Régiségkereskedő kínálat bővítése.

  • Témaindító DeletedUser24512
  • Kezdés ideje

DeletedUser24512

Guest
Lényeg a lényeg flash/HTML témában, 2 nap múlva muszáj váltani, mert 2020 lesz... ;)
Régi laptop témához: Kikapcsolható az animáció, ez is könnyít. De lehet máshogy is megoldani, mint írtam fent, csak nem olvassák el egyesek, hogy mondjuk többb szintes város, szintenként másik képernyő. Vagy gyarmat ahol ugyanazok az épületek használhatóak, de megintcsak másik képernyő... stb...stb. (nyílván egy profi játékfejlesztőnek vannak más ötletei is.)
A lényeg: Szeretnénk (és gondolom, hogy a legtöbb játékos nevében beszélek) több területet ahol lehet építkezni. Alapvetően többek között ez egy városépítős játék. Ezért is kezdtem el játszani, mert annó nagy Sim City rajongó voltam, és imádok ezzel elbíbelődni. Miért baj, hogy szeretnék olyat csinálni a játékban amiről szól a játék?
 

DeletedUser26307

Guest
Ezt kérdeztem, hogy bekerült-e? Mert én nem láttam, de lehet más igen. Akkor te láttad? Eldöntendő kérdés, igen vagy nem választ várok.
A válasz, Igen én láttam.
B válasz, nem én nem láttam.
Kérem jelentkezzen olyan aki megértette mit kérdezek és tud válaszolni... ;)
A régiségkereskedő kínálatbővítése épp akkori frissítésbe került bele. Sedar is csak ennyit írt. Mit nem lehet ezen érteni...?!

Új verzió 1.167 Változások -> második sor:
"Új, megvehető tárgyakat adtunk hozzá a régiségkereskedőhöz"

És igen, láttam új dolgokat.
 

Vanek ur

Aktív tag
Lényeg a lényeg flash/HTML témában, 2 nap múlva muszáj váltani, mert 2020 lesz... ;)
[...]
Nem január 1-én szűnik meg a támogatás, hanem valamikor év közben. A böngészők is valamikor év közben szüntetik meg teljesen a flash támogatását (lusta vagyok rákeresni, de akit érdekel, utánanézhet pontos dátumra/verzióra). És utána sem lesz kötelező váltani, csak érdemes (mint ahogy Win7-ről sem kötelező váltani január végén, mert megszűníik a támogatása).
Egyébként a bétán már most a flash alatt is úgy tűnik, hogy html5-ös megjelenítés fut (az ilyen-olyan jelzések, megjelenítések, hibák, akadások, ... pont úgy néznek már ki, mint a html5-ös verzióban, és nem úgy, mint az éles szervereken működő jelenlegi flash verzióknál); vagyis lehet, hogy rövidesen végleg megszüntetik itt is a flash lehetőségét. De ez már lassan OFF lesz.
 

DeletedUser27509

Guest
Elmegyogyintezet fejlesztot tamogatnam es szerintem sokan masok is :)
 

DeletedUser24512

Guest
A régiségkereskedő kínálatbővítése épp akkori frissítésbe került bele. Sedar is csak ennyit írt. Mit nem lehet ezen érteni...?!

Új verzió 1.167 Változások -> második sor:
"Új, megvehető tárgyakat adtunk hozzá a régiségkereskedőhöz"

És igen, láttam új dolgokat.
Feladom... szerintem ezt már direkt csinálod... :(
 

Vanek ur

Aktív tag
Elmegyogyintezet fejlesztot tamogatnam es szerintem sokan masok is :)
(Viszonylag) aktuális eseményhez fejlesztőt nem adnak ilyen módon. Ahogy le lett írva Whiskey-s által is, a 'lejárt' (több, mint 1 éves) épületek fejlesztőit rakják be; az aktuálisak után fizetni kell az event alatt gyémántért (vagyis időben meg kell(ett volna) szerezni).
 

DeletedUser

Guest
Ehhez a témához is kapcsolódik, ill. eventekhez.
Az utóbbi időben nem nagyon talál az ember épületraktározást. Sokáig napidíj volt eventeken, most pedig, hogy a kereskedő miatt igencsak lényeges volna, hogy az ember a legértékesebb épületeit ne eladni kényszerüljön, hanem raktározás után a kereskedőnél értékre váltani, nincs.
Ma pl. 21db szentélyem, sötét átjáróm és magnum opus-om válik fölöslegessé a városban, és már csak 15db épületraktározásom van, úgy, hogy korábban már a 8 indiai palota szettemből csak a palotákat raktároztam, a többi kis értékű részét simán eladtam. Ráadásul nem túl okos teljesen lenullázódni sem, hiszen, ha netán hely kell majd valamihez, akkor az értékes, tényleg csak átmenetileg tárolandó épületeim nem fogom tudni eltenni.
A szentély 2 órában majdnem 7K, az átjáró 4K+, a magnum opus pedig szintén majdnem 7K. Messze a legértékesebb áruba bocsájtható dolgok közt vannak.
A CE-t az első hét óta csinálom, sosem hagytam ki állomást, évek óta 70-es az ET-m, és mióta létezik a raktározás, eventen sem hagytam ki küldetést, nem maradt elhasználatlan valutám soha, és nem használtam a raktározásaim fölöslegesen, ráadásul a kereskedő bevezetéséig eladtam már vagy 50 szentélyt biztosan, szóval még értékes épületekre sem mindig használtam a raktározásokat. Magyarán igencsak sok volt az átlaghoz viszonyítva, mégis elfogyott gyakorlatilag. Amennyire nem érkezik területbővítés immáron közel egy éve, ellenben event két hetente van, plusz kereskedő, plusz CE, plusz most már csatatérről is hasznos épület, nem hiszem, hogy egyedül vagyok olyan, akinek elkelne néhány épületraktározás...
 

DeletedUser26307

Guest
Ehhez a témához is kapcsolódik, ill. eventekhez.
Az utóbbi időben nem nagyon talál az ember épületraktározást.
Ezzel én is így voltam. Hónapokig nem kaptam sehol. Aztán az elmúlt két hétben jött több is. Az elsőt a kereskedőnél vettem, rögtön utána a napi és a kihívók ládája is azt adott. Ezt a négyet gyorsan elhasználtam. Azóta lett még három.
Amúgy tényleg ritkaság, de ha egyszer beindul, akkor rövid idő alatt sok is összejöhet. Aztán, gondolom, hónapokig megint koplalás lesz...

Más, de hasonló: A Himedzsi pl. nyár vége óta nem adott 200 pontot. Múlt héten beadott egyszer, és még mellé 250+50 terméket (a 250-et szintén ritkán adja). Nem tudom, mennyiben számít, hogy kivételesen tableten csatáztam, amit korábban sosem tettem. (Persze hiába próbáltam másnap is bevetni ezt a 'cselt', nem jött semmi.)
 

DeletedUser

Guest
Ezzel én is így voltam. Hónapokig nem kaptam sehol. Aztán az elmúlt két hétben jött több is. Az elsőt a kereskedőnél vettem, rögtön utána a napi és a kihívók ládája is azt adott. Ezt a négyet gyorsan elhasználtam. Azóta lett még három.
Amúgy tényleg ritkaság, de ha egyszer beindul, akkor rövid idő alatt sok is összejöhet. Aztán, gondolom, hónapokig megint koplalás lesz...

Más, de hasonló: A Himedzsi pl. nyár vége óta nem adott 200 pontot. Múlt héten beadott egyszer, és még mellé 250+50 terméket (a 250-et szintén ritkán adja). Nem tudom, mennyiben számít, hogy kivételesen tableten csatáztam, amit korábban sosem tettem. (Persze hiába próbáltam másnap is bevetni ezt a 'cselt', nem jött semmi.)

Az a gond, 3-4db az nálam nem sok. Már itt a fórumon is írtam szerintem, hogy a tavalyi tavaszi event óta, ami nincs egy év, kb. 3-szor, mostanra lehetséges, hogy 4-szer tudtam volna nulláról beépíteni a lehető legnagyobb területet. Azzal együtt, hogy kapásból 26db nevezetesem már akkor fixen megvolt, azóta 29 van lent, még súlyosabb a helyzet. Összesen 174 területről beszélünk, amiből 54-et simán elfoglalnak a nevezeteseim. 174 területet, ha háromszor nulláról teljesen beépítettem volna, az azt jelenti, hogy a nevezeteseim nem piszkálva bőven több, mint ötször elméletben ledózeroltam minden egyéb épületem és mást tettem a helyére. Mindössze egy év alatt ötször, a lehető legnagyobb méretű várossal. 20-30db raktározások sem elegendőek kis túlzással, nemhogy 3-4.

** A kezdő 16 területet kis is felejtettem a képletből ugyebár, pedig nem kevés, 256 mező, miközben a legnagyobb event épület 5*5, azaz 25, szóval még abból is 10db simán lefér, csak arra a helyre amit elfelejtettem most beleszámolni...

Persze alapvetően a területet kellene ésszerűen növelni, igazítani az egyéb fejlesztésekhez, de nemhogy arányosan növekedne, egyre kevesebb a bővítés! Egy időben még volt évi legalább 3 kor, ami legalább 24 terület volt. Aztán lett évi kb. két kor, de még mindig min. 16 terület. Utána már csak kb. 3 kor részlet, amivel már jó, ha 12 területet kaptunk. Most ott tartunk, hogy lassan egy éve nem volt bővítés, s legutóbb is csak 7 az űrkorszak marsi állomásával. Ez még azzal együtt is siralmas, hogy van a kolónia, ugyanis a kutyának nem kell a termelőépület, és sokáig a marsi ércért sem kell menni, amihez a spéci lakóépületek kellettek. Én csak az ingyen csaták miatt folyamatosan megyek ércért, de van is 30ezer fölött. Minek? A kolónia csak akkor válik majd igazán hasznossá, ha megmarad netán a ceres alatt is a marsi, mert akkor lesz lehetőség előző kori árut termelni a város feláldozása nélkül, de a hírek nem arról szólnak, hogy megmaradna... Ha pedig így lesz, akkor nemhogy haszna nem lesz, de még komoly gondot is fog okozni pluszban az amúgy is eléggé problémás mechanizmusban, hogy nem lehet majd csak piacon beszerezni előző kori árut, miközben a piac halott, normális mennyiségben lehetetlen termékhez jutni, érthető módon, hiszen annak is kell a saját kori áru, ugyanakkora, pontosabban még nagyobb mennyiségben (tech fa is van még ugye), aki épp egy korral lejjebb jár, csak épp kisebb még a városa, a lehetséges maximumnál mindenképpen, ergo termelni tuti nem tud annyit, marsi esetében a kolónia persze fix méretű, de ettől még nem fog tudni ellátni saját magán kívül egyetlen embert sem, ráadásul biztos, hogy kevesebb is a játékos a top kor alatt, mint a top korban (ez alól talán jövő volt kivétel, amikor a jégkor volt a vége, mert ott fölöslegessé vált a céhnek az áru, így sokan maradtak inkább). Azt mondják ezért van a csillagvizsgáló, hogy az adjon alacsonyabb korit, csak hát az viccnek is rossz, 10-es szinten annyi árut nem ad, amit egy tárgyalás egyetlen körében, egyetlen fajtából kér kicsit magasabb nehézségen, csak a csatatér. Nincs olyan magas szint ami akár csak egy tárgyalást is fedez naponta...

Ezzel a folyamattal párhuzamosan, amely során a területbővítés egyre ritkább, az eventek száma megsokszorozódott. Évente 3 fő event volt amikor még 3-4 kor! Tavaszi (akkor még kevésbé PC módon húsvéti), nyári, téli. Ezeken kívül leginkább küldetéssorok voltak, a valentin, halloween pl., de azokból sem volt sok, 2014-ben még csak konkrétan ez a 2. Aztán ugyan abban az évben behozták a focist, de az sem lett állandó minden évre, ill. történelmi küldetéssorokat 2016-ban. Most pedig fő event van átlagosan minden hónapban egy, ami gyémánt nélkül is 10+ db épületet jelenthet (szentélyt, kutat, meg még jó csomó félét), nyilván nem többszintest, de azok meg nagyok is sokszor, hely tekintetében kitesznek akár 6+ szentélyt ugye.
Január - forge bowl.
Február - valentin/karneváli, idén már St. Patrik.
Március/április - tavaszi
Április/május - archeológia
Június - focis
Július/Augusztus - nyári
Szeptember - őszi
Október/November - Halloween
December - téli
Ugyan db-ra nincs meg a havi egy, ugyanakkor sok közülük magában egy egész hónap, lásd téli, nagyon kevés ami 3 hétnél rövidebb.
E mellé bejött a CE, 64 állomással, hasznos díjakkal, korlátlan szintű ET-vel.
Majd bejöttek a települések, szintén elég hasznos díjakkal.
Majd a kereskedő szó szerint végtelen és állandó tárggyal.
Végül most a csatatér, ahol 1-1 10napos ciklus alatt simán összeszed egy 5-ös szintű épületet aki akar.

Totálisan felborult az egyensúly az építhető, és építeni érdemes dolgok, és a rendelkezésre álló hely közt, pedig korábban megvolt ez az egyensúly akárhogy is nézem, egyáltalán nem lehet azt mondani, hogy akkor sok volt a fölösleges hely...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser26307

Guest
Totálisan felborult az egyensúly...
Most erre mit mondjak? Megvan az, csak el kell találni.

Egyébként - mint mindig - most is levezetted, hogy ez a cég végülis mégsem pénzéhes, különben megoldaná a plusz helyeket, hogy legyen hova pakolni az újabb szerzeményeket, akár többszörösen egy-egy tételből.
 

DeletedUser

Guest
Most erre mit mondjak? Megvan az, csak el kell találni.

Egyébként - mint mindig - most is levezetted, hogy ez a cég végülis mégsem pénzéhes, különben megoldaná a plusz helyeket, hogy legyen hova pakolni az újabb szerzeményeket, akár többszörösen egy-egy tételből.

Nem ugyanarról beszélünk. Én a fejlesztők részéről vélem úgy, hogy nincs már egyensúly abban amit kiadnak, nekik kellene megtalálni, ennek semmi köze ahhoz, hogy egy játékos mit kezd az egyre rosszabb helyzettel.
Az tény, hogy a terület véges, és nem bővül, így nem lehet semmiféle egyensúlyt keresni sem, arról akkor beszélhetnénk, ha a játékos döntési helyzetben lenne, mit választ, plusz területet vagy ilyen-olyan díjakat az eventeken. Az, hogy milyen épületeket tesz le, és mit nem, az totálisan más témakör, nem tartozik a megszerezhető épületek és a nem létező terület viszonyához, semmilyen épületből nem tud sokat letenni, mert nincs hely, mégis miként lehet ebben egyensúlyt találni? Az épületek választásában lehet egyensúlyt keresni, de ismétlem, hiába találok, akkor is véges a mennyiség amit le tudok tenni belőlük.
Döntési helyzet nélkül nem beszélhetünk róla, hogy egyensúlyt lehetne találni, márpedig egy játékosnak nincs döntési lehetősége jelenleg a területet illetően, a fejlesztőknek van, ők pedig nagyon nem törekszenek semmilyen egyensúlyra.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Pont a területek végessége hoz még "némi" egyensúlyt a játékba... a top játékosok annyi épületet tudnának lerakni amennyit nem szégyelnek (ha nem lenne véges a terület) és ezáltal olyan előnyre tennének szert (vagyis már most is olyan óriási előnyük van) amivel a "mezei" játékosok már nem tudnak mit kezdeni...

Szoval a terület mérete tudatos döntés, hogy akkora területen gazdálkodjon mindenki amennyi van, így is vannak olyan játékosok akik gyémánttal annyi épületet felhúztak, hogy "normál" játékkal az elképzelhetetlen...

Plusz még "vezetve is van" a játékos, hogy folyamatosan cserélgesse az épületeket (ugyanannyi területre egyre jobbakat tegyen le) ami egyrészt szerencse (kinek mit dobott a gép) valamint terelgetés a gyémántvásárlás felé
 

DeletedUser

Guest
Pont a területek végessége hoz még "némi" egyensúlyt a játékba... a top játékosok annyi épületet tudnának lerakni amennyit nem szégyelnek (ha nem lenne véges a terület) és ezáltal olyan előnyre tennének szert (vagyis már most is olyan óriási előnyük van) amivel a "mezei" játékosok már nem tudnak mit kezdeni...

Szoval a terület mérete tudatos döntés, hogy akkora területen gazdálkodjon mindenki amennyi van, így is vannak olyan játékosok akik gyémánttal annyi épületet felhúztak, hogy "normál" játékkal az elképzelhetetlen...

Plusz még "vezetve is van" a játékos, hogy folyamatosan cserélgesse az épületeket (ugyanannyi területre egyre jobbakat tegyen le) ami egyrészt szerencse (kinek mit dobott a gép) valamint terelgetés a gyémántvásárlás felé

Még igazad is lehetne, csakhogy a top játékos tett érte, hogy az legyen. Kitartó, jó eséllyel igen régóta játszik, nem azt várja, hogy az ölébe hulljon valami, sokkal többet tett, mint egy frissebb ember, ezért nagyon is jogos, hogy sokkal nagyobb fölényben is legyen, és ne legyen mesterségesen visszafogva minden lehetősége, biztosítva, hogy 3-6 hónapja regelt valaki ugyanazt elérhesse, mennyiségre biztosan! Még a gondolat is nevetséges, hogy 6-8 év játékot szerinted egyensúlyban kell tartani 6-8 hét játékkal! A folyamatos fejlődés lehetőségét kellene egyensúlyban tartani a 6-8 éve játszók számára a 6-8 hete játszók számára elérhetővel! A teljesítményt, kitartást díjazni kellene, és nem büntetni! Nagyon nem én tehetek róla, hogy valaki nem regisztrált 2013-ban, én a magam részéről sosem siránkoztam amiatt akkor, hogy van aki már 2012-ben, másfél évvel előttem megtette, és előnyben volt, járt neki. Inkább dolgoztam rajta, hogy beérjem és leelőzzem őket, meg is tettem, anélkül, hogy akkor vissza lett volna fogva a játék, mint most. Prog volt a vége amikor kezdtem, és 3-4 havonta behoztak egy új kort, kb. annyi idő volt végigérni is rajtuk annak aki már progban volt. 2015 végére 2 év alatt már top játékos voltam, és elértem a tech fa végére is, pedig akkor koránt sem volt ilyen könnyű felrohanni, 2014 elejéig max 10 volt a nevezetesek szintje, nem volt gvg, és még szentély sem létezett! Kellett hozzá extra? Igen. Így volt fair? Igen. Aki be akar érni, tegyen többet, mint én, de ne úgy, hogy én már ne tudjak hova fejlődni, miközben ő igen!

Egy játékos alacsonyabb korokban sokkal több mindent tud csinálni, és kell csináljon, jobban leköti a játék. Haladnia kell a tech fán, kontinens térképen, nevezeteseket építeni és felhúzni, folyamatosan átépíteni a várost a különböző korok igényeinek megfelelően, bővülő terület mellett. Van lehetősége tervezni, és folyamatosan fejlődni. És mellé minden egyéb ott van, CE, GvG, csatatér, települések, eventek.
Miután a végére értél a tech fának ,térképnek, max a területed, be van építve, sokkal kevesebb a lehetőség, monotonabbá válik az egész. Elveszik a folyamatos fejlődés esélye, szinte egy helyben topogás van. 9 kolosszus és 3 olimpiai kincstár letételével, 3 szentély, és 17 sötét átjáró, egy tholosz és egy magnum opus elbontásával nagyjából kemény 20FP-t nyertem a városban. Ez nem fejlődés, ez vicc, de ez a maximum amit el tudok érni. Tizedekről, századokról beszélünk, rengeteg áldozat árán, ugyanúgy, mint a 100 fölötti nevezeteseknél. Nincs már igazán mit építeni, legalább is értelme nem sok 5%-ért, meg 0,1%-ért, meg 1 plusz Fp-ért több tízezret beletenni, még ha sokan csinálják is. Én csak azért nem fogom, mert kínomban nem tudok mást. Racionális emberként értelmes dolgokat szeretek csinálni, azzal tölteni az időm, igen, még egy játékban is, azért kezdtem stratégiait...

Persze, az új tartalmak, mint a csatatér is jelentenek üde színfoltot, ugyanakkor pont a terület végessége miatt gyakorlatilag nem tud egy évek óta mindig a játék aktuális végén járó játékos sem érdemben többet teljesíteni, mint bárki! CE ugye ugyanannyi állomás mindenkinek, vaskorban a legkönnyebb 64-ig elmenni szinte, nevezetes sem kell gyakorlatilag, sima csata végig 2*2-es helyen gyártott íjászokkal. GvG-n lehet sokat ütni, de azt is bárki megteheti, mivel jövős egység is leveri a marsit magas bónusszal, védelmet erősíteni nem tud egy top játékos top céhe sem, simán elviszi bárki amit megszerzett, nincs semmi fölény, amiről beszélsz, és szerinted gond. A csatatéren pár állomás juthat pluszban FP-k tízezreiből felhúzott 100 fölötti nevezetesekkel, mert extra hely nincs, hogy mondjuk event épülettel tudjunk előre haladni, és komolyabb kihívásokat teljesíteni ott miután már nincs új kor, új terület, ugyanazon a néhány mezőn cserélgethetünk 5FP-t 6-ra, 5% támadóbónuszt 7%-ra. Azért nem egy offline single player játékkal játszik az ember, mert annak van egy vége, rövid, ez meg elvben folyamatos, végtelen (nyilván nem szó szerint), a jelek szerint csak elvben.
A kisebb kori játékosokat meg úgysem tudja már támadni szomszédként a top játékos. Abba kéne belegondolni, hogy az is csinálna valamit, aki már évek óta játszik, és bőven rászolgált, hogy többet tudjon csinálni, mint aki tegnap kezdte. Ez most kb. nincs így, akkor lenne, ha nem lehetne a saját kornál magasabb nevezetest letenni, és a kisebbeknek is meg kéne küzdeniük a maguk szintjén mindazzal amivel anno meg kellett annak aki most már top játékos. A kezdők tálcán megkapják a kész városokat ingyen segítséggel a top játékosoktól, nevetségesen kevés FP-ért cserébe minden árut! A rengeteg eventen pedig pár hónap alatt annyi és ugyanolyan event épületük van, mint amit mi anno 2 év alatt össze tudtunk szedni, és most max lecserélhetjük, ugyanannyira és ugyanarra, mint a kezdő. Csak ez nekünk nem haladás. Anno 24 napi pont volt, meg hagia és castel, max 6-6 ponttal, ennyi. Nekem most olyan 1200 a napi fix bevételem, anélkül, hogy bárhol építenék, és 80 fölötti lenne a bárkám, ergo úgy keresnék pontot, nem, csak a napi beszedésem ennyi, a minap gondoltam egyet és egyben húztam 20 szintet a frontenacomon, ami amúgy elsőként volt 100-as az egész magyar szerveren, ahogy 50-es is elsőként volt anno...
Ugyanakkor, bárki röhögve vaskorban egy bárkával több száz FP-t szerez naponta, amiből semmi megvenni az összes nevezetest. Az én 1200 napi pontom egyáltalán nem elérhetetlen egy kezdőnek akár vaskorban sem. Vicc az egész játék, és egy évek óta itt lévő top játékos számára egyre kevesebb a kihívás, ami van az az értelmetlen kategória, szimpla stratégia mentes kattintgatás sokkal nagyobb mennyiségben (bár mióta csak be kell írni az FP-t a nevezetesekbe már ez sem igaz, két kattintás 5000 FP is, meg 5 is), hogy 1-1 plusz csatát nyerhessen. Azt hiszem, én 6+ év játék után elvárhatnám, hogy, ha már semmi más nem maradt, csak a csatatér szinte, akkor ne ugyanaz az 50-100 állomás jusson, mint bárkinek aki 3 hónapja van itt, hanem legyen esélyem fejlődni, és 300-at is ütni, mert nem korlátozzák a fejlődésem, és próbálnak visszahúzni arra a szintre amin egy kezdő van.

Az állandó gyémánton való siránkozás meg végképp nevetséges, vagy inkább szánalmas, nem is tudom. Csak azért létezik ez a játék, mert pörög az eladás, sokan veszik a gyémántot, emiatt játszhat vele bárki akár ingyen. És még van aki sajnálja, és megszólja, hogy annak akinek azt köszönheti, hogy ő ingyen szórakozhat, több legyen a játékban bármiből? Az sem volna elítélhető, ha a mondjuk a ranglista top 100-ba csak kemény bevásárlás árán lehetne bejutni, vagy éppen lenne olyan épület amit csak vásárlással lehetne megszerezni, nemhogy a mostani rendszer amiben egyáltalán nem akkora előny a vásárlás, mint sokan hiszik, kb. csak friss világokban vezetnek a legnagyobb vásárlók, és sokszor ott is csak átmenetileg! És még ingyen is beszerezhető gyakorlatilag végtelen mennyiségű gyémánt! Más játékokban maximum korlátozott mennyiségben 1-2 promóció keretében lehet nagyon minimális mennyiségű prémium valutához jutni ingyen, nem úgy, mint itt... Egy USA szerveren, vagy épp németen van 25+ világ. Mindben farmolhat aki csak akar. Heti tízezres gyémántbevétel egy accountnak, még CE teljesítés, ergo komolyabb idő ráfordítás nélkül is, csak napi 1 perces beszedéssel világonként. Persze, itt "csak" 4 világban tud maximum farmot építeni az ember, így kevesebb ingyen valutával kell beérje. :D
Szálljatok már le a földre, és próbáljatok reálisan tekinteni a világra! Semmi nincs ingyen, mindenért fizet valaki! Nincs ingyen játék, nincs ingyen egészségügyi ellátás, nincs ingyen oktatás, nincs ingyen étkezés! Maximum mással fizettetik ki azok helyett akik élvezhetik ingyen. Ez alapvetően nem egy fair dolog, de, hogy még ezután arra mutogassunk, és attól sajnáljunk valamit aki helyettünk fizet, hát finoman szólva is visszás...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Lef------

Nagyon aktív tag
pedig bizony értékesebb - az élet más területén is - az új belépő, játékos, mint a régi hiszen lehet büszkélkedni az összlétszámmal és jó eséllyel még pénzt is fog költeni

vannak játékok ahol pénzért csak olyan dolgokat lehet megszerezni ami a játék menetét nem befolyásolják (nem paytowin, hanem csak skinek), itt akinek sokmilliója van az bizony előrébb van (ha társult hozzá némi ész is)

ha van mondjuk 100ezer játékos bázisod akkor nagyon jó statisztikád is van arról, hogy hogyan lehet profitot maximalizálni az egészből és ez nem azokból szokott összejönni akik évek óta játszanak vele... tehát pontosan tudja a cég, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy...

s akkor az extra kérdés: ha ennyire unalmas, monoton, stb a történet, akkor miért nem törlöd az egészet a fenébe? (az, hogy itt hosszú monológókban keseregsz változni nem fog a dolog)

én pedig sehol nem állítottam olyat, hogy ne kellene mindenért fizetni... általában az "ingyen" dolgok a legdrágábbak, csak arra világítottam rá, hogy
1. a cég számára a profit a lényeg, nem jótékonysági intézmény
2. aki hajlandó pénzt ölni a játékba az előnyben van
 

DeletedUser

Guest
pedig bizony értékesebb - az élet más területén is - az új belépő, játékos, mint a régi hiszen lehet büszkélkedni az összlétszámmal és jó eséllyel még pénzt is fog költeni

vannak játékok ahol pénzért csak olyan dolgokat lehet megszerezni ami a játék menetét nem befolyásolják (nem paytowin, hanem csak skinek), itt akinek sokmilliója van az bizony előrébb van (ha társult hozzá némi ész is)

ha van mondjuk 100ezer játékos bázisod akkor nagyon jó statisztikád is van arról, hogy hogyan lehet profitot maximalizálni az egészből és ez nem azokból szokott összejönni akik évek óta játszanak vele... tehát pontosan tudja a cég, hogy mit kell tenni ahhoz, hogy...

s akkor az extra kérdés: ha ennyire unalmas, monoton, stb a történet, akkor miért nem törlöd az egészet a fenébe? (az, hogy itt hosszú monológókban keseregsz változni nem fog a dolog)

én pedig sehol nem állítottam olyat, hogy ne kellene mindenért fizetni... általában az "ingyen" dolgok a legdrágábbak, csak arra világítottam rá, hogy
1. a cég számára a profit a lényeg, nem jótékonysági intézmény
2. aki hajlandó pénzt ölni a játékba az előnyben van

Aki hajlandó pénzt ölni bele, az még többet is ölne, ha lenne mire, én meg ezt mondom, és elhibázott, hogy ezzel nem törődnek, főleg, hogy semmibe nem kerülne nekik. Nonszensz azt gondolni, hogy egy top játékos nem venne gyémántot az extra területért, ergo nem termelne plusz profitot. Attól, hogy több terület lesz a high-end játékosoknak, nem lesz kevesebb az új belépő, nem tudom, miért is hozod fel, hogy az az értékesebb játékos. Területbővítést adni pedig nem igényel fejlesztést sem, akár eventek küldetéssorának végén is lehetne 1-1db maximum, az is mindenkinek elérhető lenne, vagy netán részletekből lehetne beszerezhető, ahogyan mostanság épületek is, szintén akár eventeken, kereskedőnél, bárhogy. De medálért végképp lehetne több, sokkal drágábban, mint amibe most kerül, hogy tényleg eredmény kelljen hozzá, hogy valaki megszerezze. És persze gyémántért, ergo sok-sok pénzért is kínálhatnának koronként 1-2 helyett akár 3-4-5-öt. Semmi extra munkát, fejlesztést nem igényelne szinte, nem venné el az időt és energiát attól, hogy olyasmin dolgozzanak, amivel friss játékosok is idecsábíthatók. Csak épp mégis lenne valami lehetőség annak is aki nem új, előrehaladást tapasztalnánk, nem azt, hogy éveken át nincs mit csinálni, csak zombiként kattintgatni a kihívás nélküli GvG-n, meg pontokat pakolni százezrével nevezetesekbe, amik kb. soha nem térítik meg amit beleölsz... Kedvencem a cape, ami saját befektetett ezer pontot is 3 év mire visszahoz, ha lép egy szintet vele, nemhogy pluszt nem termel. Igazi agytrösztnek kell lenni, hogy valaki mégis 100 fölé építse, ölje bele az FP-k tízezreit, miközben mást nem ad, ami még valamennyire indokolttá tehetné...
Nem olyan bonyolult dolgok ezek.
Én meg maximum véleményt formálok, siránkozni a jelek szerint a frissebb játékosok szoktak, hogy előnyben van valaki velük szemben, teljesen jogosan és megérdemelten, akár az itt töltött idő, akár anyagi ráfordítás végett... Törölni is akkor fogom amikor úri kedvem úgy tartja, ettől függetlenül koránt sem biztosít számomra értelmes kihívást jelenleg, de mivel időm, mint a tenger, így nyugodtan megtarthatom az accountom, és begyűjtögethetek naponta, hátha egyszer meghallják a rengeteg hozzám hasonló játékos véleményét is, és történik is valami, elég sok minden bekerült már, amit játékosok javasoltak, csak, hogy tudd, az olimpiai kincstár bónusza is más volt eredetileg, közösségi igény végett változtatták. Akkor miért is ne fogalmazzam meg a véleményem, amivel nem vagyok egyedül? Ráadásul egyre gyorsabban a végére lehet érni mindennek, magyarán a most még értékes friss újonc egyre rövidebb idő alatt válik úgymond régi játékossá, akinek nincs már mit csinálnia, ez a brutálisan felgyorsított játékmenet, amit eszük ágában sem volt megakadályozni a kezdetek kezdetén visszaüt ebben, még akkor is, ha volt két olyan kor, amin az áthaladást lelassították, és tényleg csak gyémánttal megoldható gyorsabban, bár vannak olyan hírek, miszerint most pont az érintett speciális áruk lesznek majd nevezetes bónuszként bevezetve, bár ez még csak spekuláció, de, ha igaz, akkor ezt a korábbi törekvést is semmissé teszik a lassításra...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Lef------

Nagyon aktív tag
alapvetően jól látszik, hogy előre kitalálva talán a jövőig volt a játék... az utána következő korokról messziről érződik, hogy valami "újat" akartak, csak nem feltétlenül sikerült... ahogy valahol a kód mélyén van az is, hogy új korért jár csak terület (valószínűleg ilyen mélyre nem 1 óra fejlesztés lenne lenyúlni)

az is jól látszik, hogy ott valóban tudatos lassítás történt hiszen a prométium és az orichalcum az elején nem volt könnyen megszerezhető, a mélytengerin pedig látszik szintén a tanácstalanság (azért is olyan borzasztó hosszú a techfa) hiszen elfogyott a térkép ki kellett találni valamit...

a mars kor alapvetően ötletesnek mondható, de ott sem gond manapság már felhalmozni a szükséges termékeket, s így az is egy unalmas - kötelező - betakarítássá vált semmi egyébbé
esetleg akkor kerül újra élet oda, ha a ceres valahogy kapcsolódik majd hozzá és szükség lesz újra termelni vagy átalakítani az ottani stratégiát

talán valóban segítene a játékon ha horror összegekbe kerülne 1-1 terjeszkedés vagy techfa továbblépés, de top játékosok legtöbbjének milliós sőt milliárdos tartalékaik vannak, így ez is csak néhányukat gátolná abban, hogy napok alatt kimaxolják az egészet és megint jöhet 6-12 hónap várakozás az új korra...
 

DeletedUser

Guest
alapvetően jól látszik, hogy előre kitalálva talán a jövőig volt a játék... az utána következő korokról messziről érződik, hogy valami "újat" akartak, csak nem feltétlenül sikerült... ahogy valahol a kód mélyén van az is, hogy új korért jár csak terület (valószínűleg ilyen mélyre nem 1 óra fejlesztés lenne lenyúlni)

az is jól látszik, hogy ott valóban tudatos lassítás történt hiszen a prométium és az orichalcum az elején nem volt könnyen megszerezhető, a mélytengerin pedig látszik szintén a tanácstalanság (azért is olyan borzasztó hosszú a techfa) hiszen elfogyott a térkép ki kellett találni valamit...

a mars kor alapvetően ötletesnek mondható, de ott sem gond manapság már felhalmozni a szükséges termékeket, s így az is egy unalmas - kötelező - betakarítássá vált semmi egyébbé
esetleg akkor kerül újra élet oda, ha a ceres valahogy kapcsolódik majd hozzá és szükség lesz újra termelni vagy átalakítani az ottani stratégiát

talán valóban segítene a játékon ha horror összegekbe kerülne 1-1 terjeszkedés vagy techfa továbblépés, de top játékosok legtöbbjének milliós sőt milliárdos tartalékaik vannak, így ez is csak néhányukat gátolná abban, hogy napok alatt kimaxolják az egészet és megint jöhet 6-12 hónap várakozás az új korra...

A terület biztosan nem kapcsolódik korhoz, főleg a medálért vehető nem amiről én beszélek. Ha visszagondolsz, medálért mindig az új korok bevezetése előtt jóval lehetett venni, hónapokkal, elég, ha a bejelentéseket visszaolvasod, és látod, hogy mindben ott van, hogy korábban már elérhető volt a győzelmi terjeszkedés. Ezen felül alapvetően nem gátol semmi, hogy az összes győzelmi területet megszerezd és felhasználd vaskorban akár.
A kontinens térképen sem szükséges a haladáshoz az adott korban lenni, és akár simán pénzért, akár gyémántért le tudod tenni amit ott szerzel, 3 világban késő középkori várossal járok mélytengeri térképen (kellett a hely a kutaknak), E-n még csak jelen térképen vagyok a vaskori városommal, medálért szintén jóval többet vettem, mint amennyi a korokkal járna elméletben...
Ha pedig gyémántért vehető, több, amit akár utólag is módosíthatnak bármikor a korábbi korokhoz kapcsoltan is, hisz most is vannak, csak a számukat kell változtatni, azt senki nem maxolja ki felhalmozott javakból, csak zsebbe nyúlva, ott az édes profit máris, jelenleg már majdnem 2000 gyémánt db-ja az újaknak, simán nőhetne tovább az ár akkor is, ha visszamenőlegesen növelik a számuk, egyszerűen az árat a felhasznált db-hoz kell igazítani, és nem a korhoz, de gyanítom ez így van most is, lásd a sima területet.
Tervezve meg kb. gyarmatosításig volt a játék, az volt a vége elsőre. Jövőig már biztos nem volt előre elgondolva, annál is inkább, mivel jelen az utolsó ami még létező nevezeteseket hoz, és akkoriban sokszor hangoztatták is, hogy nem akarnak sci-fi-be átmenni, valóságalapú játékban gondolkodnak. De mivel van kereslet, hát folytatták, ezt nyugodtan csinálhatják tovább...
 
Fent