1.30 kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser11

Guest
Rákattintasz, és az adott nevezetes épületen emel 1 szintet, úgy értelmezi, hogy te beraktál annyi FP-ot, hogy az pont elég a szintlépésre.
Tehát ha 4. volt a Zeusz szobrod, és emeled, akkor 5-ös lesz.
Ha az 5. szinthez 2 FP hiányzott, és akkor használod fel, akkor 2 FP-ot ér, ha még hiányzott 150, akkor 150-et ér, tehát érdemes minél magasabb szinten használni.

Az épület maximális szintje 11-esre emelkedik.

Te arrol beszelsz, amit azok az emberek kaptak a jutalomtárukba, akiknek volt vagy zeusz, vagy aacheni, vagy castel nevezetesuk. Igen, azokkal ez a helyzet. De ha felhasznalod a 9 tevrajzot valamelyik nevezeteshez, akkor nem emelkedik a nevezetes szintje, hanem a jatek FELOLDJA a kovetkezo szintet, vagyis lehetoseged van FORGE PONTOKÉRT FELÉPÍTENI a kovetkezo szintre. Vagyis van egy 10-es Hagia Sophia-d, felhasznalod a 9 tervrajzot hozzá, ekkor feloldja a kovetkezo szintet, es ekkor berakhatsz kb. 600-700 forge pontot, hogy felépítsd. Szerintem jobban is meg lehetett volna oldani.
 

DeletedUser4561

Guest
Egy kérdés: tervrajzos szintemelést csak 10-es szint után lehet csinálni vagy korábban is? Teszem azt, van egy 5-ös szintű Zeuszom, amibe senki nem pakol, de nekem összejön hozzá újra a 9 tervrajz, akkor az feltolja 6-ra, vagy pedig ilyenkor is csak a max szintet növeli 11-re? (persze az lenne a logikus, ha az adott szintet növelné, így nem kéne saját nevezetesbe pakolni, hanem máséba, és több értelme lenne az egésznek, de sose lehet tudni)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Tapasztalatom szerint nem 6-os szintre fogja tolni hanem a max. szintet 11-esre növeli.

Egy kérdés: tervrajzos szintemelést csak 10-es szint után lehet csinálni vagy korábban is? Teszem azt, van egy 5-ös szintű Zeuszom, amibe senki nem pakol, de nekem összejön hozzá újra a 9 tervrajz, akkor az feltolja 6-ra, vagy pedig ilyenkor is csak a max szintet növeli 11-re? (persze az lenne a logikus, ha az adott szintet növelné, így nem kéne saját nevezetesbe pakolni, hanem máséba, és több értelme lenne az egésznek, de sose lehet tudni)
 

DeletedUser4561

Guest
Tapasztalatom szerint nem 6-os szintre fogja tolni hanem a max. szintet 11-esre növeli.

Köszi a gyors választ! Kár, hogy így van, mert ha az adott szintet növelné, akkor lenne értelme más nevezetesébe pakolni tovább és a sajátot növelni a kapott részletekkel, és nem kéne a saját nevezetesbe pakolni sokszáz pontot szinte semmi jutalomért...
 

DeletedUser23224

Guest
én most emeltem 11. szintre az épületeket, én kis naiv azt hittem 3%-ot fog adni... így nincs értrelme építeni azokat ...
 

DeletedUser11

Guest
én most emeltem 11. szintre az épületeket, én kis naiv azt hittem 3%-ot fog adni... így nincs értrelme építeni azokat ...

Szinte semmi ertelme emelni ezeket, a zeusz raadasul 11-rol 12-es szintre 0 bonuszt ad.
 

DeletedUser21875

Guest
Sziasztok

Ez igazándiból egy forge pont temető!
Jobb lett volna ha tervrajzokkal lehetne húzni egy szintet nem feloldani!
Vagy 10 szint maradt volna a max!
Így nem látom értelmét a fejlesztésnek!
Mondhatni csalódott vagyok-((((

üdv P.
 

DeletedUser3243

Guest
07.-én jelentették be és tegnap kaptuk meg a tekercseket. sajnos én azt hittem, hogy a tegnapi, az az amikor megkapjuk a bónusz tekercseket akkori adatbázis a mérvadó, de nem. Pedig az elmúlt több mint egy hétben sikerült leraknom mind a 3 támadó épületet, nem kis költségért, de csak a régi Zeuszra kaptam tekercset.
Csatlakozom a csalódottak népes táborához.
 
Ezt találtam a bétán:

attacking / defending GBs: 1% every second level (11,13,15)
FPs on Castel del Monte/Hagia: one every second level (12,14,16)
FP on Cape Canaveral: +1 every level
happiness: +4,9%
goods: +1 every level (= 2 unrefined: modern era and later)
coin/supply-boost (Lighthouse Alexandria/Royal Albert Hall/ St. Marks): +5%
Chateau Frontenac: +5% quest boost
Alcatraz: 9 troops at level 11 (higher unknown at the moment)
 

DeletedUser11

Guest
Ez egy nagy csalódás. Nem, hogy kilenc tervrajz kell egy ujabb szinthez, raadasul sokkal tobb forge pont, es a bonuszok is csapnivaloak. Ide egy jó nagy újratervezés kell.

Ezek szerint egyedul a Capa Canaveral-t, es az Alcatrazt van ertelme tovabb epiteni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Vanek ur

Aktív tag
Ezt találtam a bétán:

attacking / defending GBs: 1% every second level (11,13,15)
FPs on Castel del Monte/Hagia: one every second level (12,14,16)
[...]

Ez így kifejezetten 'gyér'. A 10. szint után jelentősen nő a berakható fp-ok száma, de a bónusz meg szinte megszűnik. Mintha a valóságban úgy építenének épületet, hogy semmi tervezés, csak ráhúzunk még egy emeletet. Majd még egyet. És még egyet (amíg össze nem omlik az egész, mert az alapok nem erre lettek kitalálva, és megépítve).
Tudom, nem egyszerű úgy átalakítani az alapokat a nevezetes épületeknél, hogy a 10. szint felett is ugyanúgy működjön, mint a 10. szintig; de ha már kitalálják, hogy nem elég a 10. szint, akkor ne azzal jöjjenek, hogy a lehetőség a végtelenségig élhet, és közben meg a bónuszok eltűnnek. Legyen 15 vagy 20 szint a max; és akkor el lehet osztani a megfelelő mennyiségű bónuszokat a megfelelő méretekhez (amire valaki felhúzza az összes nevezetesét 20. szintre, akkor már meg is fogja unni ezt a játékot - pláne ilyen játékpolitikával, ami most itt megy).
 

DeletedUser23659

Guest
Elnézést, más téma, mint a nevezetesek:
Az eddig is körülményes barátfelkérést egyszerűsítés helyett sikerült bonyolultabbá tenni. Éljen.
Javaslom az előző visszaállítását. Köszi.
 

DeletedUser

Guest
Elnézést, más téma, mint a nevezetesek:
Az eddig is körülményes barátfelkérést egyszerűsítés helyett sikerült bonyolultabbá tenni. Éljen.
Javaslom az előző visszaállítását. Köszi.

Igen... hát valóban rém nehézkes a globál listán rákattintani a nevére aztán meg a "hozzáadás barátként" gombra! :D
De jóóó is volt anno (főleg kezdőként) egyesével kiírogatni aztán meg beírogatni a sokszor alapból kacifántos neveket...

Vannak hibák! Nem kevés! De lagalább azt ne cseszegessük már ami jó lett! :)
 

DeletedUser23659

Guest
Kétségkívül... ha egyszer rájöttél, hogy hogyan kell, akkor ötletes és tényleg jó... De próbáld meg úgy, hogy bizony bepötyögöd a "barátod" nevét, és utána a "rendben" gombot nyomogatod, ahogy egy hozzám hasonló vénember csinálná....Szóval a jótól messze van, de nem cseszegetésből szóltam hozzá, csak a véleményemet írtam, ahogy Te is. köszi.
 

DeletedUser11

Guest
En egyetertek Coni-val, valoban sokkal egyszerubb baratokat hozzaadni. Ez tenyleg egy pozitivum.
 

DeletedUser23505

Guest
Ez igaz. A barati felkeres leegyszerusodott, foleg, hogy az elozo verziokban pontos nevet kellett bepotyogni a keresoablakba,ami nekem pl, ekezetek hijan kisse nehezkesnek tunt azelott. :D
Legnagyobb problemam az uj verzioval, az informacio teljes hianya! :D
A leirasban semmi nem volt pl.arrol, hogy hogyan is kell, hogyan erdemes felhasznalni az ajandek level boost kuponokat, es sokan bele szaladtak abba a hibaba, hogy gyorsan ellottek, es most sopankodhatnak. (en mondjuk nem, mert annal azert korultekintobb vagyok, es szivesen tanulok masok hibajabol is :D ) de azert az, hogy nekem, es a hozzam hasonloknak legyen a dolgunk, hogy a cehtagokat, es a global chaten a tobbi jatekost felvilagositsuk arrol, hogy hogyan KELL ezt a kupont elhasznalni, az kicsit ``fura``. :D
Megkerdeznem, hogy arrol hol talalok informaciot, hogy a meg magasabb szintek(12, 13, 14, stb.) milyen bonuszt adnak, mert errol sem talaltam semmilyen informaciot, amin bevallom,mar nem is csodalkozom. :D
De ha tudtok errol linket, vagy barmit, azt megkoszonnem. :)
Azt mar tudom, hogy a 11-es szintu Zeuszom a 12 szinten SEMMIT az egvilagon nem fog adni, meg 1%-ot sem, azt lattam a sajat varosomban, es Tyrion is emlitette mar.
De mi van a tobbi Nevivel? A forumos ismerteto csak 10.szintig irja.
Mert az elozo kommentek alapjan Betaznom kellene, ha tudni szeretnek valamit, es itt nem a kozeli jovoben bevezetesre kerulo valtozasokkal kapcsolatos dolgokrol beszelek, mert EZ MAR A JELEN!
Nehogy mar a betarol kelljen a jelenleg ervenyben levo valtozasokrol informalodnom! :D
Raadasul meg az is hianyos!!! :D Az Alkatraz 12.szintjere torteno emeleskor pl. mi tortenik??? Ismeretlen??? :D :D :D
Engem mondjuk meg nem fenyeget az a veszely, hogy maholnap elerjem, de van olyan szomszedom, akinek 250K pontja mellett a tamado bonusza jo 2 het alatt 40%-rol, 89%-ra hizott (nem allitom, hogy multizik, biztosan csak nagyon odaado baratai vannak :D ) es az Alkatraza is 10-es szintu. Ha ilyen utemben epitkezik, akkor hamar elerheti a 12. szintet. Ezek szerint, ha info kell, akkor figyelgessem az O varosat? :D (egyebkent, ott lattam azt is, hogy az Aacheni sem ad SEMMIT a 12. szinten. Tobb penzt igen, de az nekem es szerintem Mindenkinek egy nagy semmi, nekem a tamado bonusz a valami, csakis, es kizarolag azert epitenek ujabb szintet az Aachenin, es szerintem Mindenki mas is igy van ezzel)
Szomoru lennek, ha a ``fejlesztesssel`` csak annyit sikerult kihozni a jatekbol, hogy elhasznalhatjuk a terveket, mert ennyi erovel maradhattak volna a raktrban is. :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser10514

Guest
Fejlesztették a mesterséges inteligenciát, aszonták... a legjobb, ha 7 zsivány és 1 tank közül a zsiványokat támadja, aszonták...
 

Vanek ur

Aktív tag
[...]
Megkerdeznem, hogy arrol hol talalok informaciot, hogy a meg magasabb szintek(12, 13, 14, stb.) milyen bonuszt adnak, mert errol sem talaltam semmilyen informaciot, amin bevallom,mar nem is csodalkozom. :D
De ha tudtok errol linket, vagy barmit, azt megkoszonnem. :)
Azt mar tudom, hogy a 11-es szintu Zeuszom a 12 szinten SEMMIT az egvilagon nem fog adni, meg 1%-ot sem, azt lattam a sajat varosomban, es Tyrion is emlitette mar.
De mi van a tobbi Nevivel? A forumos ismerteto csak 10.szintig irja.
Mert az elozo kommentek alapjan Betaznom kellene, ha tudni szeretnek valamit, es itt nem a kozeli jovoben bevezetesre kerulo valtozasokkal kapcsolatos dolgokrol beszelek, mert EZ MAR A JELEN!
Nehogy mar a betarol kelljen a jelenleg ervenyben levo valtozasokrol informalodnom! :D
Raadasul meg az is hianyos!!! :D Az Alkatraz 12.szintjere torteno emeleskor pl. mi tortenik??? Ismeretlen??? :D :D :D
Engem mondjuk meg nem fenyeget az a veszely, hogy maholnap elerjem, de van olyan szomszedom, akinek 250K pontja mellett a tamado bonusza jo 2 het alatt 40%-rol, 89%-ra hizott (nem allitom, hogy multizik, biztosan csak nagyon odaado baratai vannak :D ) es az Alkatraza is 10-es szintu. Ha ilyen utemben epitkezik, akkor hamar elerheti a 12. szintet. Ezek szerint, ha info kell, akkor figyelgessem az O varosat? :D (egyebkent, ott lattam azt is, hogy az Aacheni sem ad SEMMIT a 12. szinten. Tobb penzt igen, de az nekem es szerintem Mindenkinek egy nagy semmi, nekem a tamado bonusz a valami, csakis, es kizarolag azert epitenek ujabb szintet az Aachenin, es szerintem Mindenki mas is igy van ezzel)
Szomoru lennek, ha a ``fejlesztesssel`` csak annyit sikerult kihozni a jatekbol, hogy elhasznalhatjuk a terveket, mert ennyi erovel maradhattak volna a raktrban is. :D

Most komolyan, annyira bonyolult pár hozzászólással előrébb olvasni? Az előző oldal végén van leírva, hogy milyen bónuszok jönnek a 10. szint után a nevezetesekhez (már amihez tudni). Itt a közvetlen link is hozzá: http://forum.hu.forgeofempires.com/showthread.php?1690-1-30-kibeszélő&p=23259&viewfull=1#post23259
Persze, nem mindegyikhez van már meg az infó, de azért vannak ezek a fórumok, hogy amit a fejlesztők nem hajlandóak elárulni (sőt, még titkolják is), azt legalább mi játékosok osszuk meg egymással - és vegyük észre, ha valaki valami fontos infót leír...
 

DeletedUser21972

Guest
Sziasztok:)

Köszönjük Pancsernek ,hogy megosztotta velünk az információt, de szerintem tattusz arra gondolt, hogy " hivatalos " tájékoztató legyen róla mint pl. a nevezetes épületek rovatban ahol csak a 10-es szintig van közzé téve.

Nem igazán szoktam háborogni és tudom, hogy sokat javasoltak különböző dolgokat a térképrészletek felhasználására, de ez most nekem nagyon nem tetszik amit sikerült összehozni...nem elég hogy a nevezetes épületek nagy területeket foglalnak el és komoly áru mennyiség is a letételük + sok-sok forge kell a szintekhez, rendre csökkentik a bónuszait most meg ez a nevetséges szint eltörlés, ilyen bónuszokért tényleg kicsit mellé nyúltak vele..úgy mint a tájékoztatással , nem csak én egyedül ...sokan értelmezték hasonlóan a beharangozásnál a szinteltörlést...de ilyen óvodás szintű tájékoztatás az bezzeg van " Tudtad? A kétsávos út is útnak számít" most komolyan mi lehetne egyébként hadsereg vagy különleges épület?:D
Igen lehetne azt mondani miért tettem le..? amikor letettem a legtöbb nevezetesemnek más bónusza volt időközben csökkentettek rajta :(..és különben is "nevezetes mániás" vagyok:))
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent