Szomszédok II

DeletedUser24536

Guest
Sziasztok,

előző alkalommal viszonylag rendesen rakott a szomszédaim közé így kicsit tényleg lehetett játszani, de a mai szomszédbesorolás elviszi a pálmát: hátul vagyunk 6-an Késő középkorban, a 7. már a Jelenkorban, az első fele meg a sornak a Holnapban.
Ismét megkérdezem a T. modoktól: hol van az a sokat hangoztatott esélyegyenlőség?! Mi értelme a sok ilyen-olyan korlátozásnak, amikor maga a rendszer "csal" ellened?

Üdv.
 

DeletedUser21403

Guest
Az szép! én már 5 hete nem kapok újjakat bár viszonylag kiegyenlített most a mezőny lehet azért! Hát igen ez nagyon gáááz! Mondani tudják persze hogy egyenlő esélyeket kell biztosítani a játékosok között hollott ők azok akik nem képesek mégcsak megközelítően sem kialaklítani azt!
 

Ötzi

Aktív tag
Játsszatok a francián! :) Ott beregisztrálás után naponta új szomszédokat dob a gép, csak úgy röpködnek a Vágási Ferik és a Taki bácsik! :)

-
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser21403

Guest
Igazad van ez a megoldás! Játssz a világ összes szerverén hátha találsz egyet ahol normálisak a körülmények!
 

Vanek ur

Aktív tag
Egy kicsit gondolkodva egyébként nem kellene, hogy bárkit is zavarjon a besorolás (egyedüli kivétel a piacolás; ahol a különböző korok különböző termékeinél lehetnek gondok) - akik miatt mégis kell, azok pedig maguk a játékosok. Mert az még rendben van, hogy a tornyokban pontokért harcolnak, így naponta letámadják a kicsiket (is); de saját maguknak kellene önmérsékletet tanúsítaniuk rablás tekintetében, és az nem megy (hiszen rabolnak minden kisebbet is, aki érdemi védekezésre és visszatámadásra képtelen). Ezzel nem azt mondom, hogy ne raboljon senki; hanem csak annyit, hogy mondjuk 2 kornyi különbségtől lefelé ne raboljon ki senki kisebbeket. És máris elviselhető lehetne a rossz szomszédbesorolás (mert ha a készítők nem hajlandóak ezt javítani, akkor a játékosoknak is van fegyver ez ellen a kezükben - csak nem használják).
 

DeletedUser24536

Guest
Sose értettem, miért kell magyarázni és mindenféléről beszélni, ahelyett, hogy a játék kijavítására fókuszálnánk. Ami meg tutira nem fog addig megtörténni, ameddig körülmagyarázzuk. Azt mondod nem kell zavarjon senkit a besorolás: csak a piacolás, csak a pvp, csak a rablás és csak a méreg miatt... magyarul, a játék miatt. Fölöslegesnek tartok innentől fogva bármit is a fórumba írni, pláne hogy a T mod urak az ilyen dolgokra fülük botját sem mozdítják, a support is csak a sztenderd "hát ilyen a játék" kezdetű nótát szajkózza.
 

Vanek ur

Aktív tag
Hát ez van, ha valaki csak néz, de nem lát. Vagyis tud olvasni, de nem tudja értelmezni az írásokat. :(
Mellesleg jegyzem meg, hogy nem mi javítjuk a játékot, mert nem mi vagyunk a programozók (és akkor már nem is itt tartanánk); illetve hogy csomóan jeleztük már a szomszéd besorolás miatti hibát, de semmi reakció (ezért kell más megoldást találni, hogy --mint említettem-- "ha a készítők nem hajlandóak ezt javítani, akkor a játékosoknak is van fegyver ez ellen a kezükben").
Ja, és a pvp-ben nem szólnak bele a felsőbb korúak (jelen kortól felfelé nem fognak 'lemenni' középkorba harcolni, mert nem éri meg); a rablásról meg írtam (pont arról írtam...).
És még közöm sincs az itt 'dolgozók'-hoz; bár azért a hibákat kellene jelenteniük/javíttatniuk, de nagyon úgy tűnik, ez náluk nem hiba. Ezért kell más megoldást keresnünk, ha akarunk valamit. És ehhez kellene a többi játékos, hogy a kicsiket ne rabolja. De hiába írok is bármit, ha valaki mindent indulatból és lendületből reagál le ahelyett, hogy elolvasná 3-4 alkalommal, és megpróbálná megérteni...
 

DeletedUser22792

Guest
sziasztok!
a szomszéd "sorsolás" katasztrófa, nekem 900 ezrem van az elsőnek több, mint 9 milliárdja sok 15 millás. semmi esélyem ellenük.
ha csak támadnának nem érdekelne, de fosztanak is, legalább is eddig, most felszedtem az utat kivettem a sereget, leálltam, ha igy marad nem változik semmi, akkor abbahagyom.
 

DeletedUser24581

Guest
Hali!
Egy hete nem jönnek új szomszédok, lassan kipusztulunk -már csak 27-en vagyunk-... :) Ez "normális", vagy valami bug?...
 

Ravens9

Új tag
Sziasztok!

A későközépkor vége felé járok, nem vagyok egyik szövetség tagja sem. Nekem ez a játék kis kikapcsolódást jelent, nem szeretek harcolni, még a tartományi "PvP" csatákban sem veszek részt. Viszont, szeretem támogatni mások nevezetes épületeit és szinte napi rendszerességgel támogatom a szomszédaimat! Ha egyszer-egyszer megtámadnak és kifosztanak, nem gond, ez a játék rendje! De, azért az már nonszensz, hogy napok óta ketten folyamatosan támadnak és rabolnak, plusz még egy-egy kósza támadó!!!

A héten új, többnyire olyan szomszédokat kaptam, akikkel a játék során még nem találkoztam.
Ezek közül ketten, az első és a nyolcadik helyen álló szomszédaim mindennap megtámadnak, ha van mit, elrabolják. Az egyik naponta kétszer is jön, s mivel már a gyarmatosítás korában van, tüzérségi egységekkel, tábori ágyúkkal támad. Nekem még nincs ilyen erős hadászati eszközöm, és igyekeztem a lehető legerősebb védelmet felállítani.

Érdekességként, ezen a szomszéd listán én - a 67 szomszédomból - csak a 66. helyen állok. Az első szomszédom kb. 280 ezer ponttal, a nyolcadik helyen álló 102 ezerrel rendelkezik, nekem pedig csak 32 ezer pontom van. Kicsit unferrnek tartom ezt, de ahogy elnéztem a szomszédok többsége már a gyarmatosítás korában jár.

Nektek több tapasztalatotok van, mit tudok tenni ellenük?
Le lehet-e tiltani őket vagy simán ki kell várni, míg elviszi a rendszer a listámból? Vagy jelöljem be barátnak, hátha elfogadnak és megszűnik a támadás? Segít, ha belépek egy szövetségbe? Nincs semmilyen korlát, hogy naponta hányan támadhatnak meg vagy foszthatnak ki?

Én saját örömömre szeretnék játszani, és ne vigyék el, amiért keményen megdolgozom.
A városaikban főleg nevezetességek, házak, katonai egységek és gazdasági épületek vannak, na de termelő raktári épülete egy sincs!
Most jött fel a lista, hogy a szomszédok késő középkori PvP csatákat vívnak nagy előszeretettel.

Segítségeteket kérem, mit tudok tenni?

Köszönettel Ravens9
 
Utoljára szerkesztve:

Vanek ur

Aktív tag
A kérdéseidre a válaszokat már többször leírták, de most én is összefoglalom:
- Nem tudsz csinálni semmit a listával. Ha szerencséd van, akkor a hétvégén újabb csere lesz, és eltűnhetnek. Ha nem, akkor még hetekig 'boldogíthatnak'.
- Nincs semmilyen korlát. Ha úgy jön ki, akkor az összes szomszédod támadhat és rabolhat (már ha lesz rabolható épületed).
- A harcos szomszédokról: nem nagyon fognak leállni. Lehet barátkérést küldeni feléjük, de támadás előtt a barátkérés elutasításával simán fognak tudni újból támadni (bár lehet, hogy ez nem fog feltűnni 1-2 játékosnak, így egy próbát megér). Raktári épületük meg pont azért nincs, mert ők a harcra rendezkedtek be; így a termékeket a harc utáni rablásokból szerzik be (éppen ezért nem is fognak még kérésre sem reagálni). Amit tehetsz ellenük: próbálj meg úgy 'termeszteni', hogy akkor legyenek készen a termékek, ha már biztosan gép közelében vagy, és így be tudod szedni előlük. Ha hosszabb ideig nem tudnak vinni tőled semmit, akkor egy idő után lehet, hogy leszállnak rólad (de nincs rá garancia, mert a harci pontok miatt úgyis fognak támadni).

(((Esetleg átnézhetsz az Elvenar nevű játékba, mert szinte majdnem ugyanilyen, mint a FoE, csak ott egyrészt még most kezdtek, így akadnak gyerekbetegségei (illetve egy fantasy világban játszódik), másrészt viszont nem lehet elrabolni a másik termelését - vagyis békésebb típusú játék.)))
 

DeletedUser24760

Guest
Üdv Mindenkinek!
Gratulálni szeretnék a játék fejlesztőknek és azoknak, akik összeválogatják a szomszédokat!:)
Távoli jégkorszak vs. Posztmodern kor ( 12 milla pont vs. 700 ezer)
Nagyon ügyes!!!
Játékom bizonytalan időre felfüggesztem, így képtelenség érvényesülni!
 

DeletedUser24612

Guest
És akkor mi van? Sokan személyes sértésnek veszik ha valaki meg meri őket támadni. Nekem is van jégkorszakos szomszédom, de eddig nem támadott meg. 1 hónap alatt 3 ember támadott meg, van akit még vissza is vertem, kifosztásom 0 volt. Biztos csak nekem van szerencsém ...
 

DeletedUser24760

Guest
És akkor semmi nincs!
Jégkorszak vs Posztmodern kor.
Kiváncsi lennék, kedves tetves...Téged ki támad jégkorszakból...
És nem is a támadás a hangsúly...a sok ******** még fosztogat is...ez a baj ezzel a korok ***** távoli különbsége között!!!

trágár szavak
tito
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser24760

Guest
És gamer fejlesztőktől is választ várnék, ez tényleg játék hiba, vagy Mo. játék mh. részéről elkövetett csalás.
Már nem írok ezeknek, tudom kik a németek, játékfejlesztők:)
 

DeletedUser24760

Guest
Érdekes módon, nem is elérhetők a hivatalos úton...offline az oldal:D
 

DeletedUser24612

Guest
És akkor semmi nincs!
Jégkorszak vs Posztmodern kor.
Kiváncsi lennék, kedves tetves...Téged ki támad jégkorszakból...
És nem is a támadás a hangsúly...a sok köcsög még fosztogat is...ez a baj ezzel a korok kúrva távoli különbsége között!!!
Jelenkor legvégén vagyok és 78. vagyok a szomszéd rangsorban. Szerinted hányan tudnának nagyobb sereggel támadni, most töröljem le a játékot? Ha megtámadnak és kikapok nincs semmi, a lényeg hogy ne akarjanak/tudjanak kifosztani. A fosztásról biztos te is tehetsz, mert hagyod a termelésed és akkor lépsz be ha eszedbe jut. Ekkor persze hogy kedvelt célpont leszel. Azért elég érdekes a dolog, mert ma kaptam teljesen új szomszédságot pedig a 40. hely környékén voltam. Úgy látszik a skillt is figyelembe veszi a játék :).
 

erika5503

Aktív tag
Sziasztok!
nekem is van egy pár szomszédom ...mindennap támad és foszt
ma nem talált semmit ... mert sikerült leszednem a termést..... éjszakára nem termelek.....
az út elvétel nem jó ... mert megáll az idő vele és mikor vissza teszed attól számolja csak.

a fosztogató .... még dícsekszik is vele hogy arra valók a szomszédok... és a piacon árulja a termékeket.

egy chet idézet:

erika5503: látom csak fosztásra rendelkezel be? majd téged is kipéciz valaki :)
erika5503: a sors forgandó :)
14:57: b....... nem pécézek én ki senkit
14:57: b........ mindenkit fosztok
14:57: b........elvégre arra vannak a szomszédok
14:58: b......... utsó 15 perc termése: 20 arany 10 só 10 üveg 50 gyógynövény 5 kötél

sajnos ilyen játékosok is vannak, szemtelenek, nem tisztelik a másikat, nagyon okosnak tartják magukat ... a többieket hülyének nézik.
egyszóval emberileg egy nagy NULLA!!

köszönöm a figyelmeteket.
 
Fent