Nem játékhiba Régiségkereskedő hiba

Böngésző és verzió: Chrome és App is produkálja (mindkettőből a legfrissebb verzió)
A hiba részletes leírása: Régiségkereskedőben egyes épületek nem adhatóak el, raktárban zárolva jelennek meg, holott más korú megfelelőik eladhatóak. (Pl. Út a győzelem felé, sakktáblamintás tér). A zárolás fel sem oldható róluk, a gomb inaktív.
Képernyőmentések: középen a vénuszi korú épület, jobbra az aszteroida
1620763801439.png
Milyen gyakori a probléma: Vénuszba lépés előtt nem volt probléma vele, azóta ezen épületekből nem akartam eladni, Út a győzelem felé épületből az aszteroida korú most is eladható, a vénuszi már nem. Sakktáblamintás térből épületraktározóval lett felszedve egy aszteroida korú változat, szintén nem adható el.
Mennyire súlyos a hiba: Jó lenne minél hamarabb, mert elég jól fizet a régiséges értük.
Megelőző lépések: Nem lehetséges.
Összegzés: Fórumon nem találtam hasonló hibát jelentve, a vénuszi kor bevezetése óta, előtte pedig nme volt vele probléma
Megpróbáltad a következő lépéseket? Böngésző frissítése: f5, Ctrl+f5, ki-belépés, újraindítás, appon keresztül is ellenőrizve stb. igen
 

dani146

Nagyon aktív tag
Ez nem hiba, hanem amolyan "biztonsági funkció" ami ez egyik nemrégiben történő frissítéssel került a játékba. A célja pont az volt, hogy ne vétsünk olyan hibákat, hogy a nem megfelelő épületet sózzuk rá az ócskásra.
Feloldani úgy tudod az épületeket, ha bemész a raktárba és a jobb felső sarokban levő lakatra kattintasz. Ilyenkor tudod levenni, illetőleg rárakni a lakatot egy adott épületre.

1.JPG

;)Ezután már csak le kell okézni és kész is a művelet.
 
Kőszi!
Nem szoktam minden frissítési naplót átolvasni, bár ha ilyen mértékű változás van, attól jó lenne külön is bejelentés/ismertető, mert ez egy kicsit túl lett bonyolítva szerintem. Most akkor nézhetem át az olyan felesleges holmikat, amiket azóta kaptam, de a régiségesnél nem jelent meg, hogy eladjam :D
 

helen

Nagyon aktív tag
Kőszi!
Nem szoktam minden frissítési naplót átolvasni, bár ha ilyen mértékű változás van, attól jó lenne külön is bejelentés/ismertető, mert ez egy kicsit túl lett bonyolítva szerintem. Most akkor nézhetem át az olyan felesleges holmikat, amiket azóta kaptam, de a régiségesnél nem jelent meg, hogy eladjam :D
Nincs túlbonyolítva, a raktárban a zárolás funkció már régóta létezik. Csak azok esnek kétségbe az újítástól akik eddig nem használták.
 
Nincs túlbonyolítva, a raktárban a zárolás funkció már régóta létezik. Csak azok esnek kétségbe az újítástól akik eddig nem használták.
Visszanéztem azóta jópár frissítési naplót, azért olyan régen nincs, másfél hónapja össz-vissz. Másrészt igen, én nem használtam ezt a funkciót, bár a játék használta, mert kötelezően zárolt elemeket a raktárból, kérdés nélkül. Bár ahhoz, hogy valamit eladj véletlenül, ahhoz legalább egyszer ki kell választani, látod a többi eladásra kiválasztott termék mellett, engedélyezed, majd még ha tévesen adnál is el valamit, meg is lehet szakítani. Szóval nekem bonyolultabb rendszeresen ellenőrizgetni a raktárat oldalanként, hogy mit zárolt és nem zárolt a játék, és pl. a jelenlegi eventnél, a CE-ből, a régiségestől elég sok holmi jön be heti szinten. Pl a sakktábla mintás teret zárolta, a körhintát meg nem, pedig egy héten belül jöttek, és event jutalmak voltak korábban.
 

helen

Nagyon aktív tag
Visszanéztem azóta jópár frissítési naplót, azért olyan régen nincs, másfél hónapja össz-vissz. Másrészt igen, én nem használtam ezt a funkciót, bár a játék használta, mert kötelezően zárolt elemeket a raktárból, kérdés nélkül. Bár ahhoz, hogy valamit eladj véletlenül, ahhoz legalább egyszer ki kell választani, látod a többi eladásra kiválasztott termék mellett, engedélyezed, majd még ha tévesen adnál is el valamit, meg is lehet szakítani. Szóval nekem bonyolultabb rendszeresen ellenőrizgetni a raktárat oldalanként, hogy mit zárolt és nem zárolt a játék, és pl. a jelenlegi eventnél, a CE-ből, a régiségestől elég sok holmi jön be heti szinten. Pl a sakktábla mintás teret zárolta, a körhintát meg nem, pedig egy héten belül jöttek, és event jutalmak voltak korábban.
A zárolás már régi. A lakat.
Az hogy a bekerült fontosabb épületek automatikusan zár alá kerülnek , az a frissítés.
Tehát már nagyon régóta le lehetett zárolni a raktárban az épületeket, vagy feloldani a zárat, tetszés szerint.Az újdonság annyi hogy most automatikusan megtörténik. Aki eddig is zárolt, az nem esik kétségbe az automatikusság láttán. Aki eddig soha nem használta, az néz hogy mi történik. A céhemben is többen kérdezték hogy miért nem tudják eladni a dolgaikat, amióta ez az automatikus funkció megy. Nekik is el kellett mondani hogy mi van.. sokan nem tettek lakatot soha, semmire. Nem mindenre kerül rá automatikusan a lakat, hanem csak a fontosabb épületekre.
Hidd el, lehet tévedni. Ha pl. ugyan abból az épületből van több darabod, és azok más-más korokban vannak, és a régebbieket eladnád, könnyen összekeverheted a korokat ha egyiken sincs zár. Viszont ha mind le van lakatolva, csak kioldod azt a kort amit el szeretnél adni, a többi meg lakat alatt marad, és nem adod el véletlenül. Nekem nincs bajom az automatikus zárolással, mert úgyis lezártam azokat amiket meg szerettem volna tartani, és időnként válogatok ha közben kaptam jobbat, új kort pl.
 
Fent