Szomszédcsere változás - kibeszélő

Nocsak, miben nyilvánult meg a szövegértelmezési gond szerinted? :D
És mesélj milyen hátrányt szenvedtél azon kívül, hogy amiatt sírsz, mert nem tudod hogyan kell piacozni (<--- igen, jól olvasod ez sírás, amit Te csinálsz épp :p ) ???
Mert valakit 5 korral magasabbak fosztogatnak rendszeresen, emiatt nem tud haladni (nincs pénze, alapanyaga, termékei) az nem egyenlő azzal, hogy passzív játékos, ezzel azért legyél képben mielőtt elmés válaszokat ontasz magadból ;) Hiszed vagy sem, a begyűjtésed pillanatában is tudnak fosztani, volt erre példa. Késs csak 20 másodpercet és meglátod :D
Én passzív sírós? Miből vontad le a következtetést angyalom? Mert nem állok a rinyád mellé, hanem leírom (meg még vagy 3-an rajtam kívül) mi más módja van annak, hogy beszerezd a termékeidet és ne a javítást okold amiért nem részesített az Inno különleges bánásmódban? Még a végén megsajnállak és kikövetelem, hogy kerüljenek mellém a bájos reneszánsz villáid, csak hogy érezd Te is a törődést ;) :D

stílus maga az ember. erről ennyit.
 
Nocsak, miben nyilvánult meg a szövegértelmezési gond szerinted? :D
És mesélj milyen hátrányt szenvedtél azon kívül, hogy amiatt sírsz, mert nem tudod hogyan kell piacozni (<--- igen, jól olvasod ez sírás, amit Te csinálsz épp :p ) ???
Mert valakit 5 korral magasabbak fosztogatnak rendszeresen, emiatt nem tud haladni (nincs pénze, alapanyaga, termékei) az nem egyenlő azzal, hogy passzív játékos, ezzel azért legyél képben mielőtt elmés válaszokat ontasz magadból ;) Hiszed vagy sem, a begyűjtésed pillanatában is tudnak fosztani, volt erre példa. Késs csak 20 másodpercet és meglátod :D
Én passzív sírós? Miből vontad le a következtetést angyalom? Mert nem állok a rinyád mellé, hanem leírom (meg még vagy 3-an rajtam kívül) mi más módja van annak, hogy beszerezd a termékeidet és ne a javítást okold amiért nem részesített az Inno különleges bánásmódban? Még a végén megsajnállak és kikövetelem, hogy kerüljenek mellém a bájos reneszánsz villáid, csak hogy érezd Te is a törődést ;) :D

hogy ki passzív Sim Cityzős,az talán látszik abból is hogy te majd 4 éve "nyomod" 4406 nyert csatával,míg én majd 4 hónapja játszom itt 2999 nyert csatával.persze mire ezt olvasod addigra jóval több lesz.
egyébként az utolsó mondatoddal saját magadnak mondasz ellen.
 

DeletedUser23755

Guest
hogy ki passzív Sim Cityzős,az talán látszik abból is hogy te majd 4 éve "nyomod" 4406 nyert csatával,míg én majd 4 hónapja játszom itt 2999 nyert csatával.persze mire ezt olvasod addigra jóval több lesz.
egyébként az utolsó mondatoddal saját magadnak mondasz ellen.


Ebben a játékban több szerep is akad, ilyen például: támadó, védő, termelő, kereskedő, építő stb. Honnan szedted, hogy támadó stílusú játékot játszom? Miből veszed, hogy ebben a játékban csak a harcok mennyisége adja az aktivitást? Látod ezért nem megy a piac, egysíkúan fogod fel kissé...
Mert nem a csaták számában mérem az aktivitást még nem kell passzív legyek, és még mindig előbb vágok ki csikkzsebből egyszerre több nevi alapjához terméket mint Te és 90%, hogy előbb reagálok támadásokra mint Te :p ( <--- alapozás finanszírozása virágzó közép óta megy így, mielőtt azzal jönnél, hogy magas kor meg a nevik meg más kifogás ;) )
Kontin, CE-n és mikor lehetőség adódik GvG-ben is harcolok, a szomszédoknak meghagyom a nyugalmat, kivéve mikor pont kell avagy évente egy fosztogatós küldi kéri, hogy zaklassam őket. Napi több órát is a játékkal tudok tölteni ha nagyon akarok viszont nem feltétel, hogy csatázzak is; mellesleg megjegyzem, hogy a napi üthetők száma véges hacsak nem pontozgatnék a GvG térképen (hála az égnek a céhem nem híve ennek a műmájerkedésnek, nem generálunk mesterségesen csatákat) viszont mint fent említettem, ennek az aktivitásnak köszönhetően nem kell hisztizzek termékhiány miatt ahogyan olvasható volt Nálad pár megnyilvánulással feljebb :D
Sokra mész a nyertes számokkal, így legfeljebb az jön le számomra, hogy kifejezetten az a nyűgöd, hogy most nem tudsz szomszédokat gyepálni és fosztogatni (már ha teszed - de ez nem is nagyon érdekel) mert nagyjából egyenrangúakat kaptál. Erre abból is következtetek, hogy már rég nem a piacnál vagy a szomszédok változtatásánál jársz, hanem annak bizonygatásánál, hogy mekkora bika vagy :D

Oh és az utolsó mondat nem ellentmondás csak irónia. Ha nem érted a lényegét az nem az én hibám :p

Stílusra annyit: bírd a kritikát Te is ;)



UI.: Elfelejtettem gratulálni, hogy lassan több csatád lesz mint nekem. :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Az a baj, hogy Te (és még sokan mások) el vannak tévedve erősen. Ez NEM egy harci játék!!! Ebben a játékban végig lehet menni a teljes tech fán, térképen, CE-n, mindent el lehet érni anélkül, hogy egy árva csatát megvívnál, innentől fogva ez NEM harci játék, a harc egy lehetőség benne csupán (talán akad olyan küldetés, ami kéri, hogy harccal szerezzünk meg egy szektort, vagy fosszunk ugye szomszédot, ezért muszáj 1-2-szer harcolni, ahogan harcosoknak is muszáj 1-2-szer egyezkedni ha küldetés kiköti, hogy úgy szerezzünk szektort). Most pedig, hogy tisztáztuk ez nem egy harci játék, már értelmét is vesztette ez a sim city-zés szöveg, mivel mindenki maga döntése, hogy miként játszik, és a harcos mentalitásúak sem szabad, hogy előnyt élvezzenek, csak mert azt hiszik ez egy harci játék! Ezzel az erővel az általad sim city-zősnek titulált stílusúak is jogosan követelhetnék, hogy számukra kedvezően alakÍtsák a játékot, ergo vegyék ki a szomszdéok támadási lehetőségét teljesen, a fosztást stb. Így is harccal lehet a legtöbb ranglistapontot szerezni, már ha valaki a gvg-t pontfarmolásra használja, szóval ilyen formán még mindig nem kiegyenlített a játék...
Chaz meglehetősen aktív a játékban, 4 éve az, minden nap fentvan, segíti a céhét, védőt tölt (volt idő, hogy hónapokon keresztül ezért nem lépett kort, mert akkor még agresszív njk-k voltak a gvg-ben, és minden nap cserélni kellett a szektorokon, s ő 5-6 laktanyával dolgozott, hogy adott korban cseréljen, a saját fejlődése rovására), és igenis, ha szükséges volt, mindig jelen volt harcolni is! Az, hogy nem fosztogat vagy üt szomszédokat egy dolog, én sem teszem pl, és majd 40 ezer csatám van mégis, pedig mindig támogattam a szomszédaim... Rengeteg ebben a játékban a pontfarmló, aki a gvg-t nem rendeltetésszerűen használja, ettől még nem lesz jó játékos, én javarészt a gvg-ben is a szektorokért harcoltam, azért van ennyi csatám, mert kb minden korban, minden harcnál jelen voltam, sőt sok esetben egyedül foglalgattam el naponta 10 szektorokat is, de normál esetben ha normálisan játszik valaki és nem üt szomszédokat, nem gyűlik ennyi csatája még 3 év alatt sem...
A teljes kontinens térkép nem lehet több 2500-3000 csatánál saccra, jelenkorig volt olyan 1500. Ergo ha valaki azt végigharcolja, és GvG-ben ténylegesen annak céljáért, minél több szektorért harcol a céhével, még akkor is ha max korban jár nagyon régóta, könnyen 10ezer alatt maradhat a csatáinak száma!
Összegezve, ne akard már mindenkire ráerőltetni a saját stílusod, szeretsz harcolni, OK, semmi gond, csak ez nem harci játék, az csak egy eleme, fogadd el, hogy nem akörül forog a világ, ezer más dologra is ki lehet hegyezni a játéksítlust, lehet kombinálni a különböző dolgokat akár, bár megnézem, hogy szán valaki időt egyszerre komoly nevezetesépítésre és harcra is, amikor még automatázva is 10-13 szektort 6-8óra alatt tudtam egyedül foglalni (és sem a netem, sem a gépem nem ócska, rutinom meg főleg van, kb csukott szemmel is megy a harc, viszont ha már 10 szektoron villog pajzs a térképen, borzasztóan akad a játék, minden töltés fél prc stb), küldetéseket is megcsinálva meg majd fél óra mondjuk 2000 pont bepakolása egy komolyabb nevezetesbe, top építőként pedig 10-15-20 ezer pontokat is elpakolászok naponta akár, lehet számolgatni az idővel, és a különböző játékelemek kombinálásával, ha mindet komolyan akarod venni...
Több embernek és több gondot okozott az, hogy bronzkoriként kerülhetett jégkoriak közé, akik szétszedték a max 15 perces meg 1 órás termeléseit (pénzt még mindig nem tudod beállítani ugye, viszont,legalább mindenhez kell), megölve ezzel a legelején a játékot számára, mint az, hogy Te képtelen vagy normális céhbe belépni, ill. normális barátlistát összeállítani, amikor 80 embert magad is meghívhatsz, további 60-an pedig tudnak jelölni. De pl. ha 80körüli létszámnál maradsz, akár naponta kidobhatsz valakit, és csak a globálon éppen adott piaci céllal jelölhetsz olyat aki ott jelentkezik rá, máris hatalmas mozgástered maradt és gyakorlatilag végtelenre bővítetted a piacozás körét stb...

köszönöm a választ,de nem csak magát a gesztust,hogy írtál,hanem azt hogy nem éreztem a kritika ellenére sem a lekezelő stílust,mint a korában hozzászólóktól.
az alap gond az hogy sokan tragédiaként élik meg azt hogy pl. egy nap egy ház termelését elviszi valaki.könyörgőm van általában vagy 20 pénz termelő épületet ha most az egyik nem "termel" attól még nem kéne olyan tragédiának megélni hogy a befejezéssel fenyegetőzöm.
engem is támadt meg nem is tudom talán jövő kori játékos,mikor még a virágzóban voltam,olyan fegyverekkel hogy bár kornak megfelelő védelmem volt simán letarolt.(harckocsi meg miegymás)
annyi reakcióm volt hogy írtam neki,"grat". ennyi.ez egy játék nem kel tragédiának felfogni. szerintem legalább is.
 
Ebben a játékban több szerep is akad, ilyen például: támadó, védő, termelő, kereskedő, építő stb. Honnan szedted, hogy támadó stílusú játékot játszom? Miből veszed, hogy ebben a játékban csak a harcok mennyisége adja az aktivitást? Látod ezért nem megy a piac, egysíkúan fogod fel kissé...
Mert nem a csaták számában mérem az aktivitást még nem kell passzív legyek, és még mindig előbb vágok ki csikkzsebből egyszerre több nevi alapjához terméket mint Te és 90%, hogy előbb reagálok támadásokra mint Te :p ( <--- alapozás finanszírozása virágzó közép óta megy így, mielőtt azzal jönnél, hogy magas kor meg a nevik meg más kifogás ;) )
Kontin, CE-n és mikor lehetőség adódik GvG-ben is harcolok, a szomszédoknak meghagyom a nyugalmat, kivéve mikor pont kell avagy évente egy fosztogatós küldi kéri, hogy zaklassam őket. Napi több órát is a játékkal tudok tölteni ha nagyon akarok viszont nem feltétel, hogy csatázzak is; mellesleg megjegyzem, hogy a napi üthetők száma véges hacsak nem pontozgatnék a GvG térképen (hála az égnek a céhem nem híve ennek a műmájerkedésnek, nem generálunk mesterségesen csatákat) viszont mint fent említettem, ennek az aktivitásnak köszönhetően nem kell hisztizzek termékhiány miatt ahogyan olvasható volt Nálad pár megnyilvánulással feljebb :D
Sokra mész a nyertes számokkal, így legfeljebb az jön le számomra, hogy kifejezetten az a nyűgöd, hogy most nem tudsz szomszédokat gyepálni és fosztogatni (már ha teszed - de ez nem is nagyon érdekel) mert nagyjából egyenrangúakat kaptál. Erre abból is következtetek, hogy már rég nem a piacnál vagy a szomszédok változtatásánál jársz, hanem annak bizonygatásánál, hogy mekkora bika vagy :D

Oh és az utolsó mondat nem ellentmondás csak irónia. Ha nem érted a lényegét az nem az én hibám :p

Stílusra annyit: bírd a kritikát Te is ;)



UI.: Elfelejtettem gratulálni, hogy lassan több csatád lesz mint nekem. :D

bírom a kritikát hidd el. csak a lekezelő stílust nem.
ha esetleg félre értettem valamit,elnézést.
 

DeletedUser23755

Guest
bírom a kritikát hidd el. csak a lekezelő stílust nem.
ha esetleg félre értettem valamit,elnézést.


Ugyanaz a hangnem mint amilyen a Tiéd minden alkalommal, legfeljebb nem veszed észre.
Valamint képtelen vagy elfogadni tényeket mert Te voltál olyan szerencsés, hogy nem élted át a napi bő 20 fosztást, így Te vagy lekezelő azokkal szemben akik javára alakították át a rendszert, rögtön passzivitással, hisztivel dobálózol meg azzal, hogy túl lehet élni.
Igen, egy-két fosztást túl lehet de egy komplett szomszédság felének razziáit napi rendszerességgel pláne, hogy az áldozat korban, bónuszokban és minden másban a béka feneke alatt van az ellenfelekkel szemben... Akkor nem értem mit vársz... Csendben zárja be a böngészőt és ne zavarja javaslatokkal a suppot mert van pár másik akinek mázlija van és kényelemben elkattintgathat?

A kedvedért még smiley-t se tettem, lődd be magadnak a hangsúlyt.
 

DeletedUser25095

Guest
Hali!
Eddig tartott a szép új rendszer, már megint a fele szomszédságom modern kori amíg én még mindig a progresszív korban vagyok. Kezd már unalmas lenni, hogy a létező összes módon próbálnak rákényszeríteni, hogy rohanjak felfelé. :(
Próbáltam pvp menni egy kört de hamar elment a kedvem, 2-300k pontos felrohant játékosok posztmodern kori védelemmel várnak, nekem ezekből csak függetlenek vannak. Nagy nehezen szereztem őket a küldetésekből, hogy a nagyobb tornyokban is tudjak harcolni de így már értelmét vesztette az egész,
max. védelemnek még jók vagy mehetek zsivány-sereggel amit utálok mert az milyen csata már mégis, úgy még egy értelmi fogyatékos is tud nyerni, nulla játékélmény.
Akkor minden eventen ez a vegyél meg szektorokat is gyönyörű, ez is a felkergetés egyik eszköze.
Posztmodern kori árukkal kell fizetnem érte és csak a nagyobb barátaim jóindulatának köszönhetem, hogy nem akadok meg itt minden eventen. (Tudom, nem kötelező csinálni)
Céhexpedícióról is jó volna ha le lehetne iratkozni valahogy, nem kéne ez miatt kirugdosni a céhből azokat akik nem szeretnek harcolni. Nem jó politika ez, hogy kötelező dolgok vannak egy játékban, márpedig az utóbbi időben nagyon elment errefelé a történet.
 

DeletedUser24612

Guest
Hali!
Eddig tartott a szép új rendszer, már megint a fele szomszédságom modern kori amíg én még mindig a progresszív korban vagyok. Kezd már unalmas lenni, hogy a létező összes módon próbálnak rákényszeríteni, hogy rohanjak felfelé. :(
Próbáltam pvp menni egy kört de hamar elment a kedvem, 2-300k pontos felrohant játékosok posztmodern kori védelemmel várnak, nekem ezekből csak függetlenek vannak. Nagy nehezen szereztem őket a küldetésekből, hogy a nagyobb tornyokban is tudjak harcolni de így már értelmét vesztette az egész,
max. védelemnek még jók vagy mehetek zsivány-sereggel amit utálok mert az milyen csata már mégis, úgy még egy értelmi fogyatékos is tud nyerni, nulla játékélmény.
Akkor minden eventen ez a vegyél meg szektorokat is gyönyörű, ez is a felkergetés egyik eszköze.
Posztmodern kori árukkal kell fizetnem érte és csak a nagyobb barátaim jóindulatának köszönhetem, hogy nem akadok meg itt minden eventen. (Tudom, nem kötelező csinálni)
Céhexpedícióról is jó volna ha le lehetne iratkozni valahogy, nem kéne ez miatt kirugdosni a céhből azokat akik nem szeretnek harcolni. Nem jó politika ez, hogy kötelező dolgok vannak egy játékban, márpedig az utóbbi időben nagyon elment errefelé a történet.
Nem kellene a céhet hátráltatni azzal, hogy a lustaságod miatt hátrább esnek a versenyben. A céhtől jól jön a FP, meg az ingyenes piac? Tenni meg nem tennél semmit érte ... Kilépsz a céhből, esetleg alapítasz, vagy keresel egy olyant amiben csak úgy elvan mindenki. Kapsz napi 1 FP -t, a piacon nem veszi meg senki az áruidat, ha valami kell cserélsz +1FP -ért. Szerintem írj a supportnak, hogy azonnal legyél mélytengeriben, olyan 100k legyen a raktáradban mindenből, ha nem érsz rá akkor szedjék be helyetted a termelést, te csak néha felnézel hogy áll a városod ... Más játékokban van specteter mód ahol tudod nézni hogy más hogy játszik, vagy a Twitch/Youtubén.
 

DeletedUser25049

Guest
Ahogy én észrevettem beállt egy 2 hetes ciklusra, szerintem ez egy kicsit sok, arról nem is beszélve, h a piac beszűkült tőle, mert minden szomszédom az én koromba került. Ha más korban lévőt akarok elcserélni, ahhoz meg barátlistára kell felvenni valakit. Jó lenne akkor, ha eltörölnék a 80-as határt és bővítenék 140-re.
 

DeletedUser24612

Guest
Ahogy én észrevettem beállt egy 2 hetes ciklusra, szerintem ez egy kicsit sok, arról nem is beszélve, h a piac beszűkült tőle, mert minden szomszédom az én koromba került. Ha más korban lévőt akarok elcserélni, ahhoz meg barátlistára kell felvenni valakit. Jó lenne akkor, ha eltörölnék a 80-as határt és bővítenék 140-re.
Miből gondolod hogy ha azonos korban vagytok és neked kell valami más korból, akkor a másiknak nem? Meg persze erre is van a céh. Nekem egyszer kellett kérnem globális chaten valamit, 2 mélytengeri és 1 modern kori városom van. Persze nem árt az előrelátás, nem akkor kell kapkodni amikor már feloldanád, de szerintem megoldható minden.
 

DeletedUser25049

Guest
"Miből gondolod hogy ha azonos korban vagytok és neked kell valami más korból, akkor a másiknak nem?"
Igen, életszerű, hogy egy mélytengeri jövősnek papír kell...
"Meg persze erre is van a céh."
S mire vannak a szomszédok meg a barátok akkor?
"Nekem egyszer kellett kérnem globális chaten valamit, 2 mélytengeri és 1 modern kori városom van."
Kit érdekel? Egyedül játszol itt talán?
"Persze nem árt az előrelátás, nem akkor kell kapkodni amikor már feloldanád, de szerintem megoldható minden."
Jövő korban vagyok, nem kell a feloldáshoz 4 korral lejjebbi termék, viszont szívesen elcserélném kisebb játékosokkal ( a barátlistám tele van, hadd ne töröljek 62 játékost azért, h egyet fel tudjak venni és cserélhessünk... Ez nonszensz!)
Nem mondtam, h nem oldható meg minden, csak jóval nehezebben vagy lassabban. Ezért javasoltam, amit. Van vmi ellenvetésed ellene? Hátrányos lenne a játék balanszát tekintve? Nem hinném....
 

DeletedUser25095

Guest
Nem kellene a céhet hátráltatni azzal, hogy a lustaságod miatt hátrább esnek a versenyben. A céhtől jól jön a FP, meg az ingyenes piac? Tenni meg nem tennél semmit érte ... Kilépsz a céhből, esetleg alapítasz, vagy keresel egy olyant amiben csak úgy elvan mindenki. Kapsz napi 1 FP -t, a piacon nem veszi meg senki az áruidat, ha valami kell cserélsz +1FP -ért. Szerintem írj a supportnak, hogy azonnal legyél mélytengeriben, olyan 100k legyen a raktáradban mindenből, ha nem érsz rá akkor szedjék be helyetted a termelést, te csak néha felnézel hogy áll a városod ... Más játékokban van specteter mód ahol tudod nézni hogy más hogy játszik, vagy a Twitch/Youtubén.

Valamit félrenézhettél, én erről egy szót nem írtam, hogy problémám lenne az expedícióval, 3 szerveren is végig szoktam menni a 4 szinten, mindig. Saját céhem van és igen, jól jön az 1 fp. Tettem is érte eleget, 80%-ban egyedül szedtem össze a céh 10 szintjét. :) (Kis létszámú céh vagyunk)
Azért lenne jó ha le lehetne iratkozni az expedícióról mert van sok olyan játékos akik nem szeretnek harcolni és így már nincs helyük egyik céhben sem (?), holott egy céh nem katonai szövetség volt sohasem.
Az miatt bátorkodtam szót emelni mert zavar, hogy igásló módjára hajtanának felfelé, kötelező dolgokat belevíve a JÁTÉK-ba. Én a csaták miatt játszom, ez fogott meg a játékban és legfőképp ezért nem szeretnék felrohanni mert semmi kedvem hínárokkal meg moszatokkal csatázni. Nézd ezt el nekem. :)
Ehhez kapcsolódott a CE, mert sajnos ki kell rugdosni aktív játékosokat is ez miatt, mivel KÖTELEZŐ csinálni. (nem lehet róla leiratkozni = kötelező) Ezt 1 db "gomb" segítségével meg lehetne oldani, amit ügyesen elhelyeznének valahol a CE felületén és máris mindenki boldog. De ezt csak úgy mellékesen.
A szomszéd kiosztás miatt írtam ide, mert arról volt szó, hogy ugyan olyan korú játékosokból fog állni ezentúl az egész szomszédság. Ezt 2-3 hétig tudták tartani, már-is jön vissza a régi "szép" idők .
Miért is kéne nekem modern koriakkal versenyezni a tornyokban amikor én progresszív korban vagyok?
Lehetetlen is mert ők tudnak gyártani modern kori egységeket amíg nekem ezekből van 1-2 db független.
Ezzel is ugye próbálnak kényszeríteni, hogy én is menjek modern korba (és tovább).
Amúgy meg nem tudom mire is fel ez a hangnem amit megütöttél velem szemben? Azért mert te egy kisebb település havi költségvetését bejátszottad? Attól még a sima játékos is elmondhatja a véleményét, ezért lenne itt ez a felület. Szóval az inno-nak próbáltam jelezni, hogy nem oké a történet miszerint kötelező dolgok vannak egy játékban, amit látom maguktól is levágtak mert a köv. eventen már ki lehet váltani ezeket a "felkergető feladatokat". Had játsszak a saját tempómban. ok?
Legjobbakat! :)
 

DeletedUser24612

Guest
Valamit félrenézhettél, én erről egy szót nem írtam, hogy problémám lenne az expedícióval, 3 szerveren is végig szoktam menni a 4 szinten, mindig. Saját céhem van és igen, jól jön az 1 fp. Tettem is érte eleget, 80%-ban egyedül szedtem össze a céh 10 szintjét. :) (Kis létszámú céh vagyunk)
Azért lenne jó ha le lehetne iratkozni az expedícióról mert van sok olyan játékos akik nem szeretnek harcolni és így már nincs helyük egyik céhben sem (?), holott egy céh nem katonai szövetség volt sohasem.
Az miatt bátorkodtam szót emelni mert zavar, hogy igásló módjára hajtanának felfelé, kötelező dolgokat belevíve a JÁTÉK-ba. Én a csaták miatt játszom, ez fogott meg a játékban és legfőképp ezért nem szeretnék felrohanni mert semmi kedvem hínárokkal meg moszatokkal csatázni. Nézd ezt el nekem. :)
Ehhez kapcsolódott a CE, mert sajnos ki kell rugdosni aktív játékosokat is ez miatt, mivel KÖTELEZŐ csinálni. (nem lehet róla leiratkozni = kötelező) Ezt 1 db "gomb" segítségével meg lehetne oldani, amit ügyesen elhelyeznének valahol a CE felületén és máris mindenki boldog. De ezt csak úgy mellékesen.
A szomszéd kiosztás miatt írtam ide, mert arról volt szó, hogy ugyan olyan korú játékosokból fog állni ezentúl az egész szomszédság. Ezt 2-3 hétig tudták tartani, már-is jön vissza a régi "szép" idők .
Miért is kéne nekem modern koriakkal versenyezni a tornyokban amikor én progresszív korban vagyok?
Lehetetlen is mert ők tudnak gyártani modern kori egységeket amíg nekem ezekből van 1-2 db független.
Ezzel is ugye próbálnak kényszeríteni, hogy én is menjek modern korba (és tovább).
Amúgy meg nem tudom mire is fel ez a hangnem amit megütöttél velem szemben? Azért mert te egy kisebb település havi költségvetését bejátszottad? Attól még a sima játékos is elmondhatja a véleményét, ezért lenne itt ez a felület. Szóval az inno-nak próbáltam jelezni, hogy nem oké a történet miszerint kötelező dolgok vannak egy játékban, amit látom maguktól is levágtak mert a köv. eventen már ki lehet váltani ezeket a "felkergető feladatokat". Had játsszak a saját tempómban. ok?
Legjobbakat! :)
Másnak írtam már, aki szintén kivételezést akart (ne támadják meg, mert nem szeretné): Ez egy társasjáték, menjen olyan helyre ahol az ő hozzáállása az elfogadott. Ha nem akar CE -zni, nem kell céhtagnak lenni, vagy olyan céhbe kell menni ahol nem követelmény. Szerintem ez egy jó döntés volt az Inno részéről, inkább erősíti a csapatjátékot. Ha nincs összefogás, akkor a jóból se részesüljön, mert azért az a céh ahol nincs egy minimális elvárás az nem működőképes. Ha CE -znél ahogy írod, jóval több egységed lenne. Heti 24 egység nyerhető CE -n, 1 hét alatt összeállítasz egy jó védősereget és azzal nem támadsz. De teljesen mindegy is milyen védelmed van, ha meg akarnak támadni akkor meg is fognak, lehetetlen megvédeni a városod. A top1 játékost is simán megverik sokan a támadó bónuszok és a zsiványok miatt.
 

DeletedUser25095

Guest
Üdv!
Nem kötelező a CE, miért lenne az? A céhek teszik max kötelezővé. Ergo azok akik nem akarják csinálni, alapítanak olyan céhet ahol nem kötelező és annyi...
Gondolj picit bele a leiratkozás témába. A bakjnokságban (ami miatt egyltalán "kötelező" a céhekben a CE, a céhek létszáma alapján vannak összeválogatva az ellenfelek. És akkor ezek után a 70 fős céhből 65 leiratkozik, majd a maradék 5 fő végigmegy és 133%-ot teljesítve nyer, a másik 70 fős céh ellen, ahol nem iratkozott le csak 55 fő, és a maradék 15-ből akadt akár egy is aki nem ért végig a 4. szinten? Ugye egyértelmű ez miért hülyeség. A céh váltás a leiratkozás... A céhek a közös indíttatású, közös célokkal bíró, hasonló gondolkodású játékosok közösségei. Aki teljesen kilóg a sorból, mert nem érdekli a CE (nem a harc, hisz egyezkedéssel is megcsinálható, ugyebár), annak nem közösek a céljai a többiekkel, így pedig nincs oka abban a közösségben lenni, ill. a közösségnek nincs oka őt megtartani. Ennyi.

A szomszéd témához pedig, jeleték anno, hogy 1-2 szomszédság lehet vegyes az új rendszerben is, de kéthetente változik, szóval ez az álapot nem sokáig lesz így, azon kívül pedig jelezd ezt a supportnak, mivel lehet hiba is, a rendszer (leszámítva az előre jelzett 1-2 esetet) nem térhet el a az alapelvétől...

Szia!
Te legalább megértetted mit is írtam és arra válaszoltál. :)
Nem kötelező persze, csak épp nincs más választás és az már majdnem ugyan az.
Nem egészen így gondoltam, mivel Magyarok volnánk nekem is eszembe jutott ez, hogy akkor meg a leiratkozással trükköznének. Ha a 70-ből 65 leiratkozna ahogy írtad akkor csak egy 5 fős céhet kapnának ellenfélnek. Továbbra sem értem miért nem lehetne ez járható út, miért ne lehetne azokat a tagokat is megtartani a csapatban akik nem szeretik az expedíciót. Lehet az a tag hasznos még attól egy céhben, pl. napi aktív, mindenkit támogat, piacozik, kommunikál a többiekkel, vagy van 10 HCS letéve neki, csak épp az expedíciót nem szereti csinálni. Így nincs választás, a többiek érdekeit kell szem előtt tartani és kirúgni, (még anyámat is) ha nem csinálja az expedíciót. Ez a bajom csak ezzel semmi más.
Ha le tudna iratkozni az adott tag már is nem lenne beleszámolva sem a feloldási költségbe sem a %-ba, akár egy speciális rang vagy ez a leiratkozás lehetősége már megoldaná ezt és nem kéne kirúgni ami jelenleg az egyetlen megoldás. Amúgy különösebben nem érdekel ha így marad minden, nekem személy szerint jó így is, leszámítva, hogy nekem kell kirugdosni aki nem lép egyszerre és nem örülök ennek felhőtlenül, mivel lenne egy humánusabb megoldás is. Mi is ez a játék, Forge of Expedition? :)
Tényleg lehet, hogy programhiba ez a szomszéd kiosztás amúgy mert most, hogy szedtem be az obszervatóriumról a cuccokat modern kori árukat mutat a leszedéskor, hogy az kerül a kincstárba de nem mert néztem és progresszív kori árukat tett be helyesen, csak a modern mutatta. Support lesz a megoldás. Ezzel lehet, hogy mellélőttem mert szándékosságot véltem felfedezni a dolog mögött ami simán lehet, hogy csak hiba.
Köszönöm a választ, további jó játékot! :)
 

DeletedUser25095

Guest
Másnak írtam már, aki szintén kivételezést akart (ne támadják meg, mert nem szeretné): Ez egy társasjáték, menjen olyan helyre ahol az ő hozzáállása az elfogadott. Ha nem akar CE -zni, nem kell céhtagnak lenni, vagy olyan céhbe kell menni ahol nem követelmény. Szerintem ez egy jó döntés volt az Inno részéről, inkább erősíti a csapatjátékot. Ha nincs összefogás, akkor a jóból se részesüljön, mert azért az a céh ahol nincs egy minimális elvárás az nem működőképes. Ha CE -znél ahogy írod, jóval több egységed lenne. Heti 24 egység nyerhető CE -n, 1 hét alatt összeállítasz egy jó védősereget és azzal nem támadsz. De teljesen mindegy is milyen védelmed van, ha meg akarnak támadni akkor meg is fognak, lehetetlen megvédeni a városod. A top1 játékost is simán megverik sokan a támadó bónuszok és a zsiványok miatt.

Ezt így magában amit írtál én is aláírom, csak épp nem kapcsolódik a témához amire válaszoltál.
A youtube-on nincs valami szövegértelmezési csatorna ahol segíthetnek? Esetleg próbáld megkérni a supportot. Még szótagolva leírhatnám ha már kettőből sem tudtad megérteni de az már nagyon méltatlan lenne. Felmerült a gondolat, hogy esetleg trollkodsz mivel értelmes embernek tűnsz így a szöveged alapján, szóval úgy döntöttem itt befejezem veled ezt a magas szintű eszmefuttatást.
 

DeletedUser25229

Guest
Sziasztok,

nem vagyok egy gyakorlott fórumozó, így előre is bocsánat, ha bénázok. SORRY :-(

A mi Céhtársaink körében is rendszeres téma a „szomszédság”, így azt szeretném megkérdezni, mi a „hivatalos” magyarázat, indoklás arra, hogy a „szomszédok” mi alapján kerül összesorsolásra?

THX :)
 

DeletedUser25229

Guest
Sziasztok,

nem vagyok egy gyakorlott fórumozó, így előre is bocsánat, ha bénázok. SORRY :-(

A mi Céhtársaink körében is rendszeres téma a „szomszédság”, így azt szeretném megkérdezni, mi a „hivatalos” magyarázat, indoklás arra, hogy a „szomszédok” mi alapján kerül összesorsolásra?

THX :)
 

DeletedUser25297

Guest
A változás előtt szerencséd volt, abban a rendszerben még az is előfordulhatott, hogy épp csak pár hete regisztrálva, vaskorban egy jégkori top 10-es játékos mellé kerülj, akinek nemhogy két nevezetese van, hanem 22 nevezetese van és mind 50. szint fölötti... Jelenleg csak saját korod beli játékosok mellé kerülhetsz, ergo ugyanolyan korú katonákkal tud csak támadni, mint amid neked is lehet. Ennél barátságosabban nem lehet már megoldani a dolgokat, hisz azért, mert mondjuk valaki nem akar (értem, hogy veled nem ez a helyzet) nevezeteseket építeni, akkor sose kerüljön olyanok mellé akik igen? Gyakorlatilag lehetetlen... Jégkorban is akad aki nem tett le egy nevezetest sem, de azért nem jellemző, akkor azokat hogyan osztod el? Az egyetlen kritérium a kor ill. a tech. fán elköltött pont lett, ergo még koron belül is inkább kerülsz olyanok mellé akik ugyanott tartanak, ahelyett, hogy épp csak belépve a korba olyanokat kapnál akik az utolsó fejlesztésnél járnak koron belül. Persze pl az aktivitás ami régen szempont volt, most nem az, ergo sajnos megeshet, hogy a szomszédságod fele inaktív lesz, magyarán nehezebb kereskedni, építhető, épülő nevezeteseket találni, ill építőket a sajátokhoz... Én a magam részéről a régi megszokott szomszédaim is hiányolom, dehát ez van...
Mindent sajnos nem lehet, ez a rednszer a frissebb játékosoknak kedvez az biztos, de azt ne várd soha ne tudon senki megtámadni aki erősebb nálad... Az 'A' szerveren szerintem 140% támadóbónusza sincs senkinek, nekem van 180%-om. Nem támadok, mert támogatásra van szükségem, ergo én is azt teszem, de ha akarnék támadhatnék. Most akkor nekem ne legyenek szomszédaim, mert senki másnak nincs ekkora támadóbónusza, magyarán nem tud olyan simán visszaütni, mint én? Az Alcatrazom is 81-es, a 2. legnagyobb a szerveren, azért se legyenek szomszédaim, mert egységgel kevésbé bírják? Eléggé kivitelezhetetlen azt hiszem...
 

DeletedUser25297

Guest
Bocsi,hogy beleszólok,de nekem is gondom van azzal,hogy a legerősebb tag a szomszédságban egy igazi táposzsák,aki egész nap ráér.Eddig ez nem is probléma,ugyanabban a korban van,amiben én,csak ezerszer fejlettebb,minden egyes nap támad,és ott sarcol,ahol csak tud.Egy jó ideig oké is volt,engedi a játék,de szomszédként lecövekelt mellettem,és nem cserélődik mellőlem.Ő 1.700 000 pontos,én 310.000,a bónuszáról meg nem is beszélek...A "kicsik" kezébe lehetne adni egy "szabotázs" funkciót pl.kémek által,hogy a gyengébbek is vissza tudjanak már vágni egy picit,mert véleményem szerint is van olyan ember,aki rengeteg szabadidővel bír,és széttápolta magát,ráadásul ezt pofátlanul ki is használja.Ez így egyoldalú és frusztráló tud lenni.
 

DeletedUser25297

Guest
Most a nyári event miatt nem volt a szokásos kéthetente esedékes szomszédság változás, 6 hete mindenkinek ugyanaz a brigád, nálam B-C-D világokban pl a nagyja már kort is lépett közben. :D Most hajnalban viszont már esedékes a következő változás, mivel vége az eventnek...

Lehet, hogy tévedtemegy hetet, és még egy csodás hétig marad ez a szomszédság...
Köszi,akkor csak a remény marad:D
 
Fent