Tudni lehet-e, ki játszik gépről és ki telefonról?

zOki

Új tag
Sziasztok! A kérdés adott. Azt szeretném tudni, hogy anélkül, hogy rákérdeznék, meg lehet állapítani valamiből, hogy egy adott játékos pc-ről játszik-e vagy telefonról? (GvG-t leszámítva)
 

Xadornix

Aktív tag
Sőt, még GvG alapján sem fogod tudni, mert simán lehet telefonon böngészőben asztali módban játszani...
(És fordítva is: PC-re húzott mobill OS alatt...)
 

Xadornix

Aktív tag
Melyik bongeszo kepes erre? Mert ios-n probaltam egy csomot de egyik se akarta betolteni.
NEm próbáltam az összeset, de jellemzően a legtöbbet át lehet kapcsolni asztali módba - amikor azt jelzi a http szerver felé, hogy ő egy asztali kliens.
Ennél fogva a rendszer nem kényszerít át az appba, vagy annak telepítésére.
Én anno a céhfórumot így használtam telefonról - amíg ki nem nyírták teljesen. (Ezt a Xiaomi browserrel)
(Mobil dokkolóval többnyire magától át is vált - de ezzel nincs saját tapasztalatom.)
Érdekességképp a TV (webOS) böngészőjében is kipróbáltam, ott a távirányítóm 20*20mm-es tapipadja kicsit kényelmetlen kezelést ad, de ott is az asztali verzió megy. (Logikus, hiszen a webOS linux alapú, nem android)
És PC-ről hogyan lehet mobil OS-t futtatni?
Több lehetőség is akad:
  • Van PC-re írt Android, azt húzod fel Linux vagy Win helyett, vagy ugyanezt teszed virtuális gépen.
  • Vannak standalone Android emulátorok
  • Mobil fejlesztőkörnyezetekben vannak beépített emulátorok (Andoid, iOS, Symbían, WinMobile)
 

Xadornix

Aktív tag
a puffin alkalmazás fizetős lett ami kiváltotta az androidot PC-re
A Puffin legismertebb megoldása egy multiplatform felhőalapú böngésző.
Azaz a valódi böngésző valahol a felhőben fut, a kiszolgáló és a felhasználó azon keresztül tart kapcsolatot. A tartalom renderelése is a felhőben történik, a felhasználó eszköze lényegében távoli megjelenítő / kezelőszerv funkciókat tölt be. Ez még önmagában nem egy nagy dolog, de menet közben rengeteg biztonsági és privacy funkciót is ellát.

Ebből adódóan nem vált ki androidot PC-re, inkább a fordítottjára megoldás. vagyis képes vagy vele akár egy mobillal is úgy viselkedni egy webszerver felé, mint egy közönséges asztali böngésző.

Ha PC-n szeretnél androidot, itt egy összefoglaló egy rakás megoldásról:
Android for PC
 
Fent