Pontok

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Már elolvastam a ponttáblazatot,viszon egy valami nem teljesen tiszta.
Ha legyártok egy épületet,azért ugye megkapom az adott pontot,de tegyük fel,hogy eladom az épületet,és egy másikat építek a helyére.Attól még az első épületért járó pont ugyanúgy megmarad?
Köszönöm
 

DeletedUser

Guest
Csak annyi pont marad meg belőle amennyit a visszanyert nyersanyag után kapsz. Nomeg az új épület után járó pontok.
 

DeletedUser

Guest
.

Csak annyi pont marad meg belőle amennyit a visszanyert nyersanyag után kapsz. Nomeg az új épület után járó pontok.

Átfogalmazom kicsit.
Van mondjuk 300 pontom.Eladók egy kunyhót ami 8 pontot ér,és veszek egy cölöpházat,ami 14-et ér akkor melyik lehetőség szerint alakul a pontom?
1. 300 - 8 + 14 = 306
2. 300 + 14 = 314
Vagy esetleg egy 3. lehetőség szerint?
 

DeletedUser

Guest
3. megtermelt, megszerzett arany és alapanyag után is kapsz pontot. Bár ebben az esetben ez minimális, úgyhogy közelebb kell lennie az 1. verzióhoz.
 

DeletedUser

Guest
Értem.
Tehát amit eladok épületet,az azért járó pontok is elvesznek,csak azok maradnak meg,amiket általa "kerestem" a nyersanyagokból.
Köszönöm:)
 

DeletedUser4143

Guest
Honnan lehet tudni, hogy miért kapunk egyáltalán pontot és mennyit? Mi értelme van a ponttáblázatnak?
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok! Sajnos ez a link már nem működik, tud valaki újat?

Már nincs külön kigyűjtve. Minden épület infója mellett megtalálható a pontértéke; így a külön táblázatot megszüntették. Az épületek infóit meg megtalálhatod az Ismertetők között külön típusonként kigyűjtve.
 

DeletedUser23817

Guest
Üdv! A nevezetesek szintlépésekor megadott plusz pontszámokhoz lenne kérdésem. Pl. Cape 15. szint esetében 65 ezer pont van megadva a táblázatban, az imént lépett szintet ez a nevezetesem és nagyjából 18 ezerrel emelkedett csak a pontszámom. Miért csak ennyivel? Mert ez nem "tiszta" plusz, hanem leszámolandó belőle a 14. szintért járó bónusz, tehát 65 694 - 49 986? Akkor nagyjából megvan a 18 ezer. Ha így van, akkor egyrészt oké, értem, másrészt sztem hasznosabb lenne, ha úgy lenne megadva a szintlépésért járó pontszám, hogy mennyi PLUSZ az előző szinthez képest... Remélem érthető volt, mit akarok. :) Köszönöm a választ.
 

Vanek ur

Aktív tag
Üdv! A nevezetesek szintlépésekor megadott plusz pontszámokhoz lenne kérdésem. Pl. Cape 15. szint esetében 65 ezer pont van megadva a táblázatban, az imént lépett szintet ez a nevezetesem és nagyjából 18 ezerrel emelkedett csak a pontszámom. Miért csak ennyivel? Mert ez nem "tiszta" plusz, hanem leszámolandó belőle a 14. szintért járó bónusz, tehát 65 694 - 49 986? Akkor nagyjából megvan a 18 ezer. Ha így van, akkor egyrészt oké, értem, másrészt sztem hasznosabb lenne, ha úgy lenne megadva a szintlépésért járó pontszám, hogy mennyi PLUSZ az előző szinthez képest... Remélem érthető volt, mit akarok. :) Köszönöm a választ.

Idézek arról az oldalról, az ismertető részből:

"Hogyan számolható ki, hány pontot ad egy Nevezetes épület a globális pontszámomhoz?

Míg 10-es szint alatt az épületek szintenként ugyanannyi ponttal növelték a pontszámod, 10.-ik szint fölött már egy matematikai képlet szerint történik mindez. A képlet alapján számolt érték nem azt adja meg, hogy arra a szintre emelve mennyivel nő a pontszámod, hanem azt, hogy azon a szinten összesen mennyi pontot fog adni az épület. (Tehát például a 14-es szintű Bábel Tornya összesen 2000 pontot ad, és nem a 13-as szint pontját, plusz 2000 pontot.)"

Kiemeltem a lényegi részt. Ez egyrészt megmagyarázza, hogy mit kell érteni alatta (vagyis ami felett átsiklottál); illetve hogy miért az van megadva, és miért nem az általad felvetett verzió.
(Egyébként könnyebb kivonni két számot egymásból (így megkaphatod a két szint közti különbséget); mint összeadni sokat (és így megkapni a szintlépés utáni pontmennyiséget, amihez még ki kellene külön keresni a 10-es szinten kapott pontot egy másik témából is).)
 

DeletedUser23817

Guest
Idézek arról az oldalról, az ismertető részből:

"Hogyan számolható ki, hány pontot ad egy Nevezetes épület a globális pontszámomhoz?

Míg 10-es szint alatt az épületek szintenként ugyanannyi ponttal növelték a pontszámod, 10.-ik szint fölött már egy matematikai képlet szerint történik mindez. A képlet alapján számolt érték nem azt adja meg, hogy arra a szintre emelve mennyivel nő a pontszámod, hanem azt, hogy azon a szinten összesen mennyi pontot fog adni az épület. (Tehát például a 14-es szintű Bábel Tornya összesen 2000 pontot ad, és nem a 13-as szint pontját, plusz 2000 pontot.)"

Kiemeltem a lényegi részt. Ez egyrészt megmagyarázza, hogy mit kell érteni alatta (vagyis ami felett átsiklottál); illetve hogy miért az van megadva, és miért nem az általad felvetett verzió.
(Egyébként könnyebb kivonni két számot egymásból (így megkaphatod a két szint közti különbséget); mint összeadni sokat (és így megkapni a szintlépés utáni pontmennyiséget, amihez még ki kellene külön keresni a 10-es szinten kapott pontot egy másik témából is).)

Köszönöm a választ, az idézett részt valóban nem olvastam. Ami a második részt illeti, engem csak a plusz érdekelt, de bizonyára más meg másképp van vele. Üdv!
 

DeletedUser24790

Guest
Sziasztok,
Nekem olyan gondom van, hogy nem értem, hogy lehetne több pontom.? Aktív vagyok, a tech fán is messze előrébb járok és a térképen is jól haladok. Van nevezetes épületem is.Mégis megelőznek vagy 40-en, akik még az előző korban vannak. Mit kell még tennem? Olyanok is megelőznek, akiknek még nevezetes épülete sincs. Egyedül a kontinens térképet nem használom. Hogy lehetne több pontom?
Előre is köszi a válaszokat.
 

Vanek ur

Aktív tag
Sziasztok,
Nekem olyan gondom van, hogy nem értem, hogy lehetne több pontom.? Aktív vagyok, a tech fán is messze előrébb járok és a térképen is jól haladok. Van nevezetes épületem is.Mégis megelőznek vagy 40-en, akik még az előző korban vannak. Mit kell még tennem? Olyanok is megelőznek, akiknek még nevezetes épülete sincs. Egyedül a kontinens térképet nem használom. Hogy lehetne több pontom?
Előre is köszi a válaszokat.

A pontoknál messze nem a kor számít; és most már a nevezetesek sem adnak olyan sokat. Ami számít: minél többet harcolni, és minél több (minél magasabb pontszámú) épületet építeni. Csak mivel a harcban nincs olyan megkötés, hogy egy adott méretű területed van, és egyre nagyobbak az épületek méretei is - vagyis hogy nincs akkora korlátok közé szorítva a harc, mint az építkezés; így sok-sok harccal lehet nagyobb pontmennyiséget szerezni.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent