Pvp torony pontelosztás

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Nos egy gonosz ötletem van (igaz csak azoknak gonosz akik a maguknál sokkal kisebbeket támadják 2-300 pontért csak hogy első helyen legyenek a "sok kicsi sokra megy" alapon). Mi lenne ha a pvp torony a támadások pontátlaga szerint adná a helyezéseket? Példa kedvéért (bár láttam/látok hasonló pontokat ebből indultam ki(viszont az itt leírt számok csak kitalációk az ötlet bemutatása végett)): ha valaki mondjuk 7 támadással szerez 21000 pontot (átlag: 3000/támadás) akkor ne legyen már előtte egy olyan aki mondjuk 60 támadással ért el 24000 pontot (átlag: 500/támadás) :) Tudom sokan bele fognak kötni hiszen aki ennyit támad az sok időt/energiát fektet bele illetve így kevesebbet kéne csatázni néhányuknak (de azért ne az legyen már a legjobb aki 50-100szor legyőz 2 lándzsást mert ez nem jó példát mutat és sokaknak elrontja a játékélményét), viszont ezzel lehetne "kicsit védeni" a kisebb játékosokat a sokkal nagyobbaktól hiszen egy 200 pontos támadás rontaná adott játékos átlagát így meggondolná befektessen-e időt/energiát azért, hogy esetleg emiatt essen vissza 1 vagy több helyezést. Tény hogy a következő helyezés eléréshez szükséges pontkijelzést nehéz lenne jól mutatni illetve adott játékosnak többet kéne számolnia, kit mikor támad de ez is úgymond stratégiának számíthat de persze sok egyéb okból is bele lehet kötni de kíváncsi vagyok mik azok így várom a reakciókat :) Ha jól sejtem nem fog megvalósulni az ötlet de leírtam mert szerintem ez is egy ötletnek minősül és talán páran már gondolkodtak hasonlón vagy egyetértenek az ötlettel :)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Az a baj ezzel az ötlettel,hogy sokan még a mostani logikát sem tudják követni,lásd. rentgeteg medálos fórumkérdés.Plussz ennek egyedül akkor lenne megvalósítási alapja,ha már nem számolná a tartományok elfoglalásáért járó pontokat,mert ott sokkal többet be lehet gyűjteni mint egy átlag 8 fős védősereg ellen.Eredményezné még azt is hogy az úgymond kevésbé sikeres játékosok akik sok veszteséggel kevés pontot hoznak el egy csata után gyakorlatilag kiszorulnának a tornyokból,már így is gyakorlatilag 6-7 ember versenyez csak a tornyokban,a többiek vagy nem is próbálkoznak vagy csak tartományokat foglalnak.
És nem csak a "kicsi" játékosoknak nincs védelme,elég sok 5-10k körüli játékosnak sincs védőserege,számomra érthetetlen okokból,de valószínűleg azért hogy ne támadják őket pontért,ilyen alapon viszont senki nem tartana védősereget hogy jól lerontsa mások átlagát.
Amit változtani kéne inkább az a medálrendszer,80 emberre jut 4 torony (késeiben max a top 30 lehet még csak bent) és sokan köztük énis egyszerre 2 toronyban vagyunk bent ami a 20 medálos helyezést kb 10-15 ember között osztja szét,a maradék 60-70 meg arról ábrándozik hogy egyszer ő is kap majd medált.

Szerk.:most látom ki a szerző,bocs Főnök;)
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Jogos meglátás így nem is szállok vitába vele mert felesleges illetve ezzel is egyetértek :) Mondjuk valahol a fórumon már írtam, hogy általában nem fosztogatok nos ez azóta változott (a védelem szándékos hiányára reagálok ezzel ami valóban előfordulhatna ha betennék az ötletem), így azokat kifosztom úgymond "okítási célzattal" akiknél csak 2 lándzsást találok (persze nem a nagyon kezdőkre (1-200 pontosak stb) gondolok, hiszen a kontiváltás óta úgysem látok ilyeneket) mert rontja a játékélményt és szokja meg, hogy rak be védelmet és akkor nem lesz kifosztva (legalábbis részemről, mert vannak akik nem foglalkoznak ilyennel (nem kötik össze a kettőt) és vagy fosztanak mindenáron vagy egyáltalán nem). Persze tudom így is "gonosz" leszek néhány játékos szemében de vállalom, emellett sosem zavart ha valaki a pvp torony miatt megtámadott (és mint játékprofilomon ki van írva, ha valaki csak 2 lándzsást talál a városvédelmemben az nyugodtan foszthat tőlem(hacsak nem lesz egy olyan bug ami eltünteti a seregemet :D)) de a fosztogatást külön kezelem :)
 

DeletedUser3689

Guest
Hali!

szerintem is jó meglátás a pontozás racinizálása!

de ehhez tudni kéne mi az ellenség seregének összeállítása! mert most igencsak zsákba cicus...
 

DeletedUser4143

Guest
Nos egy gonosz ötletem van (igaz csak azoknak gonosz akik a maguknál sokkal kisebbeket támadják 2-300 pontért csak hogy első helyen legyenek a "sok kicsi sokra megy" alapon). Mi lenne ha a pvp torony a támadások pontátlaga szerint adná a helyezéseket? Példa kedvéért (bár láttam/látok hasonló pontokat ebből indultam ki(viszont az itt leírt számok csak kitalációk az ötlet bemutatása végett)): ha valaki mondjuk 7 támadással szerez 21000 pontot (átlag: 3000/támadás) akkor ne legyen már előtte egy olyan aki mondjuk 60 támadással ért el 24000 pontot (átlag: 500/támadás) :) Tudom sokan bele fognak kötni hiszen aki ennyit támad az sok időt/energiát fektet bele illetve így kevesebbet kéne csatázni néhányuknak (de azért ne az legyen már a legjobb aki 50-100szor legyőz 2 lándzsást mert ez nem jó példát mutat és sokaknak elrontja a játékélményét), viszont ezzel lehetne "kicsit védeni" a kisebb játékosokat a sokkal nagyobbaktól hiszen egy 200 pontos támadás rontaná adott játékos átlagát így meggondolná befektessen-e időt/energiát azért, hogy esetleg emiatt essen vissza 1 vagy több helyezést. Tény hogy a következő helyezés eléréshez szükséges pontkijelzést nehéz lenne jól mutatni illetve adott játékosnak többet kéne számolnia, kit mikor támad de ez is úgymond stratégiának számíthat de persze sok egyéb okból is bele lehet kötni de kíváncsi vagyok mik azok így várom a reakciókat :) Ha jól sejtem nem fog megvalósulni az ötlet de leírtam mert szerintem ez is egy ötletnek minősül és talán páran már gondolkodtak hasonlón vagy egyetértenek az ötlettel :)
Szia Vadkörte!
Te honnan tudod, hogy egy 12.000 pontos játékos hány és milyen katonával védekezik? Én például 1 lándzsást szoktam betenni védekezni,ha gépnél vagyok, vagy a pvp zárása előtt, hogy mások ne tudjanak sok pontot gyűjteni rajtam! Éppen ezért értelmetlen a javaslatod. Gondold át jobban, hogyan lehetne védeni a kicsiket! Nekem nincs jó őtletem. Jó játékot!
 

DeletedUser

Guest
Ezzel így több probléma is van azért.
1) Mennyi pvp harc legyen a minimum? Mert az is nonszensz lenne, hogy valaki letol 1 db jól sikerült 8 vs 8 harcot veszteség nélkül és azzal lesz bajnok.
2) Mindenki akinek van egy csöpp esze 1 db valamivel védekezne. Ez lenne a tuti védelem.
 

DeletedUser

Guest
Klánháborúban úgy oldották meg, hogy ha a játékosnak, akit meg akartál támadni, x százalékkal (40-60, nem emlékszem) kevesebb pontja van, mint neked, egyszerűen nem engedi támadni. Bár ott nem volt korlátozás, hogy milyen gyakran támadhatod meg az illetőt.
 

DeletedUser

Guest
Szvsz klánháborút ne keverjük már ide :) kb annyi köze van egymáshoz a 2 játéknak mint almának a kivihez, mindkettő gyümölcs :D A top1 játékos is max 8 katonával tud támadni, és már egy 3 napos játékos is képes 8 katonát berakni védekezni ha akar.
 

DeletedUser

Guest
Hi! Vadkörte javaslata már az én fejemben is megfordult, és tudnám támogatni. A honnan tudod kérdésre pedig egy kém alkalmazása (pénzért, gyémántért) lehetne megoldás, a kém "futási" ideje pedig lehetne megint csak a kémkedő és a kiszemelt "áldozat" aktuális pontszámának a hányadosa, vagy valami.
A védekezés ösztönzésére pedig az lehetne jó megoldás, hogyha a megtámadott sikeresen megvédi a városát, akkor az ő pontjai (vagy pontarányai) javulnának. Így aki főként védekezésre áll be (hiszen az is csatának számít), az is tudna előrébb jutni a PvP torony ranglistáján anélkül, hogy a kisebbeket bántaná, vagy farmolná rendszeresen.
 

DeletedUser4143

Guest
A pvp-be szerintem is beszámíthatnák nem csak a támadó, de a védekező által elért eredményt is. Már csak azért is, mert nem mindenki harcos beállítottságú. Bár nyilvánvaló, hogy valamilyen megnyugvást csakis az hozhat, ha a gépnél vagyunk átvehetnénk csapataink irányítását a tök ügyetlen géptől. Továbbá azt is végig lehetne gondolni, hogy legyen-e, mondjuk 24-06 között támadási és farmolási szünet.
 

DeletedUser

Guest
Szvsz klánháborút ne keverjük már ide :) kb annyi köze van egymáshoz a 2 játéknak mint almának a kivihez, mindkettő gyümölcs :D A top1 játékos is max 8 katonával tud támadni, és már egy 3 napos játékos is képes 8 katonát berakni védekezni ha akar.

Ok, tudom, teljesen másról szól a 2 játék, de akkor sem fair hogy 8 hosszúíjásszal megtámadod a 8 lándzsást.
 

DeletedUser

Guest
Igen, az jó ötlet, és részemről is támogatandó, hogyha a megtámadott éppen online, akkor adjon egy 20-30mp-es válaszadási időkeretet pop-up ablak formájában a rendszer, hogy a másik fél maga megy csatába, vagy rábízza magát a gépre. Ha nem válaszol, klikkel 30mp-ig, akkor a gép viszi el a balhét. A támadási / farmolási szünettel nem értek egyet, elvégre a csata az egyik lényege a játéknak. Vannak éjszakai bagoly típusú játékosok, meg nappali hiénák, vagy mi.
 

DeletedUser

Guest
Szóval az úgy volt, hogy amikor regisztráltam akkor kicsi voltam. Aztán eszembe se jutott, hogy védelmet kéne bárkitől kérnem. Aztán meg most én vagyok a környékemen elérhető játékosok közül a legjobb. Megnyertem az első bajnokságot is a regisztrációm után és 1 nap múlva meg fogom ezt is. Védeni kell....
 

DeletedUser

Guest
Nos egy gonosz ötletem van (igaz csak azoknak gonosz akik a maguknál sokkal kisebbeket támadják 2-300 pontért csak hogy első helyen legyenek a "sok kicsi sokra megy" alapon). Mi lenne ha a pvp torony a támadások pontátlaga szerint adná a helyezéseket? Példa kedvéért (bár láttam/látok hasonló pontokat ebből indultam ki(viszont az itt leírt számok csak kitalációk az ötlet bemutatása végett)): ha valaki mondjuk 7 támadással szerez 21000 pontot (átlag: 3000/támadás) akkor ne legyen már előtte egy olyan aki mondjuk 60 támadással ért el 24000 pontot (átlag: 500/támadás) :) Tudom sokan bele fognak kötni hiszen aki ennyit támad az sok időt/energiát fektet bele illetve így kevesebbet kéne csatázni néhányuknak (de azért ne az legyen már a legjobb aki 50-100szor legyőz 2 lándzsást mert ez nem jó példát mutat és sokaknak elrontja a játékélményét), viszont ezzel lehetne "kicsit védeni" a kisebb játékosokat a sokkal nagyobbaktól hiszen egy 200 pontos támadás rontaná adott játékos átlagát így meggondolná befektessen-e időt/energiát azért, hogy esetleg emiatt essen vissza 1 vagy több helyezést. Tény hogy a következő helyezés eléréshez szükséges pontkijelzést nehéz lenne jól mutatni illetve adott játékosnak többet kéne számolnia, kit mikor támad de ez is úgymond stratégiának számíthat de persze sok egyéb okból is bele lehet kötni de kíváncsi vagyok mik azok így várom a reakciókat :) Ha jól sejtem nem fog megvalósulni az ötlet de leírtam mert szerintem ez is egy ötletnek minősül és talán páran már gondolkodtak hasonlón vagy egyetértenek az ötlettel :)

Hello.
Ezzel volna egy kis gond.Pl.a mi kontinensünkön a következő a helyzet:én vezetek 40k+ ponttal,míg a másodiknak van 23k pontja(játékos pontokra gondolok),mindössze 3-4 szektor vár még meghódításra részemről,amit 1-2 nap alatt be is fejezek,miközben a többieknek még áll rendelkezésükre elég sok,amiért rengeteg pontot tudnak gyűjteni,tehát mi marad nekem?Az,hogy végigverem a "kicsiket",hogy labdába rúghassak a PvP-n.Nem szivesen teszem,de rá vagyok kényszerülve,szóval,ha átlag alapján számolnák a helyezéseket,nem igazán lenne esélyem megnyerni 1-1 PvP bajnokságot.
A másik gond meg az,hogy lennének akik szabotálnák a tornákat:megbeszélik egymás között,hogy mikor támad a másik,és akkor tesz be jelentősebb védő sereget,amúgy meg a 2 lándzsást tartaná bent(ez jelenleg is működik,tudok róla).
 

DeletedUser7560

Guest
egy jobban kidolgozott pvp tornának én is sokkal több értelmét látnám mint ennek, hogy a top 5 végigveri a kisebbeket és néha bepróbálkoznak egymással, aztán az nyer akinek van türelme végigverni mindenkit
sajnos én is rákényszerülök, a helyhiány miatt, de így is örülök ha 2. vagyok

a kém bevezetését én is támogatom, hiányolom egy kicsit, 2x2 es épület kéne neki aztán már van a játék végéig :)

Hello.
Ezzel volna egy kis gond.Pl.a mi kontinensünkön a következő a helyzet:én vezetek 40k+ ponttal,míg a másodiknak van 23k pontja(játékos pontokra gondolok),mindössze 3-4 szektor vár még meghódításra részemről,amit 1-2 nap alatt be is fejezek,miközben a többieknek még áll rendelkezésükre elég sok,amiért rengeteg pontot tudnak gyűjteni,tehát mi marad nekem?Az,hogy végigverem a "kicsiket",hogy labdába rúghassak a PvP-n.Nem szivesen teszem,de rá vagyok kényszerülve,szóval,ha átlag alapján számolnák a helyezéseket,nem igazán lenne esélyem megnyerni 1-1 PvP bajnokságot.

de, azért már megnyertél pár bajnokságot nem?
ha ilyen gyorsan haladtál biztos elég sok pontot szereztél, így szinte behozhatatlan előnyre tettél szert a korábbi bajnokságokon
most rajtuk a sor, hogy medált szerezhessenek, ha élnek a lehetőségükkel megérdemlik
bizonyos szinten ez is taktika, vagy tán tévedek? ;)

A másik gond meg az,hogy lennének akik szabotálnák a tornákat:megbeszélik egymás között,hogy mikor támad a másik,és akkor tesz be jelentősebb védő sereget,amúgy meg a 2 lándzsást tartaná bent(ez jelenleg is működik,tudok róla).

szintén annyit tudok mondani, hogy taktika
összefog 2-3kisebb játékos a győzelem érdekében a nagyobb ellen, miért lenne ez unfair?
úgy is a játék egyik lényege az hogy csapatban dolgozzon az ember, sőt rá is kényszeríti a játék, pl. a vaskorszakban mikor olyan termékre van szükséged amit nem éri meg termelned
 

DeletedUser11

Guest
Mint ahogy más játékokban is, nem egy ember/játékos fogja meghozni egy csata/hadjárat végeredményét!

Azért vannak a barátok, hogy segítsenek, és így jobban fejlődik a játék Co-része is!
 

DeletedUser

Guest
Természetesen mindenkinek jagában áll felvenni a versenyt,illetve bevetni minden lehetséges módszert ennek elérése érdekében.Csak arra céloztam,hogy az lenne unfair,ha a túlméretezett pontjaim miatt részt sem vehetnék a tornákon.
Megjegyzésül,igen,megnyertem már jópár tornát,ugyanakkor megvan a lehetősége mindenkinek a többi toronyban nyerni,mivel csak egy toronyban küzdök,alkalmat adva a többieknek,hogy ők is medálokat gyűjtsenek a többi toronyban.Sőt,az sem zavar.ha épp engem vernek be,az is csak azt bizonyítja,hogy vannak győzelemre érdemes emberek a közelben.
 

DeletedUser11

Guest
Szerintem neked is ugyan olyan jogod van harcolni, hisz te azért megküzdöttél amid van /Szubjektív vélemény/
 

DeletedUser

Guest
Szerintem a megoldás erre a témára az lenne,hogy a kontinenseken tényleg összevonni az aktív,és közel egyenlő pontszámú játékosokat,ahogy valamelyik frissítésben ezt ígérték is,csak valahogy nem tapasztalom.Mert ha éppen kapok is új szomszédokat,azok 3-5k pont körüliek.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent