1.61 kibeszélő

  • Témaindító DeletedUser1300
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Tudnál mondani egy játékból olyant ami neked nem tetszik? Én állandóan azt olvasom hogy ha valakinek nem tetszik valami akkor te megmagyarázod. A levelezés egy trágya lett a játékosok 99% -a szerint, de te azt mondod így jó.

A másik viszont hogy egy közkeletű tévedést szeretnék kijavítani: Aki nem költ pénzt egy játékra az is fizet a szabad idejével. A mikro tranzakció lényege, hogy van sok játékos akikből néhány fizet. Ha nem lenne a sok "ingyen játékos" akkor a fizetősök sem játszanának, nem lenne bevétel. Ez egy üzleti modell, ráadásul sokkal több pénzt hoz a cégnek mintha havidíj lenne. Ha még nem is így volna az ingyennek muszáj rossznak is lenni?

Nem szoktam nagyon az ilyen vitakba belekeverni magam, de most egy kicsit zavar a hozza nem ertesed. Mint Vanek ur emlitette, egy fejlesztes soha nincs kesz. Kapsz hetente/2 hetente frissitest a Windowsodhoz? Valoszinu igen, talan azert mert egy software sosincs kesz. Ha ilyen szferaban dolgoznal akkor belatnad. Emberek millioi fizettek regen a Windowsert, most az iOS-ert... es meg mindig vannak hibak. Ember legyen a talpan, aki letre tud hozni ugy egy design-t es egy kodot, hogy ne legyen benne hiba es minden Joskapistanak tetszen. Na ez nem mukodik, ahany ember annyi izles es kovetelmeny. Valahol meg kell huzni a hatart... Lehet mondani a velemeny, de tartsuk tiszteletben masok munkajat!
En kb masfel eve nyuzom ezt a jatekot. Mobilon kezdtem, aztan jottem fel a webes verziora. Hat annyit tudok mondani,hogy ez ido alatt rettentoen hianyzott a mobilrol az uzenetek lehetosege. A jatekosok 99%-a csak annyira megszokta a regi rendszert, hogy az ujat most nehezen tudjak elfogadni. Keress csak ra Google-n, hogy milyen felhaborodas volt annak idejen az iPhone design valtasanal (3GS --> 4), utana meg midnenkinek az kellett. A szogletes design es nem az uj kerek iPhone 6-os design. Ilyenek vagyunk, a regi jo, az uj idegen. Szimpla pszichologia. Egy kis nyitottsaggal es gyakrolassal biztos vagyok benne, hogy ez a szam le fog menni 5%-ra.

En ezt egy nagyon jo fejlesztesnek talalom, h vegre cross platformos lett es a "torolt" uzenetek tobbet nem jonnek vissza tobbet.

Rovidre fogva: turelem, jonnek a javitasok. Egy javitas egy ujabb bugot hozhat. Welcome to software developement! Ha van frissites az a baj, ha nincs az a baj! Ez a software fejlesztok ordogi kore!

Reszemrol +1 az uj uzenetkuldo rendszernek! Es csak igy tovabb a fejlesztesekkel! :D
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser24612

Guest
A levelezés "fejlesztése" előtt a céhemben volt naponta 30-40 üzenet, vagy még több. Az egyik azt írta kell pár FP még X épületemhez, vannak szabad helyek. A másik takarítást kért, volt egy körlevél kör építésről - én adom a FP -m neked, ezért a következő nekem -, most semmi nincs, mert teljességgel használhatatlan a levelezés. Lehet mobilon jó, de szerintem lehet egy mobil levelezést futtatni, meg egy normális webest, nem hiszem hogy megoldhatatlan lenne. Most pár százaléknyi mobilos kedvéért tönkre tették a webes levelezést, ezt nem nevezném hasznos fejlesztésnek a többség szempontjából.
 

DeletedUser23652

Guest
A levelezés "fejlesztése" előtt a céhemben volt naponta 30-40 üzenet, vagy még több. Az egyik azt írta kell pár FP még X épületemhez, vannak szabad helyek. A másik takarítást kért, volt egy körlevél kör építésről - én adom a FP -m neked, ezért a következő nekem -, most semmi nincs, mert teljességgel használhatatlan a levelezés. Lehet mobilon jó, de szerintem lehet egy mobil levelezést futtatni, meg egy normális webest, nem hiszem hogy megoldhatatlan lenne. Most pár százaléknyi mobilos kedvéért tönkre tették a webes levelezést, ezt nem nevezném hasznos fejlesztésnek a többség szempontjából.

Sziasztok,
sztem is jó ez az új levelezés. Vannak hibái nem tagadom, de ugyan azt tudom mondani, mint SirSmithy és teljesen jól látja... Ha hozzáadják majd azt, h lehessen törölni és hozzáadni tagokat, akkor lesz normalizálva a dolog. Ugyanis Zivos, ha nálatok nincs egy letisztult levelezési forma, akkor az nem a fejlesztők hibája. Nálunk klánba csak 1-2 tag indíthat új körüzenetet és 6db témakörbe beszélgetünk. Klánvezetőként több üzenet is megfordul nálam, de B-n csak tag vok és ott nincs ilyen gond. Azokat látom, amiket indítanak az ottani vezetők és kész...a plusz funkciója sokkal egyszerűbbé teszi majd, mert eddig ha új tag lépett be, akkor új témakört kellett kezdeni, h ő is lássa. Viszont az új funkcióval csak hozzá kell adni és kész :))) Ha pedig vki kilépett a klánból, akkor ő maga is kiléphet a témakörből, de az is kizárhatja, akinek van hozzá joga. Ugyanis ilyenkor is új témaköröket kell - kellett indítani, h ne lássa az, aki már nem klántag!!! Sztem ez naon király lesz, mivel naon sok munkát - időt meglehet ezzel spórolni.

Mellesleg több vitánál felhozták már: " ha nem tetszik, ne játsz vele" Tök ingyen elérhető játék ez, sok - sok ember munkája, energiája és ideje van benne, amit te tök ingyen érhetsz el...Szal, sztem jó pár ember teljesen jogtalanul háborog. Nem mondom néha; vmikor többször is átesem én is a ló túloldalára. Elfelejtem én is sokszor, h mások munkáját, eredményét ingyen elérhetem csak azért, h jól érezzem magam... Ha fizetnél érte, akkor jogod lenne, mert miért is fizetek havidíjat? Ezért meg ezért a hibákért??? Lehet, h túlzás a "jog" szót használnom, ezért elnézést kérek, ha megsértenék ezzel vkit, de én így látom és ez a véleményem :))
 

DeletedUser24612

Guest
Hadd hangsúlyozzam senki nem játszik ingyen. Persze szeretnék azt sulykolni a fejekbe és sajnos sikerül is egyenlőre. Ha fizetni kellene a FoE -ért akkor játszanának mondjuk 2000 -en havi 3000 forintért. Így játszanak 100.000 -en, ebből ha 10% vásárol havi 1000 forintért az sokkal több pénz. Ezek has számok, nyilván a valós szám ütleti titok. Vedd úgy hogy az "ingyenes játék" reklám, a reklámért meg nem szokás fizetni ... De még ha ingyenes is lenne - mint írtam egyáltalán nem az -, akkor is muszáj rosszul megcsinálni? Amúgy lehet ingyenes valami, akkor is ugyan olyan jog illeti meg a vásárlót, felhasználót.

Mindenki elismeri hogy minimum félkész a levelezés, akkor miért kellett betenni?
 

Vanek ur

Aktív tag
Tudnál mondani egy játékból olyant ami neked nem tetszik? Én állandóan azt olvasom hogy ha valakinek nem tetszik valami akkor te megmagyarázod. A levelezés egy trágya lett a játékosok 99% -a szerint, de te azt mondod így jó.
[...]

Komolyan nem értelek. Direkt említettem előtted Ötzinek is; úgy látszik most újra idéznem kell magamat:
"[...]Hol írtam, hogy tetszik (egyedül a 'kilépés' lehetősége tetszik jobban, mint a régi 'visszajöhető törlés')? Sőt, én is jeleztem, hogy van hiba - illetve a többi hibajelentéshez meg direkt nem írtam semmit, mert azokkal egyetértek. Erre vonatkozott a "csak amivel nem értek egyet" kitétel is;[...]"
De akkor most ki is fejtem, hátha sikerül rálelni gondolataim fonalára: nem tetszik nekem sem az éles, világos háttér; nem tetszik, hogy ami eddig 'felfelé' jelent meg, az most 'lefelé' jelenik meg (bár ehhez még esetleg hozzá lehet szokni, mert a chat is ilyen - csak amíg eddig az ellentétéhez voltunk szokva, ez egy jelentős váltás); nem tetszik, hogy nem működik rendesen az üzenetet kaptam jelzés (bár már azóta, mióta be lett vezetve azóta már legalább néhányszor jelez, de még nem mindig); illetve nem tetszik, hogy a privát beszélgetéseket is csoportos üzenetnek jelzi (utólagos szerkesztés: az sem tetszik, hogy funkciószegényen adták ki). Újra leírom, egyedül a kilépéses megoldással értek egyet (nem mellesleg ezt kérték is a fejlesztőktől jópáran).
Illetőleg a 'Támogatás' gombnál is óriási ellenérzésem volt (és aki akar, az találna még mást is); de úgy látszik, azt is elfelejtette mindenki - de sebaj, én mindennek örülök, és mindent támogatok. Legalábbis azok szerint, akik nem tudják értelmezni, hogy mit és mire írok (hiába jelzem ezt külön). Mint itt is. Ketten sem tudtátok értelmezni, ami szerintem annyira egyszerű, mint egy faék. De persze, ezért is én vagyok a hibás.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser22490

Guest
Sajnos ez nem félkész. Ki kell ábrándítsak mindenkit, hogy nagyon is kész. Ez egy ilyen "fejlesztés" lett, mindenki béküljön ki vele. Legfeljebb a világító gombot javítják majd meg, mert az (most, hogy olvastam) tényleg nem világít új üzenetek érkezésekor.
Szerintem világosan látszik, hogy az ilyen "javítások" abszolút fölöslegesek, tökéletesen működött a régi. Az összesnek, csak annyi értelme van, hogy a programozó team igazolni tudja a főnökség felé, hogy miért is kapnak fizetést. Ehhez valami munkát föl is kell mutatni néha.
Egyébként meg a játékban minden eltöltött perced után pénzt hozol az innogames-nek. Nem tudom ki találta ki, hogy ez ingyenes. Nincsen ingyen semmi.
 

Vanek ur

Aktív tag
Na legalább egy embernek tetszik a sok ezerből! :D Ideje lenne magaddal játszanod Vanek, tudnék egy pár tippet, hogy mit is...


sértegetés
tito


Tartom!

Sőőőőőt!

Akár végleg is letilthattok erről a fórumról, mert itt csak egy embernek van jogosultsága bármire is, mint valami fizetett ügynöknek és vele van tele az egész fórum! Ha kell, ha nem, mindenbe beleüti az orrát... így kénytelen leszünk páran megszervezni magunknak egy új FOE platformot, ahol az "atyaúristenektől" távol megbeszélhetjük a játékot érintő dolgainkat. A teametek szinte csak felsőbbrendűként osztogat, de egy épkézláb választ nem kapunk szinte soha semmire tőletek, helyette inkább ránk szabadítottátok ezt a Vaneket.
Rég nem tölti már be ez a fórum az eredeti funkcióját, mert minden játékos a külföldi oldalakról szerzi be az információkat és a frissítéseket, s mire itt nagy nehezen végre megjelenik, addigra az infókat már meg is emésztettük...

Hú, de bátor valaki. Egy régi hozzászólásba beleszerkeszteni sértegetéseket, miközben meg magát kikiáltja 'szabadságharcosnak' a 'nagy gonosz' ellen... Ráadásul a sértegetés alapja, hogy nem engedték, hogy sértegessen engem; így most ezt így teszi meg... És akkor még csodálkozik, hogy vele 'gonoszságokat' követnek el (törlik a szabályoknak nem megfelelő hozzászólásait)...

De akkor a lényeg: semmi közöm a FoE-n belül (sőt, az Inno-n belül sem) senkihez (még ha kicsit belemélyednél, akkor látnád, hogy volt konfliktusom itteni adminokkal is). A gondolataim a sajátjaim; és ki szoktam állni az indokolatlan és indoktalan mocskolódások ellen is (mint amit itt csinálsz most is). Az, hogy sokat vagyok a fórumon? Lehet. Néha (pláne az ilyen 'értelmiségi' hozzászólások után) már azt érzem, hogy talán túl sokat is. De attól függetlenül, hogy a játék sok sebből vérzik, hogy nem minden tetszik (mégha nektek ez nem is tűnik fel; mert leszállt a vörös köd); még kedvelem. És szeretek tájékozódni dolgokról; megbeszélni dolgokat; hibákat jelezni (nézegetted a hibajelentő témát? ugye, hogy nem?) és ezzel javítani a játékot. Viszont ennek ellenére nekem rengeteg hozzászólásom nem csak arról szól, hogy "sz....r"; hanem sokszor segíteni is próbáltam (hol sikerült, hol meg nem emlékeztem jól 1-2 dologra, de akkor meg úgyis ki lettem javítva); illetve sokszor indokot is adtam, hogy miért az a véleményem, ami - ellentétben egyesekkel, akik csak indulatból tudnak reagálni.
De -már megint magamat idézem- biztos ezért is én vagyok a hibás. Pedig jó lenne, ha néha egy kicsit magadba mélyednél, és elgondolkodnál, hogy mi lenne, ha Téged is hasonló támadásokkal illetnének (holott semmi alapja nem lenne a vádaskodásnak; csak a másik fél indulata, amivel nem tud mit kezdeni)...
 

DeletedUser23821

Guest
Nagy ívben teszek a színekre, az üzenetek sorrendjére, a kereszt-platformosságra, felőlem fényezhetik ezekkel, vagy szídhatják is emiatt, nem érdekes, de ezektől függetlenül is, EZ A FEJLESZTÉS EGY RAKÁS SZAR!
Széttördeli a üzenet váltásokat, egy csomó felesleges üzenetet generál a kilépkedésekből eredően. EZ AZ, ami miatt gyakorlatilag szinte használhatatlanná teszi. Most őszintén, ki a ****t érdekel, hogy ki lépett ki a beszélgetésből??? Egyáltalán ezt tesztelte valaki??? Őket nem zavarta ez a baromság?
Így már érthető, hogy miért említik rendszeresen, hogy a hibák kijavítására azért kell ennyit várni, mert a kapacitásuk nem teszi lehetővé, hogy gyorsabban elvégezzék a javításokat és a fejlesztéseket. Hát ezért, mert ilyen ****ságokat fejlesztenek hetekig, hónapokig! Érdekelne, hogy ki volt az a papucsállatka, aki ezt javasolta a fejlesztésnek, és ki volt az a gyengeelméjű fejlesztési vezető, aki el is fogadta!

Csak így tovább tisztelt fejlesztő-csapat! Hamarosan végleg elmegy a kedvük a játéktól a többségnek.

Javaslom a fejlesztési vezetőnek, hogy mondjon fel, mert ez nem az ő pályája! Bár lehet, hogy még azelőtt csődbe megy az egész cég, mert ilyen bal****okat alkalmaznak....
 

DeletedUser1300

Guest
HINNYE!
De elszabadultak az indulatok! Már kértelek benneteket, hogy fejezzétek be egymás sértegetését! Csak úgy beszljetek egymással, ahogy azt ti is elvárjátok.
Köszönöm
 
Hadd hangsúlyozzam senki nem játszik ingyen. Persze szeretnék azt sulykolni a fejekbe és sajnos sikerül is egyenlőre. Ha fizetni kellene a FoE -ért akkor játszanának mondjuk 2000 -en havi 3000 forintért. Így játszanak 100.000 -en, ebből ha 10% vásárol havi 1000 forintért az sokkal több pénz. Ezek has számok, nyilván a valós szám ütleti titok. Vedd úgy hogy az "ingyenes játék" reklám, a reklámért meg nem szokás fizetni ... De még ha ingyenes is lenne - mint írtam egyáltalán nem az -, akkor is muszáj rosszul megcsinálni? Amúgy lehet ingyenes valami, akkor is ugyan olyan jog illeti meg a vásárlót, felhasználót.

Mindenki elismeri hogy minimum félkész a levelezés, akkor miért kellett betenni?

Zivos,

ajanlom figyelmedbe az uj Sim City es a Diablo III premier napit balhejat. Mind ket jatekhoz allando kapcsolat kell a gyarto szervereihez. Es azok akik megvettek (fizettek) nem tudtak jatszani, mert lehalt a szerver a nagy jatekosszam miatt.
Ezzel csak annyit akarok, hogy probaljuk megerteni es elfogadni a szoftverfejleszetest. Sokan dolgoznak rajta, emberek (!!!), akik akaratuk ellenere is hibazhatnak. Ezert vannak a frissitesi ciklusok, hogy egy bug vagy rosszul sikerult feature ki legyen javitva.
A programok eseten felejtsuk vegre el, hogy fizetos vagy nem! Nincs olyan alkalmazas/op rendszer/szoftver, ami kesz van... csak kiadasok (release) vannak. ;)
 

DeletedUser20746

Guest
köszönjük az uj levelezö rendszert. totál használhatatlan.
de már megszoktuk hogy itt semmi sem lesz jo elsöre. csak tudnám minek akkor a béta teszt szerver.
 

DeletedUser24612

Guest
Sajnos ma Magyarotszágon ez egy indok: Nézd meg a másikat, az is rossz. Ez nem a SC, vagy Diablo fórum, ez a FoE. Ha pénzt adtam volna ezekért a játékokért, akkor kétszer vettem volna programot: Először és utoljára. Nem véletlen, hogy kivárok, jó nekem 1-2 hónappal később is töredék áron (ha a legalitás talaján maradunk). Addigra kiderül, hogy ér e valamit az adott program, vagy még a torrentezésért is kár. Csak sajnálni tudom azokat akik napokkal előbb beállnak a sorba valamiért, csak azért hogy ők legyenek az elsők.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent