Épület bónuszok - segítség kérés

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Sziasztok!

A következő problémám/kérdésem lenne.

Van egy kolostorom, ami 20% bónuszt ad védekezésre.
Van egy 1-es zeuszom, ami 5% bónuszt védekezésre és támadásra.

Amikor támadok arra csak a zeusz vonatkozik, az egyértemű, mert a kolostor csak arra ad bónuszt, ha engem támadnak.
Akkor 5-5 % bonusz van. Ha nincs kijelölve az egység védekező seregbe ennyit is ír.

Viszont (és itt jön a csavar), ha védekezek, arra vajon hat-e a zeusz?
A leírás alapján nem, viszont akkor a védekező seregnek nincs más 20% védekezési bónusz.

Azonban, ha ki van jölölve az egység védekezésre, akkor 20% védekezési bónuszt ír és 5% támadásit.

Ez Nekem mindenhogy értelmetlen, hacsak nem úgy kell érteni, hogy csak egy bónuszt vesz figyelembe
(a legnagyobbat) és zeusz ad a védező seregnek is bónuszt.
Így viszont a kérdés, hogy több nevezetes bónusza se hat egymásra?
Tehát, ha van két nevezetesen, ami 50% bónuszt ad, akkor az egyik hatástalan?
 

DeletedUser23561

Guest
Szia! Nagyon elgondolkodtatott amit írtál és kicsit utánanéztem. Nekem egy 8-as szintű Zeuszom van 40% bónusszal támadásra és védelemre, amikor támadok, és van egy kolostorom is 20% védelmi bónusszal, ha engem támadnak. Valóban, ha egy védekező egységet kiválasztok a támadó seregembe, kiírja neki a 40 százalék támadó bónuszt, amit Zeusz ad, a védekező bónusza viszont 20% marad. Viszont ha elviszem csatázni az egységet, a csatamezőn alul a portréknál már 40%-ot ír ki támadásra is és védelemre is, tehát minden rendben. Úgy tűnik, a sereg összeválogatásánál hibás a kijelzés.
A nevezetes épületek bónuszai úgy tudom, összeadódnak.
 

DeletedUser

Guest
c

lenne egy kérdésem hogy lehet le rombolni az épületeket
 

DeletedUser

Guest
Szia!

Felnyitod az epites menut. Felul kozepen a lenyilo fulben a bal szelsot valasztod ( egy dollarjel zold nyillal ) utana pedig az epuletre kattintasz. Felugrik egy ablak es megkerdezi biztos el akarod e adni az epuletet es azt is mutatja mennyi aranyat, nyersanyagot es lakost fogsz vissza kapni. Ott rakattintasz az Ok-ra es kesz is van, az epulet eltunik a varosodbol.

Udvozlettel:
Lady Drakhe
 

DeletedUser24165

Guest
Sziasztok!

Van egy Kolstorom, a Korai középkorban kaptam és 20% védelmet ad. Most a Progresszív korban vagyok, és az lenne a kérdésem, hogy van egy Felújító készletem is, és vajon megnöveli a város védelmét ha elnyomom rá?

Üdv!

Mathias
 

DeletedUser22818

Guest
Kedves Mathias1031!

A Kolostoron nem lehet alkalmazni a Felújító készletet.
 

DeletedUser24654

Guest
Sziasztok !
Az lenne a kérdésem,hogy a Habitat nevezetesem szintet lépett / 5-ös szint/ ,és nem kaptam meg az érte járó lakossági bónuszt.8420 emberke.
ilyenkor mi a teendő, és miért nem kaptam ?:(
Ha tud valaki segíteni köszönöm.
 

DeletedUser21403

Guest
Hi!

Azt ugye tudod hogy nem 8420-al nő a lakosságod ha eléred az 5.szintet?! Csak azt írja plusszba jóva ami a 4. szint és az 5.szint közötti népességnövekedés lett!

A 4.szintnél 7580 népességet míg az 5.nél 8420 népességet ad! tehát az 5.szintre lépésnél +840 lakosságot kellett hogy kapjál!
 

DeletedUser24654

Guest
Köszi a felvilágosítást,így már ok !Ez az én tudatlanságom volt.:)
 

DeletedUser24713

Guest
Sziasztok ! segítséget szeretnék kérni!
Egy ideje észrevettem hogy az obszervatorium amikor kész van és leszedem mutatja az anyagokat amit kapnék de nem kapom meg nem írja hozzá a többihez és ez mind a három világban így van gondoltam megváltozik de sajnos nem,ebben szeretném kérni a segítségeteket ! Köszönöm!
 

DeletedUser21403

Guest
Az obszervatórium nem a saját kincstáradba adja az anyagot hanem egyből a közös céhkincstárba! Tehát ott keresd az anyagot!

Ugyanilyen az Atomium meg a Bárka is,azok is a céhkincstárba adják az anyagot!
 
Az Esoerdo projekttel kapcsolatban lenne kerdesem... Hogyan noveli a tervrajz talalasi eselyt a nevezetes? Latom, hogy 10-es szinten +93%-ot ir.
Tegyuk fel, hogy nevezetes nelkul 5% a tervrajz talalasi esely. Nevezetessel ez 5+93%, azaz 98% lesz vagy 5x1,93=9,65%?
Ha a nevezetes 10 felett lesz es +100% ad, akkor minden motivalas, takaritas tervrajzot ad?

A valaszt elore is koszi!

S.
 

DeletedUser21403

Guest
Össze szorzódik és nem összeadódik! Tehát pl: Ha 5%-ék az esély(aminél lényegesen kevesebb) akkor ez szorzódik ahogy te is írtad először!

5X 1.93=9.65%
 

DeletedUser21403

Guest
Az összesnél + van írva pedig szorzódik! A szent márktól kezdve a világítótoronyig! A + gondolom azt jelenti hogy +-ba kapod nem - -ba:)
 

DeletedUser20435

Guest
Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy mivel nem vagyok céh tag, de szeretném felépíteni a Bárka nevezetes épületet be fogom-e tudni aratni? Mivel nem rendelkezem céh raktárral ezért a céh terméket nem tudja hová tenni, viszont a hozzájárulási bónusz már nem csak céh tagoknak jár. Szóval ha a céh terméket nem tudom bearatni, akkor a hozzájárulási bónuszt sem fogom tudni használni egyetlen nap sem. Elvileg. Ugyan is minden nap az épület bearatásától kezdődik a következő 24 óra. Ha viszont nem tudom bearatni nincs következö 24 óra ami elkezdödjön. Ha ez így van akkor elég nagy kitolás azokkal szemben akik nem céh tagok mert így elesnek egyes nevezezetes épület építési lehetőségétől és az épület bónuszától is, ami pedig a korokhoz kapcsolódik és mindenkinek elérhetőnek kellene lenni. Akkor viszont ki kellene találni valamilyen megoldást arra, hogy minden játékosnak egyformán elérhető legyen minden nevezetes épület céh tagságtól függetlenül, (Bárka, Atomium) mert ez így diszkriminálja azokat a játékosokat akik nem akarnak céhtagok lenni, hogy megépíthessenek minden nevezetes épületet. Ezzel előnyökhöz juttatja a céhtagokat a nem céhtagokkal szemben. Remélem tudtok valami megoldást a problémára. Köszönöm.
 

DeletedUser21972

Guest
Szia:)

Nem tudod beszedni...javaslom ha nem akarsz sehová belépni csinálj egyszemélyes céhet akkor betudod szedni, és élvezheted is a Bárka adta bónuszokat.
 
A passziv bonuszt minden esetben megkapod fuggetlenul a 24 oras betermelestol. A Zeusznal peldaul nincs mit betakaritani, meg is megkapod a passziv bonuszt.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent