Téli esemény 2014 -kibeszélő

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek ur

Aktív tag
Nem pont az 1.40-hez tartozik, de most lusta vagyok a téli eseményhez új kibeszélő témát létrehozni...

Szeretném jelezni, hogy a 'megkeverés' utáni utolsó állapotnak semmi köze nincs a valósághoz. Mióta a grafikai gyorsítás be van kapcsolva, azóta jelentősen lelassult a keverés is - így elég tisztán látni az utolsó(?) állapotot is. Viszont a csomagok kinyitásakor köze nincs az ajándékok helyzetének ehhez. Mivel elképzelhetőnek tűnt, hogy a szemem viccel meg, így többen ajánlották a képlopós ellenőrzést - és az is azt mutatta meg, hogy nem ott vannak az ajándékok, ahol utoljára látni lehetett ezeket (sőt, egy esetleges 'utolsó utáni' keverést feltételezve megpróbáltam azt is megnézni, hogy a feltételezhetően kevert helyen van-e az ajándék - nem ott volt, vagyis minimum két lépéssel korábbi állapotot lehet látni így a lassú gépek tulajdonosainak). Vagyis innentől ez az egész egy hatalmas szerencsejáték, és nem az, aminek ki lett találva (a jó megfigyelők megkaphatják a nyereményt; a többiek pedig próbálkozzanak).
Újra csak gratuláció annak a ........-nak/-nek, aki kötelezővé tette a grafikai gyorsítást úgy, hogy tudták, hogy nem működik.
 

DeletedUser

Guest
A keverés csak egy vizuális eleme a játéknak.Nem gondolnám ,hogy a fejlesztők akkora balekok lennének ,hogy a 2000 gyémánt értékű napi nyereményt odaadják néhány frapsal rendelkező játékosnak :)
 

DeletedUser23505

Guest
Sziasztok!

Dilemmában vagyok a Cukrászdákat illetőleg, ugyanis van felújitott prog. Nagy cukrászdám, és Ipari kori szimpla Cukrászdám, viszont amig nem derül ki az új, Óriás cukrászda korositott termelési értéke, addig nem tudom, melyiket cserélem majd ki.
Idő van még, az igaz, mégis jó lenne, ha még az Event vége előtt bekerülne az épület a gyakran ismételt kérdésekbe, ne egy bétázótól kelljen megtudakolni az értékeit, köszönöm. :)
 

Vanek ur

Aktív tag
A keverés csak egy vizuális eleme a játéknak.Nem gondolnám ,hogy a fejlesztők akkora balekok lennének ,hogy a 2000 gyémánt értékű napi nyereményt odaadják néhány frapsal rendelkező játékosnak :)

Csak megjegyzem, hogy nem. Akinél működik a grafikus gyorsítás, ott többen le tudják szedni a dolgokat rendesen, mert vagy látják, vagy vissza tudják nézni videón (a bétán is ezt csinálták; és itt is így csinálják).
Illetve azért sem hiszem, hogy csak vizuális eleme lenne a játéknak, mert a korábban a pörgetéses nyereményszerzésnél (nyári event?) sem csak vizuális elem volt a dolog - bár ott nem lehetett használni semmi segédeszközt, de simán meg tudtam többször úgy állítani a kereket, hogy nekem szimpatikusabb nyereményeket szerezzek. Valamint ha tényleg csak vizuális elem lenne, akkor nem kellett volna ennyit 'küzdeni' vele a programozóknak - sokkal egyszerűbben meg lehetett volna csinálni, és akkor tényleg lehetne 'szerencse' dolognak hívni. De ezt direkt azért csinálták így, hogy aki jobb megfigyelő képességgel rendelkezik, az meg tudja szerezni (vagyis lehessen olyan, aki meg tudja szerezni mindenféle szerencsefaktor nélkül is). Viszont ha a nem működő grafikus gyorsítás keresztbe tesz, akkor innentől tényleg csak egy hatalmas lutri lesz minden (és akkor nincs értelme semminek sem, mert 1:17-hez arány mellett inkább lottóznék, hiszen ott legalább valós nyeremények vannak).
 

DeletedUser22884

Guest
Elképesztően szomorú dolognak tartom, hogy egy játék funkciójában (ami a játékosok szórakozását hivatott szolgálni, és ingyen ajándékok kiosztását végzi) is a hátsó szándékot keresi valaki. Keresi, és ráadásul meg is találja. Eddigi tapasztalataim szerint nem lehet szabályszerű következtetést vonni aközött, amit a keverés utolsó pillanatában látsz, és amit nyitsz. Többen próbálkoztak vele tavaly is, idén is. Van rá esély, hogy az a négyzet, amit kiválasztasz pont az, amit utoljára ott láttál, de ez nincs mindig így.
Ennek nincs köze a hardveres gyorsításhoz.
Továbbá érdekesnek tartom azt is, hogy sok ember azt nyilatkozza, csúcskategóriás számítógépén szaggat a játék hardveres gyorsítással... Én egy középkategóriásnak mondható laptopról játszom, és nincs semmi probléma, sőt, hardveres gyorsítással ténylegesen gyorsabb a játék.
Lutri a téli event... Tulajdonképpen ez lenne a lényege. Szerintem.

(Megjegyezném, hogy jelen írás kizárólag magánvélemény, és játékosként szerzett tapasztalatokra épül. Az írás nem irányul senki ellen.)
 

Vanek ur

Aktív tag
Elképesztően szomorú dolognak tartom, hogy egy játék funkciójában (ami a játékosok szórakozását hivatott szolgálni, és ingyen ajándékok kiosztását végzi) is a hátsó szándékot keresi valaki. Keresi, és ráadásul meg is találja. Eddigi tapasztalataim szerint nem lehet szabályszerű következtetést vonni aközött, amit a keverés utolsó pillanatában látsz, és amit nyitsz. Többen próbálkoztak vele tavaly is, idén is. Van rá esély, hogy az a négyzet, amit kiválasztasz pont az, amit utoljára ott láttál, de ez nincs mindig így.
Ennek nincs köze a hardveres gyorsításhoz.
Továbbá érdekesnek tartom azt is, hogy sok ember azt nyilatkozza, csúcskategóriás számítógépén szaggat a játék hardveres gyorsítással... Én egy középkategóriásnak mondható laptopról játszom, és nincs semmi probléma, sőt, hardveres gyorsítással ténylegesen gyorsabb a játék.
Lutri a téli event... Tulajdonképpen ez lenne a lényege. Szerintem.

(Megjegyezném, hogy jelen írás kizárólag magánvélemény, és játékosként szerzett tapasztalatokra épül. Az írás nem irányul senki ellen.)

Az a lényege, hogy lutri legyen? (Én azért megkérdezném a készítőket is...) Akkor meg miért mutatják a keverést? Miért nem annyi az egész, mint a focikupánál? (Például véletlenül kikap egy csomagot egy nagy rakásból egy manó? Vagy csak előjön a rakásból egy csomag?) Nem, ez nem véletlen (vagy akkor valamit nagyon rosszul csinálnak, mert így erősen megtévesztő az egész - ráadásul sokaknál 'működő' megtévesztés, hiszen folyamatosan csak nincs ekkora szerencséjük...). És az összes eventnél sem az a lényeg, hogy 'ingyen' kapsz valamit, hanem hogy rákényszerítik a készítők a játékosokat a vásárlásra. Nyugodtan kérj le statisztikai adatokat; mert én biztos vagyok benne, hogy ilyenkor jelentősen megnő a bevétel a többi hónaphoz képest. Ezért csinálja az Inno az eventeket, és nem azért, mert meg akarna minket ajándékozni.

Az meg, hogy nálad működik minden, és gyorsabb, csak azt jelenti, hogy mákos vagy. Én rengeteg helyről hallom (és saját tapasztalatomból látom) a grafikai hibáktól az általánosan jelentkező jelentős lassuláson át a GvG képen való diavetítésig az összes hátrányát a dolognak. És utoljára írom le, hogy 10 éves gépem van - vagyis felejtsük már el ezt a 'csúcsgép' kifejezést. Amíg nem vagy hajlandó elfogadni, hogy másnál a Te 'középkategóriás' gépednél is rosszabb gépekkel játszanak az emberek; addig nem is értem, hogy mondhatja egy supportos, hogy "nálam megy, így itt hiba nincs" (illetve azt sem értem, hogy egy magyarországi helyzetet esetleg látó illető hogy gondolhatja, hogy mindenkinek, aki ide jár játszani, csak csúcsgépe lehet).

