Kibeszélő Távoli jégkorszak - 4. rész

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Vanek ur

Aktív tag
Csak egy javaslat: ki kellene emelni (vagy ki kellene tűzni) a témát, hogy ne alul jelenjen meg, hanem egyből fent. ;)
 

DeletedUser

Guest
Csak nekem tűnik úgy, vagy másnak is hiányzik egy területbővítés aminek a 4. résszel kellett volnaérkeznie? A wiki szerint 73 terület van össz térképen+tech fán, 26 medálért és 29 gyémántért. Én akárhogy számolom, s többször ellenőriztem, egy hiányzik. A térképet már befejeztem, mielőtt valaki hülyének nézne, szóval onnan a 73. megvan. Medálért evidens mind a 26 megvan. Így az egyetlen hiányzó db csak a prémium lehet. Másnak sem elérhető?
 

DeletedUser

Guest
A térképet csatával vitted végig?

Nem. :D Egy éve minden nap legalább 5ször csesztetnek minket gvg-n, már olyan szinten unom nyomkodni a gombot, hogy az hihetetlen, főleg, hogy nem egy normál háborúról van szó, ahol stratégia vagy bármi számítana, csak esztelen kattintgatás... Ahol jövős árut is kért ott csata, ahol csak jégkorit ott egyezkedtem. Lejátszani tuti nem fogom őket... Ráadásulén ugye az ismétlődő küldikből szerzek mindent, nekem sürgős, hogy visszakapjam, szóval amúgysem szoktam szórakozni a térképpel, de ez most automatán nem csinálható, szóval már csak a gyorsaságért is maradt az egyezkedés. De az tuti, hogy kemény lett, sín ugye nagyjából kuka, plazma nem hiszem, hogy sokaknak van már hozzá, de az is kuka ha van légi ugye, konti lévén zsivi is kuka, szóval marad a vegyesen összerakosgatott sereg és a lejátszogatás...
 

DeletedUser20654

Guest
Én csatával megyek. Holnapra meglesz, de mivel automata kilőve, így azért manuálisan jóval lassabban megy. Sajna a plazma használhatatlan.
 

DeletedUser

Guest
Én csatával megyek. Holnapra meglesz, de mivel automata kilőve, így azért manuálisan jóval lassabban megy. Sajna a plazma használhatatlan.

Nem lenne türelmem két körben lejátszogatni... Azért húztam a támadóim is, hogy még CE-n azt a heti 1-2 nehezebb állomást se kelljen manuálisan nyomnom... :D Érdekes lett végül a kor, alapvetően nekem tetszik a kiegyensúlyozottság benne, hogy nincs olyan egység ami mindent visz, én végig örültem a sín lebutításának is... Főleg ennek a gvg-s témának a fényében... Kimondottan díjazom ha össze lehet rakni olyan védelmet ami ellen nem lehet autozni egyféle támadóval anélkül, hogy 1-200 egységet el ne bukna a támadó szektoronként... S azért lejátszani nem sokaknak lesz türelme és főleg ideje. :D
 

DeletedUser

Guest
Erre a teület témára viszont nagyon kíváncsi vagyok... Ezerszer újraszámoltam, kirakosgattam a városom tervezőben és az alap 4*4-esen kívül 127db bővítést számoltam, míg a wiki 128-at ír össz. Evidens térképen végigérve az mind megvan, tech fán csak 5 kutatás van vissza, most 4 a végén ill. a gyémis dekor a 3. részből, a 240K medálost rég felhasználtam, hisz van 27M, szóval mindenképpen a gyémánért vehetők közül hiányzik egy. Nyitottam rá jegyet is, de addig is míg várakozom válaszra, jó volna ha más játékos is adna valami támpontot. :D
 

DeletedUser20654

Guest
8 tank ellen automatán nem hiszem, hogy érdemes menni, de még nem próbáltam.
 

DeletedUser

Guest
8 tank ellen automatán nem hiszem, hogy érdemes menni, de még nem próbáltam.
A 8 jégkori tank (harci erődítmény, mivel ugye a behemót is nehéz egység lesz) sínnel sima auton. Csak ugye a 2. körben ha olyan jön ami eszi a sínt, akár még veszteni is lehet könnyedén. Buktam 1-2 csatát, volt, hogy első körben sínnel autozva vesztes volt... Nem az automatázás kora nah. :D
 

DeletedUser20654

Guest
Szerintem nem sima auton, a mostani értékekkel, de mondom nem próbáltam.
 

DeletedUser

Guest
Szerintem nem sima auton, a mostani értékekkel, de mondom nem próbáltam.

Esik egység amennyire rémlik, de azért nyeri a csatát, a 8 sín is, és a sín zsiványokkal is, utóbbi nyilván nem kontin, viszont GvG-n vittem már, méghozzá 75%-os szektoron és nem volt vészes, igaz 174/165% most a támadóm. Mindenképpen két lövésből elintézi a sín, hisz az még mindig figyelmen kívül hagyja a reaktívot, és még mindig bónuszos nehéz ellen, még ha csökkentették is. Most kontin néztem és a két lövésből ölés alap volt, ahogyan a behemótnál is a sínnek.
 

DeletedUser

Guest
Majd kiderül, hogy van-e olyan védelem.

Az biztos, csak a pontos összetételt kell meglelni... A felderítő 6-7 egységet vitt auton tőlem 75%-on ha sínnel mentem. A robotkatona 3-4-et. Szóval ezek ellen sín kuka. Mellé beteszel harci erődítményt ami a min 4 lövés miatt minden másnak komoly gondot okoz és már jó vagy. Ha esetleg használsz pár jövős tankot vagy behemótot ami rejtőzik még érdekesebb a dolog, jövős tank ellen pl. az elméletileg akár jönak is titulálható kapcsolat funkcióval bíró robotkatona elvesztette a csatát ahogy illik, de a jégkori bajnok is. Úgyhogy van miből válogatni. :D
 

DeletedUser23560

Guest
A legviccesebb az lett a sínágyú-butítással, hogy holnapos ellen sem ér már sokat:(
 

DeletedUser24612

Guest
Szerintem ha nincs repülő egység 8 plazma verhetetlen. +20 támadó a sínhez képest, de minden körben lő. Ha van repülő akkor 6-2, vagy 4-4 tankkal. Sokkal egyszerűbb lett a csata.
 

DeletedUser

Guest
Szerintem ha nincs repülő egység 8 plazma verhetetlen. +20 támadó a sínhez képest, de minden körben lő. Ha van repülő akkor 6-2, vagy 4-4 tankkal. Sokkal egyszerűbb lett a csata.

Ez azért eléggé erős megfogalmazás, hogy a plazma verhetetlen lenne... A felderítő pl. kb átéri a pályát és bónuszos tüzér ellen, s még előbb is kezd, szóval mondjuk 8, szerencsésebb esetben (terepfüggő is) már 4 plazmát le is szedett mire az sorrakerülne egyáltalán, és még a nehéz egységek ellen is bónuszos... De a legegyszerűbb kérlek a 8 sárkánydrón. Mivel a plazma nem tudja lőni, ha 2 tank van is, azt pont a max 3as sebzés ellenére leszedheti a 8 drón, s már csak a légi ellen kuka plazmák maradtak, de ugyanez a helyzet kb ha 4 tank van, csak ott esetleg elhullik pár drón is mire leszedik a tankokat de a plazma végig csak szemlélő. :D Ha védelemről beszélünk, nincs más teendő, mint 1 légi egységet beilleszteni a seregekbe és a plazma kuka GvG-n támadóként zsiványokkal. Persze, a vegyes sereg amit írsz szép és jó, de próbáljatok meg lejátszogatni 80 csatát amikor 5*3000 termék a tét az ostromotoknál, vegyesen vinni a sereget zsiványokkal megint nem jó, mivel kiszámíthatatlan miként alakul át, egeshet, hogy az egy tankon kívül csak plazmává amikor 8 drón a védő, de az is, hogy csak tankká amikor 8 rejtőzködő egység pl stb. Pont az a lényeg, és azért jók a módosítások, mert nagyon sok helyen ellehetetlenítik az automatázást, pontosabban lehetséges úgy harcolni, viszont komoly veszteségekkel fog járni, sőt akár csatákat is bukhat az ember ha jól van összerakva a védelem! Ez persze elkerülhető visszavonulgatással és a támadó seregben való cserélgetéssel, ugyanakkor az épp úgy rengeteg időt vehet igénybe, mint a lejátszogatás!
 

Vanek ur

Aktív tag
Csak nekem tűnik úgy, vagy másnak is hiányzik egy területbővítés aminek a 4. résszel kellett volnaérkeznie? A wiki szerint 73 terület van össz térképen+tech fán, 26 medálért és 29 gyémántért. Én akárhogy számolom, s többször ellenőriztem, egy hiányzik. A térképet már befejeztem, mielőtt valaki hülyének nézne, szóval onnan a 73. megvan. Medálért evidens mind a 26 megvan. Így az egyetlen hiányzó db csak a prémium lehet. Másnak sem elérhető?

Bár én nem számoltam össze, de nálam is az eredeti alaphoz (tehát a mostani bővítések nélküli 'régi' megszerezhető részhez) kell még 1 terület. Ha erre gondolsz, akkor ugyanarról beszélünk. :)
 

DeletedUser

Guest
Bár én nem számoltam össze, de nálam is az eredeti alaphoz (tehát a mostani bővítések nélküli 'régi' megszerezhető részhez) kell még 1 terület. Ha erre gondolsz, akkor ugyanarról beszélünk. :)

Igen, a bővítés előtti állapotnál volt az, hogy a 4. résszel be fog telni. A jégkor infoablaka a tech fán is 3 prémium területet ír, a wiki is (nem csak a magyar, de az összes), ennek ellenére úgy tűnik nem érkezett meg a 4. résszel a prémium, csak a térképen elérhető 1db. Mivel annak az ára megegyezik a minden felületen leírtakkal, s az össz (73) db szám is könnyen ellenrőrizhető a tech fán, térképen ha az ember elég türelmes hozzá, a medálért elérhetők (26) terén szintén nem lehet gond, hisz tudjuk, hogy 240ezer volt az utolsó. Minden kor infját végignézve a tech fán viszont 29 prémium jön össze, mint mondom, ez szerepel mindenhol. Viszont ezerszer ellenőrizve, átszámolva, kirakva a városom alapterületét egy tejeszkedés hiányzik, ami csak prémium lehet ugyebár. Szóval a kérdés valójában, hogy a hiba az, amit írnak a játékban, hogy 3db van a jégkorhoz össz, 29 totál, ill. ami a wikin is szerepel, és valójában nem akarták bevezetni a jelenleg hiányzó utolsót, vagy az a hiba, hogy nem jelent meg a kor 4. részével sem, pedig kellett volna neki. Sajnos erre nem kaptam választ ezidáig, ill. annyit, hogy a wiki lehetséges, hogy el van írva, ugyanakkor a játékon belül is ez a szám szerepel, ami azért már komolyabb gond, mint a külső (ugyanakkor hivatalos) információs oldal tartalmának valótlansága...
 

DeletedUser24612

Guest
Most bontottam le a sínágyúgyáram, mert egyszerűen használhatatlan lett. Mindenre jó a 8 lebegőtank, még olyanra is amit múlt héten 6 zsivánnyal is necces volt. Nekem a céh nehézsége úgy nézett ki eddig: 45-40-46 és a 40 es ment 8 tankkal zsivány nélkül, pedig az -6-7 (x2) lövés lett volna. Persze minden ellen van ellenszer, de lényegesen egyszerűbb harcokat várok. Kevés ágyú 8 lebegőtank, sok 8 plazmaágyú, repülős egységekkel vegyített ellenfélnél lebegőtankokkal vegyítve. GVG, szomszéd támadás, auto harc nem érdekel.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent