Világ áthelyezése a szerverek között

Kalap23

Aktív tag
Sziasztok!
Az ötletem:
Egy világot egy szerveről átlehessen helyezni egy másik ba.
Pl:Valakinek van egy Világa Cirgárban de mondjuk a barátai a Dineguban játszanak ezért átrakja a Cirgárdból a Dineguba a világát.
Ilyenkor a Cirgárdból törlődik a világa és a Dineguba jön létre, megmaradnak a fejlesztése, mondjuk lehetne, hogy lenne hátránya, az elkezdett, de be nem fejezett fejlesztések nullázódnak.

Ez azért jönne egyeseknek jól , mert mondjuk van egy baráti társosága elkezdtek játszani, de mindenki egy másik szerveren, így hát ezzel a funkcióval tudnának egy szerveren játszani.

Köszönöm, hogy ha elolvastátok, kiváncsían várom a visszajelzéseket!
Kalap23
 
Ezzel van egy nagy probléma....
Például én például játszok a D-szerveren, és az A-szerveren is.
Ha ez a funkció bejönne a játékba, akkor mi történne, ha én a D-szerveri városomat
áttenném az A-szerveribe? Akkor vagy törlődnie kéne az egyik világomnak, ami nem túl
szerencsés, vagy pedig két világom lenne egy szerveren (amit történetesen szabály tilt, de ez most mindegy).
Így a nagyobb városommal (amiben jóval több FP-m van raktáron, meg termékem is jóval több van)
olyan mértékben segíthetném a kisebb városomat, amit egy másik játékos nem tudna megtenni. És ha az összes
szerveren lenne világom és áthoznám mindet egybe, egy komplett céhet is alapíthatnék akár, ami megint
eléggé igazságtalan lenne a többi játékossal szemben...
 

Kalap23

Aktív tag
Nem olvastad, el!
Mondtam, hogy törlődne a világ!
És nem muszály használnod!
Gratulálok a fogalmazásodnak!
 

Keaira

Aktív tag
Ezzel van egy nagy probléma....
Például én például játszok a D-szerveren, és az A-szerveren is.
Ha ez a funkció bejönne a játékba, akkor mi történne, ha én a D-szerveri városomat
áttenném az A-szerveribe? Akkor vagy törlődnie kéne az egyik világomnak, ami nem túl
szerencsés,
Pedig tök egyszerű: ha át akarod tenni és ott már van egy világod el kell döntened, hogy melyik maradjon meg. A másik törlődik.
De ilyen valószínűleg tényleg nem lesz :) Egyszerűbb, ha új várost indítasz azon a szerveren ahol a barátaid vannak és ők segítenek mindenben, hogy minél gyorsabban fejlődj.
 
Pedig tök egyszerű: ha át akarod tenni és ott már van egy világod el kell döntened, hogy melyik maradjon meg. A másik törlődik.
De ilyen valószínűleg tényleg nem lesz :) Egyszerűbb, ha új várost indítasz azon a szerveren ahol a barátaid vannak és ők segítenek mindenben, hogy minél gyorsabban fejlődj.
Igen, időközben rájöttem, és abban egyet értek, hogy ilyen valószínűleg nem lesz.

Ha meg lehetne tenni, azzal néhányak nagyon-nagyon sokat nyernének.
Például az eseményeknél rengeteget lehetne farmolni: átmész minden világba és
megcsinálod ugyanazokat a feladatokat, ugyanúgy kapod érte az éppen abban az
eseményben lévő fizetőeszközt. Esetleg úgy el tudnám képzelni, hogy pl. csak
havonta egyszer lehet világot váltani, így nem lehetne olyan sokat nyerni vele.

Illetve ha átmennél egyik világból a másikba (és nem csak egy hetet játszottál az előzőben),
akkor az is nagy kérdés lenne, hogy a barátságokkal, céhhel mi történik? Akkor, ha általad
alapított egyfős céhben voltál, akkor az törlődik, vagy ugyanúgy átkerül a másik világba?
Az összes barátság törlődik, vagy, ha az adott személy mindkét szerveren fenn van, akkor
automatikusan hozzáadja a rendszer a barátlistához? Ha ezt a funkciót hozzáadnák a játékhoz,
azzal túl sok mindenen kéne változtatni, túl sok hiba, probléma merülne fel, bár hasznos lehetne.
 

Mucat

Új tag
Technikailag megoldható lenne a kérdések többsége csak nem fogják úgysem berakni mert sok értelme nincs . Ráadásul F szerverre át sem lehetne menni . Gondolj bele , bejáratott szervereken összeszeded magad termékkel 500-600 fpből több 10 ezer terméket beszerzel , nevezeteseket stb és átmész F szerverre top1-nek xD
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Mihez kellene a teli raktár?
Ami kell, azt letermelik a lerakott épületek.
Ha korábbi korból kellene áru és nem termeled, akkor meg lehet kereskedni.
 

Kalap23

Aktív tag
Technikailag megoldható lenne a kérdések többsége csak nem fogják úgysem berakni mert sok értelme nincs . Ráadásul F szerverre át sem lehetne menni . Gondolj bele , bejáratott szervereken összeszeded magad termékkel 500-600 fpből több 10 ezer terméket beszerzel , nevezeteseket stb és átmész F szerverre top1-nek xD
már rögtön az előny szerzésen jár a fejed...
 
Technikailag megoldható lenne a kérdések többsége csak nem fogják úgysem berakni mert sok értelme nincs . Ráadásul F szerverre át sem lehetne menni . Gondolj bele , bejáratott szervereken összeszeded magad termékkel 500-600 fpből több 10 ezer terméket beszerzel , nevezeteseket stb és átmész F szerverre top1-nek xD
Nem értek teljesen egyet Lorant96-tal, de részben igaza van. Az is megoldható lenne hohyha mundjuk csak X menyiségüt vihetnél át.
 
Mihez kellene a teli raktár?
Ami kell, azt letermelik a lerakott épületek.
Ha korábbi korból kellene áru és nem temeled, akkor meg lehet kereskedni.
Egyébként Lorant96, bütyöke-bütyké-nek igaza van, üres raktáral nem tudsz kereskedni, és pl. nekem a kereskedelem elég fontos.
A megtermelés meg időbe telik és ráadásul nem mindig van megfelelő ajánlat sem.
 
Utoljára szerkesztve:
Igen, időközben rájöttem, és abban egyet értek, hogy ilyen valószínűleg nem lesz.

Ha meg lehetne tenni, azzal néhányak nagyon-nagyon sokat nyernének.
Például az eseményeknél rengeteget lehetne farmolni: átmész minden világba és
megcsinálod ugyanazokat a feladatokat, ugyanúgy kapod érte az éppen abban az
eseményben lévő fizetőeszközt. Esetleg úgy el tudnám képzelni, hogy pl. csak
havonta egyszer lehet világot váltani, így nem lehetne olyan sokat nyerni vele.

Illetve ha átmennél egyik világból a másikba (és nem csak egy hetet játszottál az előzőben),
akkor az is nagy kérdés lenne, hogy a barátságokkal, céhhel mi történik? Akkor, ha általad
alapított egyfős céhben voltál, akkor az törlődik, vagy ugyanúgy átkerül a másik világba?
Az összes barátság törlődik, vagy, ha az adott személy mindkét szerveren fenn van, akkor
automatikusan hozzáadja a rendszer a barátlistához? Ha ezt a funkciót hozzáadnák a játékhoz,
azzal túl sok mindenen kéne változtatni, túl sok hiba, probléma merülne fel, bár hasznos lehetne.
Egyetértek.
 
Fent