Kibeszélő Nagy hírek a Forge háza tájáról!

Értem az okfejtésed! Viszont tartom magam ahhoz, hogy ha nem csak egy oldalról néznéd, és akkor ragadjunk le nálad, ezt az egészet, akkor talán tovább látnál annál az első fánál, ami eltakarja elöled a kilátást!
Ha, mi emberek, nem változnánk, és ezáltal nem változtatnánk meg a magunk körüli világot, akkor még az is lehet, hogy még mindig fákon ugrálva bogyókat majszolnánk! Mondjuk ezzel több évezreddel meghosszabbíthattuk volna élőhelyünk, a Föld bolygó élettartamát, de ez egy másik kérdés.
A játékok, játékrendszerek változnak, fejlődnek, és a régi, kevésbé játszott dolgokat pedig sajnos meg kell szűntetni. A GvG maga is elfoglal bizonyos tárhelyet, gyanítom, hogy nem is keveset, mindezt azért fenntartani, hogy a játékosok 10-15 %-a naponta max 15 percet játsszon rajta, az egy roppant felelőtlen gazdasági döntés lenne. A GvG-re nem költ senki és különösen nagy hasznot sem termel (se forge pont, se termék, se gyémánt, de még medált sem ad! Max a segédprogramokkal secperc alatt játszó játékosok! Akik ellen megint programokat kellene írni, hogy ki lehessen szűrni őket!
A legtöbb esetben mi történik este 8 órakor? A partner céhek Mindenkorban lecserélik a szektoraikat. Kevés kivételtől eltekintve alig van mozgás. Máskorokban pedig oldás/foglalás van. Esetleg bezavarhat néhány troll, aki csak a bosszú kedvéért elfoglal néhány szektort, mert amúgy őt a GvG egyáltalán nem érdekli, de mivel még mindig ez határozza meg, nagyon helytelenül, a globális ranglistát, ezzel tud kártékonykodni!
Amikor ezt az egészet kitalálták, akkor még nem voltak eventek, nem volt csatatér, ami játékidőben sokkal nagyobb szabadságot biztosíthatott volna!
És leírom még egyszer, mivel a GvG-t nem tudják tovább fejleszteni, mert nem is így lett kitalálva, és ráadásul az agytrösztök is távoztak, egész egyszerűen nincs más választásuk, mint a fejlődést szem előtt tartva, ezt az ágat lenyesni.
Hisz minden új eleme a játéknak arra próbálja rávenni a játékosokat, hogy költsenek! És azzal nincsenek kisegítve, hogy valamit pénzért csak azért fenntartsanak, hogy páran ingyen szórakozzanak. Tudom, hogy így hirdetik, meg ez a vonzó benne, hogy ingyenes, de ne legyünk már naívak, senki sem fog ingyen dolgozni. Bár gondolom az sem tetszene senkinek, ha azt mondanák, hogy oké marad a GvG, de a tárhelyért mindenki fizessen teszem azt 3 000 Ft-o havonta. Akkor hányan hagynák abba játékot?
És igen, van repi ajándékom! De ha csak az ajándék cukorkát, csokikát, tollat és más egyebet vinnék tőlem, attól felkopna az állam. És ha mondjuk cukorkából bevásároltam 10 évvel ezelőtt egy halommal, de még mindig van belőle, bár már lejárt a szavatossági ideje, akkor azért azt én kidobom, bárhogyis ragaszkodik hozzá néhány ügyfelem! És vagy veszek helyette másik cukorkát, vagy lecserélem valami másra, kártyanaptárra, kulcstartóra vagy akármi másra, mivel repi ajándék én döntöm el, hogy mi lesz az!
És valószínűnek tartom, hogy ha az INNO-nak lett volna rá esélye, akkor a meglévőt fejleszti tovább, de nem volt rá esélye. Szóval ez egy parttalan vita, mert nem volt és nincs más választásuk! Ezt kellene megértened!
Aki nem szeretne megalomán céhhez tartozni, az ne tegye! Semmi sem kötelező. Még céhhez tartozni sem! Az event, a csatatér, a CE sem kötelező. Sőt naponta belépni a játékba sem kötelező! Szabadkezet kap mindenki, úgy játszik, ahogy akar, a szabott és hozott határokon belül. De hogy milyen lehetőségeink vannak, azokat nem mi döntjük el! Véleményünknek hangot is adhatunk, bár hogy azzal kezd-e valaki valamit, a tapasztalat azt mondatja, hogy csukott fülekre talál! Amit, mi játékosok tehetünk, hogy vagy elfogadjuk ezeket a változtatásokat és így szórakozunk tovább, vagy keresünk másik játékot! Gyanítom, hogy a nagy többség az előbbi mellett fog dönteni, még azok is, akik pillanatnyilag a játék befejezésével riogatják az INNO-t!
Amit itt leírtál, én is látom, nem csupán az első fát. Egyszerűen csak leírtam a véleményemet. És a bejelentés utáni tapasztalatomat. Például hogy igenis vannak, akik nem riogatnak a játék befejezésével, hanem már be is fejezték, és törölték a városukat. A játék fejlődéséről pedig csak annyit: a cst nem emeli, hanem nagyon csökkenti a játék színvonalát. A stratégiát törlik, ez nem fejlődés. Segédprogramot máshol is használnak, nem csak gvg-n.
Egy további gondolat a GvG ellen: Már lehet, hogy le lett írva, de amióta létezik mobilon játszható verziója a játéknak, azóta diszkriminálja a játékosok azon részét a GvG akik a játékot kizárólag ezen az eszközön játsszák. Ezáltal céhek is bekerülnek ebbe a helyzetbe, mivel ha nem válogatnak játékplatform alapján a játékosokat, akkor saját eredményességüket rontják. Márpedig azok a céhek tudnak jól szerepelni a céhháborúban ahol összegyűlnek az eredményes és nem csak vagy nem mobilról játszó játékosok. Ha a kezdetekben le lett volna fejlesztve a játékelem mobilra nem lenne semmi gond vele. De így most egy olyan stratégiai játékelem mellett kardoskodtok ami épp nektek jól fekszik, míg sokan - vagy platform vagy idő híján nem tudnak benne részt venni. Ez egy igazságtalan játékrész jelenleg és már nagyon régen meg kellett volna szüntetni a játékosok ilyentén megkülönböztetését. Már azt is rossznak tartom, hogy a mobilosokkal etetik a reklámot míg gépről egyelőre ez alól mentesülnek a játékosok. Miért kell ilyen különbségeket fenntartani?
Először is: a cst sokkal időigényesebb, mint a gvg, igaz ugyan, hogy a gvg egy adott időpontban játszható. Viszont a nagy bejelentés után a gvg-s térképen nagyon sok új céh jelent meg, akár kíváncsiságból, akár azért, hogy mégis csak kipróbálják, mi is ez. Tehát van PC, van idő, csak eddig nem volt érdekes, gondolom leginkább azért, mert nem adott egyéni jutalmakat. És persze, hogy amellett kardoskodom, amit szeretek, te nem ezt tennéd, ha mondjuk a cst szűnne meg? :)
 
Utoljára szerkesztve:

Asani

Tag
Először is: a cst sokkal időigényesebb, mint a gvg, igaz ugyan, hogy a gvg egy adott időpontban játszható. Viszont a nagy bejelentés után a gvg-s térképen nagyon sok új céh jelent meg, akár kíváncsiságból, akár azért, hogy mégis csak kipróbálják, mi is ez. Tehát van PC, van idő, csak eddig nem volt érdekes, gondolom leginkább azért, mert nem adott egyéni jutalmakat. És persze, hogy amellett kardoskodom, amit szeretek, te nem ezt tennéd, ha mondjuk a cst szűnne meg? :)
Leginkább azért jelentek meg, mert volt egy olyan passzus a bejelentésben, hogy rögzülni fog a tabella, tehát ha valaki rajta van az rajta marad és ezen nem lehet változtatni utólag, úgyhogy lesz káosz a végén ez garantált.
A CST időigényesebb? Na jó, az átlag játékosnak a cst annyi, hogy belépés után felmegy, ha van valami akkor üt amennyit tud vagy kedve van - amiért nem kevés jutalmat kap(!) - szőval tiszta haszon. A GVG meg legyél ott este 8-kor és pusztítsd a sereged a céh kedvéért, haszon nélkül, csak szórakozásból. Persze csapatszellem, jó móka meg minden - de mint írtam kizárják a mobiról játszókat.
Ebből csak azok tudtak hasznot húzni akik céhében sok gépről játszó játékos összpontosult - de még nekik is fel kell kötni a gatyát és gondoskodni a területvédelemről, mert egy kis egyszemélyes céh is akár hatalmas károkat tud okozni a nagyoknak és ez fordítva nem igaz. A trollkodás, mint területszerzési mód a játék része. Mert ha felbontjuk a játékot azon nagy céhekre akiknél összpontosulnak a gvg-zni vágyó játékosok és azokra ahol csak akad néhány - ez utóbbiból van több - akkor látható, hogy milyen megoszlása van a GvG-ben való részvételt illetően. Mert területet megszerezni a kincstár kifárasztásával a legegyszerűbb. Egyszerűen be be támadni akár egy kis céhnek, majd mikor "elfárad" azaz elfogy az adott területen az áru a céhnek már viszonylag könnyű préda. GvG orientált céheknél ez jobban védhető, Top céhek nagyobb tartalékkal rendelkeznek vagy játékosaik könnyebben pótolják, de nekik is lehet veszteséget okozni könnyen és a játék történelme során nemegyszer megtörtént már az is, hogy top céhek lettek letaszítva a "trónról". Szóval ha az átlag céhet nézzük amiből több van mint gvg orientáltból, akkor látható, hogy a játékosok zöme kimarad ebből a jó érzésből és hogy feleslegesen ne szórják ki a kincstár tartalmat, inkább ignorálják a gvg-t alapból vagy csak szórakoznak ott, pontoznak vagy trollkodnak. Megértem a top céhek játékosait, hogy védik a mundért, mert ez nekik egy szórakoztató játékelem, de sok - jóval több, más orietáltságú céhnek meg nem az - utoljára hozzáteszem, a mobilosok meg továbbra is ki vannak zárva. Nagyon rég kellett volna tenni ez ellen a fejlesztőknek, nagyon üdvözlöm ezt a lépést, picit igazságosabb lesz tőle a játék.
 

Xadornix

Aktív tag
Eltekintenék az előttem szólók tételes idézgetésétől, a legtöbb mondanivalómnak sokaknál van előzménye.

  • Engem nem fogott meg a GVG, mert én pont a kötetlenebb időbeosztása miatt játszom a FoE-vel, és hagytam rég abba a többi MMOSG játékot. Nem szeretnék magamnak komolyabb szervezést igénylő, vagy kötöttebb időbeosztású játékrészeket. Ilyen alapon egyébként sok event is bosszant, ha kedvem szerint épp kihagynék 1-2 napot, de akkor az egész főnyereménynek is búcsút lehet inteni. DE! Azért mert én nem vagyok GVG rajongó, abszolút nem zavar, hogy a lehetőség a játékban van, és mások játszhatnak vele. Sőt, határozottan zavar, hogy - akár csak a játékosok tizedét - érdeklő elemet elvesznek tőlük. Az rendben van, ha nem összpontosítanak a továbbfejlesztésére, de elvenni?
  • Gyakori érv, hogy csak PC-ről böngészőből játszható, és ez mekkora diszkrimináció! Csakhogy ez nem igaz. Még a FoE Flash alapú időszakában is rengeteg módon lehetett mobilon, tableten, okosTV-n játszani a játékkal, nem csak specifikus applikáción keresztül, hanem simán böngészőből (ha nem Android vagy iOS kliensként azonosítja magát, simán megy), vagy épp egy felhőalapú böngészőn át. Annyi igaz, hogy ilyenkor más a kép kiosztása, ami kis képernyőn kényelmetlen lehet, és az is, hogy néhány eszköz már nem támogatta az egyre újabb Flash verziókat. Aztán volt egy HTML5-re való átállás, ami mára orvosolta ezt a problémát, kb. minden eszköz bírja böngészőben futtatni a FoE minden elemét (továbbra sem kell Andoid vagy iOS azonosítást visszaküldeni, mert akkor persze átdob az App-ra, vagy az áruházba). A GoldStar okostv-nken nem olyan rég próbáltam (no, nem pont a GvG-t), külső tapipaddal remekül ment. A telefonomon MIUI böngészővel simán ment, pedig nem egy friss darab (több mint 6 éves Xiaomi Redmi 4X).
  • Hogy ez a játék gazdasági szempontjából hogyan előnyös? Ha nem fejlesztik, csak meghagyják, költsége nem sok, ugyanakkor pedig minden elvesztett játékos bevételkiesés, vagyis összegezve nyereségcsökkenés. (Ugyan ez volt a véleményem a Céhfórum kiirtásánál is - mivel a levelezés nem pótolja annak az extra lehetőségeit...)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Eltekintenék az előttem szólók tételes idézgetésétől, a legtöbb mondanivalómnak sokaknál van előzménye.

  • Engem nem fogott meg a GVG, mert én pont a kötetlenebb időbeosztása miatt játszom a FoE-vel, és hagytam rég abba a többi MMOSG játékot. Nem szeretnék magamnak komolyabb szervezést igénylő, vagy kötöttebb időbeosztású játékrészeket. Ilyen alapon egyébként sok event is bosszant, ha kedvem szerint épp kihagynék 1-2 napot, de akkor az egész főnyereménynek is búcsút lehet inteni. DE! Azért mert én nem vagyok GVG rajongó, abszolút nem zavar, hogy a lehetőség a játékban van, és mások játszhatnak vele. Sőt, határozottan zavar, hogy - akár csak a játékosok tizedét - érdeklő elemet elvesznek tőlük. Az rendben van, ha nem összpontosítanak a továbbfejlesztésére, de elvenni?

Nem csak a továbbfejlesztésére nem összpontosítanak, hanem egyáltalán nem foglalkoztak vele. Így nagyon sok minden rossz benne. Hibás megjelenítés, a visszaszámláló és még sorolhatnám, de mivel te egyáltalán nem gvg-zel, így számodra lényegtelen.
Viszont azt nem értem, hogy valami nem működik jól, az miért jó, hogy benn marad a játékban.

  • Gyakori érv, hogy csak PC-ről böngészőből játszható, és ez mekkora diszkrimináció! Csakhogy ez nem igaz. Még a FoE Flash alapú időszakában is rengeteg módon lehetett mobilon, tableten, okosTV-n játszani a játékkal, nem csak specifikus applikáción keresztül, hanem simán böngészőből (ha nem Android vagy iOS kliensként azonosítja magát, simán megy), vagy épp egy felhőalapú böngészőn át. Annyi igaz, hogy ilyenkor más a kép kiosztása, ami kis képernyőn kényelmetlen lehet, és az is, hogy néhány eszköz már nem támogatta az egyre újabb Flash verziókat. Aztán volt egy HTML5-re való átállás, ami mára orvosolta ezt a problémát, kb. minden eszköz bírja böngészőben futtatni a FoE minden elemét (továbbra sem kell Andoid vagy iOS azonosítást visszaküldeni, mert akkor persze átdob az App-ra, vagy az áruházba). A GoldStar okostv-nken nem olyan rég próbáltam (no, nem pont a GvG-t), külső tapipaddal remekül ment. A telefonomon MIUI böngészővel simán ment, pedig nem egy friss darab (több mint 6 éves Xiaomi Redmi 4X).

Ne magadból indulj ki. Elég sok olyan játékos van, aki azt se tudja mi az, hogy link, vagy böngészősáv, hogy csak a legalapvetőbb dolgokat mondjam. Szerinted az ilyen játékosok majd okos tv-vel és egyéb technikai dolgokkal fognak foglalkozni azért, hogy gvg-zhessenek?

  • Hogy ez a játék gazdasági szempontjából hogyan előnyös? Ha nem fejlesztik, csak meghagyják, költsége nem sok, ugyanakkor pedig minden elvesztett játékos bevételkiesés, vagyis összegezve nyereségcsökkenés. (Ugyan ez volt a véleményem a Céhfórum kiirtásánál is - mivel a levelezés nem pótolja annak az extra lehetőségeit...)

Ezért kellett volna fejleszteni és karbantartani a gvg-t. De ezt nem akarják csinálni valamiért.
 
Elfogadom (mi más tudnék tenni?), hogy megszűnik a gvg. Most tegyük kicsit félre a fejlesztői, a játékfenntartói oldalt.
Számomra ami igazán elkeserítő a játékosok hozzáállása. Nem játsszák különböző oknál fogva: nem tetszik, nem elérhető, rossz időben van stb. Igazi magyar mentalitás: akkor szűnjön meg! Ahogy a legelső „bölcs” hozzászólásban olvashattuk: Végre! Írtátok többször: nem érdekel benneteket a rangsor, a cst-n ugye az ütésszám számít igazán, hiszen jutalomért játszotok. Akkor? Amit nem szeretünk, amit nem értünk, ami nem érdekel, az ne legyen! Ne legyen másnak esetleg valamiben jobb, mint nekünk. Miért? Ez csak egy játék! Miért zavar bárkit, hogy nem ugyanazt játssza néhány játékos, mint ő? Egyszerűen ezt az elutasító hozzáállást nem értem. Vagyis dehogyisnem értem... Most majd mi következik? Mondjuk legyen például a Lótusz templom. Nagyon kevesen építik, sokkal kevesebben, mint ahányan gvg-ztünk. Igazságtalan épület, le vele!, hiszen az építése beleszámít a egyéni rangsorpontokba.
Sajnálom, hogy még egy játékban is ennyire az elutasítás dominál sok játékosnál. Szomorú, de azért nekik is további jó játékot kívánok, és bár nem szeretem, de azért a cst ne szűnjön meg.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Egyet is értenék a véleményeddel (és sokszor így van), ha a GvG alapvetően nem befolyásolná a céhek és a játékosok globális helyezését. És ezért igazságtalan ez az egész, mert úgy rangsorol egymás alá céheket, játékosokat hogy ki mennyi helyet birtokol a térképen vagy éppen mennyi pontot kap az ottani teljesítményéért.
Ha a mostani, új rendszer maradna, és a GvG-nek semmilyen ráhatása nem lenne a jelenlegi globális rangsorokra, ami így szerintem valósabb képet adhatna az erőviszonyokról, bár rengetegen hajtogatják, hogy a helyezés nem számít, meg hogy mennyi pontja van az adott céhnek. Egy jó nagy túrós buktát! Dehogy nem nézik! Akkor szerintem senkinek nem lenne ezzel problémája. Csak az INNO-nak meg a FoE-nak! Mert abból nem folyna be a kasszába semennyi pénz! És gyanítom, hogy akkor, abban az esetben, igen csak megcsappanna a GvG-zők létszáma is! Mert ugyanis az ottani teljesítmény már sehol sem realizálódhatna! Persze, lehet, ahogy említetted helyesen, kiskapukat találni, de azt viszont az INNO nem preferálja (mint ahogy nem is javasol ilyen lehetőségeket), tehát vitás esetben széttenné a kezét, hogy így jártál, miért nem a hivatalos utat választottad.
Lesz helyette más, igaz hogy nem csak napi 10-20 perc elfoglaltsággal járó tevékenység lesz, mert nem is ez a célja az INNO-nak, és nyugodtan megkövezhettek érte, vállalkozóként, én is inkább a profitorientáltabb dolgok felé nyitnék!
A GvG egy jó 10 éves őskövület, (anno biztos szuper is volt), viszont eljárt felette az idő, már nem is nevezhető korszerűnek, rengeteg sebből vérzik! Se javítani, se módosítani nem tudják, viszont valamit kezdeni kell vele, mert rengeteg játékos panaszkodik miatta! És mivel kevesebben játszák, mint ahányan nem, így gyaníthatóan több a negatív, elmarasztaló kritika.
Játékosok pedig morzsolódtak, ki ezért, ki azért. Volt, aki Csatatér miatt, aki CE 5. szint miatt, a sok Event miatt, mert ráúntak, vagy mert úgy alakult az életük. Jöttek helyettük mások, és ráadásul a létszám folyamatosan emelkedik. Az új játékosokban ott a potenciál, hogy a gyorsabb fejlődésük érdekében könnyebben nyúlnak a bankkártyájukhoz, mint az a játékos, aki már szinte mindent elért! És ezzel nem azt akarom mondani, hogy a régiek le vannak ejtve, el vannak felejtve, irány a süllyesztő! Nem, nem erről van szó! De ha a FoE nem fejlődik, nem jönnek új világok, nem lesznek új, érdekes feladatok, akkor a régi motorosok megúnva a végállomáson való rostokolást, szedni fogják a sátorfájukat!
A GvG beteljesítette a feladatát, közösséget kovácsolt! Olyan közösséget, akik még ennyi év távlatából is baráti társaságként működnek! Nem hiszem, hogy ennyi együtt töltött óra után, csak a GvG az egyetlen, ami összetartja őket! Mert ha igen, akkor az régen rossz! Lesznek új feladatok, lesznek új, izgalmas kihívások, amiket egy ilyen, egy húron pendülő barátoknak játszi könnyedség lesz abszolválni! Hisz ezek a játékosok már ismerik egymás rezdülését, gondolatát, míg egy most alakuló csoportnak még ezzel a nehézséggel is meg kell küzdenie.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Elfogadom (mi más tudnék tenni?), hogy megszűnik a gvg. Most tegyük kicsit félre a fejlesztői, a játékfenntartói oldalt.
Számomra ami igazán elkeserítő a játékosok hozzáállása. Nem játsszák különböző oknál fogva: nem tetszik, nem elérhető, rossz időben van stb. Igazi magyar mentalitás: akkor szűnjön meg! Ahogy a legelső „bölcs” hozzászólásban olvashattuk: Végre! Írtátok többször: nem érdekel benneteket a rangsor, a cst-n ugye az ütésszám számít igazán, hiszen jutalomért játszotok. Akkor? Amit nem szeretünk, amit nem értünk, ami nem érdekel, az ne legyen! Ne legyen másnak esetleg valamiben jobb, mint nekünk. Miért? Ez csak egy játék! Miért zavar bárkit, hogy nem ugyanazt játssza néhány játékos, mint ő? Egyszerűen ezt az elutasító hozzáállást nem értem. Vagyis dehogyisnem értem... Most majd mi következik? Mondjuk legyen például a Lótusz templom. Nagyon kevesen építik, sokkal kevesebben, mint ahányan gvg-ztünk. Igazságtalan épület, le vele!, hiszen az építése beleszámít a egyéni rangsorpontokba.
Sajnálom, hogy még egy játékban is ennyire az elutasítás dominál sok játékosnál. Szomorú, de azért nekik is további jó játékot kívánok, és bár nem szeretem, de azért a cst ne szűnjön meg.
Ez nem a magyar mentalitáson áll vagy bukik! A világ minden pontján megszűntetik, nem csak kishazánkban!
 
Egyet is értenék a véleményeddel (és sokszor így van), ha a GvG alapvetően nem befolyásolná a céhek és a játékosok globális helyezését. És ezért igazságtalan ez az egész, mert úgy rangsorol egymás alá céheket, játékosokat hogy ki mennyi helyet birtokol a térképen vagy éppen mennyi pontot kap az ottani teljesítményéért.
Ha a mostani, új rendszer maradna, és a GvG-nek semmilyen ráhatása nem lenne a jelenlegi globális rangsorokra, ami így szerintem valósabb képet adhatna az erőviszonyokról, bár rengetegen hajtogatják, hogy a helyezés nem számít, meg hogy mennyi pontja van az adott céhnek. Egy jó nagy túrós buktát! Dehogy nem nézik! Akkor szerintem senkinek nem lenne ezzel problémája. Csak az INNO-nak meg a FoE-nak! Mert abból nem folyna be a kasszába semennyi pénz! És gyanítom, hogy akkor, abban az esetben, igen csak megcsappanna a GvG-zők létszáma is! Mert ugyanis az ottani teljesítmény már sehol sem realizálódhatna! Persze, lehet, ahogy említetted helyesen, kiskapukat találni, de azt viszont az INNO nem preferálja (mint ahogy nem is javasol ilyen lehetőségeket), tehát vitás esetben széttenné a kezét, hogy így jártál, miért nem a hivatalos utat választottad.
Lesz helyette más, igaz hogy nem csak napi 10-20 perc elfoglaltsággal járó tevékenység lesz, mert nem is ez a célja az INNO-nak, és nyugodtan megkövezhettek érte, vállalkozóként, én is inkább a profitorientáltabb dolgok felé nyitnék!
A GvG egy jó 10 éves őskövület, (anno biztos szuper is volt), viszont eljárt felette az idő, már nem is nevezhető korszerűnek, rengeteg sebből vérzik! Se javítani, se módosítani nem tudják, viszont valamit kezdeni kell vele, mert rengeteg játékos panaszkodik miatta! És mivel kevesebben játszák, mint ahányan nem, így gyaníthatóan több a negatív, elmarasztaló kritika.
Játékosok pedig morzsolódtak, ki ezért, ki azért. Volt, aki Csatatér miatt, aki CE 5. szint miatt, a sok Event miatt, mert ráúntak, vagy mert úgy alakult az életük. Jöttek helyettük mások, és ráadásul a létszám folyamatosan emelkedik. Az új játékosokban ott a potenciál, hogy a gyorsabb fejlődésük érdekében könnyebben nyúlnak a bankkártyájukhoz, mint az a játékos, aki már szinte mindent elért! És ezzel nem azt akarom mondani, hogy a régiek le vannak ejtve, el vannak felejtve, irány a süllyesztő! Nem, nem erről van szó! De ha a FoE nem fejlődik, nem jönnek új világok, nem lesznek új, érdekes feladatok, akkor a régi motorosok megúnva a végállomáson való rostokolást, szedni fogják a sátorfájukat!
A GvG beteljesítette a feladatát, közösséget kovácsolt! Olyan közösséget, akik még ennyi év távlatából is baráti társaságként működnek! Nem hiszem, hogy ennyi együtt töltött óra után, csak a GvG az egyetlen, ami összetartja őket! Mert ha igen, akkor az régen rossz! Lesznek új feladatok, lesznek új, izgalmas kihívások, amiket egy ilyen, egy húron pendülő barátoknak játszi könnyedség lesz abszolválni! Hisz ezek a játékosok már ismerik egymás rezdülését, gondolatát, míg egy most alakuló csoportnak még ezzel a nehézséggel is meg kell küzdenie.
Igen, igazad van és szépen leírtad, az INNO részéről ez valóban így van. El is fogadom.
Én az elutasítást nem értem. Miért kell még szúrni, taposni egyet (sokat) azon a néhány játékoson? Miért nem lehet azt mondani (még ha nem is igaz): sajnáljuk.
Egyébként a nagymama receptjét sem írjuk át, azért mert régi, van aki ma is aszerint szereti a süteményt. El kellene fogadni, hogy ez így van, nem kell még bántani minket.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nem hiszem, hogy a "Végre" megjegyzés bármelyik játékostársunk ellen irányult volna! Én inkább úgy gondolom, hogy ez annak szólt, hogy az INNO évek óta görgetett maga előtt egy problémát, ami már lassan maga alá temette őket, és végre történt valami! Szerintem ugyanilyen "Végre" felkiáltás lett volna, akkor is, ha azt mondják, hogy minden gondot elhárítottak, és csináltak egy modern pöpec GvG-t!
A nagymamás receptgyűjteményes példát nem értem, bár én is használom a Horváth Ilona féle "tudástárat" :)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Elfogadom (mi más tudnék tenni?), hogy megszűnik a gvg. Most tegyük kicsit félre a fejlesztői, a játékfenntartói oldalt.
Számomra ami igazán elkeserítő a játékosok hozzáállása. Nem játsszák különböző oknál fogva: nem tetszik, nem elérhető, rossz időben van stb. Igazi magyar mentalitás: akkor szűnjön meg! Ahogy a legelső „bölcs” hozzászólásban olvashattuk: Végre! Írtátok többször: nem érdekel benneteket a rangsor, a cst-n ugye az ütésszám számít igazán, hiszen jutalomért játszotok. Akkor? Amit nem szeretünk, amit nem értünk, ami nem érdekel, az ne legyen! Ne legyen másnak esetleg valamiben jobb, mint nekünk. Miért? Ez csak egy játék! Miért zavar bárkit, hogy nem ugyanazt játssza néhány játékos, mint ő? Egyszerűen ezt az elutasító hozzáállást nem értem. Vagyis dehogyisnem értem... Most majd mi következik? Mondjuk legyen például a Lótusz templom. Nagyon kevesen építik, sokkal kevesebben, mint ahányan gvg-ztünk. Igazságtalan épület, le vele!, hiszen az építése beleszámít a egyéni rangsorpontokba.
Sajnálom, hogy még egy játékban is ennyire az elutasítás dominál sok játékosnál. Szomorú, de azért nekik is további jó játékot kívánok, és bár nem szeretem, de azért a cst ne szűnjön meg.

A későbbi hozzászólásokban kifejtettem, hogy miért írtam, hogy végre. Így nem ismételném meg.

De Próféta is megválaszolta:
Nem hiszem, hogy a "Végre" megjegyzés bármelyik játékostársunk ellen irányult volna! Én inkább úgy gondolom, hogy ez annak szólt, hogy az INNO évek óta görgetett maga előtt egy problémát, ami már lassan maga alá temette őket, és végre történt valami! Szerintem ugyanilyen "Végre" felkiáltás lett volna, akkor is, ha azt mondják, hogy minden gondot elhárítottak, és csináltak egy modern pöpec GvG-t!
A nagymamás receptgyűjteményes példát nem értem, bár én is használom a Horváth Ilona féle "tudástárat" :)
 

Xadornix

Aktív tag
Nem csak a továbbfejlesztésére nem összpontosítanak, hanem egyáltalán nem foglalkoztak vele. Így nagyon sok minden rossz benne. Hibás megjelenítés, a visszaszámláló és még sorolhatnám, de mivel te egyáltalán nem gvg-zel, így számodra lényegtelen.
Igaz, valóban nem tudom, mi rossz benne, csak gondoltam, hogy az alapvető hibákat még az elején nagyjából rendbe tették. Nem lényegtelen, csak nem érint közvetlenül.
Viszont azt nem értem, hogy valami nem működik jól, az miért jó, hogy benn marad a játékban.
Ebben a játékban ez a normális, ha mindent kivennének, ami nem jól működik, nem sok minden maradna :p
Ne magadból indulj ki. Elég sok olyan játékos van, aki azt se tudja mi az, hogy link, vagy böngészősáv, hogy csak a legalapvetőbb dolgokat mondjam. Szerinted az ilyen játékosok majd okos tv-vel és egyéb technikai dolgokkal fognak foglalkozni azért, hogy gvg-zhessenek?
Én nem mondtam, hogy okostévével játsszon, csak példa volt, hogy annak a böngészőjében is gond nélkül működik, nem csak PC-n. A fontosabb példa pedig az volt, hogy telefonon is jól megy, csak el kell kerülni a "célprogram" telepítését/használatát. Márpedig egy ilyen böngészőbeállítás nem nagyobb varázslat, mint egy google play accounton át megvalósított játék telepítés.
Ezért kellett volna fejleszteni és karbantartani a gvg-t. De ezt nem akarják csinálni valamiért.
Sőt, eleve nem kellene hibásra írni ;) Akkor a karbantartásra sem lenne olyan nagy szükség, de ez manapság tényleg nem divat. Nem csak az Inno-nál, hanem szinte sehol :(
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Igaz, valóban nem tudom, mi rossz benne, csak gondoltam, hogy az alapvető hibákat még az elején nagyjából rendbe tették. Nem lényegtelen, csak nem érint közvetlenül.

Lehet az elején amikor behozták jól működött. A régi játékosok szerint igen. Azóta viszont sok vele a probléma. És ha visszaolvasol ezt olyanok is leírták, akik nagyon sajnálják és nagyon szeretik a gvg-t.

Ebben a játékban ez a normális, ha mindent kivennének, ami nem jól működik, nem sok minden maradna :p

Igen, ebben van valami. :)

Én nem mondtam, hogy okostévével játsszon, csak példa volt, hogy annak a böngészőjében is gond nélkül működik, nem csak PC-n. A fontosabb példa pedig az volt, hogy telefonon is jól megy, csak el kell kerülni a "célprogram" telepítését/használatát. Márpedig egy ilyen böngészőbeállítás nem nagyobb varázslat, mint egy google play accounton át megvalósított játék telepítés.

Még mindig magadból indulsz ki. Meglepődnél, hogy mennyi olyan ember van, akinek egy link megnyitása nehézséget okoz. Amivel amúgy nincs probléma, csak ne várjuk el tőlük azt, hogy elkezdenek olyan megoldásokban gondolkodni, ami távol áll az érdeklődési körüktől.
És eleve miért a játékosnak kell megoldást keresni arra, hogy tudjon használni egy funkciót?

Sőt, eleve nem kellene hibásra írni ;) Akkor a karbantartásra sem lenne olyan nagy szükség, de ez manapság tényleg nem divat. Nem csak az Inno-nál, hanem szinte sehol :(

Ezzel teljesen egyetértek.
 

Xadornix

Aktív tag
Még mindig magadból indulsz ki. Meglepődnél, hogy mennyi olyan ember van, akinek egy link megnyitása nehézséget okoz. Amivel amúgy nincs probléma, csak ne várjuk el tőlük azt, hogy elkezdenek olyan megoldásokban gondolkodni, ami távol áll az érdeklődési körüktől.
Elfogadom, nagy eséllyel igazad van. Én is egy boomer vagyok, bár nekem az a megoldás érthetetlen, hogy minek app ahhoz, ami anélkül is rendben működik ;)
És eleve miért a játékosnak kell megoldást keresni arra, hogy tudjon használni egy funkciót?
Hát, amíg sehol sem volt a mobil verzió, addig minden funkció csak így volt elérhető telefonnal/tablettel, mi mást lehetett volna tenni? Szerintem a mobil verzió helyett praktikusabb lenne platformfüggetlenebbé tenni a webes verziót, de ez sem divat mostanság. Jó ideje a "Mobile First" a fejlesztési direktíva.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Az volt kiírva a hirdetésben, hogy "erről is folyamatosan közölni fogjuk a részleteket".
Van valami új információ a céhfosztogatásról?
 

Darkpepp

Aktív tag
Mar December elejen kiirtak, igaz csak lehet beta forumra, hogy ebben az evben semmi nem lesz belole, majd max januar kozepe fele.
Epp ezert betan meg a gvg-t se vettek ki.
 

Darkpepp

Aktív tag
@Lorant96
Dear Kings and Queens,

We would like to inform you that we had to postpone the release of Guild Raids and, consequently, the deactivation of Guild vs. Guild. It is unlikely that the feature will be ready by the end of this year. At this moment, we do not have a definite date for you yet.

With Guild Raids, we want to create a new functionality that is rich and competitive. So we're taking the time and effort to continue development and ready the feature for the testing phase here on beta.

We're sorry for any confusion we might've caused with this change. We assure you the previous announcement where we outlined the date of the GvG deactivation was made with the best intentions to help you and your guild make plans in the game.

We hope for your understanding, and we will continue keeping you posted on the topic.

 

Horribile Dictu

Aktív tag
Darkpepp ,köszi az infót. Én kimondottan örülök neki,ha szánnak időt a tesztelésére és nem dobják be úgy,mint a csatateret... nyugodtan teszteljétek,legyen jó és ütős és akkor nem bánom,ha a GVG megszünik,ha ez jobb lesz és fogják tudni a hibákat is orvosolni,frissíteni stb... "idézőjelben hozzá tenném,jó lenne,ha nem a gyémánt költésen lenne a hangsúly"
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Darkpepp ,köszi az infót. Én kimondottan örülök neki,ha szánnak időt a tesztelésére és nem dobják be úgy,mint a csatateret... nyugodtan teszteljétek,legyen jó és ütős és akkor nem bánom,ha a GVG megszünik,ha ez jobb lesz és fogják tudni a hibákat is orvosolni,frissíteni stb... "idézőjelben hozzá tenném,jó lenne,ha nem a gyémánt költésen lenne a hangsúly"

Ne reménykedj. Nem fogják tesztelni és a gyémántköltésen lesz a hangsúly. :)
 

Horribile Dictu

Aktív tag
Pedig elég sok mindenérdekelne,hogyan lesz ez az egész. Ha egy céh kifoszt egy másikat,akkor mennyi idő kell a visszatámadásra a másik céhtől vagy egyből támadhat? Mi határozza meg majd a visszatámadásban a a támadást és a védekezést? A tagok létszáma befolyásolja-e ezt az egészet? Vagy egy 80 fős céh ,simán foszt egy 30 fős vagy még kevesebb céhet? Mi az a mennyiség ami rabolható egy céhtől? Le lesz maximalizálva vagy akár teljes kincstár fosztás is lehetséges? Ha egy céh kifoszt egy másikat és a fosztásból hozott nyerasanyag külön helyre kerül,mint például fosztogatásból szerzett nyersanyag vagy megy be kincstárba,mint adomány? Sok minden még be sem ugrik,de tényleg jó lenne,ha nem elkapkodnák a dolgot.
 
Fent