- - - Updated - - -

Elképesztően szomorú dolognak tartom, hogy egy játék funkciójában (ami a játékosok szórakozását hivatott szolgálni, és ingyen ajándékok kiosztását végzi) is a hátsó szándékot keresi valaki. Keresi, és ráadásul meg is találja. Eddigi tapasztalataim szerint nem lehet szabályszerű következtetést vonni aközött, amit a keverés utolsó pillanatában látsz, és amit nyitsz. Többen próbálkoztak vele tavaly is, idén is. Van rá esély, hogy az a négyzet, amit kiválasztasz pont az, amit utoljára ott láttál, de ez nincs mindig így.
Ennek nincs köze a hardveres gyorsításhoz.
Továbbá érdekesnek tartom azt is, hogy sok ember azt nyilatkozza, csúcskategóriás számítógépén szaggat a játék hardveres gyorsítással... Én egy középkategóriásnak mondható laptopról játszom, és nincs semmi probléma, sőt, hardveres gyorsítással ténylegesen gyorsabb a játék.
Lutri a téli event... Tulajdonképpen ez lenne a lényege. Szerintem.

(Megjegyezném, hogy jelen írás kizárólag magánvélemény, és játékosként szerzett tapasztalatokra épül. Az írás nem irányul senki ellen.)

Az a lényege, hogy lutri legyen? (Én azért megkérdezném a készítőket is...) Akkor meg miért mutatják a keverést? Miért nem annyi az egész, mint a focikupánál? (Például véletlenül kikap egy csomagot egy nagy rakásból egy manó? Vagy csak előjön a rakásból egy csomag?) Nem, ez nem véletlen (vagy akkor valamit nagyon rosszul csinálnak, mert így erősen megtévesztő az egész - ráadásul sokaknál 'működő' megtévesztés, hiszen folyamatosan csak nincs ekkora szerencséjük...). És az összes eventnél sem az a lényeg, hogy 'ingyen' kapsz valamit, hanem hogy rákényszerítik a készítők a játékosokat a vásárlásra. Nyugodtan kérj le statisztikai adatokat; mert én biztos vagyok benne, hogy ilyenkor jelentősen megnő a bevétel a többi hónaphoz képest. Ezért csinálja az Inno az eventeket, és nem azért, mert meg akarna minket ajándékozni.

Az meg, hogy nálad működik minden, és gyorsabb, csak azt jelenti, hogy mákos vagy. Én rengeteg helyről hallom (és saját tapasztalatomból látom) a grafikai hibáktól az általánosan jelentkező jelentős lassuláson át a GvG képen való diavetítésig az összes hátrányát a dolognak. És utoljára írom le, hogy 10 éves gépem van - vagyis felejtsük már el ezt a 'csúcsgép' kifejezést. Amíg nem vagy hajlandó elfogadni, hogy másnál a Te 'középkategóriás' gépednél is rosszabb gépekkel játszanak az emberek; addig nem is értem, hogy mondhatja egy supportos, hogy "nálam megy, így itt hiba nincs" (illetve azt sem értem, hogy egy magyarországi helyzetet esetleg látó illető hogy gondolhatja, hogy mindenkinek, aki ide jár játszani, csak csúcsgépe lehet).
 

DeletedUser22884

Guest
Úgy érzem támadásnak vetted a fentebbi hozzászólásom, ezért szeretnélek megnyugtatni, nem szántam annak. Próbálok válaszolni minden felvetésedre, gondolatodra, legjobb tudásom szerint.

Az a lényege, hogy lutri legyen? (Én azért megkérdezném a készítőket is...) Akkor meg miért mutatják a keverést? Miért nem annyi az egész, mint a focikupánál? (Például véletlenül kikap egy csomagot egy nagy rakásból egy manó? Vagy csak előjön a rakásból egy csomag?) Nem, ez nem véletlen (vagy akkor valamit nagyon rosszul csinálnak, mert így erősen megtévesztő az egész - ráadásul sokaknál 'működő' megtévesztés, hiszen folyamatosan csak nincs ekkora szerencséjük...).
Bár nem vagyok fejlesztő, és nem látok bele, hogyan is működik pontosan az ajándékosztogatás, de azt le tudom írni, szerintem (ésszerűen) hogyan működhet. Alapesetben 18 db ajándék van a "polcon". A helyek számozva vannak 1-től 18-ig. Keveréskor az ajándékok helyet cserélnek egymással, végső soron a rendszer új számot rendel minden ajándékhoz. Az, hogy grafikailag mit látunk, és a háttérben mi történik két külön dolog. Meg lehetett volna csinálni egy szövegmezőt, felette egy üzenettel, hogy "Írj be egy számot 1 és 18 között!", hogy ne legyen felesleges grafika benne, de most őszintén, ez hogy nézne ki? A beviteli mód egy kattintás. Ahogy írtam, van esély arra, hogy az utoljára látott ajándék pont azon a helyen van, de ez nem szabályszerű. Az említett focikupánál például nem volt garantált nyeremény. Volt egy garantált kisnyeremény, illetve nem biztos nagyobb nyeremények. Itt garantált nyeremény van mindig. És naponta legalább egy, de a küldetések teljesítésével ez lehet több. És igen, lehet gyémántért még több esélyt venni, erre a következő részben térek ki.

