porsztmodern termelés

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

Olaly

Tag
Egy olyan kérdésem lenne hogy ha az adott korban elfoglalok egy lelőhelyet guanó de sem a szükséges poszto sem a műtrágya nem bónuszos és nem is termel a faiskola sem bónusszal akkor mire jó a lelőhely?
Ha lelőhelyet nem találtam de le tudok tenni olyan termelőt amihez van motivált alapanyagom akkor a termelő bónuszosan termel?
Eddig nem volt problémám mert mindig olyan lelőhelyet kaptam amihez volt motivált alapanyagom de most ez nem így jött össze, mi a megoldás mert nekem már ötletem sincs de egy bónusz nélküli épületet fenntartani 6x4 hely foglalással elég nagy luxus. Végignézem az ehhez tartozó magyarázatot de ezt nem találtam meg.
Előre is köszi a választ:
Olaly
 

DeletedUser23659

Guest
Nem biztos, hogy jól értem a kérdésedet... de elvileg a guanótól a műtrágyagyáradnak bónuszosan kell termelni.
Én ugyanezt kaptam a posztmodern térképen, s nekem a műtrágya bónuszos lett. Ha neked nem, akkor szerintem az hiba, és a Supportnak kéne jelezned.

De pl. a Faiskola esetében senkit nem érdekel, hogy a műtrágyád bónuszos-e, az ébenfának kell bónuszosnak lennie a megújuló bónuszos gyártásához. Műtrágyát használsz a gyártáshoz, ezzel kifújt a szerepe. Ha a piacon veszed, akkor a piacon veszed, senkit nem izgat.Viszont ha ébenfa lelőhelyed nincs, akkor annyi, fel se építsd a faiskolát.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser21972

Guest
Egy olyan kérdésem lenne hogy ha az adott korban elfoglalok egy lelőhelyet guanó de sem a szükséges poszto sem a műtrágya nem bónuszos és nem is termel a faiskola sem bónusszal akkor mire jó a lelőhely?
Ha lelőhelyet nem találtam de le tudok tenni olyan termelőt amihez van motivált alapanyagom akkor a termelő bónuszosan termel?
Eddig nem volt problémám mert mindig olyan lelőhelyet kaptam amihez volt motivált alapanyagom de most ez nem így jött össze, mi a megoldás mert nekem már ötletem sincs de egy bónusz nélküli épületet fenntartani 6x4 hely foglalással elég nagy luxus. Végignézem az ehhez tartozó magyarázatot de ezt nem találtam meg.
Előre is köszi a választ:
Olaly


Szia:)

Nem egészen egyértelmű mit is szeretnél kérdezni:)
Ha elfoglalod a " Guano"...akkor a műtrágya már bónuszos nálad...igaz?:)
posztó nem kell hogy bónuszos legyen Faiskolához ahhoz ébennek kell bónuszosnak lenni.

Minden posztmodern korihoz kell egy vaskori bónuszos terület, és ipari kori termékek a gyártáshoz. pl. Faiskola: ébenfa bónuszos és műtrágya az előállításhoz.....éppen ezért posztmodern korban elfoglalhatsz 1 vaskorit lelőhelyet +ban és egy ipari korit is, így 3 terméket tudsz bónusszal gyártani...mert ugye volt 2-2 és ahhoz kapod a + 1-t a posztmodern kori térképen.
 

Olaly

Tag
Szia:)

Nem egészen egyértelmű mit is szeretnél kérdezni:)
Ha elfoglalod a " Guano"...akkor a műtrágya már bónuszos nálad...igaz?:)
posztó nem kell hogy bónuszos legyen Faiskolához ahhoz ébennek kell bónuszosnak lenni.

Minden posztmodern korihoz kell egy vaskori bónuszos terület, és ipari kori termékek a gyártáshoz. pl. Faiskola: ébenfa bónuszos és műtrágya az előállításhoz.....éppen ezért posztmodern korban elfoglalhatsz 1 vaskorit lelőhelyet +ban és egy ipari korit is, így 3 terméket tudsz bónusszal gyártani...mert ugye volt 2-2 és ahhoz kapod a + 1-t a posztmodern kori térképen.

Nos épp az a bajom hogy a guanó bonuszossá tette a műtrágyát, de ezzel nem vagyok kisegítve mivel az ében nem az. Most így mire megyek a területtel?
Lényegében akkor ami bónuszos vaskorban az ahoz tartozó termelőt megépítem az működni fog pl a vasam bónuszos akkor ha az acélt leteszem az már bónuszos lesz?
 

DeletedUser21972

Guest
Igen azt a terméket tudod bónusszal termelni ami a vaskorban is bónuszos...egyébként ezt látod az építés menüben a raktár épületed ikonjánál zöld négyzetben pipával van jelölve:)
Az ipari kori + bónuszos területed meg ha nem találkozik a termeléshez kellő termékkel , akkor egyszerűen elcseréled a piacon, elég ritka az szerintem, hogy mind3 vaskori bónuszos találkozik mind3 ipari korivan ...de ezért van a piac...:)
 

Olaly

Tag
Végül elolvasva a választ ráébredtem hogy én nem tudtam felfogni a szabályzatot. Egyszer az ipari szűrő már bónuszossá tette a mészkövet így több vaskori bónuszom nem lehet (ékszer, vas, mészkő) és ezért nem megy a faiskola. Köszi a választ és bocs az értetlenségemért!
Olaly
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent