Szomszédcsere változás - kibeszélő

DeletedUser3

Guest
Itt tudtok a szomszédcsere változásról beszélgetni.
 

DeletedUser23168

Guest
Nagyon jó hír, DE!!!! és DE!!!!

- amióta bejött játékon belül a tájékoztató üzenet, azóta nem jelzi a levél (villogással, ahogy eddig), ha új üzenet van... MÉG 1 HIBA.
- a piaci rész sem úgy működik a 25-i frissítés óta, ahogy régen - ÚJABB HIBA!
- a fogadó 11/16-on áll, de amikor belépek, kiderül hogy régen megtelt - ergo értékes ezüstök úsznak el - ISMÉT EGY HIBA!
- és az optimalizálatlan GvG - AZ MEG MÁR RÉGÓTA HIBA!

illene végre elolvasni a visszajelzéseket, mert jönnek az újítások és egyre nagyobb a galiba a HIBÁKKAL!!!!!!!
 

DeletedUser23776

Guest
Ez a tipikus esete annak, hogy pont a lényeg maradt ki, ami alapján bármit mondani lehetne... pl:
1) Mármint mióta általánosan bejött a tájékoztató üzenet vagy ez a konkrét üzenet amire gondolsz? Minden üzenetnél fennáll vagy csak például csoportos üzenetnél?
2) Mi az, hogy nem úgy működik? Hogy működik és hogy kéne működnie szerinted? Logikus, hogy nem úgy működik, ahogy régen, hiszen változtatás volt benne.

Továbbiakban pedig:
3) Sosem tapasztaltam még ilyet, de ez szinte biztosan frissítési hiba. Amíg nincs rá más megoldás, első körben szerintem oldalfrissítéssel lehetne megpróbálni orvosolni.
4) Régóta hiba, régóta tudott... régóta jeleztük. Ha egyéb ötlet van, akkor szívesen vesszük.

Visszajelzés elolvasva, köszönjük.
 

DeletedUser24266

Guest
Pár szó a fogadóban kapható extrákról.
Először is, most, hogy kifejlesztettem mindent elkezdtem kipróbálgatni az extrákat. Háát.. használhatatlan az egész :/ pl. A 30% támadási bónusz nálam teljesen feleslegesnek bizonyult, ugyanis azok az egységek akik eddig két lövéstől pusztultak meg, a +30% -os sebzéstől (így már 136% a lövésem) , azok továbbra is igénylik a két lövést, azaz semmivel sem jutottam előbbre.
A +30% védelmi bónusz meg csak a várost védő seregre adja meg, más harcokra nem. Így (számomra) ez is teljesen használhatatlan, mivel 2-3 havonta egyszer támad meg valaki, akkor is teljesen felesleges védekezni, mert csak a támadót ösztönzöd ezzel, hogy pontot kapjon érte és jöjjön legközelebb is.
Egyszóval ha le lehetne dózerolni a fogadót, azonnal meg is tenném.
Nem ártan újragondolni az "extrákat" amit ad, mert így egy rakás sz.. az egész :(
 

DeletedUser25067

Guest
Sziasztok!
Nekem hatalmas csalódást okozott a szomszédváltozás. Teljesen egyenlőtlenné vált a harc. Olyan ember támadott meg aki igaz hogy nem lépett ki abból a korszakból amiben én épp hogy beléptem.de 39233 pontos játékos míg én csupán 5598. Jött, ütött és fosztott. A felépült nevezetes épületek segítik amiből én még csak két kockát találtam meg.A másik játékos aki megtámadott már két nevezetes épülettel rendelkezik..Mégis mit csináljak ha támad?? Imádkozzak?! Nagyon el lett cseszve..
 

DeletedUser25067

Guest
Huhh..micsoda okosságot mondtál! Olyan bónuszos katonái vannak hogy hozzájuk sem szagolhatok.Ha nem láttad volna erről beszéltem.A frissítés előtt nem volt ilyen gondom.A hozzám hasonló nagyságúakkal voltam szomszéd!!! És visszatámadtam!
 

DeletedUser24487

Guest
:)
Legalább van hová fejlődnöd,jobb lenne forditva,mikor te vagy a lagnagyobb,és mindenkit kisujjból leversz?:)
A játék már igy is túl egyszerű,egy idő után csak napi rutinná válik minden benne.
kihivás szinte nulla,minden attól függ,ki mennyit játszik online,a többi részletkérdés:)
 

DeletedUser24612

Guest
Pár szó a fogadóban kapható extrákról.
Először is, most, hogy kifejlesztettem mindent elkezdtem kipróbálgatni az extrákat. Háát.. használhatatlan az egész :/ pl. A 30% támadási bónusz nálam teljesen feleslegesnek bizonyult, ugyanis azok az egységek akik eddig két lövéstől pusztultak meg, a +30% -os sebzéstől (így már 136% a lövésem) , azok továbbra is igénylik a két lövést, azaz semmivel sem jutottam előbbre.
A +30% védelmi bónusz meg csak a várost védő seregre adja meg, más harcokra nem. Így (számomra) ez is teljesen használhatatlan, mivel 2-3 havonta egyszer támad meg valaki, akkor is teljesen felesleges védekezni, mert csak a támadót ösztönzöd ezzel, hogy pontot kapjon érte és jöjjön legközelebb is.
Egyszóval ha le lehetne dózerolni a fogadót, azonnal meg is tenném.
Nem ártan újragondolni az "extrákat" amit ad, mert így egy rakás sz.. az egész :(
Én alig vártam a fogadót, milyen könnyű lesz a céh vége a 30% támadó bónusszal, erre az addig már párszor végig vert CE -t harccal nem tudom megcsinálni. Illetve az a jobb szó hogy nem akarom, mert 44 -ig olyan könnyű, hogy alig vesztek sereget, a 45 -öshöz meg szerencse is kellene. A 46 nehéz, a 47-48 megint könnyű. De mivel a 45 -öst inkább alkudozással csinálom, így megveszem 1500 -ért a 15 perces +1 alkut és 5 perc alatt végig szaladok a 45-48 -on. Szóval én is csak heti 1500 ezüstöt költök, tehát jó volna ha valami értelmes is volna, de nem tudok mondani olyant, hacsak nem termék/pénz/alapanyag ami a kicsiknek hasznos lehet.
 
valahogy nem igazán jött össze ez a szomszéd csere változás.a sók sírós véget akik "már megint megtámadtak", oda jutottam hogy nem tudok piacolni mert kettő kivételével mind szinte még mindig a márványban és posztóban gondolkodik.hogyan szerezzem be a hiányzó három terméket?
(porcelán,huzal,kávé)
legalább a piacozás körét lehetne bővíteni,más játékosokkal.
 

DeletedUser23755

Guest
valahogy nem igazán jött össze ez a szomszéd csere változás.a sók sírós véget akik "már megint megtámadtak", oda jutottam hogy nem tudok piacolni mert kettő kivételével mind szinte még mindig a márványban és posztóban gondolkodik.hogyan szerezzem be a hiányzó három terméket?
(porcelán,huzal,kávé)
legalább a piacozás körét lehetne bővíteni,más játékosokkal.


Whiskey-s igaza, hogy bővíthető a barátlista és ha céhben vagy, az is sokat dob(hat) a piacon. Ami viszont szabályozhatatlan, hogy ki mit kínál eladásra. Azért azt ne nagyon várd el, hogy a leosztás figyelembe vegye a piaci igényeidet :D Oldd meg, ezért stratégiai játék ;) Jóval könnyebb feladat mint 20 jövős napi támadásait és fosztásait elviselni virágzó korban :p

Igaz az már egy másik dolog, hogy az újabb játékosoknak már nem az számít, hogy milyen korú terméket pakolnak ki, hanem hogy mennyit. No meg az új szlogen: occó legyen. Senkit nem izgat, hogy a 100 márvány kínálat 50 huzalért a kutyának nem kell (pedig meg van győződve az eladó, hogy jutányos árat szabott, mert többet adott mint amennyit kaphat)...
 
A piacozás körét nagyon is lehet bővíteni, 79 céhtárssal és 140 baráttal, magyarán ez nem érv. Való igaz, ha csak a szomszédságra szűkíti az ember a kérdést, akkor a kizárólag azonos korból lévő szomszédok rontják a koron kívüli cserék esélyét, de koron belül épphogy nő is a sansz, így végképp alaptalan a felvetésed! A gond abból adódik, hogy mivel nem csak a kor, hanem a techfán elköltött FP is számít a kiosztásnál, nagyjából ugyanannál a tech-nél jár a társaság, s ezt figyelembe véve, a következő techek feloldásához ugyanaz a termék kell mindenkinek, s ha senki nem gondolkodott előre és szerezte be, akkor a piacon bizony ugyanazok az igények fognak megjelenni, és kevés lesz azok termelése akiknek az a bónuszos. Hasonlót minden korban lehet tapasztalni, a jégkor különböző részeinek érkezésével változott a "legkeresettebb" jégkori áru folyamatosan...
lehet hogy nem ugyan arról a játékról beszélünk?
először is a barát csak 80.nekem legalább is,többet nem enged a rendszer.
szomszédok 66 az állítólagos 79hez képest.
a piaci kínálatot nézve nem kel jönni olyan magyarázattal hogy a techfán meg hasonlók.a gyakorlat az hogy egy-két korábbi vagy későbbi kori anyaggal van tele a piac,amire semmire sem megyek.és igen eddig is a céh társakra voltam utalva,de szerintem ez nem lehet a végleges és egyetlen megoldás.
a céhben is és a barátok közt is kb. a közép mezőnyben vagyok tehát az áruk többsége vagy még elérhetetlen,vagy már idejét múlt.
az első mondatodra reagálva meg szerintem ez a magyarázat nem magyarázat,a gyakorlatra.(ami tény)
 

DeletedUser24487

Guest
Néha a fától nem lássátok az erdőt.
barát 140 lehet,80 at tudsz te megválasztani ,aztán csak fogadni tudsz,
A 80 at akár-mikor cserélgetheted,nem jók le kell cserélni,és kész, ,van chat,van lehetőséged levelezni,csak utánna kell keresned kinek van termélke ,amire szükséged van,és kész,persze,ha csak lesel tátott szájjal,és panaszkodsz,nem lesz sült galamb,az csak a mesében létezik:)
 

DeletedUser23755

Guest
először is a barát csak 80.nekem legalább is,többet nem enged a rendszer.
szomszédok 66 az állítólagos 79hez képest.

Ha olyan semmit érőek, akkor örülhetsz, hogy csak 66 emberke ajánlataira kell várnod :D Nekem Arvahallon jelenleg 74 van, 124 barátlistás és 65 céhtárs. Akkor én rontottam el valamit vagy te gondolod, hogy mi más játékról csevegünk itt? :p ;)


a piaci kínálatot nézve nem kel jönni olyan magyarázattal hogy a techfán meg hasonlók.a gyakorlat az hogy egy-két korábbi vagy későbbi kori anyaggal van tele a piac,amire semmire sem megyek.és igen eddig is a céh társakra voltam utalva,de szerintem ez nem lehet a végleges és egyetlen megoldás.

Kipróbáltad már, hogy milyen ajánlatot kitenni és nem csak másokra várni? Ha azt mondod, hogy van alatta és felette, akkor nyilván akad pont onnan is csak nem tesznek ki mert 1:1 kereskedelemben nincs biznisz :) Nosza tegyél akkor te valamit ami neked kell és ne arra várj, hogy valaki olvassa a fórumot a szomszédaid közül és megszán :)


a céhben is és a barátok közt is kb. a közép mezőnyben vagyok tehát az áruk többsége vagy még elérhetetlen,vagy már idejét múlt.
az első mondatodra reagálva meg szerintem ez a magyarázat nem magyarázat,a gyakorlatra.(ami tény)

Olyan nincs, hogy elérhetetlen legfeljebb nem teszel érte, hogy legyen. Szerinted miként lehetséges, hogy kora középkoriak poszt kori nevezetessel rendelkeznek? Varázslat biztosan és nem a játék jelenlegi gyakorlata. Vagy lehet ők nem csücsültek és csodára vártak, hanem kihasználták a lehetőségeket, amiket a játék ad? Nem árt ezen elgondolkodni ;)
 
Mint ahogyan többen is írták, barát 140 lehet, 80-at magad hívhatsz meg, további 60-an pedig jelölhetnek amit fogadhatsz. Nem rémlik az sem, hol emlegettem én 79 szomszédot, céhtársat írtam, a szomszédság létszáma random, a rendszer igyekszik az összes adott korban és elköltött technél járó játékost nagyjából ugyanolyan létszámú csoportokra osztani, alapvetően 75 fősre, de nyilván ez nem sikerülhet minden esetben, nekem is 73 fős csak a listám.
Mindemellett ahogyan szintén többen írják, miért kellene bárkinek kitennie a piacra bármit? Saját példám, mindig korokra előre betárazok mindent ami kell majd tech fához (nyilván a jelenleg elérhető árukból, ami már nem fog kelleni semmire egyénileg, azt pedig beteszem a kincstárba az utolsó db-ig), és nem piacozok, ez nem jelenti, hogy nem vagyok tele termékkel, de miért tenném ki ha nekem mindenem megvan? Ezen a jégkor változtat kicsit, de ez más téma, mivel haszontalan az áru céh szempontjából, így mostanság váltogatok lefelé, de koron belül továbbra sincs semmi okom cserélni... Ha Te akarsz valamit, talán pakolj ki Te ajánlatokat, ahogyan szintén írták, vagy keress új, hasznosabb barátokat, üzletelj céhben stb. A szomszédság a harmadát sem teszi ki a lehetséges partnerekek, ráadásul az egyetlen lista ami random, s nem személyes kapcsolatfelvétel alapján tevődik össze, nem értm miért annak kellene megoldást jelentenie a problémákra...
ez nagyon szépen hangzik és még el is hinném ha teljesen kívülálló volnék és a belépésre kampányolnál.
a gyakorlat az hogy nincs semmi ajánlat és az én ajánlatomat sem fogadják.
és nem kel az a szöveg sem hogy nem teszek meg mindent! október végén kezdtem és megnézheted hol tartok most!!
a sok sírós "Sim Cityzős miatt kel mindig változtatni egy rendszert,ami viszonylag működött.
rendszeresen farmolnak segíts!!! aki haggya magát az meg is érdemli! kit tudnak farmolni? aki hébe hóba lép fel a netre. érdekes és minden termelésem úgy igazítom hogy fent legyek mikor lejár. ha támadnak van olyan védelmem ha át is ütik nem éri meg nekik.(max.pont szerzés miatt)
szerintem ez meddő vita köztünk mert te a mundért véded még ha nem is értesz vele egyet.
 

DeletedUser23755

Guest
4 havi tapasztalat... Wow :D Kíváncsi lennék, hogy a nagy rohanásban hány olyan nevit sikerült beszerezned, ami korrigálhatna a raktáradon, ha már az állandóan javított rendszer nem jött be (csak jelzem, hogy 2013 óta az első, hogy a szomszédleosztás rendszere változtatva lett :p :D ) ha már így büszkélkedsz azzal, hol tartasz :)

Whis, törődj bele, ő jobban tudja hogyan kell mint a 4 éve játszók, ne kampányolj hiába :D :D :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
4 havi tapasztalat... Wow :D Kíváncsi lennék, hogy a nagy rohanásban hány olyan nevit sikerült beszerezned, ami korrigálhatna a raktáradon, ha már az állandóan javított rendszer nem jött be (csak jelzem, hogy 2013 óta az első, hogy a szomszédleosztás rendszere változtatva lett :p :D ) ha már így büszkélkedsz azzal, hol tartasz :)

Whis, törődj bele, ő jobban tudja hogyan kell mint a 4 éve játszók, ne kampányolj hiába :D :D :D

szöveg értelmezési gondjaid vannak.
mivel ez a topik azért nyílt hogy jelezze az ember ha az adott témában gondja van.nem dicsekvés volt,jelzés hogy nem Sim Cityzek,és talán elvárhatom azt hogy az aktív játékosokat ne érje hátrány néhány passzív sírós miatt.(a hsz.-d alapján te az utóbbiba tartozol)
 

DeletedUser23755

Guest
szöveg értelmezési gondjaid vannak.
mivel ez a topik azért nyílt hogy jelezze az ember ha az adott témában gondja van.nem dicsekvés volt,jelzés hogy nem Sim Cityzek,és talán elvárhatom azt hogy az aktív játékosokat ne érje hátrány néhány passzív sírós miatt.(a hsz.-d alapján te az utóbbiba tartozol)

Nocsak, miben nyilvánult meg a szövegértelmezési gond szerinted? :D
És mesélj milyen hátrányt szenvedtél azon kívül, hogy amiatt sírsz, mert nem tudod hogyan kell piacozni (<--- igen, jól olvasod ez sírás, amit Te csinálsz épp :p ) ???
Mert valakit 5 korral magasabbak fosztogatnak rendszeresen, emiatt nem tud haladni (nincs pénze, alapanyaga, termékei) az nem egyenlő azzal, hogy passzív játékos, ezzel azért legyél képben mielőtt elmés válaszokat ontasz magadból ;) Hiszed vagy sem, a begyűjtésed pillanatában is tudnak fosztani, volt erre példa. Késs csak 20 másodpercet és meglátod :D
Én passzív sírós? Miből vontad le a következtetést angyalom? Mert nem állok a rinyád mellé, hanem leírom (meg még vagy 3-an rajtam kívül) mi más módja van annak, hogy beszerezd a termékeidet és ne a javítást okold amiért nem részesített az Inno különleges bánásmódban? Még a végén megsajnállak és kikövetelem, hogy kerüljenek mellém a bájos reneszánsz villáid, csak hogy érezd Te is a törődést ;) :D
 
Ha olyan semmit érőek, akkor örülhetsz, hogy csak 66 emberke ajánlataira kell várnod :D Nekem Arvahallon jelenleg 74 van, 124 barátlistás és 65 céhtárs. Akkor én rontottam el valamit vagy te gondolod, hogy mi más játékról csevegünk itt? :p ;)




Kipróbáltad már, hogy milyen ajánlatot kitenni és nem csak másokra várni? Ha azt mondod, hogy van alatta és felette, akkor nyilván akad pont onnan is csak nem tesznek ki mert 1:1 kereskedelemben nincs biznisz :) Nosza tegyél akkor te valamit ami neked kell és ne arra várj, hogy valaki olvassa a fórumot a szomszédaid közül és megszán :)




Olyan nincs, hogy elérhetetlen legfeljebb nem teszel érte, hogy legyen. Szerinted miként lehetséges, hogy kora középkoriak poszt kori nevezetessel rendelkeznek? Varázslat biztosan és nem a játék jelenlegi gyakorlata. Vagy lehet ők nem csücsültek és csodára vártak, hanem kihasználták a lehetőségeket, amiket a játék ad? Nem árt ezen elgondolkodni ;)

nem csücsülök a babéraimon,és nem várok csodára sem.nekem is van olyan nevim ami lerakás pillanatában,és még most is 3 korral feljebb volt.erről ennyit.
 
Fent