Városháza,szomszédság,levelezés stb.

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23544

Guest
Üdv mindenkinek!

Lenne néhány javaslatom a játék élvezhetőbbé tételére, olvasgatás közben sokkal találkoztam (nem olvastam végig mind a 8 oldalnyi témát, annyi időm nincsen), és sajnálattal tapasztaltam, hogy még nem valósultak meg. Persze olyat is észrevettem, amit beépítettek. Remélem az enyémek is az utóbbiak között lesz a közeljövőben.

1. A kiegyensúlyozatlan pvp viadal. Semmilyen formában nem tisztességes az erősebb-fejlettebb játékos támadása és fosztása a gyengébb-fejletlenebb játékossal szemben. (Bevallom én is régebben éltem vele, de általában figyelemfelkeltő célzattal -sosem jött viszonozni a támogatást- és csak azt vittem, amire tényleg szükségem volt és támadás utáni pillanatban adott volt a lehetőség.)

Rengeteg játékos kedvét veszi el a rendszeres fosztogatás, hiába időzít át, hiába cserélgeti a védelmét, a védelmi bónusznak sem látom sok értelmét főleg nem azonos kori támadó bónuszos egységekkel szemben, semmi értelme, ez nemsokára az aktív játékosok számának visszaesésével jár.

Megoldás:

a., a szomszédság elosztásánál vegye figyelembe ki milyen korban jár, nem vagyok programozó, nem tudom ez mennyi munkával járhat. Az új rendszer bevezetésének nem látom logikáját ezzel kapcsolatban. Progresszívtől kezdve Vaskorszakig megtalálható nálunk mindenféle fejlettségi szint. Pontszám kb: félmilliótól háromezerig.

b., lehessen választani a játékstílust KATONAI-HARCOS(pvp) vagy KERESKEDŐ-TERMELŐ, értelemszerűen aki termelni, építkezni beszélgetni jár fel, ne kapjon fosztogató harcos szomszédot.

c., támadni lehessen, fosztani azonban ne gyengébb-fejletlenebb játékost.

d., védelem során a védelmi bónusz maximális szinten sem ér sokat, maximumon lévő támadó/védő bónusszal szemben sem, talán még azonos koriak esetében sem. (ott még nem tartok saját tapasztalatom nincsen), de logkius következtetés, hogy nulla szorzó a támadásra mit ér 150% védelem mellett? :) Most persze majd jönnek azok, akik megmondják a védő egység nem hal meg, nem kell újragyártanod stb stb stb.. Kit érdekel meghal-e? A lényeg a következő 24 órában van: visz-e valamit vagy sem. :) Tisztelet azoknak, akik nem fosztásra vannak berendezkedve.

2. hasznos infó lenne, ha a profilokon látszódna egy kis kép a városháza koráról és/vagy esetleg korának nevéről. Körülbelül, mint a céh neve és jelképe, csak alatta/felette. Nem kellene minden egyes várost betölteni.

3. az üzenetkezelőt már leírtam egy másik hozzászólásomban, reakció semmi, talán itt bővebben kifejthetem:
Bejövő és kimenő fül kevés. Céh, barát és esetleg szomszéd halmaz nem ártana. Főleg lehessen lehetőségünk a beszélgetést/levelezést elhagyni (kilépni belőle). Tudom ott a fórum, de barátfórum nincs. Ott a chat, azt sem figyelik sokan.

4. chat: a privátbeszélgetésbe lehessen egynél több személyt is meghívni, sok esetben gyorsabb lenne, mint a levelezés és egy embernél többnek szól a mondandónk, ami sem a globál sem a céh egésze.

5. az eseménynaplóban is lehessen pontos névre keresni, ki aktív nálunk és ki nem, lapozgatni néha 50 oldalt elég időigényes. És a támogatás viszonzása gyorsabbá teszi a fejlődést, plusz a mi időnkből sem venne el több időt, az aki nem érdemli meg.

Részemről egyelőre ennyi, remélem hasznosnak találjátok és lesz is valami belőle, ha esetleg mégsem, kérem jelezzétek valahogy.

Köszönettel: Lordzol
 

DeletedUser23606

Guest
Nos a PvP viadallal kapcsolatban:
Egyrészt egyet értek, hogy aki esetleg csak virágzó középkori azt miért támadhatja egy progresszívkori játékos, illetve mennyi szomszédja is legyen az embernek? Jó kérdések.
Másrészt, ha teszem azt tak/mot-ból akarom összeszedni a terveket jó az, ha sok a szomszéd.

A másik, ha komunikációs lehetőségek. Szerintem jó ötlet volt, hogy indítottak egy TS szervert ahol a barátaiddal bemész egy szobába és megbeszéled amit akarsz :) (Bár tegnap olvastam a hírt és még nem próbáltam ki, de lehet ma megteszem). DE tény, hogy lehetne olyan opció, hogy külön chat szoba a global helyett ahol 4-5 ember tud beszélgetni (csak akkor lenne értelme persze ha az emberek vennék is erre a fáradtságot...)
Én azt is hiányolom kicsit, hogy a barátoknak nem lehet körüzenetet küldeni csak céhtagoknak (Vagy csak én nem találtam meg?) na meg persze, hogy egy körüziből leiratkozhassak ha nem érint amit írnak egymásnak.
És azt is jó ötlet, hogy a jelentések és üzenetek között lehessen szűrni név vagy más szempontok szerint. (Szűrni, de rendezni is lehetne meg a nevezeteseket is amiket építek)

Na és ha csak a fele bekerül az renszer/üzenet/chat funkciókba szerintem sokat dobhatna a közösségi életen :)
 

DeletedUser5432

Guest
A d. ponthoz fűznék hozzá.
Valóban nem ér semmit, mert az én 144% -os védelmemet akár75%-os támadó-védő erővel legyőzi, hisz az egységeim visszatámadni csak az alap támadási értékkel támadnak, ami megakad az ellen 75%-os védelmében. Ha meg már 105%-os a támadó-véderő, nincs miről beszélni. Pláne ha magasabb korból támad.
Javaslom, a támadó-védő %-ok csak azonos korban összekerülő ellenfelek esetén legyen használható, illetve támadni a maximum egy korral lejebb lévőket lehessen.
 

DeletedUser21639

Guest
támadni a maximum egy korral lejebb lévőket lehessen.

Szerintem akár a bronzkoriakat is lehessen támadni csak fosztani ne lehessen 1 ill. 2 korral lejebb lévőket.
A két védő nevezetes értékét meglehetná változtani, hogy 50-50%- ban legyen a védő egység támodó és védelmi pontja. 25-75% is megfelelne.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent