, mert azok zavarhatják egymást, 1 kivételével tiltsd le őket. Miután lecserélted az XP-t legalább 7-esre :) Egyébiránt a Chrome-nak van 1 olyan undorító szokása, hogy a flash alapú oldalaknál felzabálja a memóriát. Több fórumon is írták, hogy akár 8 GB-ot is megevett. Egyik céhtársam a Safarira esküszik, meg lehet próbálni.

Vanek ur: a verziószámmal válaszoltam neked is, nincs vele gond. P.S.: Rejtő 4ever! :)
[...]

Én bétát alapból nem rakok fel; így a legfrissebb stabil Chrome van fent (mint említettem, az ez előtti verzióval tökéletes volt; csak ezzel most előhozta ezeket a hibákat), ez a 'hibás' pedig a 46.0.2490.71 m. Remélem, hamar erre az ágra is megjön a frissítés, és az megoldja a gondokat. De addig belassult az Elvenar is és a FoE is (főleg 2-3 perc használat után kezd használhatatlanná lassulni). Illetve van még egy másik oldal, ahol hasonló flash alapú a játék, de még intenzívebben használja a gépet (nem lehet másik oldalt reklámozni, így nem írom le, melyik az - bár nem hiszem, hogy ez most itt reklám lenne; hacsak a negatív reklám nem számít annak :D ); és ott már az elejétől fogva látni az óriási késleltetést (nincs fent egy 'plusz' flash sem; a 'gyári', beépített verzió működik csak, így nincs is mit letiltani). Sőt, azt sem tartom kizártnak, hogy mivel ebben a Chrome-ban nem a legújabb flash van; miközben meg a FF alatt már a legújabb megy - így ez a flash hibája is lehet (ez magyarázná a bétás 'jóságot').

Ja, és nálam is XP van fent; illetve nálam sem mai a gép (Socket 939-es Athlon 64 X2 proci 3 GB DDR(1) RAM-mal).
 

DeletedUser24474

Guest
Nincs semmi gond a betaval, nalam nagyon jol mukodik. Amugy nem kotelezo a beepitett flash playert hasznalni, probald meg letolteni vmelyik masikat, es a gyarit tiltani. Nekem itt a meloban a 43.0.2357.130 verzio van fent, es 18.0.0.209, valamint 18.0.0.232 flash verzio, es nem is zavarjak egymast, minden mukodik. Delutan megmondom, mi van otthon, hatha bevalik.

Az XP-t mindenesetre le kellene cserelni. Tudom, hogy nagyon jo, en tobb, mint 10 evig hasznaltam, de lejart az ideje. Persze csak akkor, ha engedi a gep :)
 

DeletedUser24612

Guest
Hát igen, az XP -nek vége. Én is sokáig kitartottam a Dos mellett: "Az én gépemen nem lesz Win95", de aztán beláttam hogy elkerülhetetlen a váltás. Van ismerősöm aki nem akarja megszokni az új dolgokat, de lassan neki is kénytelen lesz váltani. Nem akkora a különbség a XP és a W7 erőforrás igénye között hogy lehetetlen legyen a váltás, vagy akkor a XP sem megy már rendesen. 3 éve fejlesztettem a gépem 40k -ért, tehát vad összegnek sem mondanám a fejlesztést, de cserébe nem kell fél évente újra rakni a rendszert, mert összecsinálja magát. A W10 más tészta, abban annyi a bizonytalanság hogy én most még nem kockáztatnám meg a váltást, de nem is indokolt, majd mások szívnak helyettem is, én meg a majd egyszer működő rendszert fogom felrakni.
 

DeletedUser20654

Guest
A bétán tegnaptól. Nálunk gondolom a következő frissítéskor.
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]
Az XP-t mindenesetre le kellene cserelni. Tudom, hogy nagyon jo, en tobb, mint 10 evig hasznaltam, de lejart az ideje. Persze csak akkor, ha engedi a gep :)

Az XP akkor lesz lecserélve, ha eljutok odáig, hogy legyen új gépem; mivelhogy a W7-en a TV-kártyámhoz nincs semmilyen driver, az XP-s drivert pedig sehogysem lehet 'bemókolni' alá, és a hangkarihoz is csak '3th party' driver érhető el (ami vagy működik, vagy nem) - míg XP-n tökéletesen működik minden (és érdekes módon FF alatt is megy minden flash-es játék; vagyis nagyon úgy tűnik, hogy nem az XP és nem is a flash hibája lesz; hanem csak a Chrome-é).
Nem mellesleg az XP-ért fizettem, és bár van itthon egy W7 is, amiért szintén fizettem, de nem akarom erre a gépre feltenni (mert nem akarom elvesztegetni erre a gépre már a liszenszét). És azért nem raknék fel egy olyan oprendszert, ami tört, és ki tudja hány vírus/féreg/hátsóajtó/... van beleszerkesztve (hiszen ez olyan, mint a tápegység: ha rosszat használsz, akkor nem csak saját magát 'öli' meg, hanem viheti a gép összes többi alkatrészét is). Vagyis várok, hátha összegyűlik annyi pénzem, hogy tudjam cserélni ezt az 'őskövület'-et :) (mindenesetre a terveim már készen állnak vásárlás tekintetében; csak a pénz az, ami lassan gyűlik rá, mert mindig közbejön valami, ami miatt a már félretett összeget fel kell használni).
 

DeletedUser22490

Guest
Tudnám szidni a T. fejlesztőcsapatot, meg a munkájukat, de inkább építő jellegű kritikát próbálok megfogalmazni. Tehát eddig a következő hibákat találtam:
1. Az új üzenet gomb most már világít, de új üzenetnél addig villog, amíg ki nem lépek. Tessék már visszaállítani a régit, 100-ból 100 játékosnak nem tetszik az új. Nem szégyen bevallani, hogy "hibáztunk bocsi !"
2. Flash hibák nem kevés. Pl. a pénz és termék beszedésekor nem jelenik meg az összeg. Néha igen.
3. Bár ez eddig is hiba volt, de az új frissítés óta még gyakoribb, az új küldetés ikonok nem jelennek meg, ha egyszerre három küldetésed aktív, és az egyiket teljesíted. Ilyenkor észrevétlenül lefagy a játék, nem ír jóvá semmilyen begyűjtést az épületekből.
4 Az AM mesterlövész spec.-jei közül elvették a "ház" bónuszt, de ettől még megkapja. Gondolom ez csak felirat hiba.(Ez egyébként rendszeresen előfordult már, hogy bejelentés nélkül gyengítik az egységeket, pl. a légvédelmi lánctalpas járműnek is így vették el a beásás bónuszát)
Szóval van min dolgozni. Köszöntem.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent