Új nevezetes ötlet

Tudom, nem kértek az új ötletekből, de ...

Felvetés:
Olyan nevezetes játékba hozatala aminek a két tulajdonsága az, hogy termékeket termel a játékos raktárába és a céh kincstárba is, és ezeket amit a játékos saját belátása szerint választhatja ki külön külön hogy melyik oldal mit termeljen.

Ok:
Sokkal hatékonyabbá tenné a piacozást. Sajnos a piac kezd ellaposodni. Alig lehet ott termékeket beszerezni. Vagy legalábbis nagy mennyiségben és vagy olyat amire épp szükség lenne pl. a csatatéren.
Könnyebbé tenné az újonnan létrejövő és a régebbi céhek dolgát is. A jelenlegi csatatér rendszer alapján, a nagycéheknek vagy nagy játékosokkal rendelkező céheknek nem éri meg alacsony játékosokat felvenni, mert már nincs a kincstárban az ő koruknak megfelelő termék, így a cst-n le is korlátozódna a céh.

Részletek:
Mivel a legtöbb nevezetesnek 2 tulajdonsága van, így egy nevezetesen belül meg lehetne oldani ezt is hogy az egyik oldala a céh kincstárba termel a másik pedig a játékos raktárába
És persze ezt a játékos szabadon választhassa meg.
Ez lehet egy új nevezetes is, vagy akár a meglévőeket kellene felfejleszteni. Pl. egyik tulajdonság mehetne a zeuszba a másik meg az agyaghadseregbe.
Így akkor még csak új nevezetest sem kell alkotni.
És újabb lépést jelentene a céhes közös munka irányába.

Képernyőmentés: Nincs

Játék egyensúly: Stabilabbá tenné.

Összegzés:
Javítaná a céhek kincstárának korlátoltságát.
És zárójelben még annyit szeretnék hozzá tenni, hogy céh kincstárak piacoztatási lehetősége céh kincstárak között is érdemes lenne fontolóra venni.
Nekem erre azt mondták piacolj piacolj és ne nyávogj.
Én is próbáltam hasonló opciót és úgy müködne mint az alcatraz. Jövőben vagyok és példaként lerakok termék termelőt(arany) akkor csak azt tenné a közös raktárba.
 

helen

Nagyon aktív tag
Nekem erre azt mondták piacolj piacolj és ne nyávogj.
Én is próbáltam hasonló opciót és úgy müködne mint az alcatraz. Jövőben vagyok és példaként lerakok termék termelőt(arany) akkor csak azt tenné a közös raktárba.
ne akarjátok megölni a játékot hogy mindent nevi oldjon meg, és semmit ne kelljen gondolkodni vagy cselekedni hanem elég legyen hogy napi 1x learatsz..
 
Viszont egy dolog bosszant a finomitattlan termék gyártáskor hogy naponta miért nem 1 fajta térmék készül el vagy miért nem elosztva azonos mennyiségbe.
Néha az X termékből gyárt többet legalább 1-2- hétig amikor szeretnék más terméket is gyarapitani hacsak nem pörög a piac.
 

helen

Nagyon aktív tag
Viszont egy dolog bosszant a finomitattlan termék gyártáskor hogy naponta miért nem 1 fajta térmék készül el vagy miért nem elosztva azonos mennyiségbe.
Néha az X termékből gyárt többet legalább 1-2- hétig amikor szeretnék más terméket is gyarapitani hacsak nem pörög a piac.
tegyél le termelőépületet.. régi trükk
 
Én katonai épületnek örülnék a legjobban például olyat ami a katonáimnak add képeséget mint ugye az üveg. Rengeteg lehőség lenne még akár :
ütésre gyogyúlás , egység halál után a gyilkos befagyasztása 1 körre, csata után a meghalt katona feléledhet, csata közben meghalt katona után esélyre születik egy kisebb egység :)
Tetszik az ötlet, bár én ezt egy kicsit másképpen képzelem el...
Lehetne az event-épületeknek egyedi katonai bónuszai, most konkrétumokat nem szeretnék mondani.

Esetleg az új nevezetes témához visszatérve nekem nagyon tetszene egy olyan nevi, ami a játékos raktárába termel, mint a 11-es kalózcsónakház, ami nemrég jött be.
Ez a raktárba termelő épület nekem nagyon tetszik, lehetne több ilyen is, akár olyan, ami konkrétan FP csomagokat termel, vagy esetleg bónuszládát...
 
Van még néhány nevezetes bónusz ötletem, amit (ahogy láttam) nem írtak mások.

Elég sok harcot megkönnyítő nevezetes van a játékban (ZAC, Alcatraz, Kraken, Sarkköri, Agyag stb.), de valamiért a tárgyalásokat egyik sem segíti (ez lehet, hogy azért van, mert a tárgyalásokat nem lehet a végtelenségig nehezíteni, nem tudom). Nekem tetszene egy olyan nevi, ami a begyűjtés utáni első adott tárgyalásnál plusz egy kört biztosít (vagy itt is csak esélyt ad rá mint pl a Krakennél). Vagy szintén első adott tárgyalásnál van rá esély, hogy az öt "részből" egyet felfed, és csak a másik négy "részen" kell játszani. Nekem pont nem nagyon lenne szükségem egy ilyen nevezetesre, mivel vannak jó technikáim a tárgyalásokra, de azért plusz egy kör szerintem sokaknak jól jönne.

Illetve nekem tetszene egy kimondottan a kulturális településekre fókuszáló nevezetes is. Lehetne például egy olyan, ami az éppen játszott kult. település termékeiből termel egy keveset, ezzel segítve az időre kijátszást. Bár, ha meg valaki felvinné ezt a nevit jó magas szintre (100), akkor meg már túl sok terméket termelne, és így meg napok alatt kivinné az összeset. Szerintem ezt úgy lehetne megoldani, ha az épület kapna egy másik képességet is (az, hogy mit, az lényegtelen), és csak a másik képesség növekedne szintenként, az árutermelés egy idő után (mondjuk 80-as szinten) nem menne feljebb, és egyébként is csak többszintenként nőne az érték. Például az első szinten termel 2-t mind a négy termékből és 80-as szinting felmenne kb 25-re, de onnan már nem menne feljebb. És a másik képesség miatt azoknak is lenne értelme felépíteni, akik már az összes településen elérték a legmagasabb szintet.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Van még néhány nevezetes bónusz ötletem, amit (ahogy láttam) nem írtak mások.

Elég sok harcot megkönnyítő nevezetes van a játékban (ZAC, Alcatraz, Kraken, Sarkköri, Agyag stb.), de valamiért a tárgyalásokat egyik sem segíti (ez lehet, hogy azért van, mert a tárgyalásokat nem lehet a végtelenségig nehezíteni, nem tudom). Nekem tetszene egy olyan nevi, ami a begyűjtés utáni első adott tárgyalásnál plusz egy kört biztosít (vagy itt is csak esélyt ad rá mint pl a Krakennél). Vagy szintén első adott tárgyalásnál van rá esély, hogy az öt "részből" egyet felfed, és csak a másik négy "részen" kell játszani. Nekem pont nem nagyon lenne szükségem egy ilyen nevezetesre, mivel vannak jó technikáim a tárgyalásokra, de azért plusz egy kör szerintem sokaknak jól jönne.

Illetve nekem tetszene egy kimondottan a kulturális településekre fókuszáló nevezetes is. Lehetne például egy olyan, ami az éppen játszott kult. település termékeiből termel egy keveset, ezzel segítve az időre kijátszást. Bár, ha meg valaki felvinné ezt a nevit jó magas szintre (100), akkor meg már túl sok terméket termelne, és így meg napok alatt kivinné az összeset. Szerintem ezt úgy lehetne megoldani, ha az épület kapna egy másik képességet is (az, hogy mit, az lényegtelen), és csak a másik képesség növekedne szintenként, az árutermelés egy idő után (mondjuk 80-as szinten) nem menne feljebb, és egyébként is csak többszintenként nőne az érték. Például az első szinten termel 2-t mind a négy termékből és 80-as szinting felmenne kb 25-re, de onnan már nem menne feljebb. És a másik képesség miatt azoknak is lenne értelme felépíteni, akik már az összes településen elérték a legmagasabb szintet.

A tárgyalást be se kellett volna vezetni a játékba. És azért nincs olyan nevezetes, mert ez még mindig egy harci stratégiai játék, másrészt a tárgyalás egy viszonylag újkeletű történet a játék életében.
Leginkább megszüntetni kellene az egész tárgyalási bohóckodást.

A kultúrális településeknél pedig maga az ötlet nem feltétlen rossz. De aki ráérzett eddig is, annak ez nem lesz érdemi segítség, aki meg nem érzett rá vagy nem érdekli ezáltal se fog jobban érdeklődni.
Főleg, hogy azért meglepően sokan nem tolják a kultúrális településeket. És az idő tényező pedig igazából lényegtelen hosszútávon. A főépületek azok, amik hasznosnak mondhatók hosszútávon is. Az időalapú nyeremények közül a legtöbb max ideig óriág tud hasznos lenni egy városban.
 
A tárgyalást be se kellett volna vezetni a játékba. És azért nincs olyan nevezetes, mert ez még mindig egy harci stratégiai játék, másrészt a tárgyalás egy viszonylag újkeletű történet a játék életében.
Leginkább megszüntetni kellene az egész tárgyalási bohóckodást.

A kultúrális településeknél pedig maga az ötlet nem feltétlen rossz. De aki ráérzett eddig is, annak ez nem lesz érdemi segítség, aki meg nem érzett rá vagy nem érdekli ezáltal se fog jobban érdeklődni.
Főleg, hogy azért meglepően sokan nem tolják a kultúrális településeket. És az idő tényező pedig igazából lényegtelen hosszútávon. A főépületek azok, amik hasznosnak mondhatók hosszútávon is. Az időalapú nyeremények közül a legtöbb max ideig óriág tud hasznos lenni egy városban.
Viszonylag új játékos vagyok, ezt a tárgyalásos dolgot nem tudtam.

A kult. településes nevit csak azért mondtam, mert nagyon sokaktól
hallom, hogy nem bírják időre kivinni.
Bár igazad van, én is az egyiptomit többedjére viszem ki határidőn belül, a legutóbbi alkalommal 8 nappal az idő lejárta előtt.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
A tárgyalást be se kellett volna vezetni a játékba. És azért nincs olyan nevezetes, mert ez még mindig egy harci stratégiai játék, másrészt a tárgyalás egy viszonylag újkeletű történet a játék életében.
Leginkább megszüntetni kellene az egész tárgyalási bohóckodást.
Továbbra is egy (nem harci) stratégiai játék. A harc is a része, mint ahogyan a tárgyalás is a része, mint ahogyan az építkezés/bontás is a része és minden egyéb, ami benne van.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Viszonylag új játékos vagyok, ezt a tárgyalásos dolgot nem tudtam.

A kult. településes nevit csak azért mondtam, mert nagyon sokaktól
hallom, hogy nem bírják időre kivinni.
Bár igazad van, én is az egyiptomit többedjére viszem ki határidőn belül, a legutóbbi alkalommal 8 nappal az idő lejárta előtt.

Ha 8 nappal az idő lejárta előtt akkor elég komoly gyémántmennyiséget használtál el rá.
 
Ha 8 nappal az idő lejárta előtt akkor elég komoly gyémántmennyiséget használtál el rá.
Nem használtam rá gyémántot...
Egyszerűen neten találtam egy nagyon jó stratégiát, amikor először kipróbáltam, akkor 4 napom maradt.
Később kicsit átdolgoztam, hogy még több időt takarítsak meg vele, és 7-8 nappal az arany jutalom lejárta előtt befejeztem.
Amit éppen most viszek egyiptomit, ott 5-6 nap alatt eljutottam a harmadik árutermelő (virág) épületig.
Illetve a 4x bónusztól is nagyon függ az idő...
Gyémántot túl sokat nem is tudnék rá költeni, ugyanis azzal mindig bajban vagyok.
Nemrégiben kezdtem gyémántvárost, hogy orvosoljam a problémát.
 
Utoljára szerkesztve:

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem használtam rá gyémántot...
Egyszerűen neten találtam egy nagyon jó stratégiát, amikor először kipróbáltam, akkor 4 napom maradt.
Később kicsit átdolgoztam, hogy még több időt takarítsak meg vele, és 7-8 nappal az arany jutalom lejárta előtt befejeztem.
Amit éppen most viszek egyiptomit, ott 5-6 nap alatt eljutottam a harmadik árutermelő (virág) épületig.
Illetve a 4x bónusztól is nagyon függ az idő...
Gyémántot túl sokat nem is tudnék rá költeni, ugyanis azzal mindig bajban vagyok.
Nemrégiben kezdtem gyémántvárost, hogy orvosoljam a problémát.

Végigvittem már néhányszor az egyiptomit, de nem igazán tudom elképzelni, hogy 5 nap alatt végig tudja vinni bárki.
De privátban leírhatod, hogy ezt miként sikerült kivitelezni.
 
Nem öt nap alatt vittem ki, kicsit kevesebb, mint a feléig...
Nem tudom, hogy van-e ilyen csoport, ahol stratégiákat szoktak megosztani,
de szívesen leírom, bár sok minden függ attól, hogy kinek mihez mennyi terméket kér...
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem öt nap alatt vittem ki, kicsit kevesebb, mint a feléig...
Nem tudom, hogy van-e ilyen csoport, ahol stratégiákat szoktak megosztani,
de szívesen leírom, bár sok minden függ attól, hogy kinek mihez mennyi terméket kér...

Azt írtad, hogy 7-8 nap nap maradt még. kb 13 napról indul...
 
Fent