És az összes eventnél sem az a lényeg, hogy 'ingyen' kapsz valamit, hanem hogy rákényszerítik a készítők a játékosokat a vásárlásra. Nyugodtan kérj le statisztikai adatokat; mert én biztos vagyok benne, hogy ilyenkor jelentősen megnő a bevétel a többi hónaphoz képest. Ezért csinálja az Inno az eventeket, és nem azért, mert meg akarna minket ajándékozni.
Nem értem, mit értesz kényszerítés alatt. Nyilván a lehetőség adott. Nem kötelező vele élni. Nyilván egy cégnek az a célja, hogy bevételt szerezzen, és ezt így tudja megoldani, de a lehetőség felkínálása, továbbá az ingyenes (merthogy keverésenként kapsz +10 csillagot, valamint küldetésenként további csillagokat, amiket felhasználhatsz) lehetőségek megléte sem arra utal, hogy az InnoGames kényszerítené a játékosokat a prémium fizetőeszközök megvételére. De itt bármely más (akár InnoGames, akár más) játékot megemlíthetném. Ők ebből élnek. Egyszerűen ha nem szeretnél gyémántot vásárolni, nem teszed, ahogy sokan nem teszik.

Mivel a statisztikai adatokhoz nincs közöm, így csak elméleti síkon beszélhetek erről. Valószínűleg többen vásárolnak gyémántot eventek alkalmával. Ezt teszik azért, mert nagyobb esélyt szeretnének a nyerésre. Ez nem kötelező jellegű, mint ahogy azt fentebb leírtam. Az ilyen jelenséget (bár nem vagyok szakértő, így kérlek, javíts ki, ha tévednék) marketingnek hívják.

Az meg, hogy nálad működik minden, és gyorsabb, csak azt jelenti, hogy mákos vagy. Én rengeteg helyről hallom (és saját tapasztalatomból látom) a grafikai hibáktól az általánosan jelentkező jelentős lassuláson át a GvG képen való diavetítésig az összes hátrányát a dolognak. És utoljára írom le, hogy 10 éves gépem van - vagyis felejtsük már el ezt a 'csúcsgép' kifejezést. Amíg nem vagy hajlandó elfogadni, hogy másnál a Te 'középkategóriás' gépednél is rosszabb gépekkel játszanak az emberek; addig nem is értem, hogy mondhatja egy supportos, hogy "nálam megy, így itt hiba nincs" (illetve azt sem értem, hogy egy magyarországi helyzetet esetleg látó illető hogy gondolhatja, hogy mindenkinek, aki ide jár játszani, csak csúcsgépe lehet).

Én azt írtam, sokan írják, hogy csúcskategóriás gépükkel probléma van. Nem azt, hogy ezt Te írtad. Azt pedig nem tudom, honnan vetted, hogy azt írtam volna, hogy "nálam megy, így itt hiba nincs". Ilyet nem írtam, de még csak nem is gondoltam. Továbbá azt sem feltételezem, hogy minden játékosnak "csúcsgépe" lenne. Valamint azt is leírtam, hogy magánvéleményt fogalmaztam meg, és játékosként tapasztaltakat írtam le, de egyből megkaptam a "hogy mondhatja egy supportos, hogy..." kezdető mondatot, ami után ráadásul nem is az volt írva folytatásként, amit ténylegesen írtam, hanem annak kiforgatása. Erről már tényleg nem tudok mit mondani.
Sajnálom, hogy nálad, a Te 10 éves gépeden nem úgy működik a játék, ahogy azt szeretnéd. De azt azért értsük meg, hogy nem lehet olyan játékot létrehozni, ami mindenki gépén, több millió féle konfiguráción egyformán jól fut. És úgy gondolom, hogy az, hogy nálad pont nem fut tökéletesen a játék, nem indok arra, hogy elindíts egy összeesküvéselméletet.

Részemről ezt a témát lezártam, mert úgy érzem, bármit írhatnék ide (nem csak én, bárki) céltalan lenne.
Remélem, megbékélsz a válasszal, és elfogadod azt. Remélem, hogy a jövőben jobb szemmel tekintesz a játékra, és nem fogsz mindenben hátsó szándékot keresni.
 

Vanek ur

Aktív tag
Válaszaim (nem idézek, mert túl hosszú lenne az egész):

1. Egyrészt azt mondtam, hogy kérdezzetek rá a programozóknál (pontosabban hogy jelentsétek feléjük a hibát - ha nem hiba ez, akkor majd legfeljebb Ők megmondják, hogy mi vagyunk a hü..ék, és kész); és ne találgassatok (hogy ez nem is így van megírva, meg hogy az nem is olyan). Írtam, hogy vannak rá példák, hogy működik - túl hosszú és túl óriási szerencseszéria lenne, ha többeknél ez folyamatosan menne.
Azon kívül a focis dolognál volt biztos nyeremény (emlékezz vissza, azt hiszem, 5 kupát adtak a biztosért); viszont Te kockáztathattál (egy bizonyos lehetőség felett megérte, mert a várható érték alapján már bejön) nagyobbért kupanyereményért. Aztán pedig ezért pedig azt vettél, amit akartál (illetve amit az aznapi speciális ajánlat lehetővé tett). De -mint ezt is említettem- a szerencsekeréknél sem csak egy 'grafikai megoldás' volt a mozgás; hiszen ha kiismerted a kerék mozgását, akkor tudhattad, hogy milyen sebességnél mikor kell megállító parancsot nyomni, hogy ott álljon meg, ahol szeretnéd. Éppen ezért mondom, hogy a készítők vélhetően nem csupán egy 'sima' grafikai megoldásként gondoltak a keverésre (de ha nem szól nekik senki, akkor nem is fogja megtudni senki - hiszen nem mi tartjuk velük a kapcsolatot).

2. Nekem semmi bajom azzal, hogy egy cég pénzt kér a termékéért. Viszont az, a játékpolitika már más kérdés. Egy másik játéktól azért jöttem el, mert unos-untalan eventeket tartottak, hogy fizessen a játékos. Itt még pont annyiszor van esemény, ami még nálam éppen belefér. De ettől még akárki akármit mond (és akármit is szeretne) akkor is azért vannak létrehozva, hogy a játékosok többet fizessenek. Ezért vannak a speciális (sehol máshol és máskor nem beszerezhető - illetve hogy akkora jelentős előnyt ad minden máshoz képest) nyeremények (amiket teljesen véletlenül meg lehet venni pénzen is); ezért vannak a korokhoz kötés (hogy utána majd felújítókészleteket is vegyenek); ...
Ettől függetlenül ha nem tetszene, akkor nem lennék itt (mint ahogy azt a másik játékot is otthagytam). De attól még a fekete akkor is fekete, a fehér az fehér; és a szürke az szürke. Az eventek a plusz bevétel miatt vannak, és nem azért, mert 'jófejek' a készítők (ráadásul az 'ajándék'-ok nagyobb része teljesen értéktelen - de Ti elmondhatjátok, hogy adtatok valamit; mint ahogy a gombnyomó is elmondhatja, hogy 'voltam nálad'; és ezzel lehet, hogy le is tudtátok a lelkiismeretetekkel való 'harcot').

3. Gépkérdés... Én írtam valamit, amire válaszoltál. Nem másnak a felvetésére válaszoltál, hanem az enyémre. Nem jelezted, hogy ez csak egy mellékvágány; ezért vettem magamra.
Mellesleg jegyzem meg, hogy volt egy működő verzió: amikor még ki lehetett kapcsolni a grafikai gyorsítást. Akkor minden működött (ami gond volt azzal, az jócskán kisebb mértékű volt, mint amit ez a verzió hoz). Most ezt megszüntették. És még minél több gépre akarják használhatóvá tenni, mi? (Hiszen az automata gombnyomást is azért hozták be - legalábbis ilyen indokot említettek felénk... aztán hogy mi a valódi...) És ahogy látni a fórumban: rengeteg a grafikai gyorsításhoz köthető hiba (például a nevezeteseknél lévő visszaszámlálóra való ráírás is ilyen - a lassulást meg lehet, hogy észre sem vették; lehet, hogy ráfogják valami másra); amit simán meg lehetett volna oldani, ha nem veszik el a lehetőséget.
Ja, és hogy kiforgattam a szavaidat? Lehet. Bár azért nagyon nem kellett azt forgatni... De egyébként ha nem vagytok képesek jelezni a készítők felé, hogy van egy ilyen hibafelvetés; hanem 'egyszerű játékosként' válaszolgattok mindenféle 'szerintem' dolgokat; akkor mit vártok egy 'tényleg egyszerű játékos'-tól? Megsúgom: fel fogjátok húzni. Aztán meg majd azért is Ő lesz a felelős?
 

DeletedUser

Guest
A programozóknak nem jelentünk hibát ,mert jelen pillanatban a téli eventes sorsolásban, nincs hiba.Lehet bonyolultan hangzik ,hogy a négyzetek keverése csak egy látványelem ,de ezt el kell fogadni ,mert az csak egy látványelem.Lehetett volna sokféleképpen is csinálni,de fejlesztőéknek ez tetszett. Például: Nekem nagyon tetszett volna egy olyan verzió ,hogy a sorsolás előtt megmutatja a játék miket lehet nyerni,majd a monitoron átlósan átfut egy rénszarvasos szán a mikulással és egy tetszőleges helyen megugrik a szán egy kövön/csillagon ,vagy egy helyen ahol gombot nyom a játékos ,leesik egy csomag amiben bármi is lehet.De hiába próbálom máshogy csinálni/írni ,ez így is csak egy látványelem.

Azon kívül a focis dolognál volt biztos nyeremény (emlékezz vissza, azt hiszem, 5 kupát adtak a biztosért); viszont Te kockáztathattál (egy bizonyos lehetőség felett megérte, mert a várható érték alapján már bejön) nagyobbért kupanyereményért. Aztán pedig ezért pedig azt vettél, amit akartál (illetve amit az aznapi speciális ajánlat lehetővé tett).

Itt minden nyitásnál van valamiféle ajándék ,tehát 100% hogy nyersz valamit.10 csillagért akár a napi nyereményt is megnyerheted.A kerék megállítása csak egy elmélet és egészen addig az is marad ,míg 100 pörgetésből 100* nem azt az ajándékot hozod el amire mondjuk én ,rábökök.

Az eventek a plusz bevétel miatt vannak, és nem azért, mert 'jófejek' a készítők (ráadásul az 'ajándék'-ok nagyobb része teljesen értéktelen - de Ti elmondhatjátok, hogy adtatok valamit; mint ahogy a gombnyomó is elmondhatja, hogy 'voltam nálad'; és ezzel lehet, hogy le is tudtátok a lelkiismeretetekkel való 'harcot').

Egy ajándékot akkor lehet értéktelennek nevezni ,ha senkinek nincs rá szüksége.Márpedig, ha nekem nincs aranyam ,viszont építenem kell a haladáshoz, akkor a 6-10 vagy 15 ezer arany ,vagy alapanyag is "ajándék"

de Ti elmondhatjátok, hogy adtatok valamit; mint ahogy a gombnyomó is elmondhatja, hogy 'voltam nálad'; és ezzel lehet, hogy le is tudtátok a lelkiismeretetekkel való 'harcot').

Ezt a részt nem egészen értem...

3. Gépkérdés... Én írtam valamit, amire válaszoltál. Nem másnak a felvetésére válaszoltál, hanem az enyémre. Nem jelezted, hogy ez csak egy mellékvágány; ezért vettem magamra.
Mellesleg jegyzem meg, hogy volt egy működő verzió: amikor még ki lehetett kapcsolni a grafikai gyorsítást. Akkor minden működött (ami gond volt azzal, az jócskán kisebb mértékű volt, mint amit ez a verzió hoz). Most ezt megszüntették. És még minél több gépre akarják használhatóvá tenni, mi? (Hiszen az automata gombnyomást is azért hozták be - legalábbis ilyen indokot említettek felénk... aztán hogy mi a valódi...) És ahogy látni a fórumban: rengeteg a grafikai gyorsításhoz köthető hiba (például a nevezeteseknél lévő visszaszámlálóra való ráírás is ilyen - a lassulást meg lehet, hogy észre sem vették; lehet, hogy ráfogják valami másra); amit simán meg lehetett volna oldani, ha nem veszik el a lehetőséget.

Automata takarítás/motiválásnak legalább két nagy előnye van 1; kisebb memória foglalás, ugyanis a gépnek nem kell betöltenie minden egyes várost.(ez 100% ,mert ellenőriztem.) A másik a játékosoknak időnyerés ,mert nem kell megvárni míg a lassabb gépek betöltik a fullos városokat,nem kell minden városban válogatni ,mereszteni a szemet ,hogy mit lehet pucolni/motolni.
Hátrány max. annyi ,hogy nem oda kapod a kért takarítást ,motiválást ahova szeretnéd,de mivel gyorsabban megy ez is legalább 2* annyi jut belőle mint eddig és így minden le lesz takarítva/motiválva.A nevezetes épületek visszaszámlálási hibája nem a grafikai gyorsításra vezethető vissza ,hisz minden játékosnál látható ez a hiba.
Kérlek, nézz utána az olyan dolgoknak amiben nem vagy biztos ,mert az írásodban sok a "lehet" szócska és ez megerősíti bennem azt ,hogy csak elméleteket gyártasz.
 

DeletedUser10514

Guest
Én nem látom értelmét annak, hogy a keverésen vitatkozzunk, hogy valós e avagy sem. Nem ez a lényeg! Én egyszerűen tartalékolom a csillagjaimat, mert jól néz ki a hógömb meg a téli piac, de minek pörgessek rá, amikor hosszú távon sokkal értékesebb dolgokat is kaphatok, például olyan harci gyárat, ami még ki sincs fejlesztve, vagy más drágán felépíthető épületeket? Szóval szerintem nem azon kéne zsörtölődni, hogy milyen nehéz megszerezni minden speciális ajándékot, hanem az ingyenes lehetőségnek kéne örülni és ésszel kihasználni azt. Habár megjegyzem azt is, hogy a szerencsekereket ezerszer igazságosabbnak és kiszámíthatóbbnak tartottam, bár ott meg a pörgetések számát keveselltem...
 

DeletedUser24259

Guest
Automata takarítás/motiválásnak legalább két nagy előnye van 1; kisebb memória foglalás, ugyanis a gépnek nem kell betöltenie minden egyes várost.

Meg lehetne úgy is oldani, hogy ne töltse be a várost :) Feljönne egy ablak, amelyben listázná a motiválható/takarítható épületeket, és abból lehetne választani, figyelembe véve (vagy nem) a város gazdájának kiírását. Ez persze mehetne tetszetős módon is, az ablakban az egyes épületek képének megjelenítésével, ami tán egy picivel nagyobb terhelést jelentene, mint a jelenlegi automata támogatás, mégis jóval kisebbet, mint a fizikai látogatás :) Hasonlót már máshol javasoltam a korábban támogatott nevezetes épületek listájánál is, hiszen az is csökkentené az erőforrások használatát, ha ilyenkor a listából kiválasztott épület mögött nem töltődne be az egész város, csak maga a nevezetes épület, amelyből akár egy újabb gomb megnyomása után át lehetne kattintani a városban lévő egyéb nevezetesekre (még mindig a város betöltése nélkül), vagy ha úgy tartja kedvünk, akkor akár a városba is (ekkor, és csakis ekkor töltődne be a város, amely ugye az előzőekben felvázoltakhoz képest óriási többlet erőforrást igényel).

Megjegyzem, én nem ellenzem az új támogatás gombot :) Csak kifejtettem, hogy hogyan lehetne még jobbá tenni, szerintem :)

A nevezetes épületek visszaszámlálási hibája nem a grafikai gyorsításra vezethető vissza ,hisz minden játékosnál látható ez a hiba.

Az első tagmondat akár igaz is lehet, ahogy a második is. Azonban a "hisz" szó a 2 állítás közt logikai kapcsolatot feltételez. Mivel a grafikus gyorsítás minden játékosnál kötelezően be van kapcsolva, ezért akár a grafikus gyorsítás is okozhatja azt a hibát, mely minden játékosnál tettenérhető.

Másutt már leírtam: jónak tartom a grafikus gyorsítás LEHETŐSÉGÉT. Azt viszont nem tartom jónak, hogy ránk erőltetik. Korábban volt lehetőségem kikapcsolni (az én gépemen lényegesen jobb volt kikapcsolva), a közelmúltban viszont ezen döntés lehetőségét elvették tőlünk. Becslésem szerint ez a játékosok kb. 10-15%-át érinti hátrányosan.
 

Vanek ur

Aktív tag

Bocs, hogy csak most reagálok, de néha hagyok egy kis ülepedési időt bizonyos dolgokra. Szóval...
- Ahhoz képest (hogy látványelem a keverés) sokak nyertek az után, hogy megnézték a felvett visszajátszást. Vagyis érdekes egy látványelem, ami pont úgy működik pár embernél, mintha nem az lenne.
- A játékosoknál való időnyerés (automata tak/mot) csak arra jó, hogy az ember kevesebbet legyen a játékkal (korábban több ismerősöm volt több ideig a játékban, mint jelenleg; vagyis most egyre gyakoribb a 'már végeztem a tak/mot-tal, így megyek is' jelzés - és mivel a tak/mot sem olyan személyes, mint volt, így már én sem játszom annyit). Ha pedig egyre több ember lesz egyre kevesebbet, akkor az a játéknak is árthat (és könnyebben hagyják abba az olyan játékokat, ahol csak 5-10 percet van valaki a játék előtt).
- Kétszer annyi jut belőle? Honnan is? A barátlistám eddig is tele volt; és jártak is rendszeresen. A céhtagok szintén rendszeresen jártak (mert különben mennek). Egyedül a szomszédoktól jön 'plusz', de azt is kitehetem az ablakba (pláne, ha az ember harcolni is akar a tornyokban, mert 1-2 támadás után a szomszédok sem nyomnak többet gombot). Vagyis újra kérdezem: honnan is lesz több 'támogató'?
- Az automata behozatalával több dolgot megöltetek. Egyrészt a másikra való odafigyelést (innentől mindenki magasról pottyant arra, hogy mi kell a másiknak); másrészt ahogy már többször lett emlegetve bizonyos épületfajtákat is - gondolok itt a dekorokra, amiknek innentől semmi értelme; de ugyanebbe a gödörbe estek az egyórás termelésű házak is, amik szintén az MI listájának legelején vannak, és egyébként semmi értelme azt motiválni, ha van még 24 órás termelésű, vagy 8 órás is. Vagyis innentől csak a 'Coni'-féle taktika a működő: 24 órás házak, 24 órás alapanyag-termeléssel; aztán naponta 1x felnéz valaki egyszerre begyűjt mindent, 'oszt jó napot'.
- A 'hiba' akkor is ott volt, amikor még ki lehetett kapcsolni a grafikai gyorsítást. Kikapcsolva nem volt ott, bekapcsolva ott volt. Most megint ott van. Lehet, hogy mégis Neked van igazad. (Igen, szándékosan használom a 'lehet'-et itt is. Hoshi is 'szerintem'-ezet, 'talán' nálam is belefér.)
 

DeletedUser

Guest
Áthoztam ezt a témát az 1.40 -es kibeszélőből ,hogy legyen a téli eseményre egy kibeszélő.Most ebben is az 1.40-es frissítést beszéljük ki? Próbáljunk megmaradni az eredeti témánál ,mert szerintem felesleges 5 témában is ugyanarról beszélni.

Látványelem: "Sokak"... 1-5-10 -100 ? Mindegyikőjüknél ellenőrizted ,hogy valós-e amit állítanak? Sokan állítják ,hogy fel lehet venni ,képet lehet készíteni,sokan meg az ellenkezőjét. Én is "sokaktól" hallottam ,hogy nem lehet felvenni és kifényképezni ,mert nincs értelme :)
 

DeletedUser23505

Guest
Sziasztok, szerintem teljesen mindegy, le lehet-e követni, frapekre bontani a nyereménymezőt, vagy nem, de ha valakinek ez örömöt, lelki megnyugvást jelent, tegye. :D
Én még mindig a jól bevált módszer mellé teszem le a voksom. Tudatosan várok egy nyereménytárgyra, addig nem költöm a csillagokat semmire. 100-150 csillag pár nap alatt összejön, annyiból pedig bármit kinyitok, még csukott szemmel is, nem levideózva... :D
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent