Visszavonulási veszteség!

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser21403

Guest
Üdv!

Már az elejétől kezdve kicsit furcsának találom hogyha vki visszavonul akkor semmi veszteség nem éri őt,de miért? Ebben nem látok vmi nagy realitást! A csatában ha két fél felsorakozik a harcmezőn és az egyik visszavonulás mellett dönt a másik sereg talán azt mondja:hogy jólvan menjenek "békével"!Hát nem hanem üldözőbe veszik őket!Erre lenne egy ötletem hogyha az ellenfél visszavonul két lehetőség közül választhasson!

Az egyik hogy menekülés közben az ellenség álozatot szedd!
A másik lehetőség az hogy kapitulál ezért viszont vmit fel kell ajánlania!

Az első lehetőség: Amennyiben úgy dönt h harcost áldoz abban az esetben a gép véletlenszerűen elvesz tőle egy katonát! Az teljesen mindegy h egyetsem, egyet-kettőt vagy többet veszített a harcban és úgy vonul vissza egy egységet veszítsen!

A másik: Az ellenség "lekenyerezése"! Ha vki úgy dönt h szeretné megtartani az eddigi túlélő katonáit akkor az dönthet úgy h az ellenfél védőseregének ad egy bizonyos mennyéségű pénzt ill. nyersanyagot!
Ezt úgy lehetne kiszámolni h az összes egység értékét osztjuk az egységek számával amit a védekező csapat "tulajdonosa" kapna meg!

PL: valaki megtámad 8 egységgel ami áll: -3 barbár aminek értéke: 3x 200/200
-3 íjpuskásból aminek értéke: 3x 340/80
-2 kőhajító ostromgépből aminek értéke: 2x 0/450

Ennek az összértéke:1620/2190 amit osztunk az egységek számával jelenesetben 8-al ami = 202,5/273,75! Ez lenne amit a védekező csapat megkapna persze mivel nem jön ki mindig egész számra ezért kerekíteni kell a beváll módszer szerint!
Persze ha az vki 7egységgel áll fel vagy a 8-ból veszít harcközben 1-et és úgy vonul vissza akkor a 7 ill. az életben maradt 7 egységet kell összeadni és azt kell 7-el osztani és így tovább!

Nagyjából ennyi lenne a javaslatom!
 

DeletedUser20980

Guest
Remek ötlet. Már csak azért is mert így csökkenne a lusta, ám fosztogatni szeretők száma. Nagy divat hogy céhen belül egy játékos támadást színlel, felméri az erőviszonyokat és feladja a harcot majd továbbadja az infót. Így a többi céhtárs simán rá tud készülni. Ezzel az ötleteddel ennek elejét lehetne venni.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21403

Guest
Félreértés ne essék de én szeretek harcolni is meg fosztogatni is de nem azért mert lusta vagyok magam megtermelni! Ezt az ötletet azért vetettem fel mert érdekesnek tartom h bármikor bárki megtámadhatja bármelyik szomszédját anélkül h bármi hátranya származhatna belőle!
 

DeletedUser20980

Guest
Minden szempontból jó az ötleted. Mindenféleképpen jó lenne ha a megfutamodók is kapnának "jutalmat" :D
 

DeletedUser20839

Guest
Sziasztok az ötlet jó de én változtatnák rajta, aki harcol valamelyik szomszédjával, és veszít, vagy feladja! A megtámadott szomszéd, a harcokért járó pontokat megkapná, a megfelelő pvp toronyba, és 24 órán keresztül, kifoszthatná a támadó valamelyik épületét! Az esemény naplóba, a meghíusult támadásoknál, nem a bosszú szerepelne, hanem fosztogatás, persze őt már 24órán keresztül nem lehetne viszatámadni!
 

DeletedUser

Guest
Az nem jó, ha nem lehet visszatámadni. 1 lándzsással blokkolhatja így az én támadásom 120 pontért, miközben kapnék a támadásomért 5-6k pontot.
 

DeletedUser20839

Guest
Valamit félre értetél, ha meghíusitasz egy támadást, az eseménynaplóba egy zöld igen van, akkor a védőcsapatod fogja meghatározni hogy melyik pvp toronyba kapod meg a pontokat, és a támadó csapat összesítet pontja fogja, meghatározni a mennyi pontot kapsz, és vissza támadás helyett azaz bosszú helyett, fosztogatás lesz, persze ha áttörik a védelmedet, úgyan úgy vissza tudod támadni!
 

DeletedUser21403

Guest
Kösszönöm hozzászólást!

Az hogy pvp pontot kapj a győztes csatáért azt azért nem tartom helyesnek mert igaz h te állítod fel avédelmet de végülis nem te hanem a gép nyer! Ha jól tudom pontot a megölt egységek után kapsz és ha az ellenség azonnal visszavonul akkor végülis nem hallt meg egysem persze kivéve amit ugyebár vesztene a visszavonulás miatt! A fosztogatás meg azért nem lenne jó mert elméletileg ő jön a te városodba a seregével h legyözze a védelmedet és ha ki is kap attól még te h jutsz be a városába csata nélkül?!
 

DeletedUser

Guest
Az ötlet teszik, de máshogy oldanám meg:

1. Ha elmenekül akkor ne mindig 1 katonát veszítsen, hanem egy részben véletlenszerű, részben a két sereg erejétől függő értéket, ami 1-8 -ig terjed. Körülbelül úgy legyen megoldva, hogy egyforma seregek esetén 2-3, feleolyan erős sereggel támadásnál 3-5, negyedolyan erősnél 4-7, az alatt akár 8 egységet is veszíthet.
Seregek erejét az értük kapható pont adja meg a csata adott pillantában, és az is számít mennyi életpontja van az egységeknek.

2. Ha pénzért akarjuk megadni magunkat, akkor eldönthetjük melyik katonánkat fizetjük ki, melyiket nem. A teljes ár 50-100%-át kell kifizetni, attól függően, hogy mekkora kárt tettük az ellenségben ("annál mérgesebbek"). Az összeget a védő kapja meg. A ki nem fizetett egységek mind elvesznek.
 

Arev

Új tag
Javasolnám, hogy visszavonulni csak addig lehessen büntetlenül, amig a 8 egységből 4 még életben van. Az nagyon bosszantó, hogy valaki megtámad 8 a 8 ellen, és amikor már csak 1 katonája van - az is egy akcióval eltüntethető a színről, nekem meg 5 egységem áll még, akkor simán visszavonul. Ez nagyon nem jó.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent