1.61 kibeszélő

  • Témaindító DeletedUser1300
  • Kezdés ideje
Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek ur

Aktív tag
Na, akkor kérdezek is...
- Ez az új üzenetküldő rendszer a chat helyett vagy mellett lesz (mert mintha annak a funkcióit is tudná - bár igaz, hogy nincs külön szomszédi meg 'teljes' belőle)? Gondolom, mellette (épp a zárójeles gondolat miatt); de tegyük tisztába a gyereket, ha már itt vagyunk. :)
- A 'régi' rendszerben szerintem igen jól működött az, hogy ha rámentem a kurzorral az üzenetek fejlécére, akkor kiírta, hogy kik felé megy - most viszont a csoport infó ablakot elő kell hozni, és ott rá is kell kattintani. Megoldható lehetne ennek a régi, de sokkal egyszerűbb megoldásnak a használata?
- Ha csak a csoport-üzenet létrehozója adhat majd hozzá új embereket, és törölhet régieket; akkor mi lesz, ha ez az illető 'eltűnik'? Mindenki kilép, és indítanak egy újat? Nem lehetne egyszerűbb, ha ki lehetne jelölni több létrehozót is (mint a céheknél alapító jogú embert)?
- Ha valaki be lesz hívva a beszélgetésbe, akkor az minden korábbi üzenet fog látni, vagy csak onnan láthat, amitől behívták?
 

DeletedUser1300

Guest
Szerintem várjuk meg a bevezetést. Azután meglátjuk..............
 

Vanek ur

Aktív tag
Gondoltam, a már felmerült kérdéseimet leírom. Egyrészt így nem felejtem el, másrészt hátha tudja már valaki a válaszokat rájuk. :)
 

DeletedUser24307

Guest
Be van kapcsolva már.
Viszont itt az első hiba is !
Új üzenet érkezésekor nem villog az ikon !!!
Ha nincs éppen kinyitva az ablak akkor nem fogják észrevenni az emberkék hogy üzenetet kaptak.
Ebből még bonyodalom is lehet ha egy harci felhívást vagy védekezést küld szét valaki a céhen belül.
 

Csiliz

Aktív tag
Azt is hibának rovom fel, hogyha belemegyek az üzenetekbe, akkor a legfrissebek az alján vannak a legöregebbek meg a tetején! A régebbiben ez pont fordítva volt.A régebbi nekem áttekinthetőbb volt. A küldő neve elveszik az üzenetben az avatar kép meg nem igen segít azonosítani a küldőt.
 

Vanek ur

Aktív tag
Újabb hiba: ami eddig két ember beszélgetése volt, az mostantól ugyanúgy csoportos üzenet lett, mint a tényleges több szereplős csoportos üzenet. Vagyis nem az érintett ember portréja van oldalt, hanem a csoportos üzenet ikonja.
 

DeletedUser24527

Guest
Mobilon még mindig nincs üzenet küldési lehetőség, pedig ez a verzió így lett hirdetve.
 

Ötzi

Aktív tag
Mi ez az üzifal? A duma bojkottja? Mindenki elhagyja a beszélgetést... ehh, és miért kell nekem ezt tudnom? Megint egy fontos információ került be a játékba... :(
 

follo

Tag
Kedves forge
Ez az uj üzenörendszer nagyon nem jó és bántja az ember szemét kb 1 perc és fáj a fejem töle.
A betüméret is kicsi. Nem lehetne-e a régit visza kérni vagy szavaztatni?????
A multkori frissités ota folyton lefagyok és ura kell inditanom a játékot.
Ma csatáztunk a céhemmel és olyan lassu volt, hogy már fájt. több társamat is kidopta a rendszer.
tisztelettel
Follo
 

Nightmare666

Új tag
Ez az üzenet küldő nagyon el lett bénázva! Tele van hibával! Nem jelzi ha új üzenet érkezik! Nem lehet törölni a Leveleket csak kilépni a levélből! És ráadásul nincs minden funkció élesítve (csak magamat tudom kiléptetni mást nem témaindítóként!). Nevetséges....
Ráadásul ez a világos háttér.... Katasztrófa!...
Ajánlom a fejlesztőknek, hogy gondolkodjanak el a Downgrade-n és rakják vissza a régit, mert ez nem fejlesztés!
 

DeletedUser24307

Guest
Szerintem van mit még javítani a levelező rendszeren mert így nem jó és nem hatékony.
Nem villog, sok a csoport üzenet egy ikonnal, mindenki lépked kifelé a levélből mert zavarja, nincs egyszerű törlés gomb, ...stb.
A levél létrehozója nem tud hozzá adni, de nem is tud kitörölni játékost a levélből.

Ötzi azért mennek el mert nincs piros X :(
 

DeletedUser23709

Guest
Szeretnék csatlakozni az elégedetlenkedőkhöz!
Nem igazán sikerült jól összehozni ezt az új levelező rendszert!
Leginkább az zavar, hogy nem jelzi soha, ha levelem érkezik!! :(
 

Vanek ur

Aktív tag
Pár gondolat az előttem lévő reakciókra (csak amivel nem értek egyet)...

- "Nem lehet törölni a Leveleket csak kilépni a levélből!"
Hűha, mekkora hiba! Mert mi is történik, ha kilépsz az üzenetből? Eltűnik. És nem jön vissza!!! Ellentétben például a régi törléssel, aminél ha valaki hozzászól, akkor visszajön a 'törölt' üzenet is. Itt nem. Kilépsz belőle, és már sehol az üzenet; és hiába írogatnak onnantól bele a többiek, nem fogod már látni. Ismétlem magam: mekkora hiba! :)

- "És ráadásul nincs minden funkció élesítve", "A levél létrehozója nem tud hozzá adni, de nem is tud kitörölni játékost a levélből."
Nem bántásból, de ez le is lett írva. Idézem: "Egy következő fejlesztésben a csoport készítője ebből a listából eltávolíthat vagy hozzáadhat embereket." Vagyis előre jelezték, hogy ezek majd csak később jönnek - így nem értem, hogy minek hozzátok ezt fel 'plusz' hibaként. Mintha azt írták volna a holnap kor megjelenésekor, hogy a jövő kor majd csak később jön; és felemlegetnétek, hogy még nincs is jövő kor, és hogy ez milyen már, hogy csak a holnap kort adják be.
 

Ötzi

Aktív tag
Na legalább egy embernek tetszik a sok ezerből! :D Ideje lenne magaddal játszanod Vanek, tudnék egy pár tippet, hogy mit is...


sértegetés
tito


Tartom!

Sőőőőőt!

Akár végleg is letilthattok erről a fórumról, mert itt csak egy embernek van jogosultsága bármire is, mint valami fizetett ügynöknek és vele van tele az egész fórum! Ha kell, ha nem, mindenbe beleüti az orrát... így kénytelen leszünk páran megszervezni magunknak egy új FOE platformot, ahol az "atyaúristenektől" távol megbeszélhetjük a játékot érintő dolgainkat. A teametek szinte csak felsőbbrendűként osztogat, de egy épkézláb választ nem kapunk szinte soha semmire tőletek, helyette inkább ránk szabadítottátok ezt a Vaneket.
Rég nem tölti már be ez a fórum az eredeti funkcióját, mert minden játékos a külföldi oldalakról szerzi be az információkat és a frissítéseket, s mire itt nagy nehezen végre megjelenik, addigra az infókat már meg is emésztettük...
 
Utoljára szerkesztve:

Nightmare666

Új tag
Vanek Ur!
Igen olvashattuk, hogy mik lesznek a következő fejlesztésekben, mivel lesz kiegészítve ez az elrontott új levelező! Gondolom várhatunk rá pár hónapot. Akkor egy életszerű példa, hogy tisztább legyen: Kivitelező átadja a házad kulcsát, hogy elkészült. De látod, hogy nincs rajta tető! Beköltözöl úgy hogy nincs rajta tető? Vagy elhozod az új autót úgy a szalonból, hogy nincs benne szélvédő, kormány vagy biztonsági öv? Félkész fejlesztést tehát felesleges éles környezetbe kiadni. Teszteljék és ha kész az egész minden funkcióval akkor publikálni.

Szerintem a törlés funkció akkor is hasznosabb volt, mint ez a kijelentkezgetősdi. Pl.: 3an beszélgetünk egy levélben. Törlöm. De mondjuk egy hét múlva valaki hozzászól valami fontosat akkor legalább újból látom és akár hozzá is tudok szólni, előzményeket vissza lehet olvasni
Ha kijelentkezek a beszélgetésből nem fogom látni a hozzászólást, és új levelezést kell majd indítgatni mindig, vagy könyörögni valakinek egy újbóli levélben, hogy vegyen majd fel abba a levelezésbe amiből kiléptem!
Szóval egyszerűbb törölni, mint kijelentkezgetni meg vissza.
Meg az hogy ki jelentkezett ki fölösleges új üzenetként megjeleníteni, mert senkit se érdekel. Ha ez akkora nagy funkció lenne, akkor a régi üzenet küldőben is fel lehetett volna tűntetni, hogy ki törölte az adott levelet.
 

Vanek ur

Aktív tag
Na legalább egy embernek tetszik a sok ezerből! :D Ideje lenne magaddal játszanod Vanek, tudnék egy pár tippet, hogy mit is...

Úgy látszik, nemcsak hogy nem nézel (hiszen azt látni, hogy nem látsz), de nem is értesz. Sebaj, már megszoktam, hogy annyi ember van, aki még olvasni sem tud; vagy nem tudja azt értelmezni, hogy mit olvas.
Hol írtam, hogy tetszik (egyedül a 'kilépés' lehetősége tetszik jobban, mint a régi 'visszajöhető törlés')? Sőt, én is jeleztem, hogy van hiba - illetve a többi hibajelentéshez meg direkt nem írtam semmit, mert azokkal egyetértek. Erre vonatkozott a "csak amivel nem értek egyet" kitétel is; de mint említettem, valaki direkt nem akar érteni semmit, és mindenbe belemagyaráz olyan dolgokat, amik nincsenek benne - és ráadásul személyeskedően...
 

Vanek ur

Aktív tag
Vanek Ur!
Igen olvashattuk, hogy mik lesznek a következő fejlesztésekben, mivel lesz kiegészítve ez az elrontott új levelező! Gondolom várhatunk rá pár hónapot. Akkor egy életszerű példa, hogy tisztább legyen: Kivitelező átadja a házad kulcsát, hogy elkészült. De látod, hogy nincs rajta tető! Beköltözöl úgy hogy nincs rajta tető? Vagy elhozod az új autót úgy a szalonból, hogy nincs benne szélvédő, kormány vagy biztonsági öv? Félkész fejlesztést tehát felesleges éles környezetbe kiadni. Teszteljék és ha kész az egész minden funkcióval akkor publikálni.

Szerintem a törlés funkció akkor is hasznosabb volt, mint ez a kijelentkezgetősdi. Pl.: 3an beszélgetünk egy levélben. Törlöm. De mondjuk egy hét múlva valaki hozzászól valami fontosat akkor legalább újból látom és akár hozzá is tudok szólni, előzményeket vissza lehet olvasni
Ha kijelentkezek a beszélgetésből nem fogom látni a hozzászólást, és új levelezést kell majd indítgatni mindig, vagy könyörögni valakinek egy újbóli levélben, hogy vegyen majd fel abba a levelezésbe amiből kiléptem!
Szóval egyszerűbb törölni, mint kijelentkezgetni meg vissza.
Meg az hogy ki jelentkezett ki fölösleges új üzenetként megjeleníteni, mert senkit se érdekel. Ha ez akkora nagy funkció lenne, akkor a régi üzenet küldőben is fel lehetett volna tűntetni, hogy ki törölte az adott levelet.

Nem akarlak megbántani; de ha úgy lenne, ahogy Te gondolod, akkor még mindig nem játszanál a FoE-vel; hiszen még mindig nincs kész. Illetve ha a példáddal élnék, akkor már a FoE indulásakor kész volt a házad; amiben élhettél. Azóta csak ingyen kapsz hozzá újabb és újabb 'pluszokat', amik az elején nem is voltak a szerződésben; de élhetőbbé, jobbá teszik a lakásodat (házimoziterem, uszoda, szauna, terasz, melléképület, ...).

Ha valaki fontosat akar hozzászólni egy 'lejárt' témához (nem tudom, Te hogy vagy vele; én csak azokat a leveleket törlöm/töröltem, amikkel kapcsolatban biztos vagyok, hogy lejárt, és nem lesz hozzá a közeljövőben új, fontos infó - a többi meg 'elvan' ott hátul is, 1 hónap múlva úgyis törlődik magától), akkor most az átmeneti időszakban simán indíthat egy új beszélgetést (nem egy olyan bonyolult dolog); később meg majd vissza is lehet hívni az adott illetőt. Mert szerintem sokkal több esetben van olyan, hogy visszajön egy 'kéretlen', régen törölt üzenetszál; minthogy benne egy új fontos infó bukkanjon fel (én még egyszer nem éltem át, hogy örültem volna annak, hogy valaki a már törölt üzeneteket visszahozta volna - ellenben rendszeresen zavar, hogy feleslegesen újra nyitják azt, amit már közösen lezártunk).
 

DeletedUser24612

Guest
Nem akarlak megbántani; de ha úgy lenne, ahogy Te gondolod, akkor még mindig nem játszanál a FoE-vel; hiszen még mindig nincs kész. Illetve ha a példáddal élnék, akkor már a FoE indulásakor kész volt a házad; amiben élhettél. Azóta csak ingyen kapsz hozzá újabb és újabb 'pluszokat', amik az elején nem is voltak a szerződésben; de élhetőbbé, jobbá teszik a lakásodat (házimoziterem, uszoda, szauna, terasz, melléképület, ...).

Ha valaki fontosat akar hozzászólni egy 'lejárt' témához (nem tudom, Te hogy vagy vele; én csak azokat a leveleket törlöm/töröltem, amikkel kapcsolatban biztos vagyok, hogy lejárt, és nem lesz hozzá a közeljövőben új, fontos infó - a többi meg 'elvan' ott hátul is, 1 hónap múlva úgyis törlődik magától), akkor most az átmeneti időszakban simán indíthat egy új beszélgetést (nem egy olyan bonyolult dolog); később meg majd vissza is lehet hívni az adott illetőt. Mert szerintem sokkal több esetben van olyan, hogy visszajön egy 'kéretlen', régen törölt üzenetszál; minthogy benne egy új fontos infó bukkanjon fel (én még egyszer nem éltem át, hogy örültem volna annak, hogy valaki a már törölt üzeneteket visszahozta volna - ellenben rendszeresen zavar, hogy feleslegesen újra nyitják azt, amit már közösen lezártunk).

Tudnál mondani egy játékból olyant ami neked nem tetszik? Én állandóan azt olvasom hogy ha valakinek nem tetszik valami akkor te megmagyarázod. A levelezés egy trágya lett a játékosok 99% -a szerint, de te azt mondod így jó.

A másik viszont hogy egy közkeletű tévedést szeretnék kijavítani: Aki nem költ pénzt egy játékra az is fizet a szabad idejével. A mikro tranzakció lényege, hogy van sok játékos akikből néhány fizet. Ha nem lenne a sok "ingyen játékos" akkor a fizetősök sem játszanának, nem lenne bevétel. Ez egy üzleti modell, ráadásul sokkal több pénzt hoz a cégnek mintha havidíj lenne. Ha még nem is így volna az ingyennek muszáj rossznak is lenni?
 

DeletedUser1300

Guest
Kérlek benneteket, hogy mellőzzétek egymás provokálását,sértegetését!
Köszönöm
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent