Új nevezetes

Sziasztok, nekem is lenne egy javaslatom. Lehetne olyan új nevezetes amely "kitérés" (dodge) képességet adna a katonáknak %-ban. Ha megüt egy katona akkor van esély rá,hogy ne szenvedjen sebzést az egység. Hogy ennek mértéke,hogy nőne v. hogy mennyi lenne a max % ami elérhető, az már a fejlesztők ötlete lenne.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Sziasztok, nekem is lenne egy javaslatom. Lehetne olyan új nevezetes amely "kitérés" (dodge) képességet adna a katonáknak %-ban. Ha megüt egy katona akkor van esély rá,hogy ne szenvedjen sebzést az egység. Hogy ennek mértéke,hogy nőne v. hogy mennyi lenne a max % ami elérhető, az már a fejlesztők ötlete lenne.
Nos kedves , ezt nem tartom egy elvetélt ötletnek , szerintem a Bétán megérne egy kipróbálást :)
 

dani146

Nagyon aktív tag
Sziasztok, nekem is lenne egy javaslatom. Lehetne olyan új nevezetes amely "kitérés" (dodge) képességet adna a katonáknak %-ban. Ha megüt egy katona akkor van esély rá,hogy ne szenvedjen sebzést az egység. Hogy ennek mértéke,hogy nőne v. hogy mennyi lenne a max % ami elérhető, az már a fejlesztők ötlete lenne.

Hú, ez tetszik. Szerintem nem lenne elvetélt ötlet valami hasonlóra gondolni, mint teszem azt a Kraken első csapás képessége. Csak itt oly módon eszkalálódna a dolog, hogy az első x mennyiségű csatában x százalék van arra, hogy x mennyiségű egység kitér az ellenségek támadás elől. Értelem szerűen az x tényező százalékos értéket és egységszámot helyettesít. Példának okáért: a szóban forgó nevezetes első szinten az első 5 csatában 15% esélyt ad arra, hogy egy csatában egyszer* 2 egység kikerülje/sérülés nélkül átvészelje az ellenséges támadást. És a vastagon szedett értékek arányosan, szintenként emelkednének.

*két körös küzdelmek esetén (például a céhexpedíció nagyobb kapui, vagy a kontinenstérképes harcok) persze mindkét körre vonatkozik a bónusz. De persze az is benne lehet a virtuális kalapban, hogy a kitérés képességek ne csak körönként egyszer, hanem többször is használható legyen

És mivel viszonylag alacsony értékekről beszélünk, lehet mondani, hogy mindenki jól jár, mert nem is kapunk akkora bónuszt de még is bekerül a játékba egy hasznos újítás. Amolyan "a kecske is jól lakott, a káposzta is megmaradt" elven :D
 
Fent