Új nevezetes ötlet

Amano-Ginji

Új tag
Tudom, nem kértek az új ötletekből, de ...

Felvetés:
Olyan nevezetes játékba hozatala aminek a két tulajdonsága az, hogy termékeket termel a játékos raktárába és a céh kincstárba is, és ezeket amit a játékos saját belátása szerint választhatja ki külön külön hogy melyik oldal mit termeljen.

Ok:
Sokkal hatékonyabbá tenné a piacozást. Sajnos a piac kezd ellaposodni. Alig lehet ott termékeket beszerezni. Vagy legalábbis nagy mennyiségben és vagy olyat amire épp szükség lenne pl. a csatatéren.
Könnyebbé tenné az újonnan létrejövő és a régebbi céhek dolgát is. A jelenlegi csatatér rendszer alapján, a nagycéheknek vagy nagy játékosokkal rendelkező céheknek nem éri meg alacsony játékosokat felvenni, mert már nincs a kincstárban az ő koruknak megfelelő termék, így a cst-n le is korlátozódna a céh.

Részletek:
Mivel a legtöbb nevezetesnek 2 tulajdonsága van, így egy nevezetesen belül meg lehetne oldani ezt is hogy az egyik oldala a céh kincstárba termel a másik pedig a játékos raktárába
És persze ezt a játékos szabadon választhassa meg.
Ez lehet egy új nevezetes is, vagy akár a meglévőeket kellene felfejleszteni. Pl. egyik tulajdonság mehetne a zeuszba a másik meg az agyaghadseregbe.
Így akkor még csak új nevezetest sem kell alkotni.
És újabb lépést jelentene a céhes közös munka irányába.

Képernyőmentés: Nincs

Játék egyensúly: Stabilabbá tenné.

Összegzés:
Javítaná a céhek kincstárának korlátoltságát.
És zárójelben még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy céh kincstárak piacoztatási lehetősége céh kincstárak között is érdemes lenne fontolóra venni.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Végülis csak a bárka, az obszi és az atomium termel a céh kincstárba, na meg a becsület szobra, királyfürdő, léghajó és a jádeszobor
Terméket meg saját részre bábel, drezdai, eső, galata, royal, bazilika meg szinte az összes esemény épület
Pont még egy termék előállító nevezetes fogja megváltoztatni a piacot :)
 

Amano-Ginji

Új tag
olvasd már el még egyszer ... légyszives ...
Ezek csak az aktuális korok termékeit termelik.
Sokra megyek vele ha a céhemnek és vagy nekem régebbi korok termékeire van szükségem...
Ezzel hosszú távon ki lehet küszöbölni az adott termékek hiányát a céh kincstárban.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
A kincstárba termelők az aktuális korit termelik, a becsület/király/jáde meg azt amire fejleszted
Ugyanígy a saját épületeidet (kivéve nevezetesek) azon a szinten hagyod amin akarod :)
 
olvasd már el még egyszer ... légyszives ...
Ezek csak az aktuális korok termékeit termelik.
Sokra megyek vele ha a céhemnek és vagy nekem régebbi korok termékeire van szükségem...
Ezzel hosszú távon ki lehet küszöbölni az adott termékek hiányát a céh kincstárban.
Nem éppen.
A saját részt illetően:
- Az eseményépületeket nem kötelező felújítani
- Modern kortól 3 korral előbbről termelnek a nevik.
Céh:
- Adományozni mindig szabad.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
olvasd már el még egyszer ... légyszives ...
Ezek csak az aktuális korok termékeit termelik.
Sokra megyek vele ha a céhemnek és vagy nekem régebbi korok termékeire van szükségem...
Ezzel hosszú távon ki lehet küszöbölni az adott termékek hiányát a céh kincstárban.
Ha régebbi kor termékére van szükségetek, akkor vegyetek fel abból a korból valakit. Majd ő megtermeli.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
olvasd már el még egyszer ... légyszives ...
Ezek csak az aktuális korok termékeit termelik.
Sokra megyek vele ha a céhemnek és vagy nekem régebbi korok termékeire van szükségem...
Ezzel hosszú távon ki lehet küszöbölni az adott termékek hiányát a céh kincstárban.
Ezért stratégiai játék a besorolása, nem pedig a Dévényi Tibor féle 3 kívánság a pöttyös labdákkal!
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Lassan már csak a gép elé kellene ülni és magától menne minden !!! Nem tudom hova szeretnék könnyíteni még a játékot ? Szerintem a játék lényege hogy ,gondolkodj ,próbálkozz,tervezz,ha minden az ölünkbe hullik akkor mi az érdekes benne ? Próbáljátok élvezni a tervezés adta lehetőségeket !
 

helen

Nagyon aktív tag
Tudom, nem kértek az új ötletekből, de ...

Felvetés:
Olyan nevezetes játékba hozatala aminek a két tulajdonsága az, hogy termékeket termel a játékos raktárába és a céh kincstárba is, és ezeket amit a játékos saját belátása szerint választhatja ki külön külön hogy melyik oldal mit termeljen.

Ok:
Sokkal hatékonyabbá tenné a piacozást. Sajnos a piac kezd ellaposodni. Alig lehet ott termékeket beszerezni. Vagy legalábbis nagy mennyiségben és vagy olyat amire épp szükség lenne pl. a csatatéren.
Könnyebbé tenné az újonnan létrejövő és a régebbi céhek dolgát is. A jelenlegi csatatér rendszer alapján, a nagycéheknek vagy nagy játékosokkal rendelkező céheknek nem éri meg alacsony játékosokat felvenni, mert már nincs a kincstárban az ő koruknak megfelelő termék, így a cst-n le is korlátozódna a céh.

Részletek:
Mivel a legtöbb nevezetesnek 2 tulajdonsága van, így egy nevezetesen belül meg lehetne oldani ezt is hogy az egyik oldala a céh kincstárba termel a másik pedig a játékos raktárába
És persze ezt a játékos szabadon választhassa meg.
Ez lehet egy új nevezetes is, vagy akár a meglévőeket kellene felfejleszteni. Pl. egyik tulajdonság mehetne a zeuszba a másik meg az agyaghadseregbe.
Így akkor még csak új nevezetest sem kell alkotni.
És újabb lépést jelentene a céhes közös munka irányába.

Képernyőmentés: Nincs

Játék egyensúly: Stabilabbá tenné.

Összegzés:
Javítaná a céhek kincstárának korlátoltságát.
És zárójelben még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy céh kincstárak piacoztatási lehetősége céh kincstárak között is érdemes lenne fontolóra venni.
Nem, nem, nem. Nem oldana meg semmit egy ilyen új nevezetes. S minél több épület termel árút, annál laposabbá válik a piac, mert minek piacozni ha mindent megkapsz az épületeidtől. Inkább újra piacozni kéne, és nem azon törni a fejünket hogy még több mindent megkapjunk készre. Termékigényt is lehet csökkenteni, termék mennyiségét is lehet növelni, és az eseményépületeket is lehet a régi korokban hagyni.
 

7kilenced

Új tag
Jó lenne olyan nevezetes, amivel a 24 órás gyártási folyamatokat rövidíteni lehetne. (kívánságok kútja, téli vonat, tudás szentély, 24órás nevezetesek, ... stb .. az összes) Mondjuk, egy szint fejlesztésnél mínusz 1 v. 2 perc, az összesre hatólag.
 

helen

Nagyon aktív tag
Jó lenne olyan nevezetes, amivel a 24 órás gyártási folyamatokat rövidíteni lehetne. (kívánságok kútja, téli vonat, tudás szentély, 24órás nevezetesek, ... stb .. az összes) Mondjuk, egy szint fejlesztésnél mínusz 1 v. 2 perc, az összesre hatólag.
De miéért ?????????
 

7kilenced

Új tag
De miéért ?????????
Azért, mert sosem tudsz pont ugyanakkor intézni a szüretet mindennap, mint ahogy lejár a 24 óra. Ezért mindennap csúszik előre a szüret ideje. Márpedig az embör időbeosztása, játékra szánt ideje kb mindig ugyanoda esik egy nap. És amikor elcsúszik a szüret annyira, hogy kicsúszik a napi idődből, áttolódik a másik napra (közben ott vár minden) , de reggel az embör nagy valószínűséggel nem tud játszani, ezért tovább csúszik lehet délutánra is.
Naa ez bosszantó.
És ha van termék, FP. katona, ilyen-olyan pluszt gyártó nevi, miért ne lehetne időcsökkentő ... sőt időnövelő is akár (lehet, neked a 4-8-24-48 órás termelések nem passzolnak
 

helen

Nagyon aktív tag
Azért, mert sosem tudsz pont ugyanakkor intézni a szüretet mindennap, mint ahogy lejár a 24 óra. Ezért mindennap csúszik előre a szüret ideje. Márpedig az embör időbeosztása, játékra szánt ideje kb mindig ugyanoda esik egy nap. És amikor elcsúszik a szüret annyira, hogy kicsúszik a napi idődből, áttolódik a másik napra (közben ott vár minden) , de reggel az embör nagy valószínűséggel nem tud játszani, ezért tovább csúszik lehet délutánra is.
Naa ez bosszantó.
És ha van termék, FP. katona, ilyen-olyan pluszt gyártó nevi, miért ne lehetne időcsökkentő ... sőt időnövelő is akár (lehet, neked a 4-8-24-48 órás termelések nem passzolnak
Ellentmondasz magadnak.
Ha a játékra szánt időd mindig ugyan akkorra esik, akkor a szüreted nem tolódik el.
Ha ezzel az új nevivel lecsökkentenéd a termelési idődet mondjuk 1 órával, de a játékba később lépsz be, megint csak tolódna minden szüreted. Vagyis értelmetlen lenne..
 

Gera.

Új tag
Nekem volna egy ötletem egy olyan nevezetes ami a támado sereg vedekezesi bonuszat novelne nemtudok rola hogy volna ilyen csak a vedekezo sereg vedelmi bonuszat noveloeket tudnak felsorolni. A masik tulajdonsag lehet barmi mas ratok biznam jatek menetben nem valtozna semmit semmire nem volna rahatassal velemenyem szerint jah es kis helyen elferjen 2x2 3x3 peldaul egy turul szobor vagy eger vára valami magyar stilus , a vilag osszes tajarol van szinte nevezetes lejetne mar vala.i magyar feeling is :)
 

Rumcájsz

Szerkesztő
Csapattag
Szerkesztő
Nekem volna egy ötletem egy olyan nevezetes ami a támado sereg vedekezesi bonuszat novelne nemtudok rola hogy volna ilyen csak a vedekezo sereg vedelmi bonuszat noveloeket tudnak felsorolni. A masik tulajdonsag lehet barmi mas ratok biznam jatek menetben nem valtozna semmit semmire nem volna rahatassal velemenyem szerint jah es kis helyen elferjen 2x2 3x3 peldaul egy turul szobor vagy eger vára valami magyar stilus , a vilag osszes tajarol van szinte nevezetes lejetne mar vala.i magyar feeling is :)

Zeusz, Aacheni, Castel és Agyaghadsereg nem elég neked?
 
Fent