Kibeszélő Távoli jégkorszak - 4. rész

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Most bontottam le a sínágyúgyáram, mert egyszerűen használhatatlan lett. Mindenre jó a 8 lebegőtank, még olyanra is amit múlt héten 6 zsivánnyal is necces volt. Nekem a céh nehézsége úgy nézett ki eddig: 45-40-46 és a 40 es ment 8 tankkal zsivány nélkül, pedig az -6-7 (x2) lövés lett volna. Persze minden ellen van ellenszer, de lényegesen egyszerűbb harcokat várok. Kevés ágyú 8 lebegőtank, sok 8 plazmaágyú, repülős egységekkel vegyített ellenfélnél lebegőtankokkal vegyítve. GVG, szomszéd támadás, auto harc nem érdekel.

Nyilván ha csak a CE-t nézed, és lejátszogatod a csatákat akkor egész más a történet... Lejátszva kb soha sehol nem lehet veszteni, vagy sok egységet bukni... Komoly vitáim voltak béta fórumon is erről a témáról... A CE csak egy kis része a játéknak, ráadásul ott ugye van másik opció is a teljesítésre, az egyezkedés, szóval semmiképpen nem az kell meghatározza az egységek balanszát és erősségét! A GvG az ahol a költségek és az idő miatt automatázásra van kényszerülve az ember, ahol az ostrom is egységeket visz el, ahol egy normális céhnek többezer, többtízezer áru a tét, ha bukik egy szektort, és nagy mértékben köszönhetően a sínágyunak és annak, hogy gyakorlatilag mindent veszteség nélkül vitt automatán lehetetlen volt bármilyen módon védekezni, hatékony védőseregeket összerakni, 3-4 ember nem egész 5 perc alatt leautomatázott egy 80 csatás szektort, nulla veszteséggel, ergo még észrevenni se volt kb esély egy ostromot, kiütni meg kb lehetetlen, mert mire kiírta aki észrevette, mások elolvasták és kiléptek a térképre, már nem volt meg a szektor...
A lebegőtank ettől függetlenül valóban jó, mivel jégkori egység nincs ami figyelmen kívül hagyja a reaktívot, ez tény, ugyanezért jó a harci erődítmény is, ami ráadásul nem 3 hanem csak 4 lövésből hal, sokak szerint a leghasználhatóbb egység lett. A plazmát a felderítő is hatékonyan tudja kezelni, ill. minden légi egység, szóval korántsem olyan ütős jelenség. De lényeg a lényeg, lejátszogatva művészet veszteni, szóval nem az a mérvadó, viszont a GvG-n nincs rá idő, szóval ott ezek a módosítások sokat segítenek a védő oldalon és nagyban megnehezítik mások csesztetését merő poénból 5*5 termékért.
 

DeletedUser23560

Guest
Lehet, hogy az automata csatát bele sem kellett volna tenni a játékba :p
 

DeletedUser

Guest
Lehet, hogy az automata csatát bele sem kellett volna tenni a játékba :p

Önmagában nincs vele baj. Csak valamit valamiért, ha nincs türelme valakinek lejátszani, vagy ideje, akkor fizessen érte árat, magyarán bukjon egy raklap egységet! Én pl. már besokalltam a GvG miatt halálosan unom a csatázást, felhúztam Alcatrazt meg támadó nevezeteseket, és ha 6 egységet bukom is, akkor is automatázom a CE-n is (174/165, sőt már 177/168% bónusszal bukom 6 egységet és azt mondom ez így van rendjén!!!!), mert nincs már türelmem hozzá (8000 csatám volt jelenkorban 6os alcatrazzal, 90% bónusszal, s ennek nagy részét akkor én még lejátszogattam, tegye ezt a sok pontfarmoló most is!!!). Viszont nekem pont az vette el a kedvem már tőle, hogy 5*5 termékekért csesztethetnek minket olyanok akiknek sehol nincs nevezetese, semmi, csak azért tudnak csesztetni, mert nulla veszteséggel automatázhatnak naphosszat, annak ellenére, hogy se stratégiájuk, se eszük, se semmi felmutatható eredményük a játékban, a jövő és a brutál erős sínágyu előtt nem is voltak sehol a ranglistákon sem, most pedig top 10esek pár normális céh és játékos kárára, nonszensz! Automatázni akar, rendben, de bukjon alsó hangon 4 egységet minden olyan csatában 0%-on is, ahol nem olyan egység van csupán az ellenfél soraiban ami ellen az ő támadója bónuszos! Ha a védő egységnek van bónusza a támadó ellen, egyszerűen veszítse el a csatát hacsak nincs valami brutálisan kiemelkedő támadóbónusza, magyarán kelljen valami teljesítmény és szint hozzá, hogy bármit meg tudjon tenni egy játékos, legyen kiváltság naponta 100 vagy akár 500 csatát lenyomni és egységgel bírni vagy veszteség nélkül abszolválni, s ne legyen alapértelmezett mindenkinek aki semmit nem ért és fog fel a játékból gyakorlatilag, pl. egy pillanatig eszébe sem jut, hogy a késő középkorban külső segítség nélkül is elérhető 90%-os támadóbónusz talán a 10 korral későbbi jégkorban nem lesz elegendő a sikeres harchoz, már persze ha a játék megfelelően van kialakítva... :D
 

DeletedUser25057

Guest
Sziasztok!
Ez egy kicsit hosszú lesz, de szeretnék normális válaszokat kapni rá, köszi! :)
Szóval, jelenleg a progresszív korban vagyok (nagyjából 2 éve játszom),és az lenne a kérdésem, hogy érdemes végigrohanni a korokon? Szeretném a mélytengeri jövőt kezdeni mikor megjön 2017-ben, de félek, hogy nem fog össze jönni. :/ Naponta kb 50-55 pontom van, most, hogy mindjárt a modernba lépek, semmi termékem sincsen, pénzem alig 4 millió, alapanyag csak 7... Pedig egész nap termelek, mint a hülye, rengeteg nevezetesem van, azonban kevés helyem, mert nem gyémántozok. Tanácsokat szeretnék kérni ezügyben.
A másik: hogy lehet majd termékeket gyártani? Jeges termékhez gyarmatosítás kori lelőhely kell és jelenes termék. Ha ezt a gondolatot tovább visszük, akkor ipari kori lelőhely fog kelleni és holnapos termék. Holnapos termék viszont újra finomított, ergo a mélytengeri termékek újra-újra finomítottak kellene, hogy legyenek, nem? És ha ebbe belegondolunk, akkor baromi nehéz lesz termékeket gyártani, s gondolom, hogy mostmár 4 bónuszos gyártónk lesz.
A harmadik: csak szerintem felesleges a Magbank? Sok alapanyag-termelő nevi van, segítő kezek az a Dinamikusnál is van. Szerintem egy új harci, vagy védelmi nevi kellene, vagy egy teljesen új, egyedi nevi, új tulajdonságokkal. Például lehetne három tulajdonsága is, vagy szinkronizálható lehetne másik nevezetessel. Ezt úgy értem, hogy pl. van a Castel és a Zeusz, ha ezt szinkronizálnánk, akkor szintenként növelődne 6%-kal a kapott bónusz. Persze, hogy ne legyen olyan egyszerű, termékekkel kellene fenntartani a szinkronizációt. Mi választhatnánk ki, hogy melyik kettő nevi legyen, és ez meghatározott időre. Vagy örökké tartson, de napról-napra, esetleg hétről-hétre növekedjen a termék-igény, amit kordában tarthatnánk, ha szintet lépne.
Várom a véleményeket. :D
Ui: Ezt elolvasva, elég bizarrnak hangzik...
 

Vanek ur

Aktív tag
Igen, a bővítés előtti állapotnál volt az, hogy a 4. résszel be fog telni. A jégkor infoablaka a tech fán is 3 prémium területet ír, a wiki is (nem csak a magyar, de az összes), ennek ellenére úgy tűnik nem érkezett meg a 4. résszel a prémium, csak a térképen elérhető 1db. Mivel annak az ára megegyezik a minden felületen leírtakkal, s az össz (73) db szám is könnyen ellenrőrizhető a tech fán, térképen ha az ember elég türelmes hozzá, a medálért elérhetők (26) terén szintén nem lehet gond, hisz tudjuk, hogy 240ezer volt az utolsó. Minden kor infját végignézve a tech fán viszont 29 prémium jön össze, mint mondom, ez szerepel mindenhol. Viszont ezerszer ellenőrizve, átszámolva, kirakva a városom alapterületét egy tejeszkedés hiányzik, ami csak prémium lehet ugyebár. Szóval a kérdés valójában, hogy a hiba az, amit írnak a játékban, hogy 3db van a jégkorhoz össz, 29 totál, ill. ami a wikin is szerepel, és valójában nem akarták bevezetni a jelenleg hiányzó utolsót, vagy az a hiba, hogy nem jelent meg a kor 4. részével sem, pedig kellett volna neki. Sajnos erre nem kaptam választ ezidáig, ill. annyit, hogy a wiki lehetséges, hogy el van írva, ugyanakkor a játékon belül is ez a szám szerepel, ami azért már komolyabb gond, mint a külső (ugyanakkor hivatalos) információs oldal tartalmának valótlansága...

Na, most már van erre is válasz: ma berakták ezt a bővítési lehetőséget utólag, mert tényleg a 4. résszel kellett volna jönnie. Ha mákunk van, akkor az 1.91-es verzióba bekerülhet, ha nincs, akkor csak jövőre fog megjönni (hiszen az 1.91-est írják az idei utolsó frissítésnek).
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok!
Ez egy kicsit hosszú lesz, de szeretnék normális válaszokat kapni rá, köszi! :)
Szóval, jelenleg a progresszív korban vagyok (nagyjából 2 éve játszom),és az lenne a kérdésem, hogy érdemes végigrohanni a korokon? Szeretném a mélytengeri jövőt kezdeni mikor megjön 2017-ben, de félek, hogy nem fog össze jönni. :/ Naponta kb 50-55 pontom van, most, hogy mindjárt a modernba lépek, semmi termékem sincsen, pénzem alig 4 millió, alapanyag csak 7... Pedig egész nap termelek, mint a hülye, rengeteg nevezetesem van, azonban kevés helyem, mert nem gyémántozok. Tanácsokat szeretnék kérni ezügyben.
A másik: hogy lehet majd termékeket gyártani? Jeges termékhez gyarmatosítás kori lelőhely kell és jelenes termék. Ha ezt a gondolatot tovább visszük, akkor ipari kori lelőhely fog kelleni és holnapos termék. Holnapos termék viszont újra finomított, ergo a mélytengeri termékek újra-újra finomítottak kellene, hogy legyenek, nem? És ha ebbe belegondolunk, akkor baromi nehéz lesz termékeket gyártani, s gondolom, hogy mostmár 4 bónuszos gyártónk lesz.
A harmadik: csak szerintem felesleges a Magbank? Sok alapanyag-termelő nevi van, segítő kezek az a Dinamikusnál is van. Szerintem egy új harci, vagy védelmi nevi kellene, vagy egy teljesen új, egyedi nevi, új tulajdonságokkal. Például lehetne három tulajdonsága is, vagy szinkronizálható lehetne másik nevezetessel. Ezt úgy értem, hogy pl. van a Castel és a Zeusz, ha ezt szinkronizálnánk, akkor szintenként növelődne 6%-kal a kapott bónusz. Persze, hogy ne legyen olyan egyszerű, termékekkel kellene fenntartani a szinkronizációt. Mi választhatnánk ki, hogy melyik kettő nevi legyen, és ez meghatározott időre. Vagy örökké tartson, de napról-napra, esetleg hétről-hétre növekedjen a termék-igény, amit kordában tarthatnánk, ha szintet lépne.
Várom a véleményeket. :D
Ui: Ezt elolvasva, elég bizarrnak hangzik...

Szerintem...
1. Az elején lehet rohanni, de pont a progresszív kor környékétől jelentősen lelassul/lelassulhat a normális játék. Innentől én a fentiek alapján (már a gyémánt használata nélküli verziónál) nem ajánlom a rohanást. Még ha lenne is olyan, aki végig tudna húzni (adna nyersiket; építené a Te forge pontot adó nevezeteseidet); akkor sem tudnád utolérni építésekkel (aranyat és alapanyagot meg máshogy értelmes mennyiségben és megbízhatóan nem tudsz szerezni, csak ha termeled).
2. Tulajdonképp a nyersi termelése egyre csak egyszerűsödik. Különösebben nem nézi senki, hogy milyen kori lelőhely kell, meg milyen korú nyersi, hiszen a nyersit adó nevezetesek a magasabb korokban úgyis olyanokat adnak, amik kellenek az adott kor nevezeteseinek gyártásához. És ha valaki már idáig eljutott, akkor többet termelnek a nevezetesei, mint amennyire szüksége van a saját újabb kori nyersijeinél.
Ja, és már a jégkorban is 4 nyersi van, ami bónuszos. :)
3. Egyrészt ha el tudták adni a Kolosszeumot kétszer (lásd: Gaia, aminél pont ugyanazok a bónuszok, csak nagyobb mértékben); akkor bármi kitellhet még tőlük. :D Másrészt viszont a magbank kicsit máshogy működik, mint a dinamikus torony, hiszen egyrészt nem csak egy konkrét mennyiséget kaphatsz (1 alapanyagot), hanem többet, és mást is ("véletlenszerű erőforrás" szerepel a bejelentéseknél is).
 

Vanek ur

Aktív tag
Na, most már van erre is válasz: ma berakták ezt a bővítési lehetőséget utólag, mert tényleg a 4. résszel kellett volna jönnie. Ha mákunk van, akkor az 1.91-es verzióba bekerülhet, ha nincs, akkor csak jövőre fog megjönni (hiszen az 1.91-est írják az idei utolsó frissítésnek).

Mákunk van, hiszen meg is jött vele. :)
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent