Szomszédcsere változás - kibeszélő

DeletedUser25229

Guest
Kedves Whiskey-s,

nagyon hálás vagyok a válaszodért, mely számomra tökéletes világos és elfogadható.

Értem és tudom, nem lehet olyan szabályt alkotni, ami mindenki számára egyformán elfogadható. Világos, hogy a cél a szomszédság közötti egészséges cserekereskedelem lenne, ahol kölcsönös előnyök mellet támogathatjuk egymást.

Mindig lesz olyan játékos, aki a szabályok adta lehetőségeket maximálisan ki fogja használni, de talán pont ezért is olyan izgalmas és érzelmektől dús a játék, ami jó szerintem. :)


Szaki85, jó tanácsként javaslom a Céhexpedícióban való aktív részvételt, mert többek között „Szent Láng” is nyerhető, melyből, ha elég sok van megfelelő védelmet add a városodnak. (nálam ez már 367%)



Mindenkinek jó játékot és egy csodás napot kívánok!
 

DeletedUser23560

Guest
Világos, hogy a cél a szomszédság közötti egészséges cserekereskedelem lenne, ahol kölcsönös előnyök mellet támogathatjuk egymást.

Azt hittem, ezek az ismérvek a céh-, illetve a barátlistára jellemzőek...:D
 

DeletedUser24326

Guest
Kedves Whiskey nekem csak ezzel az egyetlen mondattal van hiba, a mostani szomszéd leosztásban csak kizárólag a kor számít, csak tudnám akkor minek írják ki, hogy a techfán elköltött pontok száma is számít. Többszőr jártam már úgy főleg a Cirgardon, mint ahogy most is, hogy még az elején tartok a kornak, nem léptem még át a második részbe se, a többi szomszéd viszont már a mélytengeri végén tart. Rengetegszer kerültem azelőtt is, mielőtt volt ez a szomszédcsere, 5-6 korral felettem járó szomszédok mellé, akkor se támadtak többen mint most, viszont a piac az sokkal jobb volt. Én is elég régen játszom már, úgyhogy van benne tapasztalatom. Ha szólok a supportnak, hogy csak maximum egy korban vagyok velük, ugyanúgy nem történik semmi mint előtte, mint ahogy a két hét se áll, a szomszédcserére, azóta mióta bevezeték ezt a fajta szomszédcserét, nem nagyon cserélnek, ezt se tudtam kihúzni a supportból, hogy biztos-e ez a két hét.
Whiskey-s mondta:
A változás előtt szerencséd volt, abban a rendszerben még az is előfordulhatott, hogy épp csak pár hete regisztrálva, vaskorban egy jégkori top 10-es játékos mellé kerülj, akinek nemhogy két nevezetese van, hanem 22 nevezetese van és mind 50. szint fölötti... Jelenleg csak saját korod beli játékosok mellé kerülhetsz, ergo ugyanolyan korú katonákkal tud csak támadni, mint amid neked is lehet. Ennél barátságosabban nem lehet már megoldani a dolgokat, hisz azért, mert mondjuk valaki nem akar (értem, hogy veled nem ez a helyzet) nevezeteseket építeni, akkor sose kerüljön olyanok mellé akik igen? Gyakorlatilag lehetetlen... Jégkorban is akad aki nem tett le egy nevezetest sem, de azért nem jellemző, akkor azokat hogyan osztod el? Az egyetlen kritérium a kor ill. a tech. fán elköltött pont lett, ergo még koron belül is inkább kerülsz olyanok mellé akik ugyanott tartanak, ahelyett, hogy épp csak belépve a korba olyanokat kapnál akik az utolsó fejlesztésnél járnak koron belül. Persze pl az aktivitás ami régen szempont volt, most nem az, ergo sajnos megeshet, hogy a szomszédságod fele inaktív lesz, magyarán nehezebb kereskedni, építhető, épülő nevezeteseket találni, ill építőket a sajátokhoz... Én a magam részéről a régi megszokott szomszédaim is hiányolom, dehát ez van...
Mindent sajnos nem lehet, ez a rednszer a frissebb játékosoknak kedvez az biztos, de azt ne várd soha ne tudon senki megtámadni aki erősebb nálad... Az 'A' szerveren szerintem 140% támadóbónusza sincs senkinek, nekem van 180%-om. Nem támadok, mert támogatásra van szükségem, ergo én is azt teszem, de ha akarnék támadhatnék. Most akkor nekem ne legyenek szomszédaim, mert senki másnak nincs ekkora támadóbónusza, magyarán nem tud olyan simán visszaütni, mint én? Az Alcatrazom is 81-es, a 2. legnagyobb a szerveren, azért se legyenek szomszédaim, mert egységgel kevésbé bírják? Eléggé kivitelezhetetlen azt hiszem...
 

DeletedUser25229

Guest
Sziasztok,

én azt szeretném megkérdezni, hogy hétfőn várható a szomszédság cserélődése?

THX :)

Legyen egy csodás napotok!
 

Camulos

Új tag
Üdv!
Brisgardban vagyok és azt szeretném kérdezni, hogy ilyenkor ha barátot akarok keresni, aki a Cirgardban van, nem is tudok rákeresni semmilyen módon?
 

DeletedUser25229

Guest
Sziasztok, talán nekem tűnt csak fel, de mintha nem egyformán védekeznének a szomszédok. :)
Arra gondolom, hogy valamikor a védőkatonák támadnak elsőnek, miközben egy másik esetben ugyan olyan katonáknál a támadok. Továbbá az álcázott katonák egyes esetben csak álcázva támadnak, miközben máskor szinte csak olyan mezőre lépnek amikor láthatok. o_O

Ha valaki tudja, hogy mi ennek az oka, akkor kérem írja meg. ;)
THX :D

Legyen egy szép napotok!
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok, talán nekem tűnt csak fel, de mintha nem egyformán védekeznének a szomszédok. :)
Arra gondolom, hogy valamikor a védőkatonák támadnak elsőnek, miközben egy másik esetben ugyan olyan katonáknál a támadok. Továbbá az álcázott katonák egyes esetben csak álcázva támadnak, miközben máskor szinte csak olyan mezőre lépnek amikor láthatok. o_O

Ha valaki tudja, hogy mi ennek az oka, akkor kérem írja meg. ;)
THX :D

Legyen egy szép napotok!
Bár ezeket már rég nem ide kellene, de ....
1. Álcázás/elbújás: a védők alap esetben elbújnak (már ha van ilyen tulajdonságuk). Viszont amennyiben tudnak zsiványt vagy más egységedet támadni, akkor támadni fognak (elsőnek mindig a zsiványt) - még akkor is, ha nincs a közelben olyan hely, ahol el tudnának bújni. Így megesik, hogy nyílt terepen maradnak a támadásuk után. (Illetve van egy speciális eset, amikor meg azért nem bújnak el, mert a sebességüket hozzá igazítják a leglassabb egységük sebességéhez; és 'direkt' nem mennek előre annyit, amennyivel el tudnának bújni. Mintha védenék a lassabbakat, és ezek hatótávjában maradva próbálnak elbújni - már ha éppen van rá lehetőségük.) Mindezek nem hivatalos válaszok, csak tapasztalati úton szerzettek (vagyis lehet kisebb nagyobb eltérés itt-ott).
Ráadásul teljesen különbözik a térképes harc, meg a többi (GvG/szomszéd/CE); mert térképes harc esetén nem a zsivány támadása az első (sőt!).
2. Sorrend: a sorrendet alapból az egységek sebessége (hivatalos megfogalmazásban hadmozdulata) szabja meg (a magasabb értékű jön előbb). Ha viszont egyes egységek ugyanolyan gyorsak, akkor van egy másik szabály, ami érvényesül. Ilyenkor az érintett egységeket felosztják felváltva úgy, hogy a támadó legyen kis előnyben; vagyis mindig a védő utolsó egysége legyen az érintett (ugyanolyan sebességű) egységek közül a végén. Példák:
- 2 támadó és 2 védekező bajnok ('alapeset' a könnyebb átláthatóságért) esetén a 4 egység közül a támadó első bajnoka fog jönni, majd a védő első bajnoka, aztán a támadó második bajnoka, és a védő második bajnoka zárja a sort (szemléletesebben: OXOX, ahol O a támadó bajnoka és X a védő bajnoka)
- 2 támadó és 1 védekező bajnok; ekkor a támadó első bajnoka jön, majd a második bajnoka, és ez után a védő egyetlen bajnoka (OOX)
- 2 támadó és 4 védekező bajnoknál először a védő első bajnoka fog jönni, majd a védő második bajnoka, aztán a támadó első bajnoka, a védő harmadik bajnoka, a támadó második bajnoka és a végén a védekező negyedik bajnoka (XXOXOX)
Remélem, átlátható, és érthető. :) Vagyis azonos gyorsaságú egységeknél a sorrendet az egységek száma is befolyásolja.
 

DeletedUser25229

Guest
Szia Vanek ur, nagyon köszönöm válaszodat ami, érthető és pontos volt.
Legyen egy csodás napod azt kívánom! :)
 
Fent