pénz, termelés

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
üdv!
Nem tudtam eldönteni, hogy hibának számít-e.
Először is: igazságtalannak tartom, hogy a pénztermelő épületeknél pl. a kezdetleges kunyhóból egy óra alatt több pénzt lehet kinyerni, mint a sokkal fejlettebb faházból. Persze, megvan a hátránya, hogy ott kel ülni a gép előtt, de akkor is igazságtalan.
A másik a termelő épületeknél ugyanez az igazságtalanság. Nem az épületek közötti különbséggel van baj, hanem az egy épületen belül. pl. a fazekasháznál 5 perc alatt 10 alapanyagot lehet kapni, míg 15 perc alatt nem harmincat, hanem csak 25-öt. Ismét azok szenvednek hátrányt, akik nem tudnak folyamatosan a gép előtt ücsörögni (lehetőleg 24 órán át non-stop)

Javaslom ezeknek a javítását, hogy legalábbis háromszor annyi idő alatt háromszor annyi nyersanyagot/pénzt/árucikket lehessen termelni.

Ha esetleg már létezett ebben a témában topic, úgy elnézést kérek, Én nem találtam a fórumon belül.
Előre is köszönöm
Kabos
 

DeletedUser

Guest
Ezek nem hibák,így lettek kialakítva.
Minél rövidebb egy termelés annál nagyobb a nyeresége fix időre számítva.
Nyersanyagnál könnyen be lehet hozni a hátrányt ha van időd játszani akkor időnként 5perceseket termelsz és így lehet többlet anyaghoz jutni.
A nagyobb házakat senki sem szereti viszont több embert adnak így kénytelen használni mindenki egy idő után.
Ha arányos lenne az idő/bevétel hányados,akkor értelmét veszteni a 6 féle opció hiszen akkor mindenki a legnagyobbat választaná és nincs értelme a többinek.
Mondok egy példát,minek küldené el valaki 288-szor 5 percesre a fazekasházat (amit nem is lehetne) ha 1 naposra állítva ugyanannyit hozna?
Ezek az értékek direkt így vannak kialakítva.
 

DeletedUser

Guest
A legnagyobbat nyilván el kell érni a fejlettségi szint során, és miután megvan, egy középkori épülettel többet kellene tudni termelni, mint egy bronzkorival, és nem fordítva.
A termelő épületeken belül pedig jó, ha hirtelen van szükség alapanyagra, akkor öt percenként fogok termelni, és így 10 perc alatt akár elegendő alapanyagom lehet. De ha esetleg elmegyek dolgozni (vagy aludni, haha), akkor komoly veszteségeket szenvedek ugyanazzal az épülettel.
 

DeletedUser

Guest
De az online játékoknak pont az az előnyük, hogy minél többet ülsz előtte, annál hamarabb tudsz fejlődni. "Jó hír" viszont, hogy mindenki más is alszik és dolgozik/tanul.
 

DeletedUser10514

Guest
Mondjuk annyiban igazat adok a topic nyitójának, hogy időnként átgondolatlannak tűnnek a fejlesztések. Például korai középkorban kifejleszthetem a favázas épületeket, de a cseréptetős jobban termel... Nem éri meg lecserélni pedig a népesség nem ártana. Aztán virágzóban meg későiben vehetek olyan prémium épületeket, amikor nem termelnek annyit, mint a vaskori villa... Igazából nem éri meg népesség miatt sem felhúzni őket mert az ember bekerül egy ördög körbe: nagyobb népesség, ergo több kulturális épület kell az azonos termelés eléréséhez. Igazából a fő probléma ott van, hogy a vaskor elejétől a virágzó középkor közepéig nem lehet előre lépni pénztermelés ügyében, csak azok tapasztalnak valami pozitív változást, akik eleve a játékstílusuk miatt 8 órás épületekre állnak be.
De említhetném az is, hogy a sokkal rosszabb fogadót a piactér után fejleszthetem ki... minek? És ez csak egy-két példa volt.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Igazából nem éri meg népesség miatt sem felhúzni őket mert az ember bekerül egy ördög körbe: nagyobb népesség, ergo több kulturális épület kell az azonos termelés eléréséhez.
Ezen már én is gondolkoztam. A késő középkorban olyan nagy népességet ad egy ház, hogy mellé rögtön kell egy kulturális épület, ami szinten tartja a boldogságot.
 

DeletedUser

Guest
A cseréptetős ház valóban jobban termel ha folyamatosan ott ülsz és minden 15 percben begyüjtöd akkor valóban kár lecserélni,de gondolom mint más úgy te sem vagy állandóan a játék előtt így egy napra számítva több aranyat tudsz begyüjteni a faházból mint a cseréptetősből.És itt nem a matematikai értékre gondolok hanem a valósra,nem lépsz be 15 percenként,elmész dolgozni,alszol,stb így az egyórásak jobban kiadják magukat,ha nagyon érdekel akkor számold meg hányszor gyűjtesz be egy nap és szorozd ki mindkét ház adójával,a favázas fog nyerni és a népesség miatt amúgy is kell.
A piactér meg a fogadó esete meg a fejlesztők jotékonysága,ha nincs elég nyersanyagod mert elviszik a küldik meg az építkezés akkor még mindig tudsz fogadót építeni a töredékéért egy kis aranypusszal,mellesleg úgyis mindenki csak azt építi meg amire szüksége van,én az utolsó korban járok és minden korban volt számtalan épület amit sosem építettem meg.
 

DeletedUser

Guest
Ezzel én is így vagyok. Valahogy a forge-pontos fejlődés sokkal gyorsabb ütemben halad, mint a nyersanyag összegyűjtése az újabb és újabb épületekre, úgyhogy a késő középkor küszöbén még mindig kora középkori páncélos gyalogosokkal küzdök (meg vaskori íjászokkal :) ) mert egyszerűen elmegy másra is a nyersanyag... Képtelenség mindent megépíteni. Egy szem templom vagy gazdaság megépítésére napokat kell várakozni, hogy összegyűljön a rávaló.
 

DeletedUser

Guest
Nekem fogalmam sincs arról, hogy egy ilyen játékot nálam okosabb emberek milyen elvek szerint terveznek meg, de nekem kezd inhüvely gyulladásom lenni a pénz és/vagy alapanyag begyűjtésekor azokban az időkben mikor sokat tudok a diszpécseri munkám miatt on-line lenni. Kedves fejlesztők! Tuti biztos, hogy nem költött ebben a játékban játékos még pénzt arra, hogy kb. egy ezresért begyűjtsék a megtermelt javakat egyetlen alkalommal. Ha az a hátsó szándék, hogy egy baromi nagy városnál majd fognak, akkor az sújos tévedés. Ha arra kényszerülnék, hogy több percen keresztül csak begyűjtsek akkor szépen elegánsan itt hagyom az egészet holott egyes prémium dolgokért már fizettem. Javaslatom a következő: Néhány 100 gyémántért ki kell fejleszteni egy bónuszt, amivel egy kattintással begyűjthető MINDEN ALKALOMMAL!!! a megtermelt cucc. Ha beteszitek ezen kereshettek valami pénzt. Ha nem, akkor ezen se. Tovább megyek! Ha a termelő épületek esetén az időbeállításnál ugyanez nem valósul meg akkor nevetséges helyzet alakul ki. Már most van olyan város ahol csak bűvész tudja 5 perces időtartamra beállítani a termelő épöleteket. Itt is hasonló an meg kell oldani az egy-két gombbal megoldható időzítést.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Ez egy online játék, tehát logikus, hogy előnyt kap az, aki többet van online. (tehát pakolgathat 5 perceseket)
Az első ötlet nem rossz, de én úgy 1500-2000 gyémántra becsülném a minimum árat.
 
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent