Kibeszélő Nyári esemény kibeszélő

Lef------

Nagyon aktív tag
A nyeremények értéke mindig attól függ, hogy éppen ki a játékos.
Egy pár napja kezdett játékosnak még minden kincs, egy 1 évesnek már csak pár darab, évek óta játszó veteránnak meg jó ha a főnyeremény értékes.
Tehát ezen vitatkozni teljesen felesleges, mert végtelenül szubjektív, hogy kinek mi a jó.

Ha valaki annyit ír be, hogy kaki ez az event, az szót sem érdemel, mert ez nem vélemény, csak egy idehányt valami. Ha leírja, hogy az event azért nem tetszik neki, mert a főnyeremény gyenge, akkor az már véleménynek tekinthető. Legyen már valami súlya is a mondandónak, ne csak egy szerverfarmon megrohadó hulladék legyen.

Pénz vs nemköltökrámertminek: ez a játék mikrotranzakciókra lett kitalálva, ebből van a bevétel.
Vannak játékok amelyekért egyszer kell fizetni.
Olyan pedig, hogy ingyenes nem létezik (maximum ha felrajzolsz egy ugróiskolát az aszfaltra, bár ott is pénzbe került a kréta)

Persze léteznek olyan játékok amelyek a pénzért nem adnak semmi olyat amivel gyorsabban lehetne haladni (csak skineket pl a karakternek) ami sokkal szimpatikusabb hozzáállás, mert mindenki a tudása szerint halad, nem pedig pénzért vásárolja a sikerét, DE ez a játék sajnos nem ilyen, így vagy elfogadod és játszol így vele vagy letörlöd és inkább kirándulsz a szeretetteiddel az erdőben.

A szerencse faktor is sajnos olyan amelybe nincs beleszólás, valakinek sikerül valakinek nem. Összeesküvés elméleteket gyártani meg felesleges időpazarlás nagy valószínűséggel soha nem derül ki ha turpisság történik (nagyszámok törvénye, folyamatosan változó algoritmus stb)

Kiváncsi lennék arra, hogy aki elégedetlenkedik az végülis milyen event nyereményeket szeretne? Minden forgatás után ajándék 200fp vagy potyogjanak a hosszú hetek alatt összeszedhető épületek darabjai? A főépület adjon +100% bonuszt a támadónak?

Szerintem roppant nehéz úgy hosszú távon fenntartani egy játékot, hogy az új játékosokat is be lehessen vonzani és a régieket is meg lehessen tartani. Az innonak se sikerül, ezért van valószínűleg prioritás az új játékosokon, mert ők többet költenek (ezt a taktikát követi szinte az összes egyéb cég is, erre épül a fogyasztói kapitalista társadalom, vegyed, vigyed, gyere vissza minél előbb egy újért)
 

DeletedUser

Guest
Szerintem az utolsó egy év összes vásárlásának összegét nézi. És ezer forintonként ad plusz 1% esélyt a fizetős játékosoknak.

Egyébként itt egy hosszú cikk arról, hogy milyen trükkökkel sajtolnak ki egyre több pénzt a játékfejlesztők a játékosokból:

Szerkesztve.
Azt ugye érted, hogy ha 1000 Ft-onként ad +1% esélyt, akkor Kevesebb, mint 100.000 Ft-nál, ami egy legnagyobb gyémántcsomag, meg egy másik kisebb, már 100% fölött lenne az esély, ugye? Kérlek, ne beszéljünk már össze-vissza mindent. Egyébként teljesen más téma ez a mikrotranzakciók körül, nézd meg mely játékokat szokták emlegetni! Itt semmi olyat nem kapsz pénzért, amit ingyen ne kaphatnál meg, ergo a pénzedért semmilyen különleges kiváltság nem jár, és ez borzasztóan nagy különbség! Pár hétig játszottam az egyik háborús online játékkal, tankokkal, nevet nem írok, mert tilos, szerintem a tankcsata eléggé leszűkíti. :D Na, ott a prémium tank, az erősebb mindennél, és nem szerezhető ingyen. Még a legénység képzését is turbózza, amit más megint csak nem, kivéve a szintén pénzért vehető csomagok. Néha van maximum valami promóciós kód, amivel egy napos prémiumot kaphat valaki, de alapvetően nem kap esélyt rá mindenki a játékban, hogy éljen vele. Köszönőviszonyban sincs ezzel, ahol maximum többet kapsz valamiből, ha költesz, de ennyi.
Az meg nem újdonság, hogy mindenki az ember pénzére pályázik, itt is nyilvánvaló, hogy motiválnak rá, hogy költs, ahogy csak tudnak, de ettől még kicsit nevetséges az, hogy valaki mindig csak 10%-kal kapja 30% helyett, és a maradék 20% esélye átvándorol a fizető játékoshoz, merthogy ezt állítja itt agyoniskolázott barátunk, ha elolvasod a szöveget... Íme: "Azon megint csak gondolkodj, hogy ha te 20%-kal kevesebbszer kapod meg akkor hová megy a többi." Hova megy a többi, érted? :D :D :D Ha ő nem nyer a lottón, szerinte az a Te esélyedet növeli...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Na basszki ennyire primitív és ostoba véglény, mint amilyen te vagy, nem sok járt még errefelé. Szólok, teljesen felesleges minden egyes posztra három oldalt írnod, mert ugyanazt fújod végig (amit már előre megírtam): te vagy a k.va nagy játékos, ezt a játékot csak te érted, aki meg más véleményen van, az mind ostoba. És aztán, hogy alátámasztottnak lásd a véleményedet, saját fantáziád termékeit böfögöd ide alpári stílusban! Te honnan veszed, hogy én hogyan játszok? Ki írt olyat, hogy összevissza pörgetek??? Ezt csak te feltételezed, mert ugyebár csak te tudsz ésszel játszani, mert eszed az csak neked van. Kár, hogy az írásaid pont nem erről árulkodnak. Egymás után ötször buksz egy csatát automatán??? Gyerekek, olyan osztogat itt észt, aki négyszer bukik egy csatát automatán és még ötödikre is automatára állít!!! Beszarás a csávó! Egyiptomi településről annyit, hogy minden alkalommal megcsináltam a legszűkebb határidőn belül... Nem osztottam ezért senkit, és, bármennyire is másképp akarod beállítani, soha nem irigykedtem senkire. De ha valaki nyilvánvaló hazugsággal jön (a már említett - és ne kezd el újra a support-os maszlagot, mert az életben nem nyersz 8 núbiai íjásszal harmadik pályán, kétfrontos csatában, amikor az ellenség olyan egységekkel van tele, amelyeknek pont az íjászok ellen vannak súlyos bónuszai), az ne csodálkozzon, ha megtalálják (nem tudom, hogy Karakter volt-e az). "Konteóhívő"???? Miért is? Mert azt mondom, hogy a fizetősök jobb elbírálásban részesülnek? A játékosok 90%-a ezt mondja (jajj, megint jött egy ilyen témájú hozzászólás, most mi lesz? oktasd ki őt is gyorsan, hiszen ostoba, képmutató, satöbbi!!). Aztán a végén még az is kiderül, hogy nem csak szellemileg, hanem erkölcsileg is felettünk állsz. Mert a tiéd az csak reakció! És te csak igazságot szolgáltatsz! Te vagy maga Isten, nem? A tiéd reakció??? Olvass már vissza, ha már tudathasadásban szenvedsz! Egy hozzászóló gratulált másiknak, gúnyosan, erre te mit reagáltál? Idézek, tőled: " képmutató, és nevetséges, vagyis inkább egyenesen szánalmas", "Nem sül le a pofátokról a bőr?", " ennyire ostobák vagytok ", "engedd meg, hogy én gratuláljak (...) gondolkodási képességetek teljes hiányához!" Itt haver te kezdtél el szidni másokat. Te azt a megjegyzést elintézhetted volna egy "gratulálok a hozzászólásodhoz" megjegyzéssel, ami ugyanolyan szintű reakció lett volna, de te nem azt tetted, hanem átmentél mások ocsmány sértegetésébe. Ez a te stílusod, ez vagy te. Azt is nyugodtan idelinkelheted, ahol anyáztam valakit. Meg fogsz lepődni: nem sikerül, mert ilyen nem történt! Azt se tudod mi az amit olvastál, meg mi az, amit képzeltél! És még te "konteóhívő"-zöl? Persze, hogy nem marad más a végére, hogy egy nicknévbe kapaszkodj.... Ez az alja mindennek. A következő kisregényedet már ne okádd ide nekem, inkább okádd annak, aki miatt ilyen primitív lettél.

Szerk.:
1. Egyiptomi település, núbiaiak... Bétán beléptem, és elindítottam a települést, mert kíváncsi voltam a hülyeségeidre. Screen shotok lent, két nekifutásból nyertem, azt mondod lehetetlen, s aki mást állít hazudik. Az első bizonyíték, hogy semmi alapja nincs a játékról alkotott elképzeléseidnek. Direkt úgy fényképeztem, hogy jól kivehető legyen a gyémánt mennyisége a felső sarokban, nehogy az jöjjön, hogy biztos felélesztettem, vagy gyógyítottam bármit a két csata kör közt... Vagy azt sem tudod, melyik egységekre gondoltál, ez lesz a következő kifogás, hogy "Jajj, hát nem is a núbiai íjászokról volt szó!" Bár megnéztem, és bizony, bónuszosak voltak a núbiai ellen, amiket levertem könnyedén, őszintén elképzelni sem tudom, erre hogy lehet azt hinni, hogy lehetetlen, inkább szánalmasan könnyű legnehezebb csatának.

2. Ötször bukott csaták. Igen, elindítom ötször, egyszerűen, mert ugyanazzal a sereggel, ugyanazt a sereget ált. simán verem, csak ugye űrkorszakban van egy komoly szerencsefaktor a csatákban, az AR célzás, 20% eséllyel, és van, hogy szívatja az embert, akár egymás után 5 csatában. Ilyenkor, még akkor is elveszted, ha manuálisan játszol, és akár 7 egységed ép még, míg össz. 3 van az ellenségből. Ő minden lövéssel öl egyet, te meg a nehéz egységét 8-9 lövéssel, mert nálad nem adja be épp. Ez van, elég gáz, hogy ezt betették a harcrendszerbe, és magasabb bónusz ellen szerencsejátékot csináltak az egészből, már szóvá is tettem magam is. Ugyanakkor van elég egységem, tudom, hogy ha nem jön be extrém módon az AR, akkor nyerek, így gyorsabb ötször automatázni, mint lejátszani, ha lenne fogalmad a marsi csatákról, akkor tudnád... Arról nem beszélve, hogy mint írtam nem érdekel túlzottan a játék kb. 2 éve alibizek, ha le kellene játszani, azt sokszor inkább hagyom, és aznapra nem megyek feljebb a nehézséggel, marad 80-90-100-on, mert nem ér nekem annyit, hogy végigkattintsam. Ha foglalni akarok, és látom, hogy esélytelen, mert nem is karcoltam szinte, és úgy vesztett, akkor meg elindítom és lejátszom manuálisan, amit ugyanúgy bármikor elvehet az AR, és kellhet akár azt is többször megcsinálni, de megint csak, ez van. Néha pedig egyszerűen érdekel, hogy milyen sorozatot képes produkálni szivatásból, amikor simán nyerni kéne mindig, ehelyett brutális AR cunamiba botlok. Ettől még nem hiszem, hogy összeesküvés van mögötte, maga a szerencsefaktor ténye a csatában a kicseszés, nem kötelező ugyanakkor játszani, ha nem tetszik a rendszer, amit biztosítanak.

3. Stílus. Kicsi gyerek, ki vagy te? Más szerint sem volt semmi sértő az első hozzászólásomban. Igen, szókimondó vagyok, nem valami PC huszár. Ugyanakkor nem állítottam, hanem kérdeztem, hogy "ennyire ostobák vagytok?" ill. hogy nem szégyellitek-e magatok, amiért azt a kezet harapjátok, ami enni ad! Nem hívtam senkit semmilyen becsmérlő néven, sem becenéven, semmi, sőt, minden egyes személyes névmást még nagybetűvel is kezdtem, mert én megadom a tiszteletet még annak is, akit ostobának tartok esetleg, bár ismétlem, én kérdeztem, és nem állítottam. Még hozzád is elsőre normálisan szóltam, pusztán leírtam, hogy szerintem baromság, amit gondolsz. Majd jöttél te, és szépen kiprovokáltad, hogy lesüllyedjek a szintedre, amikor is volt pofád elkezdeni mindenféle becézgetést... Egy ilyenért ennél sokkal durvább reakcióval is találkozhatsz, ha nem megfelelő helyen, nem megfelelő emberrel szemben engeded meg magadnak, jobb ha tudod... Fohászkodj, hogy ne tapasztald meg soha! Ezek után van pofád szóvá tenni, hogy én a neveddel jövök, és az a legalja? :D Csak ismételni tudom, REAKCIÓ, amit megérdemel a másik! Már elcsépelt ez is, hogy írom, de undorító, mocskos aljadék képmutató vagy a legrosszabb fajtából! Az ostobaságod, alkalmatlanságod szinte mellékes is.

4. Ha lenne felfogóképességed, értenéd, hogy kollektíven összefoglaltam itt többetek hozzászólását, sosem írtam, hogy személyesen te anyáztál, azt írtam anyáztok, ami igaz, más megtette, nem nehéz megtalálni. Tekintve, hogy először nem is hozzád szóltam, amikor erről írtam, kissé nevetséges, hogy úgy teszel, mintha rólad beszéltem volna. És még én képzelgek... :D Két gyakorlatilag egymást követő hozzászólásban volt a gúnyos gratuláció egy játékostól, és az anyázás egy másiktól előtte. Nekik címeztem mondandóm, amit ismétlem, mások sem találtak sértőnek. Te hazugnak nevezel másokat, az sem sokkal jobb, mint az anyázás.
Tudod ostobának lenni egy dolog, és még ha nem is feltétlenül elegáns ezzel szembesíteni valakit, beismerem, illetve eshet rosszul, hazugnak nevezni valakit egész más kategória! Az egyik egy állapot, amiről nem tehet, nem lesz tőle rossz ember, míg a másikkal megvádolod egy tudatosan elkövetett dologgal, ami, ha igaz, bizony nagyon is megvetendő. De hát ehhez némi erkölcsi értékrenddel kellene bírni, hogy különbséget tudj tenni. Semmi bizonyítékod persze a hazugozásra, csak a saját kudarcaid maximum, esetleg még pár pajtásod kudarcai, szóval szimplán becsületsértő mocskolódás, amit művelsz, igaz nem anyázás, büszke lehetsz rá! Kár, hogy két perc alatt megcáfol, aki akar, vagy aki végigcsinálta már az egyiptomit, és tudja, hogy mi a helyzet. Én most indítottam el először, csak ezért bétán... Mielőtt felhozod a képmutatást, hogy azzal megvádolni valakit ugyanaz, az sem állapot, hanem tudatos és megvetendő cselekedet, szólok, még véletlenül sem, mivel azt előttem mutatta be az illető, így nincs kérdés, nem vád, hanem tény, hogy képmutató. Egyetlen mentsége a szándékos megvetendő cselekményre, ha ostoba, és nem látja át miről van szó. Ezért tettem fel kérdéseket, hogy kiderüljön! :D Akkor lenne ugyanaz a két eset, ha te látnád, hogy a másik elveszít minden csatát, de azt állítja, hogy nyert! Persze ezt is csak egy ilyennek kell ilyen részletesen elmagyarázni, az értelmes emberek ezt maguktól is tudják, de nálad jobb elébe menni a dolgoknak, hisz még a játék is magas...

5. Sírsz, hogy sz*r díjakat kapsz, sokat. Ebből nem az jön le, hogy okosan csinálod, már ne is haragudj, főleg, amikor 26-szor pörgetsz valamire. :D Pontosan ezt magyaráztam, amit kifogásolsz, és állítod, te okosan csinálod, én mit akarom megmondani, hogy kéne. :D Ebben hol az ész, hol vártad meg, hogy a szemetet lepörgesse más, és félig üres kerékről szedhesd le, ami kell? :D Én nem kapok annyi sz*rt, tele vagyok jeggyel még mindenütt, teljesen jó átlaggal szedtem le mindent, bár nem nagyon van most olyan, ami érdekel komolyabban, simán összejött azért egy varjúfészek, sok épületraktár, és még ott áll 30 jegyem, és ez csak a fő világ, többin jó sok kút és zsugor megvan, és nem vásárolok 2015 óta. Azért látom, hogy leírod, hogy volt, hogy 3 pörgetésből is megkaptad a nyereményt, amire vágytál, de veled aztán nagyon kicseszett a rendszer. :D Még rövid távon is, mindössze 29 pörgetésből is közel vagy a nagyon hosszú távon elvárható kb. 10-es átlaghoz, de meg akarod győzni magadat elsősorban, hogy itt téged átvernek. :D

6. Csak én értem a játékot? Ki mondta? :D Játékosok ezrei, tízezrei csendben elérnek mindent, csak ti páran vergődtök itt, és hisztiztek mindenért. Ők mind értik a játékot. Én csak hozzátok képest helyezem feljebb magam, és hát ezt bizonyítja is, hogy én elérem vásárlás nélkül is, amiért ti sírtok. :D Nehéz volna nem jobbnak tartani magam nálatok ennek fényében, akármennyire is igyekszem visszafogni magam, és szerénynek látszani, nem megy, mert annyira szánalmas már, amit művelsz, és ahogy próbálod a kudarcaid minden másra fogni a saját alkalmatlanságod helyett. :D

7. Erkölcsileg bőven fölöttetek vagyok, kösz, hogy írod, ez nem is kérdés. Ismétlem, nem szidom, aki nekem ajándékot ad, a játékot, és nem szidom azokat, akik helyettem fizetnek érte azoknak, mert anélkül nincs ajándék számomra. Ellentétben velem, ti bizony ezt teszitek. Nem érdekel, hogy te személyesen milyen jelzőket használtál eddig, bár tudjuk, hogy súlyosakat, elég sokan minősíthetetlen stílusban beszélnek a fejlesztőkről is, a vásárlókról is. Ezt is ismétlem, még azt is tisztelettel szólítottam meg, akiről itt épp szó van, sőt, még téged is, bár bizonyítottad azonnal a válaszodban, hogy méltatlan vagy rá, hogy bárki tisztelettel kezeljen és ne egy gerinctelen féregként...

8. Játékosok 90%-a egyetért? :D Mivel? :D Vagytok itt hárman panaszkodók, több ezren meg játszanak, és köszönik, élvezik. De még ide is többen jöttek velem egyetérteni, mint veled. Azt már bizonyítottad, hogy a matek nem az erősséged, na de azért ezt 90%-nak nézni, még egy szinttel lejjebb helyezett, ha nem többel...

Szerintem szállj magadba, és ha jót akarsz, keress egy olyan játékot, ami a képességeidnek megfelel, bár ez is roppant egyszerű, sok óvodásnak is megy, de ettől függetlenül te itt sokat fogsz még bosszankodni a látottak alapján...
Várom azért további vergődésed! De azért kérlek, előbb próbáld meg a szavakat értelmezni, amiket írok, tudom, hogy sok van belőle, esetleg várj egy fél órát a fele elolvasása után, hadd ülepedjen kicsit! Ne képzeld be, hogy rólad beszélek, amikor általánosan másokról és hasonlók, mert nagyon kínos, és aki tud olvasni, látja, hogy semmi valóságalapja nincs. Tudom, hogy megerőltető lehet ilyen szerény képességekkel ennyi mindent egyszerre feldolgozni, nem tehetek róla, hogy túl sok baromságot kell tételesen cáfolnom, megmagyaráznom. :(
 

Csatolmányok

  • Screenshot_2.jpg
    Screenshot_2.jpg
    239,4 KB · Megtekintések: 15
  • Screenshot_3.jpg
    Screenshot_3.jpg
    230,5 KB · Megtekintések: 15
  • Screenshot_4.jpg
    Screenshot_4.jpg
    204,4 KB · Megtekintések: 15
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Lorant96

Nagyon aktív tag
Kedves Lorant!
Ez megint csak feltételezés, okoskodás vagy esetleg alá is tudod támasztani komoly tényekkel, adatokkal? Ezek szerint, százezer Forint elköltése esetén, akkor a vásárlási bónusszal akár 120% eséllyel lehet pályázni valamilyen nyereményre! Jól értelmeztem a matematikai lehetőségeket? És ha kétszázezret költök, mi lesz? Mennyi lesz a jutalékom?
Ahogy írtam is, ez csak szerintem van így. Ha így van, akkor nyilván valahány százaléknál maximálva van az ebből nyerhető plusz esély, hogy ne lógjon ki nagyon a lóláb. Igazából nem is a konkrét összegek vagy százalékok a lényeg, hanem, hogy a játékfejlesztők viszonylag egyszerű algoritmusok segítségével jutalmazni tudják a vásárlásokat, és a pozitív megerősítés tudat alatt arra ösztönzi a játékosokat, hogy újból és újból vásároljanak.
 

DeletedUser

Guest
Ahogy írtam is, ez csak szerintem van így. Ha így van, akkor nyilván valahány százaléknál maximálva van az ebből nyerhető plusz esély, hogy ne lógjon ki nagyon a lóláb. Igazából nem is a konkrét összegek vagy százalékok a lényeg, hanem, hogy a játékfejlesztők viszonylag egyszerű algoritmusok segítségével jutalmazni tudják a vásárlásokat, és a pozitív megerősítés tudat alatt arra ösztönzi a játékosokat, hogy újból és újból vásároljanak.

Az még logikus is lenne, amit írsz. Viszont csak egy kérdést tennék fel! Nem gondolod, hogy ha a cég ezt csinálná, jelesül extra százalékkal motiválná a vásárlókat, arról nem hazudna, azt nem titkolná, sőt?
Magától rájön szerinted egy vevő, hogy jobban bántak vele, utána fog számolni, hogy jobb százalékkal kapott valamit, ráadásul mindössze 1-200 pörgetésből, ami mintának olyan kicsi, hogy biztosra sem veheti majd, ha netán utána is számol, és kijön neki egy elméletinél jobb eredmény, hogy ez azért volt, mert kivételeztek vele? Vagy sokkal jobb taktika lenne, hogy nagy betűkkel kiírják mindenhova, hogy ha vásárolsz, akkor ezt és ezt az extrát kapod? Csak kérdem, mert ez az egész minden alapvető logikával szembe megy, hogy egy cég eltitkolja, hogy jobban bánik a vásárlóival, miközben épp azzal ösztönözne még többeket vásárlásra, ha ezt reklámozná... Én még ilyennel sosem találkoztam.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Az még logikus is lenne, amit írsz. Viszont csak egy kérdést tennék fel! Nem gondolod, hogy ha a cég ezt csinálná, jelesül extra százalékkal motiválná a vásárlókat, arról nem hazudna, azt nem titkolná, sőt?
Magától rájön szerinted egy vevő, hogy jobban bántak vele, utána fog számolni, hogy jobb százalékkal kapott valamit, ráadásul mindössze 1-200 pörgetésből, ami mintának olyan kicsi, hogy biztosra sem veheti majd, ha netán utána is számol, és kijön neki egy elméletinél jobb eredmény, hogy ez azért volt, mert kivételeztek vele? Vagy sokkal jobb taktika lenne, hogy nagy betűkkel kiírják mindenhova, hogy ha vásárolsz, akkor ezt és ezt az extrát kapod? Csak kérdem, mert ez az egész minden alapvető logikával szembe megy, hogy egy cég eltitkolja, hogy jobban bánik a vásárlóival, miközben épp azzal ösztönözne még többeket vásárlásra, ha ezt reklámozná... Én még ilyennel sosem találkoztam.
Hát először is az valószínűleg elég nagy visszatetszést váltana ki a nemfizető játékosokból, ha ezt hivatalosan is bejelentenék. Valószínűleg sokan itt hagynák a játékot. Esetleg még az egyébként néha fizető játékosok is bojkottálnák a vásárlást.
Másodszor meg lehet, hogy nem is fejtene ki olyan nagy hatást, mintha csak a tudat alatti ösztönökre hatnának.
 

DeletedUser

Guest
Hát először is az valószínűleg elég nagy visszatetszést váltana ki a nemfizető játékosokból, ha ezt hivatalosan is bejelentenék. Valószínűleg sokan itt hagynák a játékot. Esetleg még az egyébként néha fizető játékosok is bojkottálnák a vásárlást.
Másodszor meg lehet, hogy nem is fejtene ki olyan nagy hatást, mintha csak a tudat alatti ösztönökre hatnának.

Miért váltana ki visszatetszést, hogy a pénzéért valaki kap valamit, nem értem. Pont ugyanolyan lenne, minthogy prémium tankot kap a pénzéért, amit más soha, sehogy nem kaphat meg. Vagy, hogy itt gyémántot. Ha alapvető lenne, hogy jár a vételhez, akkor miben lenne más, mint a mostani vételi lehetőség? Akit zavar, hogy van vevő, az most is hisztizik érte, a többieket meg nem érdekli. A gyémánt akciókat is kifogásolnák akkor, meg amikor konkrétan egyéb díjak jutnak a gyémánt mellé. Most is lehetett jegyet is kapni a csomagokhoz. Miben más a sok extra jegy, még a rengeteg gyémánton felül, mint a jobb százalék? Sok extra jeggyel ugyanúgy az esély nő, hogy meglesz amit valaki akar, mint nagyobb százalékkal kevesebb jegyből, ugyanaz tehát az eredmény.
Persze, így hirtelen ezt betenni esetleg más lenne, az még érv lehet, mint kezdettől így csinálni, de feltételezve, hogy ez létezik, és hogy nem most találták ki, miért nem tették be kezdettől? Ha akkor bekerült (volna), akkor meg alapvetően úgy került (volna) elfogadásra a játék mindenki által. Alig volt event régen, azokból is csak 2 volt egyáltalán szerencsejáték, a nyári és a téli. Valentin az küldetéssor csak, halloween ugyanúgy. Tavaszi meg tojáskeresés, de fix áron lehetett megvenni a boltban a jutalmakat, nem volt lutri. A kerék és a téli nyitogatás esetén elég hülyén veszi ki magát, hogy azt mondják, nagyobb eséllyel indulsz, hisz elvben pörgetsz, és egyszer csak megáll, ez nem láda, mindenre ugyanannyi esély kellene legyen, amit látsz magad előtt, vagy elég nagy hülyeség ilyen designt tenni mögé, ha ez mégsem így van. Téli ugyanez, összekeveri, te nyitsz. Elég nevetséges lenne, hogy ha vásároltál, akkor áthelyezi a keverés után oda, amit nyitsz, hogy nagyobb eséllyel kapd meg, mint más. Nem igazán életszerű. Most sem az ezeken az eventeken, ráadásul őszintén, nem tudhatod mi kell az embernek. Mi van, ha valaki mást akar a kerékről megszerezni, s nem mondjuk az arany díjat? Tele van mondjuk töredékkel, valakinek kell 1db a kúthoz, szentélyhez, pörget, hisz van a keréken, több is ráadásul, nem csak egy. Neki is erőlteted a fődíjat nagyobb százalékkal, ha vásárolt? A ládáknál/játékosnál, amikor választasz, mi legyen a fődíj mellett, ott legalább szűkíthető a kör, hogy mi kellhet a játékosnak, ha véletlenül nem a napi fődíj, bár ott ugye azt is eldöntöd, hogy melyik nap költöd a valutád, szóval az is egyértelmű fődíjból mit szeretnél, egyebeket minden nap ugyanúgy megtalálod. Télin is fix díj van minden napra. Ezeknél még OK, hogy feltételezed, hogy a fődíj kell a játékosnak, hisz azért azt a napot választja konkrétan, ha más díj kell, azt bármikor szerezhet, de a keréknél nem feltétlenül lesz érdekes kisebb díj az alapvetően érdekes fődíj mellett.
.
Nem akarok túlzottan kötekedni, mert ez teljesen elméleti téma, de szerintem a tudatalatti nem igazán fog érzékelni pár százalékot, sőt, ha nem tudja a fizető vevő, hogy ő többet kap, akkor még ő is valószínű inkább a rossz élményeket fogja elraktározni, azt, hogy milyen sokszor nem nyert, mint ahogy látod, itt is mennyi a panasz, majd azért kibukik, hogy valójában kétszeri nekifutásnál már 14,5 pörgetésből megvolt a nyeremény átlagban, ami nem tökéletesen annyi, amennyiből hosszú távon meg kéne lennie, de azért nem is olyan sokkal több a várható 10-nél, hogy ezért ilyen anyázás-hadjáratot kelljen indítani, mint amit itt sokan tesznek. És kevesebb, mint 30-at pörgetett, ami a statisztikában még viccnek is kevés, nemhogy mintának.
Éppen azért vezetek én is mindenről statisztikát, amiről mondjuk sejtem, hogy hibás, vagy úgy érzem, hogy az, mert hajlamos az ember a negatívat felnagyítani, objektivitását elveszteni, ha rossz élmény éri. Ezért merem most is ugyanúgy leírni, hogy az ET szerintem hibás, mint két vagy három éve, mert sok ezer állomás és ereklye után is ugyanazt mutatja, mint az első héten, semmit nem közelített a várható értékhez onnan. míg kontroll világokban olyan ET-vel, ami a vélt hiba megjelenése alatti szinten van, sokkal jobbak az eredmények a várhatóhoz viszonyítva.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Lorant96

Nagyon aktív tag
Talán az elején még nem találták ki ezt. Az Activision is csak mostanában fejlesztette ki, hogy a játékost olyan online mérkőzésbe sorsolja be, ahol a frissen vásárolt fegyvere, eszköze feltűnően hatékony, ezzel azt az érzetet keltve, hogy megérte pénzt költeni a játékon belül.
A szerencsekeréknél meg korábban többen is jelezték, hogy a felső sávban már az elött megjelent, ha pénzt, alapanyagot vagy medált nyert valaki, hogy egyáltalán rányomtak volna a kerék megállítására. Vagyis a kerék már induláskor kisorsolta, hogy mi lesz a nyeremény, a grafika meg csak lekövette. Ha itt úgyis csak esélyekről van szó, akkor elég könnyen lehet módosítani hogy valakiknél az arany és ezüst nyereményeknek nagyobb legyen az esélye, mint a többinek.
Lehet, hogy a tudat alatti nem igazán fog érzékelni pár százalékot, csak azt fogja érezni a fizetős játékos, hogy ebben a játékban szerencsésebb, mint máshol. Így inkább itt fog több időt tölteni. És akkor talán többet is fog vásárolni.
 

DeletedUser

Guest
Talán az elején még nem találták ki ezt. Az Activision is csak mostanában fejlesztette ki, hogy a játékost olyan online mérkőzésbe sorsolja be, ahol a frissen vásárolt fegyvere, eszköze feltűnően hatékony, ezzel azt az érzetet keltve, hogy megérte pénzt költeni a játékon belül.
A szerencsekeréknél meg korábban többen is jelezték, hogy a felső sávban már az elött megjelent, ha pénzt, alapanyagot vagy medált nyert valaki, hogy egyáltalán rányomtak volna a kerék megállítására. Vagyis a kerék már induláskor kisorsolta, hogy mi lesz a nyeremény, a grafika meg csak lekövette. Ha itt úgyis csak esélyekről van szó, akkor elég könnyen lehet módosítani hogy valakiknél az arany és ezüst nyereményeknek nagyobb legyen az esélye, mint a többinek.
Lehet, hogy a tudat alatti nem igazán fog érzékelni pár százalékot, csak azt fogja érezni a fizetős játékos, hogy ebben a játékban szerencsésebb, mint máshol. Így inkább itt fog több időt tölteni. És akkor talán többet is fog vásárolni.

A kerék évek óta ilyen, amint pörgetsz, azonnal megvan az eredmény, és hibaként egyes díjakat ugye látsz is megjelenni mielőtt megállna. De nyilván, ez kód, véletlen generátorral, a kerék csak design. Nyilván lehet más százalékot is állítani, csak akkor minek ez a design, akármilyet választhatnának. Ill. azért itt elég könnyű észrevenni az eltérést, hisz majdnem 10% kéne legyen minden, szemben más eventekkel, ahol valami 5, más meg 20.
De mondom, a legfőbb, hogy a cégek nem szokták titkolni, hogy jutalmazzák a vásárlást, ez teljesen logikátlan számomra, akár érzékeli valaki, hogy itt szerencsésebb, akár nem. Most is előny a vétel, most is van dupla gyémántmennyiség egyes promóciókban, most is van extra épület mellé más promóciókban, most is van tonnányi jegy mellé megint más promóciókban, és egyetlen nem fizető játékos sem hangoskodik miatta, hogy nem elég, hogy gyémántot kap a vevő, de még extrákat is. És ismétlem, több jegy épp ugyanaz, mint ugyanannyi jegynél a magasabb százalék. Ha 1 jegyből 100%-od van, az egy díj. Ha 100 jegyből 1%-od, az is egy díj lesz hosszú távon. Mi sem mutatja ezt jobban, mint a csatatér, ahol 96%-ot elérő táborokkal már a 30. csatára, másik oldali csapda nélkül is simán 6-ot kúszik a nehézség. Ez már csak ilyen a százalékokkal.
Végül, aki nem játszik mással, legalább is online játékkal, vagy bármilyen, az egyszeri megvételen kívüli befektetést is "igénylő" játékkal, az nem fog tudni különbséget tenni, hogy hol szerencsésebb, alapvetően szükséges az elméletedhez, hogy ne csak mással is játsszon, de egyenesen mindenhol vásároljon is!
 

Zsebe

Tag
Gondolom Te csak szigorúan kenyérre és vízre költesz, hobbira, szórakozásra még véletlenül sem, soha. Életedben nem vásároltál semmilyen játékot, sportszert, nem mentél el bulizni, nem ittál meg egy sört.
Segítek, a hobbi az hobbi, és minden pénzbe kerül. Az, hogy Te egy ilyen játékra sajnálod, a Te dolgod. Azért azt jó volna nem elfelejteni, hogy azért sajnálhatod Te, de játszhatsz mégis, mert vannak olyanok, mint akinek az imént gúnyosan gratuláltál, akik erre nem sajnálják, helyette inkább mondjuk olyasmire, amire Te szoktál pénzt kiadni, és semmi köze a létfenntartáshoz. De még az is lehetséges, hogy ő arra sem kell sajnálja, mert több van neki, van ilyen, tegyél többet, és lesz Neked is több, és akkor nem kell itt hisztériázz, mert másnak jut még ilyen - szerinted - baromságokra is...

Komolyan mondom, hihetetlenül képmutató, és nevetséges, vagyis inkább egyenesen szánalmas, hogy miközben Te, és még rengetegen itt élvezitek annak gyümölcsét, amiért mások fizetnek, a játékot, még van pofátok leszólni azt, aki lehetővé teszi nektek, hogy itt szórakozhassatok. Nem sül le a pofátokról a bőr? Vagy csak ennyire ostobák vagytok, hogy nem tudjátok fölfogni, hogy a játék üzemeléséhez rengeteg pénz kell, és még hasznot is remél a cég? Ha ez nem lenne, játék sem lenne! Egy doboz Legot sem kapsz ingyen, csak, hogy játékot, de kézzel foghatót, hozzak párhuzamnak.
Van fogalmad róla, hogy a szoftverfejlesztők/designerek bére milyen sávban mozog? Még kis hazánkban sem kapsz egy normális fejlesztőt 1M bruttó alatt, és akkor igen alacsony számot mondtam. 5-10 év tapasztalattal, ami egy belépő senior szint manapság, már 2M bruttó körül mozognak a bérek. Egy egyéni vállalkozó, aki otthonról, egy párszázezres gépről el tud dolgozni a kanapéjáról is, 6-9000 Ft/óra alatt nem áll szóba Veled, a végén meg ebből havi 50 ezret fizet be össz. az államnak! Egyes programnyelvekre, amikre nehezebb embert találni (pl. GO), mert nem olyan elterjedtek, 25000/óráért tudsz bérelni embert a projektedre. ITTHON! Németország, ahol az Innogames működik, kicsit más kategória. Egy ilyen játékhoz pedig nem egy fejlesztő kell, de nem is kettő... Ajánlom figyelmedbe a "Beállítások" menüben a "Rólunk" fül alatt a csapatot. Kezdj el számolni az általam írt (vagy keress rá magad a listázott pozíciókra, és átlagbérére Németországban) bérekkel, aztán gondolkodj, miből telik rá a cégnek. És nem beszéltünk egyéb fenntartási költségekről, mint szerverek világszerte, irodák, eszközök, stb.
Ha nem tetszik a játék, miért játszotok vele? Valami mazochisták vagytok, hogy szabadidőtökben olyasmivel foglalkoztok, ami szerintetek sz*r, utáljátok?

Hozzáteszem, én is elégedetlen vagyok sok mindennel, van véleményem róla, mit lehetne jobban fejleszteni, mit lehetne tenni, hogy a high-end játékosok is maradjanak, akarjanak költeni is, de ezek teljesen más dolgok, mint a cég működéséhez alapvetően elengedhetetlen bevételi igényeket kritizálni, és végképp más, mint azokat kritizálni, akik helyettetek kielégítik ezen igényeket, Talán gúnyos gratuláció helyett egy hálás "Köszönöm!" kellene előkerüljön azok felé, akik miatt Neked van mivel játszanod ingyen, és ráadásul még szidalmazhatod is, szintén ingyen, mert még fórumot is biztosítanak Neked hozzá!
Szóval engedd meg, hogy én gratuláljak Neked és a hasonszőrűeknek - tetszőlegesen válasszátok ki, hogy melyik vonatkozik rátok - a képmutatásotokhoz, rosszabb esetben a gondolkodási képességetek teljes hiányához!

Kieg.: Ráadásul, és ezt is már sokszor leírtam, ebben a játékban szinte egyedülálló módon gyakorlatilag végtelen prémium fizetőeszközhöz lehet jutni ingyen. Egy amerikai vagy épp német szerveren van kb. 25 világ! Nekem itt a magyaron van 4 farm városom, heti 3-4000 gyémánt bevétellel. És késő középkorban vagyok 2-ben, ipariban 1-ben (pár hete, előtte évekig az is késő közép), és még mindig vaskorban E-n, pedig már van vagy 50-100 letételre váró kutam raktáron. Csak a tech fa befejezésével még 40 területet szerezhetnék késő középtől nézve, medálért is van még vissza kb. 10-15 mindenütt, vaskorinál még több mindenből, nyilván. 50 területre 2*3-as zsugorított kútból, forrásból leférne még a most lent lévő, világonként, kb. 160db mellé még kb. 130, szóval majdnem megkétszerezhetném a gyémántbevételem. Tavaly a nyári eventen beszereztem A-n 7 hajót (49 részből), 22 elsüllyedt kincset, és a fődíj varjúfészekből melléjük 5-öt. Mindezt 50ezer gyémántért. 3-4 havi bevételem, totál ingyen. Idén a forge bowl-on 9 kolosszus (90 részből), 3 olimpiai kincstár jött össze, nagyjából ugyanannyi, talán még kevesebb gyémántból. Mindössze 3 régi, és egy frissebb farmmal. Eközben egyes országokban 25 farmot is működtethetsz, ami a 7-8-szorosa az enyémnek. Felduplázva az én bevételem, ugye a maximális - gyémánt nélkül - elérhető területeket kitöltve kutakkal, majd felszorozva a világok lehetséges számával heti 50-60 ezer ingyen gyémántról beszélünk, és napi fél órányi beszedésről, CE-t már nem csinálom a farmokon hónapok óta. Nincs még egy ilyen játék, ahol ennyi prémium egységet osztanak ingyen, és lehetővé teszik, hogy mindet egy helyen felhasználd. 2015 óta egy centet nem költöttem, viszont folyamatosan 50ezer fölött van a gyémántom, pedig már szégyentelenül szórom a csatatéren is, nem is emlékszem mikor vártam meg utoljára, hogy egy céhes épület elkészüljön magától, arra főleg nem, mikor voltam hajlandó extra időt elb*szni az általam gyűlölt tárgyalásra, és nem venni extra kört, hogy azt mindenképp be tudjam fejezni, amit már elkezdtem (ráadásul az extra kör 10 gyémánt, a termékből meg db-ja annyi, miközben 150-es nehézségen körönként és helyenként 60db áru a tárgyalás, és néha 3-400-at egyezkedek 150-es nehézségen egy nap), de még egységet is felélesztek, ha elhullik mind a zsiványokon kívül, és rohadtul sajnálom az időt még az automata csata másodszori elindítására is, nemhogy manuális kattintgatásra magas nehézségen, ahol az ostoba AI elveszti azt, amit én minimális sebzéssel, veszteség nélkül lehozok amúgy!
Ezek tükrében végképp csendben kellene maradni a játék esetleges gyémántigényeivel kapcsolatban, bár szinte mindig, 95%-ban biztosan, el lehet érni minden event fődíját költekezés nélkül is, minimális gondolkodással, ami azt hiszem egy istenverte stratégiai játékban eléggé alapvető elvárás...
Nem az a baj, ha valaki költ erre a játékra. Bár én akkor sem tenném, ha pénzzel fűtenék. A baj az, ha valaki a teljesítmény nélküli eredményre baromi büszke. De ezt neked hiába is magyaráznám.
 

DeletedUser

Guest
Nem az a baj, ha valaki költ erre a játékra. Bár én akkor sem tenném, ha pénzzel fűtenék. A baj az, ha valaki a teljesítmény nélküli eredményre baromi büszke. De ezt neked hiába is magyaráznám.

Szerintem teljesítmény a pénz megkeresése is, sőt valószínűleg komolyabb, mint játszani, de hát biztos velem van a gond... Van aki több időt tölt itt, kevesebbet pénzkereséssel, van aki fordítva, és ugyanazt éri el a játékban így. Te sajnálod mástól, hogy örüljön annak, ami összejött neki. Ő nem kötekedni jött, nem szitkozódott, nem űzött gúnyt senkiből, csak leírta, hogy neki tetszett ez az event, és hogy mit szerzett. Miért is nem teheti ezt meg? Miért is csak Ti jöhettek ide szitkozódni, leszólni a játékot? Semmi rosszat nem tett, erre beleköttök. Elegáns.
Azért az is vicces, hogy épp nekem magyarázol teljesítményről, miközben az egyfős céhem gyémántligás, rendre egyedül verem a 25-50 fős társaságokat, pedig csak akkor csinálok bármit szinte, ha belémköt egy ilyen céh, amúgy a sarokban ellennék, és vagyok, kétnaponta egy tartomány elfoglalásával. :D Gondolom sok fogalmad van róla ez mekkora meló, már csak a termékek biztosítása is a mindenkinek ugyanannyiba kerülő céhes épületekhez... :D És még mindig nem vásárolok 2015 óta.
Anno naponta órákat kellett vesződni a nevezetes kereséssel, hogy növelni tudjuk a raktárat, amikor még nem volt ilyen kényelmes a rendszer, nem volt mindenki neve mellett felugró lista, emellett nem volt ilyen egyszerű a pakolás sem, 10-esével tetted, át kellett lépni a másik városába, küldetés után vissza, nem sajátból megnyitni stb., és folytathatnám, de még a napi támogatáshoz is manuálisan kellett menni egy időben, mindenkihez egyesével átlépni, megkeresni mit tudsz motiválni/kitakarítani... Mi akkor is játszottunk, nekünk nem volt tálcán odanyújtva a bárka vaskorban, mint a most kezdőknek. Az egész játékban semmit nem kell tenni szinte manapság, hogy előbbre juss, de beszélj csak teljesítményről! Mellé havonta van egy event, anno volt évi 4. Most költés nélkül is könnyebben telerakod a várost a legjobb event cuccokkal, miközben régen csak vásárlással volt esélyed komoly mennyiséget szerezni bármiből. Hol a teljesítmény a régiekhez képest, mesélj!
Ha az én játékom lenne, minden ilyet tiltanék, a 15 koron átívelő termékadakozást, 10 korral magasabb nevezetes letételét, az egyoldalú építést, és még sorolhatnám, minden olyat, ami a kezdetekben nem volt. Aztán megnézném a teljesítményeket... Szinte minden ilyen kimeríti a pushing kategóriát, amiért régen tiltottak! De ezt Neked úgyis hiába magyaráznám, ugye.
 
Szerintem teljesítmény a pénz megkeresése is, sőt valószínűleg komolyabb, mint játszani, de hát biztos velem van a gond... Van aki több időt tölt itt, kevesebbet pénzkereséssel, van aki fordítva, és ugyanazt éri el a játékban így. Te sajnálod mástól, hogy örüljön annak, ami összejött neki. Ő nem kötekedni jött, nem szitkozódott, nem űzött gúnyt senkiből, csak leírta, hogy neki tetszett ez az event, és hogy mit szerzett. Miért is nem teheti ezt meg? Miért is csak Ti jöhettek ide szitkozódni, leszólni a játékot? Semmi rosszat nem tett, erre beleköttök. Elegáns.
Azért az is vicces, hogy épp nekem magyarázol teljesítményről, miközben az egyfős céhem gyémántligás, rendre egyedül verem a 25-50 fős társaságokat, pedig csak akkor csinálok bármit szinte, ha belémköt egy ilyen céh, amúgy a sarokban ellennék, és vagyok, kétnaponta egy tartomány elfoglalásával. :D Gondolom sok fogalmad van róla ez mekkora meló, már csak a termékek biztosítása is a mindenkinek ugyanannyiba kerülő céhes épületekhez... :D És még mindig nem vásárolok 2015 óta.
Anno naponta órákat kellett vesződni a nevezetes kereséssel, hogy növelni tudjuk a raktárat, amikor még nem volt ilyen kényelmes a rendszer, nem volt mindenki neve mellett felugró lista, emellett nem volt ilyen egyszerű a pakolás sem, 10-esével tetted, át kellett lépni a másik városába, küldetés után vissza, nem sajátból megnyitni stb., és folytathatnám, de még a napi támogatáshoz is manuálisan kellett menni egy időben, mindenkihez egyesével átlépni, megkeresni mit tudsz motiválni/kitakarítani... Mi akkor is játszottunk, nekünk nem volt tálcán odanyújtva a bárka vaskorban, mint a most kezdőknek. Az egész játékban semmit nem kell tenni szinte manapság, hogy előbbre juss, de beszélj csak teljesítményről! Mellé havonta van egy event, anno volt évi 4. Most költés nélkül is könnyebben telerakod a várost a legjobb event cuccokkal, miközben régen csak vásárlással volt esélyed komoly mennyiséget szerezni bármiből. Hol a teljesítmény a régiekhez képest, mesélj!
Ha az én játékom lenne, minden ilyet tiltanék, a 15 koron átívelő termékadakozást, 10 korral magasabb nevezetes letételét, az egyoldalú építést, és még sorolhatnám, minden olyat, ami a kezdetekben nem volt. Aztán megnézném a teljesítményeket... Szinte minden ilyen kimeríti a pushing kategóriát, amiért régen tiltottak! De ezt Neked úgyis hiába magyaráznám, ugye.
Neked 100%-ban adok igazat.. Én lassan 2éve játszom és így is sokat kell foglalkozni azzal hogy mit hogy merre kell csinálni... Ahoz hogy valaki top játékos legyen mint te ahoz pénzt kell bele rakni... Csatatér meg amúgy is egy semmire való valami hiába lehet napi 400-500FP sok gyémit szerezni.. De ehez minimum 80-as Harci nevik.. 100 Alca.. 150-es Fronti kell... És akkor fogod el érni az adott teljesítményt amit el vár egy céh.. Ez az én véleményem
 

DeletedUser

Guest
Neked 100%-ban adok igazat.. Én lassan 2éve játszom és így is sokat kell foglalkozni azzal hogy mit hogy merre kell csinálni... Ahoz hogy valaki top játékos legyen mint te ahoz pénzt kell bele rakni... Csatatér meg amúgy is egy semmire való valami hiába lehet napi 400-500FP sok gyémit szerezni.. De ehez minimum 80-as Harci nevik.. 100 Alca.. 150-es Fronti kell... És akkor fogod el érni az adott teljesítményt amit el vár egy céh.. Ez az én véleményem

Nem kell feltétlenül pénzt beleölni, szerencsére lehet gyémántot farmolni is, én is ezt teszem jó ideje. Persze gyémánt nélkül is lehet boldogulni, de azért jobb, ha van, időt mindenképpen rengeteget spórol, ha soha nem kell a tárgyalást újrakezdeni mondjuk, így terméket is spórol az ember, aminek beszerzése még több idő stb.
Én 2015-ig vásároltam párszor, de akkor nagyon más volt a játék. Mikor kezdtem, nevezetesek max. 10-es szintűek lehettek. Alig volt event, szentély sem létezett még. Volt a napi 24 pont, már ha az ember időben költött a sávról, meg volt a Hagia és a Castel, max 6-6 FP-vel, de ahhoz már el kellett jutni késő középig, hogy egyáltalán utóbbi is lent legyen, és napi max. 30 pontból kellett magadnak, vagy pontcserével 10-re húzni. 5-10 FP-s napi cserékkel dolgoztunk, rá lehet nézni hány pont is kell bele. :D Én másfél év hátránnyal kezdtem, azóta ment már a játék, akkor ez nem azt jelentette, mint most, hogy két hét alatt, egy event során egyből megtriplázva a napi FP-t, azt bárka anyagra költve kemény 5 napig, majd ingyen mások által felhúzva már be is érted a többi játékost, akkor az azt jelentette, hogy másfél év hátrányban vagy, és még a napi 12 extra FP-d sincs, ami a régieknek igen, szóval nemhogy csökken a hátrányod, hanem továbbra is nő még, hisz nincs meg az a 2 nevezetes, főleg nem 10-es szinten. :D Termékért nem is lehetett építeni, tiltottak érte! Külön nézték az FP mozgásokat, külön a piacot. Bárhol egyoldalú mozgást láttak, repülhettél, főleg, ha kezdőként pakoltad a pontot nagyobbhoz, egyértelmű push accountnak tituláltak 2 perc alatt... Szépen, ahogy most is kellene, haladtál korról korra, kerested a balanszot a tech fa és a nevezetes építések közt, rendes termelőépületekkel volt tele a város, meg muszáj volt kereskedni is, nem volt ugye Frontenacod, és ha volt is már, nem volt mivel teljesíts küldetéseket, hiszen nem tudtál nullán pakolni 5 percenként nevezetest. Aki egyáltalán küldetésekkel foglalkozott, az teljesen fölöslegesen alapanyagot termelt 24 órában az egész városában, mert azt tudta teljesíteni. Mikor már volt szentély, akkor elkezdtem azt gyűjteni, pénzért is, majd azokkal progban már a pénzgyűjtés küldetés is hasznos volt, így én már a bárka előtt is a Frontenacot húztam.
Mindenesetre kicsit más volt az egész. 2014 nyártól meg ott volt a GvG, ahol szintén, jó esetben már valami Alcatrazzal, rossz esetben anélkül igyekeztél csatázni. Nekem 6-os volt. Azért napi 100 körüli csata ment, mind MANUÁLISAN jelen gvg-n. Szeretem mikor valami újonc teljesítményről beszél, aki kattint 3-at, és már ott a 80-as bárka neki, nulla saját erőfeszítéssel, mástól szinte ingyen árut kapva, más által szinte ingyen felépítve, még tervet is ötösével pár pontért szerezve magas bárkák 5. helyén... Onnan meg tele a raktár bármikor FP-vel, amiből bármi egyéb nevezetes önrészét fedezi az égbe, ill. egyéb más nevezetesekhez a terméket veszi meg vele, közben kéthetetnte kap egy sor olyan event épületet fizetés nélkül is, amit mi pénzért sem kaptunk anno, mert a szentély volt a csúcs, az is szerezhető volt évente 2-szer, gyémánt nélkül max 10db. Most egy félkész újkeletű épület is köröket ver rá, extra termékkel, bónusszal stb., de mást se látni, csak panaszt, hisztit, hogy nem kapnak eleget ingyen, és mástól hiányolják a teljesítményt. :D
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser

Guest
Hátmég, ha azt is le merném írni, hogy mind az 5 világban meglett a 9-es szintű kormányzói villa, gyémántköltés nélkül, akkor mit kapnék a pofámba... :cool:

Ez csak azért lehetett, mert egy külön fejlesztőcsapat dolgozott azon, hogy Neked személyre szabják az eventet az Inno-nál, valld csak be! És még emelt fizetést is kínáltak, hogy leírd ide a sikert! :D Jelentkeznék én is ezekre a zsíros pozikra, "Fizetett fórum kommentelő" jeligével, gondolom messze komolyabb pénzeket lehet szakítani, mint fejlesztőként, szóval azt hiszem ideje váltani! :D
 
nekem is sikerült 4 szerveren gyémántköltés nélkül
Ez azért eléggé szerencse faktor. 2014 óta először fordult elő, h nem lett maxos az event főépülete nalam.
mivel az iránytű elköltésekor járó 1-3 lépésnél nem lehet taktikazni, gyakorlatilag a random istene kezében van a játékos.
incidensek napi osszegyujtesebol kaptam 2, azaz kettő doublont.
A korábbi eventeken mindig jött elegendo cucc, h jól alakuljanak a dolgok. Most a random nem szeretett engem.
 

DeletedUser

Guest
Ez azért eléggé szerencse faktor. 2014 óta először fordult elő, h nem lett maxos az event főépülete nalam.
mivel az iránytű elköltésekor járó 1-3 lépésnél nem lehet taktikazni, gyakorlatilag a random istene kezében van a játékos.
incidensek napi osszegyujtesebol kaptam 2, azaz kettő doublont.
A korábbi eventeken mindig jött elegendo cucc, h jól alakuljanak a dolgok. Most a random nem szeretett engem.

Abban nincs is vita, hogy egyre több a szerencsefaktor a játékban, ahogyan még a csatákban is megjelent űrkorszaktól. Sőt, a nevezeteseknél jégkorban elkezdték, a kritikus ütéssel, hogy valamire esély van, és nem biztos hatás. Ugyanakkor jött az ET is kb. Előtte minden fix volt, konkrét érték, X db egység, X FP, X% bónusz erre vagy arra. Csak az eventeken volt szerepe bármiféle szerencsének. Azóta szinte minden csak esélyt ad. Így egyfelől nem kell hibákkal vesződni, mert semmi nem bizonyíthatóan rossz, esetleg ránéznek, ha sok a panasz, ha kiszúrja a szemük a hiba, akkor javítják, ha nem, akkor meg vállat vonnak, és nem erőlködnek vele hetekig mondjuk, hisz alapvetően kevés játékos fog olyan mélyen foglalkozni vele, hogy komolyabban szemet szúrjon. Másfelől jobb bevételt generál, ha egyeseknek nem úgy jön össze épp valami, és hát mindig lesz egy csomó ember, akiknek nem úgy jött össze, ilyen a szerencse, egy részük pedig kompenzálni fogja ezt pénzzel.
Mivel farmokon egyből eladtam a villa fejlesztőket most, így nem vagyok biztos benne, de szerintem nekem se mind az 5 világban lett meg, talán 2-ben is lemaradtam kb. 3 pörgetéssel. Ugyanakkor amennyi ingyen gyémánt bejön farmolás nélkül is, egy világban CE-ből, csatatérről, Himedzsiből, Magbankból, küldetésekből, kontinens térképről stbstbtstb, abból bárki meg tudta venni ezt a néhány hiányzó pörgetést akár, ha kellett neki a villa.
Úgy hiszem, feszegetik a határokat folyamatosan. Régen nem is volt ilyen jellegű végső díj az eventeken, csak a napik ugye. Aztán nem lehetett nem megszerezni az eventek fődíját egy ideig, ha a küldetéseket megcsináltad, és naponta beléptél. Aztán jött az, hogy már agyalni kellett a lépéseken, megfelelő játékost/ládát választani, esetleg néhány dolgot otthagyni az archeológiai típusún, hogy minden szobor meglegyen a fődíj felé haladáshoz. Most pedig már eljutottunk oda, hogy akkor is lemaradhatsz, ha nem kellett megfelelően választanod, mert nem volt mit választani, megcsináltál minden küldetést, beléptél minden nap. Ha nem nagy a felháborodás, akkor ez lehet egyre gyakoribb lesz, mert bevételt generálhat, az a 2-3-5 extra pörgetés párszáz Ft, 1-2 euró, nem tétel senkinek, s a fődíjért sokan rááldozzák esetleg. Addig viszont nem fognak soha elmenni szerintem, hogy valami biztosan ne legyen pénz nélkül elérhető. Persze ebben tévedhetek, de azt hiszem, ez tényleg nagy felháborodást okozna, és visszaütne súlyosan a cégre.

Az nyilvánvaló, hogy a cég azt szeretné minél többen vásároljanak. A vita itt abban van, hogy azzal kivételeznének, aki vásárol, és jobb esélyeket kínálnának neki bármire, azon kívül, hogy alapvetően több jegyből, próbálkozásból gazdálkodhat az eventeken, ergo mindenképpen többet fog szerezni ugyanakkora eséllyel is. Ezt nem akarják itt néhányan elhinni, és találnak ki mindenféle összeesküvés elméletet rá, hogy velük miképpen b*szik ki az Innogames, aminek semmi alapja, főleg, hogy nem látnak bele, hogy a fizető játékos mennyit is pörgetett, max az eredményt látják, hogy hány épülete van. Nem tudják mennyit költött, semmit, csak vádaskodnak keserűségükben, mert valami nem sikerült nekik. Sok esetben ráadásul a saját alkalmatlanságuk a sikertelenség oka, és ezt bizonyítják is, hiszen abszurd, amit összehordanak, lásd a sokat emlegetett egyiptomi csata témakörét. Őszintén, végig elhittem, hogy nehéz, és tényleg ált. vesztes, szerencsés terep vagy bármi kell, hogy győzzön valaki. Aztán amint megpróbáltam, és meg is néztem az egységek tulajdonságait, odafigyeltem, hogy hogy lépek, ne a mindig visszaütő egység hatótávján belülről lőjem, egyből nyertem, kérdés sem volt, majd a fele seregem túl is élte, nem egy egységem maradt egy egységnyi életerővel. Aki azt képtelen megnyerni, azt elképzelhetjük, hogy mennyire kompetens bármiben. Aztán idejön telesírni a fórumot, hogy vele kicsesztek.
 
Fent