Kibeszélő Nyári esemény kibeszélő

DeletedUser

Guest
És erre vagy büszke? Hogy pénzen vetted? Gratulálok!

Gondolom Te csak szigorúan kenyérre és vízre költesz, hobbira, szórakozásra még véletlenül sem, soha. Életedben nem vásároltál semmilyen játékot, sportszert, nem mentél el bulizni, nem ittál meg egy sört.
Segítek, a hobbi az hobbi, és minden pénzbe kerül. Az, hogy Te egy ilyen játékra sajnálod, a Te dolgod. Azért azt jó volna nem elfelejteni, hogy azért sajnálhatod Te, de játszhatsz mégis, mert vannak olyanok, mint akinek az imént gúnyosan gratuláltál, akik erre nem sajnálják, helyette inkább mondjuk olyasmire, amire Te szoktál pénzt kiadni, és semmi köze a létfenntartáshoz. De még az is lehetséges, hogy ő arra sem kell sajnálja, mert több van neki, van ilyen, tegyél többet, és lesz Neked is több, és akkor nem kell itt hisztériázz, mert másnak jut még ilyen - szerinted - baromságokra is...

Komolyan mondom, hihetetlenül képmutató, és nevetséges, vagyis inkább egyenesen szánalmas, hogy miközben Te, és még rengetegen itt élvezitek annak gyümölcsét, amiért mások fizetnek, a játékot, még van pofátok leszólni azt, aki lehetővé teszi nektek, hogy itt szórakozhassatok. Nem sül le a pofátokról a bőr? Vagy csak ennyire ostobák vagytok, hogy nem tudjátok fölfogni, hogy a játék üzemeléséhez rengeteg pénz kell, és még hasznot is remél a cég? Ha ez nem lenne, játék sem lenne! Egy doboz Legot sem kapsz ingyen, csak, hogy játékot, de kézzel foghatót, hozzak párhuzamnak.
Van fogalmad róla, hogy a szoftverfejlesztők/designerek bére milyen sávban mozog? Még kis hazánkban sem kapsz egy normális fejlesztőt 1M bruttó alatt, és akkor igen alacsony számot mondtam. 5-10 év tapasztalattal, ami egy belépő senior szint manapság, már 2M bruttó körül mozognak a bérek. Egy egyéni vállalkozó, aki otthonról, egy párszázezres gépről el tud dolgozni a kanapéjáról is, 6-9000 Ft/óra alatt nem áll szóba Veled, a végén meg ebből havi 50 ezret fizet be össz. az államnak! Egyes programnyelvekre, amikre nehezebb embert találni (pl. GO), mert nem olyan elterjedtek, 25000/óráért tudsz bérelni embert a projektedre. ITTHON! Németország, ahol az Innogames működik, kicsit más kategória. Egy ilyen játékhoz pedig nem egy fejlesztő kell, de nem is kettő... Ajánlom figyelmedbe a "Beállítások" menüben a "Rólunk" fül alatt a csapatot. Kezdj el számolni az általam írt (vagy keress rá magad a listázott pozíciókra, és átlagbérére Németországban) bérekkel, aztán gondolkodj, miből telik rá a cégnek. És nem beszéltünk egyéb fenntartási költségekről, mint szerverek világszerte, irodák, eszközök, stb.
Ha nem tetszik a játék, miért játszotok vele? Valami mazochisták vagytok, hogy szabadidőtökben olyasmivel foglalkoztok, ami szerintetek sz*r, utáljátok?

Hozzáteszem, én is elégedetlen vagyok sok mindennel, van véleményem róla, mit lehetne jobban fejleszteni, mit lehetne tenni, hogy a high-end játékosok is maradjanak, akarjanak költeni is, de ezek teljesen más dolgok, mint a cég működéséhez alapvetően elengedhetetlen bevételi igényeket kritizálni, és végképp más, mint azokat kritizálni, akik helyettetek kielégítik ezen igényeket, Talán gúnyos gratuláció helyett egy hálás "Köszönöm!" kellene előkerüljön azok felé, akik miatt Neked van mivel játszanod ingyen, és ráadásul még szidalmazhatod is, szintén ingyen, mert még fórumot is biztosítanak Neked hozzá!
Szóval engedd meg, hogy én gratuláljak Neked és a hasonszőrűeknek - tetszőlegesen válasszátok ki, hogy melyik vonatkozik rátok - a képmutatásotokhoz, rosszabb esetben a gondolkodási képességetek teljes hiányához!

Kieg.: Ráadásul, és ezt is már sokszor leírtam, ebben a játékban szinte egyedülálló módon gyakorlatilag végtelen prémium fizetőeszközhöz lehet jutni ingyen. Egy amerikai vagy épp német szerveren van kb. 25 világ! Nekem itt a magyaron van 4 farm városom, heti 3-4000 gyémánt bevétellel. És késő középkorban vagyok 2-ben, ipariban 1-ben (pár hete, előtte évekig az is késő közép), és még mindig vaskorban E-n, pedig már van vagy 50-100 letételre váró kutam raktáron. Csak a tech fa befejezésével még 40 területet szerezhetnék késő középtől nézve, medálért is van még vissza kb. 10-15 mindenütt, vaskorinál még több mindenből, nyilván. 50 területre 2*3-as zsugorított kútból, forrásból leférne még a most lent lévő, világonként, kb. 160db mellé még kb. 130, szóval majdnem megkétszerezhetném a gyémántbevételem. Tavaly a nyári eventen beszereztem A-n 7 hajót (49 részből), 22 elsüllyedt kincset, és a fődíj varjúfészekből melléjük 5-öt. Mindezt 50ezer gyémántért. 3-4 havi bevételem, totál ingyen. Idén a forge bowl-on 9 kolosszus (90 részből), 3 olimpiai kincstár jött össze, nagyjából ugyanannyi, talán még kevesebb gyémántból. Mindössze 3 régi, és egy frissebb farmmal. Eközben egyes országokban 25 farmot is működtethetsz, ami a 7-8-szorosa az enyémnek. Felduplázva az én bevételem, ugye a maximális - gyémánt nélkül - elérhető területeket kitöltve kutakkal, majd felszorozva a világok lehetséges számával heti 50-60 ezer ingyen gyémántról beszélünk, és napi fél órányi beszedésről, CE-t már nem csinálom a farmokon hónapok óta. Nincs még egy ilyen játék, ahol ennyi prémium egységet osztanak ingyen, és lehetővé teszik, hogy mindet egy helyen felhasználd. 2015 óta egy centet nem költöttem, viszont folyamatosan 50ezer fölött van a gyémántom, pedig már szégyentelenül szórom a csatatéren is, nem is emlékszem mikor vártam meg utoljára, hogy egy céhes épület elkészüljön magától, arra főleg nem, mikor voltam hajlandó extra időt elb*szni az általam gyűlölt tárgyalásra, és nem venni extra kört, hogy azt mindenképp be tudjam fejezni, amit már elkezdtem (ráadásul az extra kör 10 gyémánt, a termékből meg db-ja annyi, miközben 150-es nehézségen körönként és helyenként 60db áru a tárgyalás, és néha 3-400-at egyezkedek 150-es nehézségen egy nap), de még egységet is felélesztek, ha elhullik mind a zsiványokon kívül, és rohadtul sajnálom az időt még az automata csata másodszori elindítására is, nemhogy manuális kattintgatásra magas nehézségen, ahol az ostoba AI elveszti azt, amit én minimális sebzéssel, veszteség nélkül lehozok amúgy!
Ezek tükrében végképp csendben kellene maradni a játék esetleges gyémántigényeivel kapcsolatban, bár szinte mindig, 95%-ban biztosan, el lehet érni minden event fődíját költekezés nélkül is, minimális gondolkodással, ami azt hiszem egy istenverte stratégiai játékban eléggé alapvető elvárás...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Gentor

Tag
Teljesen egyet értek Veled Whiskey-s. Nem egy válaszomat, reakcióüzenetemet vontam vissza, vagy el se küldtem végül. Úgy voltam vele, hogy mi a lószarnak magyarázzam el vagy okítsam ki azokat a "játékosokat", akiknek ennyire nehéz a felfogóképességük. Örülök, hogy válaszoltál, bár a fele sem fogja megérteni pl a gyémántfarm kifejezésedet sem, de hátha... Mindenki tud szerezni heti 2-3000 gyémit tök INGYEN. Valóban felháborító, hogyan merik kritizálni azokat, akik költenek a játékra. Mindenkinek van egy hobbija vagy ahogy Te is mondtad egy nem létfontosságú elfoglaltsága. Vajon a cigi idetartozik? Hmm... Nos, én nem dohányzom és ezzel kb 20.000 ft marad a zsebben, amit ha szórakozára költenék (ráadásul olyanra, amivel senkinek sem ártok... egészségileg) akkor hülye lennék? Megsúgom, hogy nem teszem, csak a töredékét, de inkább hagyjuk is ezt a témát. Szégyelje mindenki magát, aki másnak a szórakozásán gúnyolódik.
 
Utoljára szerkesztve:

DeletedUser26112

Guest
Tisztelt Whiskey-s és Gentor!

Ez a fórum, ahol mindenkit megillet a ius murmurandi! Bárki elmondhatja a véleményét a játékkal kapcsolatban pro és kontra. Amit nem lehetne megtenni az mások sértegetése , Ti pedig ezt tettétek. Nem csak azt sértegetitek aki véleményt mondott, hanem ismeretlenül nagyon sok játékost! Szerintetek ez helyes?
 

DeletedUser

Guest
Tisztelt Whiskey-s és Gentor!

Ez a fórum, ahol mindenkit megillet a ius murmurandi! Bárki elmondhatja a véleményét a játékkal kapcsolatban pro és kontra. Amit nem lehetne megtenni az mások sértegetése , Ti pedig ezt tettétek. Nem csak azt sértegetitek aki véleményt mondott, hanem ismeretlenül nagyon sok játékost! Szerintetek ez helyes?

Már meg ne haragudj, de az itt felszólalók, akiknek címeztem mondandóm, konkrétan a másik anyját is a "szájukra" vették már, illetve gúnyt kívántak űzni azokból, akik számukra lehetővé teszik, hogy játsszanak. Én nem tudom Te milyen világban élsz, de én nem fogok finomkodni sem képmutatókkal, sem olyanokkal, akik ahelyett, hogy mondjuk tanulnának másoktól, ha maguk ostobák/primitívek valamihez, még van képük minősíteni másokat, csak mert ők nem tudnak elérni semmit, és pénzük sincs rá (ha van is, sajnálják), hogy kompenzálják alkalmatlanságuk. Ha körülnéznél a világban, látnád, hogy a szép szó s nyájaskodás nagyon sok emberrel szemben hasztalan...

Magyarázd el azért kérlek, hogy melyik a játékkal kapcsolatos észrevétel az anyázás ill. a gúnyos megjegyzés közül, amivel a másik, esetlegesen kemény munkával szerzett pénzéből vásárolt gyémánttal elért, eredményeire reflektáltak előttem??? Nem láttam, hogy szót emeltél volna az említett dolgok miatt ugyanis. Megjegyzem, ez is képmutatás, hogy a reakciót teszed szóvá, miközben az akciót, vagyis inkább provokációt szó nélkül elfogadod, sőt, azzal, hogy a reakciót kifogásolod, még kimondottan védelmezed is ezt a fajta, teljesen elfogadhatatlan viselkedési mintát...
Mindemellett, ha szerinted nagyon sok játékos képmutató, és/vagy HANGOS, ERŐSZAKOS ostoba létére, akkor meg is érdemli, hogy magára vegye szavaim! Értelmes emberek, akik elolvassák amit írtam, felfogják azt is, hogy kiknek címeztem, ergo nem fognak megsértődni, mivel nem vonatkozik rájuk. Olyan is lesz, aki tanul belőle, biztos vagyok benne, ha mást nem, a farmolással kapcsolatban merít ötleteket, ha kezdő, tapasztalatlan.

De, hogy tisztázzuk, aki csendben játszik ingyen, netán leírja a véleményét valamiről, hogy szerinte miképpen lehetne jobb, azzal semmi gond, soha egy rossz szót nem szóltam senkihez. De itt nagyon sokan koránt sem ezt teszik! Sokan rosszindulatúan, másoktól sajnálva a fejlődést nyilatkoznak, miközben nekik semmit nem árt, ha a high-end játékos is fejlődhet tovább, vagy épp folyamatosan, megállás nélkül, fennhangon, undorító stílusban leszólják a fizető játékosokat ill. a céget, amiért az bevételt szeretne elérni. Mindenféle jelzőkkel illetik őket, miközben, nem győzöm ismételni, ez a játék CSAK a vásárlók miatt létezik immáron 8 éve! Az is biztos, hogy ezek az agytrösztök is költenek olyasmire, ami mások szerint ostobaság, hovatovább, nem ingyen dolgoznak ők sem! Ismétlem, ez képmutatás. Újra kérdem, az ilyen megnyilvánulások miképpen titulálhatók a játékkal kapcsolatos véleménynek, ami szerinted rendben van???
Tanácsom, ha nincs pénzük a játékra, és még sz*rnak is tartják, mert anélkül szerintük nem elérhető valami (amúgy de, minden elérhető), csapjanak fel fejlesztőnek (meglehetősen sok ész szükségeltetik hozzá, szóval kétlem, hogy menne nekik, ha még a játékot sem látják át, nem tudják azt sem kikalkulálni, hogy miképp lesz meg egy nyeremény), és egy lendülettel sok pénzt is kereshetnek majd, és még egy jobb játékot is létrehozhatnak, netán kijavíthatják ezt a - szerintük - szart, ha felvetetik magukat az Innogames-hez!

Végül, meglehetősen ritkán szólok hozzá bármihez, de amikor már elég volt a szánalmas képmutatókból, akkor megteszem. Kevés undorítóbb dolog van ugyanis a világon a képmutatásnál, sajnos azonban manapság mással sem találkozik az ember, a jelek szerint még egy ócska játékban is. Ahogy mondják, "Kinek-kinek érdemei szerint." Akihez úgy szólok, mint fentebb, az bőségesen megdolgozott érte, egy percig nem fogom sajnálni azt sem, ha netán a lelkébe gázoltam! Sőt, remélem mielőtt legközelebb olyanba akar belerúgni, akinek köszönettel tartozna, akkor eszébe jut, hogy ez legutóbb sem sült el jól... Na ennyit erről.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nem hiszem, hogy Whiskey-s kollégának pártfogóra lenne szüksége, sőt ... (még barátok sem vagyunk)! De most egyet kell értenem vele :) , teszem ezt még úgy is, hogy én eddig (az elmúlt több mint 3 évben) egy fillért sem költöttem erre a játékra és ez most itt nem dicsekvés vagy bűnbánat! Ennyi a tény! Örülök, hogy van mivel töltenem az időmet, és soha egy percre se jutott az eszembe megkövezni olyanokat, akik ennél többet áldoznak erre a játékra :)
Sajnos sokan versenyként élik meg mindezt, holott ha a szabadidő kellemes eltöltéseként tekintenének rá, mindjárt jobb lenne a közérzetük!

Ha jól értelmezem egyes játékosok véleményét, (maradva a lottós példánál) ha Ő hetente egy szelvénnyel nem nyer semmit, míg én hetente ezer szelvénnyel egyszer elviszem a fődíjat, akkor szégyellnem kellene magam mindezért! Ezt irigységnek hívják felénk!

Mindenki a saját keretein belül (anyagi, szabadidő és tudatosság) alakítsa ki a játék stílusát!

A keréknek meg a nevében is benne van a jelentése kedves játékosok, csak értelmezni kellene helyesen "Szerencsekerék"! Vajon mit jelenthet ez a szó? Különben meg lehetne rajta akár minden második mező üres is, nem! Na, akkor meg az lenne a probléma, hogy nincs nyeremény! Minden egyes pörgetés jutalmat ad, ezt így kell felfogni :) Vannak hasznos és kevésbé hasznos nyeremények, ami nem kell add el az ószeresnél és csinálj belőle pénzt, majd vegyél helyette olyat, amire szükséged van! Csak könyörgöm, ne elégedetlenkedj már!

Valóban nem értem az egészet, ha olvasok egy könyvet és nem tetszik a történet, akkor leteszem, ha film, amit nézek, nem jó, abbahagyom! Se az író, se a rendező nem fog megsértődni érte, egyszerűen nem találkozott kettőtök ízlése! Van ilyen! Tehát, ha a játék nektek csak igazságtalanságot, bosszúságot és rossz érzést okoz, akkor már csak a saját testi egészségetek megóvása miatt is sürgősen be kellene fejezni, mert a végén egy megkeseredett, kiégett és szomorú ember fog reggel szembenézni veletek a tükörből!

Amúgy meg ha figyelemmel követnétek az adminisztrációt, a játékosok létszáma folyamatosan emelkedik :cool: Természetesen van lemorzsolódás, és van olyan is aki befejezi, de a többség játszani jár ide (ki-ki a lehetőségei szerint)! Kaptunk egy (a történelmünkből merített) fantázia világot, egy hozzátartozó cselekménysort és szerintem mindezért nagy-nagy köszönet járna, mert a grafika kiváló, a játék felépítése magával ragadó, én személy szerint élvezem minden percét, pedig csak egy világban játszom! Köszönöm, hogy veletek játszhatok :cool:
 
Tisztelt Whiskey-s és Gentor!

Ez a fórum, ahol mindenkit megillet a ius murmurandi! Bárki elmondhatja a véleményét a játékkal kapcsolatban pro és kontra. Amit nem lehetne megtenni az mások sértegetése , Ti pedig ezt tettétek. Nem csak azt sértegetitek aki véleményt mondott, hanem ismeretlenül nagyon sok játékost! Szerintetek ez helyes?
Az én olvasatomban nem sértegettek senkit. Lehet, hogy volt egy-két kissé szarkasztikus mondat; de ez ugyanúgy megvolt Zsebe "Gratulálok!"-jában. (Amivel sok fizető játékost is megbánthatott ismeretlenül...) ;)
 
Jómagam egyébként a nemfizető játékosok táborát gyarapítom, mielőtt még kapnék valami frenetikusan logikus reakciót. ;)
(És nem: akváriumom sincs...!!!) :D
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Sajnos akadt olyan megnyilvánulás, aminél még a tinta is elpirult, de tudjuk be a kedves játékos felfokozott izgalmi állapotának, reméljük, hogy valóban csak ennyiről van szó, és nem tartozik abba az 1%-ba, aki nem tudja magát kulturáltan kifejezni magát, akár még egy vitás nézeteltérés kapcsán sem!
Amúgy az akváriumban azért én nem lennék annyira biztos :cool:
 
Először is, ahogy Sátán is írta, mindenkinek joga van elmondani a véleményét. Ez azt jelenti, hogy ha én azt gondolom egy eventről, hogy szar, akkor leírhatom, hogy szar. Maximum csak a stílus lesz kifogásolható és mondjuk szólhatnak, hogy a szar helyett írhatnám, azt is, hogy "n.m j." (ezt az érzéketlenebbek kedvéért írtam így). És akkor most elmondom, hogy mi történik akkor, amikor valaki leírja valamiről, hogy szar. Rendre jönnek olyan fizetős játékosok, akik rendkívül pökkhendi és lekezelő stílusban (nem tudom hogy eme felsőbbrendűségi tudat honnan ered) elkezdik osztani az észt, olyanokkal, hogy "nem tudsz játszani", meg "hülye vagy", "fogalmatlan vagy", meg ilyenek. Hah, mintha egy szaros szerencsekerék megpörgetéséhez tudásra lenne szükség! Még el is hiszik! Nem egyszer nyilvánvaló hazugságokkal fényesítik magukat az ilyenek (pl: "egyiptomi településen íjászokkal minden sereget le tudok győzni" - aha, persze). Szóval egy fizetős ne kezdjen el okoskodni egy nem fizetősnek, mert egy fizetős k.vára nem olyan bánásmódban részesül, mint egy nemfizetős. És itt most nagyon durva szemétségeket tudnék írni... Másrészt meg a stílus ugye. Csak mert valaki fizetős, akkor neki már lehet lekezelőnek lennie? És ti is pont ilyen lekezelőek vagytok. Idézek Gentor-tól: " nehéz a felfogóképességük (...) a fele sem fogja megérteni". Igen, itt csak ti vagytok az okosok, csak ti tudtok játszani! Csak ti értitek a játék esszenciáját! Mindenki más ostoba! Én meg azt mondom, hogy ez az event igeinis szar, mert a kerék jutalmai szart se érnek. Persze, lehet, hogy neked, nagymenő játékosnak, aki kb 5 világban játszik fantasztikus nyeremény egy dobos, meg a 2 fp, meg mittomén 90 ezer pénz, 60 ezer alapanyag, 10%-os pénzbónusz, meg valamilyen kulturális épület, amit amúgy bagóért simán fel tudsz építeni, nekem nem az. Dehát biztos én vagyok a hülye, mert nem tudok játszani! Azért ha lesz időd, vedd már a fáradtságot és hasonlítsd össze a mostaniakat a focis eventen szerezhető jutalmakkal.
Másodszor, a játékot lehet ingyen is játszani. Ha akkora gond az, hogy fenntartsák a játékot, akkor legyen fizetős mindenkinek. Egy bibi van csak ezzel. Rengeteg játékost veszítenének és az nagyon rossz reklám lenne. A nemfizetős játékosok is mind-mind "reklámfelületet" képeznek, hírét viszik a játéknak. Azért meg hadd ne sajnáljam őket, hogy mennyibe kerülnek a fejlesztők.
 

Jáde*

Tag
Itt a vége, fuss el véle... Ebből a csontból, már a velőt is kiszívták. Fölösleges rágódni rajta. :D
 

DeletedUser

Guest
Először is, ahogy Sátán is írta, mindenkinek joga van elmondani a véleményét. Ez azt jelenti, hogy ha én azt gondolom egy eventről, hogy szar, akkor leírhatom, hogy szar. Maximum csak a stílus lesz kifogásolható és mondjuk szólhatnak, hogy a szar helyett írhatnám, azt is, hogy "n.m j." (ezt az érzéketlenebbek kedvéért írtam így). És akkor most elmondom, hogy mi történik akkor, amikor valaki leírja valamiről, hogy szar. Rendre jönnek olyan fizetős játékosok, akik rendkívül pökkhendi és lekezelő stílusban (nem tudom hogy eme felsőbbrendűségi tudat honnan ered) elkezdik osztani az észt, olyanokkal, hogy "nem tudsz játszani", meg "hülye vagy", "fogalmatlan vagy", meg ilyenek. Hah, mintha egy szaros szerencsekerék megpörgetéséhez tudásra lenne szükség! Még el is hiszik! Nem egyszer nyilvánvaló hazugságokkal fényesítik magukat az ilyenek (pl: "egyiptomi településen íjászokkal minden sereget le tudok győzni" - aha, persze). Szóval egy fizetős ne kezdjen el okoskodni egy nem fizetősnek, mert egy fizetős k.vára nem olyan bánásmódban részesül, mint egy nemfizetős. És itt most nagyon durva szemétségeket tudnék írni... Másrészt meg a stílus ugye. Csak mert valaki fizetős, akkor neki már lehet lekezelőnek lennie? És ti is pont ilyen lekezelőek vagytok. Idézek Gentor-tól: " nehéz a felfogóképességük (...) a fele sem fogja megérteni". Igen, itt csak ti vagytok az okosok, csak ti tudtok játszani! Csak ti értitek a játék esszenciáját! Mindenki más ostoba! Én meg azt mondom, hogy ez az event igeinis szar, mert a kerék jutalmai szart se érnek. Persze, lehet, hogy neked, nagymenő játékosnak, aki kb 5 világban játszik fantasztikus nyeremény egy dobos, meg a 2 fp, meg mittomén 90 ezer pénz, 60 ezer alapanyag, 10%-os pénzbónusz, meg valamilyen kulturális épület, amit amúgy bagóért simán fel tudsz építeni, nekem nem az. Dehát biztos én vagyok a hülye, mert nem tudok játszani! Azért ha lesz időd, vedd már a fáradtságot és hasonlítsd össze a mostaniakat a focis eventen szerezhető jutalmakkal.
Másodszor, a játékot lehet ingyen is játszani. Ha akkora gond az, hogy fenntartsák a játékot, akkor legyen fizetős mindenkinek. Egy bibi van csak ezzel. Rengeteg játékost veszítenének és az nagyon rossz reklám lenne. A nemfizetős játékosok is mind-mind "reklámfelületet" képeznek, hírét viszik a játéknak. Azért meg hadd ne sajnáljam őket, hogy mennyibe kerülnek a fejlesztők.

Az egész, amit összehordasz már ott baromság, hogy arra alapozol, hogy más bánásmódban részesítenek egy fizető játékost. Semmiben nincs eltérés. Nem magasabbak a százalékok, nem segítőkészebb a support, semmi. Éppen azért nem vásárolok 2015 óta, mert kifogásoltam, hogy miként bánik ez a cég a VÁSÁRLÓIVAL, amikor azokat önhibájukon kívül kár éri, jelesül törölnek egy másik játékost! Itt megint megjegyzem, aki gyémántot használ, koránt sem biztos, hogy vette, ahogyan én sem vásárolok bő 5 éve, mégis minden évben legalább két eventen költök 50 ezer gyémántot, és közben is sok mindenre, akár terület, akármi.
Ugyanolyan a szerencsekerék is mindenkinek, egyszerűen, ha vásárolsz, többször fogsz tudni pörgetni. Az event díjait emlegeted, miközben minden eventen, minden ládában, vagy épp focison játékosnál van egy csomó szemét, ugyanaz a szemét, ami itt, és 1-1 jobb, ált. maximum 5% eséllyel. És igen, ez itt szerencsekerék, valóban nem kell gondolkodni. Minden pörgetés egy iránytűt ad, így nem kell gondolkodni a fődíjon sem, igaz. De minden más eventen is mindig megy a hiszti, amikor bizony kellene gondolkodni, hogy melyik játékossal mennyit haladsz mondjuk, arányosan az elköltött valutához képest. Vagy az archeológiain, hogy a fődíjhoz szükséges haladást gyűjtögeted, azt bontod ki, és akár otthagyod az egyéb lényegtelen díjakat, spórolsz az ecsetekkel, egyebekkel, vagy nem érdekel a fődíj, és sosem használsz arra eszközt. Én gyémántfarmokon folyamatosan otthagyom a fődíjhoz szükséges jutalmakat azon az eventen, mert csak a kút érdekel, és így több eszközöm marad azt tartalmazó díjak kibontására. Másik, mondjuk focis eventen, a napidíj esélye nagy egy játékosnál, de kevés a haladás, akkor nem lesz fődíj. Dönts, mi a fontosabb, találj középutat, stb. Minden eventen megy az elégedetlenkedés, szóval ne kapaszkodj már bele itt a mostani szerencsekerék témakörébe, hogy igazold, hogy nem kell itt gondolkodni, mert az eventek javán bizony kell!

Másik, miért legyen a játék fizetős teljesen? Választható költesz-e. Ha nem, akkor törődj bele, hogy kevesebb lesz, mint annak, aki viszont úgy döntött, hogy költ. Nem olyan bonyolult ez. Az a nevetséges mindössze, hogy azt várod, hogy annyid legyen, mint annak, aki költ. Meséld már el, akkor ki és miért költene, ha nem járna előnnyel? Ez azért igen alapvető logika, de a jelek szerint nem mindenkinek nyilvánvaló. Nem kell mindenki fizessen, hogy fenntartsák a játékot, elég aki most fizet. Nektek van bajotok azzal, hogy nekik több jut a pénzükért...
Azt hiszed csak a fizetős játékos írja le a véleményét, ha szerinte nem jól csináltok valamit? Honnan a francból tudod Te, ki fizet és ki nem? Az ostoba összeesküvés elméletedbe passzol, hogy akinek bármi összejön, az csak vásárló lehet, ezért alapvetésként kezeled. NEVETSÉGES! Az Arvahall és egyben egész magyar szerver listavezetője SOSEM vett gyémántot, és elég jól csinálja, amit csinál!
Összehordtok mindent, beképzeltek minden hülyeséget, csak mert sikertelenek vagytok... Én sok eventen átgondoltan játszom, utánanézek mit, s hogyan érdemes, melyik játékost válasszam, ha haladást s melyiket, ha napidíjat akarok. Mivel alapvetően csak olyan eventen költök gyémántot, ahol napidíjként is van számomra érdekes, sőt elsősorban a napidíj érdekel, a fődíj a másodlagos, így a többit teljesen gyémánt nélkül szoktam végigvinni! Mindig megvan a fődíj, amikor foglalkozom vele, hogy hogyan érdemes nekiállni. Legalább is ez volt jellemző 4-5 éven át. Mostanában egyre kevésbé érdekel a játék, ezért megesik, hogy nem foglalkozom vele, nem számolgatok, nem keresek külső forrást, ahol helyettem leírják a számításokat stb., de még a küldetéseket sem nézem meg, se azt, hogy mi lesz a következő napidíj, semmit, majd lesz valami alapon csinálom Érdekes módon mostanság két event is volt, ahol emiatt kellett gyémántot költsek, hogy meglegyen a fődíj, mert esztelenül kattintgattam előtte, mert nem érdekelt jobban, és pontosan úgy voltam vele, hogy majd, ha kell, ott az ingyen gyémántom, annyira nem érdekel, hogy több időt fordítsak rá. Soha, amikor foglalkoztam vele nem kellett az alap fődíjra gyémántot költenem ezen kívül, de amint gondolkodás nélkül csináltam, azonnal igen, méghozzá egymás után kétszer.

És a legfontosabb, ismétlem, teszek rá, hogy elmondod a véleményed a játékról, azt, hogy szerinted sz*r egy event. Mondd! A másik játékos jön, és elmondja, szerinte mit csináltatok rosszul, ált. segítő szándékkal teszi ezt. Ahelyett, hogy odafigyelnétek, vagy lesz*rnátok, ha nem érdekel a tanács, előveszitek a nevetséges összeesküvés elméleteket, beskatulyázzátok a másik játékost fizetősnek, és elkezditek szapulni, mert valamit jobban csinált, mint Ti. Függetlenül attól, vásárolt-e az illető, A legnevetségesebb, hogy, ha leírja, hogy nem költ, akkor nem hisztek neki, tuti hazudik, csak mert nem hülye egy játékhoz. :D Nem érzitek ilyenkor rohadt nevetségesnek magatokat? Lehazugoztok egy ismeretlent, csak mert nem passzol az állítása az összeesküvés elméletbe, miszerint külön kódot írnak a vásárlóknak a játékban...
Ti szitkozódtok a fizetős játékosok miatt, amikor ők tartják el Nektek a céget, a játékot. És az összes játékra igaz ez. Azt hiszed, hogy a fejlesztők nem kapnak másik munkát, másik iparágban, ha ez az ócska game befullad? Te teszel nekik szívességet, hogy ingyen játszol azzal, amin ők dolgoznak, megélhetésért? Talán még térdeljenek is le elétek, s könyörögjenek, hogy játsszatok tovább ingyen, ők megígérik, hogy bér nélkül is fejlesztik majd nektek, és odadobnak mindent erőfeszítés nélkül? Ti akartok ezzel kikapcsolódni, nekik ez csak egy munka, kinek hiányozna akkor jobban? Mennyire kell ehhez ostobának lenni, már ne haragudj? És ne gyere azzal, majd játszotok mással, mert ilyen elven minden játék megy a kukába, semmit nem ingyen fejlesztenek, sok helyen sokkal komolyabb előny a vásárlás, van amit csak azzal lehet elérni egyáltalán. A játékosok akarnak mindenáron ingyen játszani, ezért igyekeznek feltörni minden játékot, vagy játszanak ezekkel online...
A legnagyobb hiányszakmáról beszélünk mindemellett, a legmagasabb bérekkel világszerte! Manapság már egy kisboltnak is van webes felülete, minden létező szektorban, mindenhez kell fejlesztő, és nagyon nincs elég, az igény meg csak nő! Nem véletlenül próbálják annyira propagálni, és átképezni a fél világot, minden sarkon indítani egy bootcampet... Csakhogy nem mindenki alkalmas erre, ez nem olyan munka, amit megtanulsz, bemagolsz valamit, és visszaböfögöd, itt magadtól is tudni kell alkotni, így az egyén alapvető adottságai bizony nagyon is behatárolják, hogy programozóként mit fog tudni elérni, még egy alapvetően igen okos, de más beállítottságú ember sem biztos, hogy sikeres tud lenni. Éppen olyan, minthogy nyelvet sem mindenki tud könnyen tanulni, sok olyan embert is láttam már szenvedni vele, aki mondjuk éppen matematikában, IT-ben igen penge, mert egyszerűen mások az adottságai... "Szalagmunkára" alkalmasak sokan, de az innovációhoz már csak kevesen értenek, és ők bármikor tudnak állást váltani. Csomó IT-s ismerősöm most a legkomolyabb karantén idején épp felmondás alatt állt, most kellett munkát találjanak. Míg világszerte az egekbe szökött a munkanélküliség, sok ágazatban hónapok óta állástalanok az emberek, addig az IT szektorban minden ismerősöm jelentősen magasabb fizetésért kapott új munkát a karantén közepén, mint amennyiért előtte dolgozott! És előtte sem gombokat kerestek, de többet szerettek volna, ezért felmondtak, aztán beütött a válság, sokan aggódtak is, aztán gyorsan elmúlt az aggodalom, mert semmi perc alatt megvolt az új, jobb munkahely.
Hidd el, nem teszel szívességet senkinek azzal, hogy ingyen játszol itt, akármit is képzelsz arról, hogy Te mekkora reklám vagy, és ezért kezet kéne csókoljanak. :D Biztos azért hirdet a cég kemény pénzért a TV-ben, meg online mindenütt, meg próbál mindenféle promóciókat csinálni, mert az emberek csak úgy maguktól, a puszta létezésükkel komoly reklámot jelentenek... Segítek, minden egyes Facebook poszt, ahol reakciót várnak azért van, hogy nyoma legyen a válaszoknak, a kedveléseknek, a hozzászólásoknak, lássák a követők ismerősei, megjelenjen a játék olyanok előtt, akik amúgy nem látnák esetleg. Nem viszed Te magadtól alapvetően semmilyen hírét, dolgozni kell azért is a cégnek...
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Te, a kutyát nem érdeklik a te IT-s barátaid, sem a nyelvtanulás, sem a vírus! Mesélhetsz még a jazz-zenéről, az egzisztencializmusról, az irodalmi posztmodernizmusról, a melanomákról, Jézusról, vagy akár Trianonról is. A lényeg mellett elsikkadsz: egy játékost nem érdekelnek a fejlesztők, meg a fizetésük. Ő csak jól akar szórakozni. És egy jó játék szórakoztat. Fröcsögsz itt jobbra-balra, ahelyett, hogy lehiggadnál, és körül néznél, hogy hány meg hány ember panaszkodik és hagyja itt a játékot (nekem konkrétan tucatnyi haverom!). Ez nem véletlen. De te csak kábítsd magad itt együgyű módon, hogy minden jó így, aztán gyűjts még össze 5000 dobost! A kijelentéseid arra utalnak, hogy - bár itt előadod mekkora játékos vagy - alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. A focis eventen sokkal értékesebb nyeremények voltak, amikor játékosok közül kellett választani, volt 50 anyag, fp, több ezer medál. Itt hol látsz ilyet? Itt 27 nyereményből 26 szemét, focison meg egy állomásnál volt kb 12 lehetőség, amiből volt, hogy 3-4 nyeremény is jó volt. Ott 26 választásból közel a felén hasznos cuccot kaptál itt meg meg kb 20-ból 1-et. Ha ez neked ugyanaz a szint, az a te agyi szintedet mutatja. Százalékok? Egyformák? Ha-ha! Mi ez showder-klub, vazze? Vagy inkább Viszki-kabaré? :D Hol élsz, te Misimókus? Persze, ugyanaz van kiírva mindenkinek pajti! De te, a nagy bölcs, odáig már nem jutsz el, hogy észrevegyed, hogy amire papíron 30% esélyed van, az csak minden tizedik alkalommal jön be! Mindenkinek egyformák a százalékok... Még mindig gurulok! Azon megint csak gondolkodj, hogy ha te 20%-kal kevesebbszer kapod meg akkor hová megy a többi.
Hiába okoskodsz itt az eventekről. Görcsösen bizonygatod, hogy azokhoz ész kell, hogy ezzel is azt bizonyítsd, hogy milyen okos vagy, a másik meg milyen hülye. A gond az, hogy én ERRŐL az eventről formálok véleményt és EHHEZ NEM KELL ÉSZ! Innenntől kezdve teljesen mindegy, hogy a többihez kellett-e, vagy nem, szóval teljesen felesleges köröket futottál ebben a témában.
Azt meg onnét tudom, hogy fizetős írja le a véleményét, hogy olyanokat böfögnek ide a tiedéhez hasonló primitív stílusban, amelyet egy nem fizetős nem teljesíthet (4 nap után összejön neki kettő -három, négy - event fődíj)! Ismét leírom: fröcsögés helyett olvass! De úgy sem fogsz, mert az kényelmetlen lenne neked.
 

DeletedUser

Guest
Te, a kutyát nem érdeklik a te IT-s barátaid, sem a nyelvtanulás, sem a vírus! Mesélhetsz még a jazz-zenéről, az egzisztencializmusról, az irodalmi posztmodernizmusról, a melanomákról, Jézusról, vagy akár Trianonról is. A lényeg mellett elsikkadsz: egy játékost nem érdekelnek a fejlesztők, meg a fizetésük. Ő csak jól akar szórakozni. És egy jó játék szórakoztat. Fröcsögsz itt jobbra-balra, ahelyett, hogy lehiggadnál, és körül néznél, hogy hány meg hány ember panaszkodik és hagyja itt a játékot (nekem konkrétan tucatnyi haverom!). Ez nem véletlen. De te csak kábítsd magad itt együgyű módon, hogy minden jó így, aztán gyűjts még össze 5000 dobost! A kijelentéseid arra utalnak, hogy - bár itt előadod mekkora játékos vagy - alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. A focis eventen sokkal értékesebb nyeremények voltak, amikor játékosok közül kellett választani, volt 50 anyag, fp, több ezer medál. Itt hol látsz ilyet? Itt 27 nyereményből 26 szemét, focison meg egy állomásnál volt kb 12 lehetőség, amiből volt, hogy 3-4 nyeremény is jó volt. Ott 26 választásból közel a felén hasznos cuccot kaptál itt meg meg kb 20-ból 1-et. Ha ez neked ugyanaz a szint, az a te agyi szintedet mutatja. Százalékok? Egyformák? Ha-ha! Mi ez showder-klub, vazze? Vagy inkább Viszki-kabaré? :D Hol élsz, te Misimókus? Persze, ugyanaz van kiírva mindenkinek pajti! De te, a nagy bölcs, odáig már nem jutsz el, hogy észrevegyed, hogy amire papíron 30% esélyed van, az csak minden tizedik alkalommal jön be! Mindenkinek egyformák a százalékok... Még mindig gurulok! Azon megint csak gondolkodj, hogy ha te 20%-kal kevesebbszer kapod meg akkor hová megy a többi.
Hiába okoskodsz itt az eventekről. Görcsösen bizonygatod, hogy azokhoz ész kell, hogy ezzel is azt bizonyítsd, hogy milyen okos vagy, a másik meg milyen hülye. A gond az, hogy én ERRŐL az eventről formálok véleményt és EHHEZ NEM KELL ÉSZ! Innenntől kezdve teljesen mindegy, hogy a többihez kellett-e, vagy nem, szóval teljesen felesleges köröket futottál ebben a témában.
Azt meg onnét tudom, hogy fizetős írja le a véleményét, hogy olyanokat böfögnek ide a tiedéhez hasonló primitív stílusban, amelyet egy nem fizetős nem teljesíthet (4 nap után összejön neki kettő -három, négy - event fődíj)! Ismét leírom: fröcsögés helyett olvass! De úgy sem fogsz, mert az kényelmetlen lenne neked.

Te ostoba troglodita. :D :D :D
Konteóhívő barom. Húzz fel egy alufóliasapkát, mert azon a szinten vagy. Gondolom a chemtrailtől is rettegsz. :D
A játék egyre népszerűbb, az, hogy régiek itthagyják egy természetes folyamat, és épp annak az eredménye, hogy sokkal több új embert tudnak megszólítani, és nem vesződnek az emberek megtartásával. Pontosan ezt szoktam én is nehezményezni, de ehhez is ostoba vagy, hogy lásd. Ettől még nem kell nekik kenyérre és vízre, főleg, hogy van még 5 másik sikerjátéka is a cégnek. 12 komád lelépett, ki fog sírni miattuk, amikor az amerikai és német szerveren indítják az új világokat a kezdőknek? Az is megunja egy idő után, aki amúgy nem anyázik miatta, csomó embert tudok, aki nemrég törölte magát, de sosem panaszkodott a játékra, sőt, nagyon jól szórakozott éveken át, sok olyan dolgot élvezett, amiért más panaszkodik épp, lásd fosztás, gvg pontfarmolás stb. Mégis leléptek, mert az élet ilyen, az emberek megunnak dolgokat, s mivel ez szinte elkerülhetetlen, ezért is nem éri meg a cégnek annyira a régiekkel törődni, mert csinálhatnak akármit, mindig lesz lemorzsolódás, a lényeg, hogy újak többen legyenek, és egyelőre ez beválik nekik.

6 éve játszom nem mellesleg, nézd meg hol vagyok én a ranglistán, és hol vagy te. :D Én nem tudok semmit a játékról? Ne nevettesd már ki magad, bohóc! 2 céhet vezettem Arvahallon első helyig, vertem tönkre a korábbi első helyezettet érte, pontosan a stratégiáért feleltem én mindkét esetben... Fele játékos az én stratégiám másolta, gvg-n is, kérdezz bárkit. Még az ellenség is folyamatosan lemásolta, amivel előző nap szivattuk. :D Első bárkaépítő csapatot szerveztem meg magyar szerveren. Voltam listavezető, medál listán ugyanúgy. Két éve nem érdekel az egész, egyfős céhem van, mégis stabilan 2. vagyok ranglistán, az egyik legkevesebb csatával az egész magyar szerver top 10-ét tekintve, ergo nem esztelen pontfarmolással értem el, amit. Most fogok gyémántligába feljutni csatatéren, egyedül oktatom a 25-50 fős céheket, amikor felhúznak, mert gondolkodom... Miket hordasz össze te szánalmas vesztes???
Az, hogy az 5% esetleg nem 5% meg egy dolog, semmi köze ahhoz, hogy költesz vagy nem! Az senkinek nem annyi te barom, nem csak a nem fizetőnek, csak te azt hiszed ez valami összeesküvés ellenetek! Csomó hiba van a játékban, amiről én egy kicsit részletesebben tudnék mesélni, mivel évek óta statisztikát vezetek dolgokról, szóval még alá is tudom támasztani, nem csak fröcsögök itt, mint egy idióta! Majd ha lesz 160 hetes táblázatod valamiről, mint nekem pl. az ET működéséről az expedíción, akkor gyere vissza! Még a gyémántfarmjaimról is 80 hétnyi adatom van, tételesen vezetve. :D És igen, a százalékok sok esetben nem stimmelnek, valójában alacsonyabbak, hibák miatt. De a véletlenszerűség attól még véletlenszerűség. Nem lesz egyik játékosnak 10 míg a másiknak 30%, mindenkinek ugyanannyi, csak más az a százalék, mint amit kiírnak. Valószínűleg elcsesztek egy sor kódot az ET-vel kapcsolatban. Csak már nem fáradok vele, hogy állandóan emlegessem, mert nem érdekli a céget a hiba, főleg százalékos esélyeknél, ahol szinte nem bizonyítható, mert nincs elég nagy minta. Az is lehet, hogy van, ahol tudatosan mást írnak ki, mint ami a valós, ezt nem lehet tudni, én sem hiszek a mesékben, és simán kinézem egy cégből az ilyet, ugyanakkor azt is tudom, simán lehet véletlen is, mert az esélyek hosszú távon is csak közelíteni fogják a kiírt százalékot, koránt sem azt jelentik, hogy biztosan minden 10. pörgetésre kapsz valamit. De ezek mind mindenkinek egyaránt ugyanúgy hibák, ugyanazok a százalékok, esélyek, semmi különbség vásárló, és nem vásárló közt. Látszik halvány fogalmad sincs a programozásról, meg sok másról sem, hogy ennyi ostobaságot össze tudsz hordani... Segítek, én meg fejlesztő vagyok, de ahogy láttam már más fejlesztők is próbáltak fényt gyújtani az ostoba fejetekben, elmagyarázni, hogy is működik a valószínűség stb, sikertelenül. :D Tudom-tudom, mind az Inno fizetett összeesküvői vagyunk. :D Ezt is láttam a minap, "fizetett kommentelő" jelzőt. :D A gond csak az, hogy a cég annyira sóher, hogy országonként egy embert fizet meg, jelesül a CM-et a support teamből is, amúgy csupa önkéntes játékos alkotja, akár csak a fórum moderálást... Legalább is pár éve még biztosan így volt, megkövetem az Innot, ha azóta már ez változott, és több csapattag fizetett, ami elvárható lenne, mivel a játékosok közül is sok a fizető, és őket bizony komolyabb ügyfélszolgálattal illene kiszolgálni, csak ismételni tudom, az ilyenek miatt nem költök évek óta. De kétlem, hogy változott volna bármi e téren...
Komolyan, kezdj el feldobálni egy érmét! Dobd fel százszor, ezerszer! 50% esélye van minden esetben, hogy egyik oldalára essen. Nézd meg, mennyire gyakran elő fog fordulni, hogy 50% ide, 50% oda, egymás után 10-szer ugyanaz jön ki. Hihetetlen, hogy ilyen óvodás példákat kell felhozni, hogy az ember szemléltesse, hogy kis mintánál bármi lehet! Majd a milliomodik feldobás körül is azt fogod látni, hogy rohadtul nem pontosan 500 ezer lesz mindkét oldal, csak KÖZELÍTENI fog, és minél nagyobb a minta, annál közelebb lesz. Összesen az eventen kb. 100-at tudsz pörgetni ehhez képest, miközben van a keréken 9 jutalom, s ebből csak egy olyan, amiből 1db. Kb. 11% esélyed van mindre, és hiába pörgettél, utána is annyi lesz, hacsak nem az 1db-ost találtad meg. Aztán meglep, ha csak harmincadjára jön be, és tényleg azt hiszed, ehhez összeesküvés kell? Miközben 50%-nál is simán beleszaladsz 10+ sorozatokba az érmefeldobásnál? Más példa. Ruletteztél valaha? Ismersz rulett stratégiákat, mint a Martingale pl., az egyik legalapabb? Megesett, hogy 13-szor egymás után ugyanaz a szín jött ki! Még a 0 se kavart be közben, hogy megszakítsa az elképesztően valószínűtlen sorozatot!

Ha van, bocs, ha LENNE egy kis eszed, akkor ezen az eventen is csak olyankor pörgetnél, amikor megéri, de ez már nem jut el a tudatodig... Várj ki olyan kereket, ostoba, amin jobb díjak vannak, várd meg míg mások lepörgetnek ócskaságokat, várd meg, elfrissíti-e valami gyökér, amikor kéne valami a kerékről, mielőtt elszórod a jegyeid, ezt hívják taktikázásnak, merthogy még egy ilyen eventen is simán lehet. Mit gondolsz, én mit csinálok? Azt hiszed 70+ nyereményt tavaly úgy szedtem le, hogy pörgettem meg frissítettem, mint egy őrült? Átlagosan 9-10 pörgetésből volt egy díjam, mert akkor pörgettem, amikor megérte, jah, és erről is részletes statisztikát vezettem akkor. És így is a végén ment fel a statisztika, amikor már másoknak elfogyott a jegye, és kevesebbet pörgettek helyettem, kényszerből kellett olyankor is nyomnom, amikor nem tettem volna amúgy, ráadásul már meg is volt minden, amit össze akartam szedni, szóval mindegy is volt. Türelem, tudod... Ostobaságod megint kiütközik! Focis eventen jobb díjak voltak? Jah, bizonyos játékosnál. Aztán meg jöttél sírni, hogy a fődíj nem lett meg. Na, vajon miért, együgyű? :D Mert a jobb díjakra mentél, és azok a játékosok kevesebb haladást adtak, arányaiban sokkal drágábban, mint mások. :D Tudod, valamit valamiért. Ezen az eventen van sok gyengébb díj a keréken, cserébe fixen, gondolkodás nélkül megvan a fődíj. De ehhez már kevés szorult a fejedbe, hogy átlásd, ismét, csak böfögöd a konteót... Mást se látok tőled csak istenverte fröcsögést ezen a fórumon is... Ki nem tesz rá, hogy te ingyenélő szórakozni akarsz? Ez egy profitorientált vállalkozás, nem azért van, hogy te szórakozz, hanem, hogy mások megéljenek! A jelek szerint elég sokaknak megfelel, ha neked meg a pajtásaidnak nem, akkor miért nem kotródtok el a fenébe ezzel a stílussal, amit itt előadsz? Az én stílusom a gond, miután itt anyáztok, senkiháziak? Úgy hívják reakció! Azt meg mindig megelőzi egy akció... Csináljatok egy ingyenes, jobb, igazságosabb játékot, ha ez nem tetszik! De az ilyennek az még fakockából sem menne, nem hogy programozni...
Azért érdekes, hogy egyetlen top játékos sem panaszkodik azokra a dolgokra, amikre ti néhányan, pedig sokakat tudok, akik sosem költöttek a játékra hosszú évek alatt, valahogy mégis mindig elértek mindent, minden eveten elvitték a fődíjat stb. Tényleg elég csak 52481-et megnézni, aki toronymagasan vezeti a magyar listát, és sosem költött, még csak nincs is felhasználva minden gyémántos területe sem, mert még ingyen gyémántot sem farmolt, mégis a legjobb, és csak 2015 végén kezdte, szóval még csak nem is 8 éve nyomja, ráadásul hónapok óta megunta, és nem nagyon csinál semmit... De azt is érdemes megnézni, hogy 1-1 panaszra mennyi ellentétes vélemény jut itt a fórumon, ha már okítasz, hogy nézzem meg hányan panaszkodnak. Kicsivel több egyetértő játékost látok most is a hozzászólásaimmal kapcsolatban, mint panaszkodót, de hát az ilyen, mint te csak azt látja, amit akar... Sánta is csak a mimózalelkűek védelmében a stílust kifogásolta, nem a tartalmat, bár tette ezt igen képmutató módon, nagyvonalúan félrenézve amikor mások anyáztak... Továbbá, nem csak azt nézitek ti fizetőnek, aki sok díjat összeszed, Karak-ter-t is folyamat osztjátok, mert meg tudta csinálni az egyiptomi települést. :D A tény, hogy nem fogod fel, hogy lehetséges nyerni, mert a csatákban is lehet okosan lépni, kihasználni a terepet, főleg gépen, ahol látod, meddig ér el az ellenség, nevetséges, és bizonyítja, hogy mennyire alkalmatlan vagy! Az AI valóban sz*r, veszít könnyen, nem csak településen, bárhol. Csatatéren karc nélkül hozok le olyat, amit zsinórban elvesztett előtte automatán nekem a gép ötször, ugyanazzal a seregösszetétellel... Ha ti vesztesek eldöntitek, hogy valami lehetetlen, akkor mondhat bárki bármit, saját tapasztalatot, számításokkal alátámasztott tényt, mindegy, ő tuti valami fizetős beépített ember, aki hazudik. Szánalmas!
Ezzel be is fejeztem, már így is túlzottan lealacsonyodtam egy ilyen semmirekellő, hitvány, jellemtelen, ostoba félmajom szintjére, aki csak eszement konteót képes ideokádni, meg anyázni más játékosokat, csak mert azok jobban tudnak gondolkodni, netán az életben sikeresebbek, és van pénzük a hobbijukra, miközben maga száraz kenyéren tengődik, azt is segélyből. Tipikus vesztes, aki másoktól sajnál mindent, mert semmit nem tud felmutatni, és azért mindig más a hibás. Legalább a nickneved stimmel, hisz tényleg sötét vagy. Tudatos választás? :D További jó szenvedést!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Andy66

Új tag
HUUUUU! Ezt a sok kommentet nem olvasom végig! De a lényeg biztos az ,h mi vagyunk a hülyék! Én ingyen AKAROK játszani,ha valakinek nem tetszik,menjen oda,ahova gondolom!!!! Úgysem tud semmit tenni ellenem!Kitilt?????? Vagy mi????? Vicc! Szerencsétlenek ,még egy villanyszerelő szintjét sem ütik meg!!!Diplomája ma már már minden bolondnak van!Nincs mivel csekedni! Főleg nem egy fejlesztőnek!!!!EZ EGY JÁTÉK!!!!!!
 

DeletedUser

Guest
HUUUUU! Ezt a sok kommentet nem olvasom végig! De a lényeg biztos az ,h mi vagyunk a hülyék! Én ingyen AKAROK játszani,ha valakinek nem tetszik,menjen oda,ahova gondolom!!!! Úgysem tud semmit tenni ellenem!Kitilt?????? Vagy mi????? Vicc! Szerencsétlenek ,még egy villanyszerelő szintjét sem ütik meg!!!Diplomája ma már már minden bolondnak van!Nincs mivel csekedni! Főleg nem egy fejlesztőnek!!!!EZ EGY JÁTÉK!!!!!!

Játssz ingyen. Ki mondta, hogy ne??? Viszont tudod, "Ajándék lónak ne nézd a fogát!" Magyarán, ne akadj fenn azon, hogy a cég meg bevételt akar, s nem nagyon érdekli, hogy te ingyen jól mulatsz-e, amikor az egész játék részükről egy ajándék neked, és mindenkinek aki nem ad érte cserébe semmit! Aki meg fizet érte, az meg a pénzéért evidens módon többet szerez mindenből, mint Te, teljesen megérdemelten, hiszen ő ad is cserébe valamit azoknak, akik keményen dolgoznak azért, hogy ő szórakozhasson, ő nem ajándékba kapja. Ettől függetlenül az esélye csak azzal nő, hogy többször forgathat mondjuk, és nem azzal, hogy nagyobb eséllyel forgatja ki ugyanazt, ugyanannyi jegyből... Rohadt egyszerű ez. Átlagot kellene nézni, mennyi jegyből van egy díja. Ismétlem, tavaly 70+ díjam lett nyárin, átlag 9-10 pörgetésből db-ja. Átlag 9-10 pörgetésből jön ki egy díj a keréken alap esetben is, mivel 11% esély van egyesével mindenre, ha tele van a kerék, amikor nekiállok célzottan pörgetni valamiért. Ahhoz képest, hogy elköltöttem 50 ezer gyémántot, és nagyon komolyan taktikáztam, lestem mikor csaphatok le ideális kerékre, mégis éppen annyi pörgetés kellett 1-1 max értékű jutalomhoz, mint amennyi alapvetően ránézésre látszik... Minden event, minden fődíja (nem a keréken az 1db arany keretes díj, hanem a fődíj, ami most a kormányzói villa) 95%-ban összejön mindenkinek, aki végigviszi a küldetéseket, belép minden nap az azért járó díjért. Ezen az eventen gondolkodni sem kell hozzá. Másikakon igen, olyankor könnyebb elcseszni, ha valakit a napidíj jobban vonz, és nem megfelelő játékost választ, nem okosan bontja ki a terepet az archeológiain stb. Ha incidens is beesik, csak hab a tortán, az nem szokott hozzá kelleni. Én azt is elhiszem, mindig van pár ember, aki az 5%-ba tartozik, és bár mindent jól csinál, szerencsétlen, és kevéssel, de lemarad az utolsó fejlesztőről mondjuk. De nem ez a jellemző, szét kell nézni, és látni, hogy a több ezer, több tízezer játékosból hányan is panaszkodnak. Az 1%-ot nem éri el az arány, de talán még a 0,01%-ot sem, mert azok közül, akik nem érik el a végét, sokan nem is csinálják végig rendesen, így nem csoda, hogy nem érik el.
A lényeg, nem én várom el, hogy ugyanazt kapjam, mint az aki többet tett, teljesen mindegy, hogy agyalással, türelemmel, pénzzel, a kulcs, hogy TÖBBET TETT azért, hogy több legyen neki! Konteókat sem találok ki rá, hogy az ő kedvükért velem kicsesznek, és nekem rosszabbak az esélyeim, pedig nem vásárolok.
Én nem sajnálom attól, hogy 30 event épülete legyen az első nap, aki beleölt 1 milliót. Egészségére, volt neki, elköltötte, élvezze!
Ismertem olyat, aki anno bárka előtt 70 FP nyereségért 12 órát képes volt lesni a monitort, hogy megpróbálják-e beelőzni egy nevezetesben, merthogy akkor még csak úgy lehetett nyerőzni, ha bementél valahova, ahol már sokan bent voltak, és vártad, hogy valaki új, külsős próbáljon előzni, és akkor kevesebbel lefixálhattad magad végül. némi nyerővel. 12 órát ült ott rendre, ha az kellett, hogy balekot fogjon, aki bepróbálkozik az előzéssel! Azt hiszem az illető bőven megérdemelte, hogy neki legyen a legtöbb FP-je raktáron, meg legmagasabb nevezetesei akkoriban emiatt, mert ezerszer többet tett azért, hogy ezt elérje! Biztos van aki szerint disznóság, hogy neki kevesebb van raktáron, mert az jár. Nem, nem jár, dolgozni kell érte, vagy megvenni pénzért a gyémántot, abból meg az FP-t.

Azért arra kíváncsi lennék, eddig nem is kérdeztem meg, hogy mi az elméletetek? Amikor gyémántot vesz valaki, akkor felgyullad a piros lámpa, és onnantól neki +10% esély az eventeken? Meddig tart ki ez? Van időzítő hozzá, hogy mondjuk 2 órán át jár neki a kiemelt bánásmód? Vagy addig kitart míg van a gyémántból? Magyarán, ha valaki egyszer vesz 250 gyémántot 1000Ft-ért, akkor örökre ő az isten az Innogames-nél, ha meghagy belőle 10-et? Kiemelt eséllyel mehet a díjakra az eventeken? Máshol is érvényesül ez, mondjuk csatatéren, CE-n, településeken? Vagy nem maga a vétel számít, hanem az, hogy költ-e a gyémántból, vesz-e belőle event valutát vagy extra kört egyezkedésnél mondjuk? Magyarán szerintetek nézi a rendszer, hogy az a jegy, amiből pörget éppen, az a küldetéssorból van-e, vagy incidensből, vagy gyémántért vette? Elképesztően kíváncsi vagyok, szerintetek miképpen vannak megkülönböztetve a vásárlók! Mi van azokkal (mint én), akik ingyen szerzik a több ezer, több tízezer gyémántot? Ezt is külön nézi a rendszer, és nekünk nem jár az extra bánásmód, mert ésszel, a játékban szedtük össze a gyémántot? Vagy nekünk csak 5% jár pluszban ezért? Mert ugyan van gyémántunk, dehát azért mégiscsak, nem érdemeljük mi azt, mint az isteni költekezők! Netán mi is teljes mértékig kegyeltjei vagyunk a rendszernek a gyémántunk miatt?
Nem is tudom, hogy fogom kibírni míg választ nem kapok erre, hogy szerintetek mégis miként választja el a rendszer a fizető vásárlókat, és az ingyen játszókat, mert szemmel láthatóan komoly hívő réteg van, aki biztos benne, hogy van megkülönböztetés, és nem csak az a különbség, hogy db-ra mennyi jegyet használ el az ember, hanem nagyobb a százalékos esélye is a vevőnek!


Itt azért halkan megjegyzem, hogy aki valaha látott már pénzt, vagy olyan embert, akinek volt pénze, az tudja, hogy akinek van, annak nem kell ilyen kiváltságokat biztosítani. Ugyanis az ember bármilyen hülyeségre elveri a pénzt, ha van neki. Én anno 15+ éve havi 5-600 ezret mulattam el, mert megtehettem, nem számított. Meghívtam boldog-boldogtalant, taxival jártam bevásárolni, városok közt, még a WC-re is, és heti 8 nap voltam valami szórakozóhelyen, sokszor nyitástól-zárásig. Még 11-12 éve is jellemző volt ez. Azt gondoljátok nekem olcsóbban adták az italt vagy a cigit a törzshelyemen, mert sokat költöttem, vagy mert minőségi italokat vásároltam és nem kommerszt, mint sok egyetemista mondjuk? Kb. ugyanannyira ostoba gondolat, hogy itt másként bánnak azzal, aki költ.
Itt a játékban ismerek olyat, aki alacsony korban (talán gyarmat) megcsinálta azt, hogy ha bejött egy új kor, akkor szerzett egy tervet a nevezetesből első percekben, majd gyémánttal megvette az összes árut hozzá. Nem azért, hogy megépítse, bár az is súlyos ár, hanem azért, hogy az árut FP-ért értékesítse azoknak, akik nagyon ráizgultak a nevezetesre! Amikor elfogyott, akkor újra megvette az adagot. Kb. 20.000 gyémántba került 1-1 adag áru. Nem tudom hány szettet vehetett alkalmanként, koronként. Amikor ilyen játékosok vannak még Magyarországon is, ahol a nép elképesztően csoró a nyugathoz képest, akkor tényleg azt hiszi valaki, hogy a cégnek vesződnie kell külön azzal, hogy kiváltságokat tervezzen be a vásárlóknak, nem elég nekik az, hogy alapvetően többet költhetnek el mondjuk egy eventen, és ha ezt nem magasabb százalékkal tehetik, akkor majd jól nem vásárolnak többet? Ennyire nem volt még soha pénze annak, aki így gondolkodik? Rosszindulat nélkül kérdezem, mert ha így van, az nagyon szomorú!

Diplomáról meg nem beszélt senki, fogalmam sincs, hogy jön ide, nekem sincs, fiatalon éppen el voltam foglalva az éjszakai élettel, és pont nem érdekelt egy jelentéktelen papír, fejlesztőként, amire pedig csak az utóbbi években váltottam, meg éppen a legfölöslegesebb, mivel nem számít, hogy tudok-e papíron ezer éves php4-es kódot írni, amikor egy projektet kell megcsinálni a legújabb technológiák valamelyikét használva... Merthogy sok egyetemen ilyen vizsgák vannak, PAPÍRON, nem gépen, meg a Zandstra-féle php4-es könyv az isten az oktatónál. Na, azért aztán megéri elb*szni éveket az embernek az életéből, ahelyett, hogy munka közben szedne fel minél több tudást, közben jó pénzt keresve... A villanyszerelőket meg végképp kár felhozni, az egyik legkomolyabb szakma, 100 bölcsész nem ér fel egy igazán hozzáértő szakemberhez, aki mondjuk meg is tud tervezni egy komoly rendszert, ahogyan keresetben sem fogja soha beérni egy alibiszakos az igazi szakembereket, főleg, mivel egyre kevesebb van belőlük, és aranyárban mérhetik a minőségi szolgáltatásuk! Beszélhetnénk autószerelőkről akár, és még sok szakmáról. Elképzelni nem tudom tényleg, hogy jött ide a diploma meg akármilyen szakma témaköre, és kikérem magamnak, hogy bárki azt hiszi, én ilyesmi alapján nézek le másokat! Én az alpári, tiszteletlen és főleg a képmutató embereket nézem le, ezeket a dolgokat is tettem szóvá most is, az anyázást, meg a fizető játékosok, ill. az ingyen szórakozást biztosító cég szapulását, amire meg sötét kollégától még minősíthetetlenebb reakció érkezett legutóbb!
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

Próféta

Nagyon aktív tag
Kedves Lorant!
Ez megint csak feltételezés, okoskodás vagy esetleg alá is tudod támasztani komoly tényekkel, adatokkal? Ezek szerint, százezer Forint elköltése esetén, akkor a vásárlási bónusszal akár 120% eséllyel lehet pályázni valamilyen nyereményre! Jól értelmeztem a matematikai lehetőségeket? És ha kétszázezret költök, mi lesz? Mennyi lesz a jutalékom?
De ha nem így van, mint ahogy próbálod sugallni és sugározni felénk, akkor csak tovább szítod az amúgy is elmérgesedett véleménycserét!
Vagy ez is csak, egy olyan "szuper bizalmas megalapozott" információ, amit hallottál egy olyan embertől, aki már látott egy vadidegent, akinek a rokona mesélte, hogy a szomszéd faluból, az Istók gyerek (aki köztudottan híres az igazmondásáról) a Békás partján, délidőben, pecabot nélkül, kifogta az aranyhalat, ami eltátogta neki, hogy a messziről jött ember találkozott a valószínűséggel, aki szerint lapos a Föld, mert különben már rég leestünk volna a semmibe!

Kedves Robert!
Nem vagyok nagy játékos (késő középkor - Cirgard), sőt annyira fanatikus sem, mint Whiskey-s (bár kalapot emelek az eltökéltsége előtt), de mióta játszom, az összes "esemény"-t teljesítettem :) a magam tempójában. Igen vannak jó és kevésbé jó, sőt akad elég sok felesleges nyeremény is! Ez van, ilyen ez a játék! Lehet szeretni, lehet csupán csak elfogadni és lehet morogni is ezért!
Ha megengeded, leírom ide a pillanatnyi szerencsekerék nyereményeket, tudod ezek azok a végtermékek, melyeket ez a selejt játék nyújt:
- 50 db előző kori termék
- Térképész (kulturális épület/320 boldogság)
- Kívánságok kútja zsugorító
- 1 400 medál
- 20 000 alapanyag
- 50% pénzbónusz
- 10% pénzbónusz
- Feldíszített majomkenyérfa (dekoráció/123 boldogság)
- Stratéga torony (+2% támadás a védőknek)
Azért, ez nem is olyan rossz kör! Vagy tévedek? Vagy Te milyen nyereményekre vágysz?

Nem tudom, hogy tartozol-e valamilyen Céhbe, de a CE-n is akad jó néhány roppant felesleges nyeremény! Elhiheted, hogy az aki régóta tolja már, annak egyáltalán nincs szüksége a 348. ősök arcára vagy az 1249. győzelmi toronyra, nem is beszélve arról a rengeteg felesleges tervrajzról, ami folyamatosan érkezik! Ilyen a rendszer, így lett kitalálva és felépítve! Nincs itt semmiféle összeesküvéselmélet, mindenkinek lehetősége van fejlődni, és akadnak köztünk olyanok, igen vannak ilyenek, akik a megtakarításaikból áldoznak erre! De kérdem én, hol itt a probléma? Ő fizet és gyorsabban halad, én nem fizetek és lassabban bandukolok! Nem érdekel, hogy hogyan éri el célját, sőt még az sem érdekel, ha meghekkeli a játékot! Szíve joga! És vannak olyan játékosok, akik komoly stratégiát építenek fel (számítások, statisztikák, megfigyelések, tapasztalatok és információk), és ezek alapján fejlődnek! Sakkozni is lehet ingyen (vagyis majd nem ingyen), és igen, ott is lesznek olyanok, akik megvesznek szakkönyveket, alkalmaznak mesterséges intelligenciát, tehát Ők is csalnak szerinted?

A dolog lényege az, hogy vagy el tudod fogadni a játékszabályokat és játékként tekintve rá, élvezni a feladatokat, vagy nem, de akkor viszont nem értem, hogy minek ez a felhajtás! A nyereményekre, mint jutalmakra tekints, vagy adományként az elvégzett feladat sikeres teljesítése gyanánt! A fejlődés mindenkinek a kezében van! Értem én, hogy sokkal jobb lenne, ha mindenkinek az ölébe hullna naponta 200 forge vagy 100 gyémánt, de azért ez elég ritka jutalom!

A kezdetekkor egy bölcs és tapasztalt játékos azt mondta nekem, ne rohanjak sehova (se a techfán, se a térképen)! Élvezzem ki minden egyes kor szépségét, gyönyörködjek az épületekben! Legyek homo ludens! Ha nem így teszek, ki fogok égni, hamar elvesztem a szenvedélyt és fásulttá fogok válni! Ez a játék kicsit olyan, mint a való életben a párkapcsolat! Ha mindent azonnal akarsz, és habzsolva az élvezeteket élsz, akkor kérdem én, mi lesz 5 vagy akár 10 év múlva! Mitől lesz a társad/párod továbbra is érdekes és titokzatos a számodra? Vagy rá is morogsz majd és elégedetlenkedsz, ha a 28. kis haszontalan nyünyükét adja át neked, mert éppen kedves szeretne lenni veled, amiért segítettél neki valamiben?

Szerintem teljesen felesleges egymás sértegetése! Van elég gond és baj a való életben, azt hagyjuk kint, ne hozzuk be ide! Amúgy is csak virtuálisan ismerjük egymást és nem tudhatjuk, hogy megjegyzésünkkel kit bántunk vagy sértünk meg! Még az is lehet, hogy pont ezért hagyja abba ezt a játékot! Legyünk megértőek, cseréljünk véleményt kulturáltan, hozzászólásaink legyenek mértéktartóak és építő jellegűek! Így is lesznek biztosan viták, de azt próbáljuk békésebb folyómederbe terelni, a személyeskedés nem vezet eredményre!
 
Te, a kutyát nem érdeklik a te IT-s barátaid, sem a nyelvtanulás, sem a vírus! Mesélhetsz még a jazz-zenéről, az egzisztencializmusról, az irodalmi posztmodernizmusról, a melanomákról, Jézusról, vagy akár Trianonról is. A lényeg mellett elsikkadsz: egy játékost nem érdekelnek a fejlesztők, meg a fizetésük. Ő csak jól akar szórakozni. És egy jó játék szórakoztat. Fröcsögsz itt jobbra-balra, ahelyett, hogy lehiggadnál, és körül néznél, hogy hány meg hány ember panaszkodik és hagyja itt a játékot (nekem konkrétan tucatnyi haverom!). Ez nem véletlen. De te csak kábítsd magad itt együgyű módon, hogy minden jó így, aztán gyűjts még össze 5000 dobost! A kijelentéseid arra utalnak, hogy - bár itt előadod mekkora játékos vagy - alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. A focis eventen sokkal értékesebb nyeremények voltak, amikor játékosok közül kellett választani, volt 50 anyag, fp, több ezer medál. Itt hol látsz ilyet? Itt 27 nyereményből 26 szemét, focison meg egy állomásnál volt kb 12 lehetőség, amiből volt, hogy 3-4 nyeremény is jó volt. Ott 26 választásból közel a felén hasznos cuccot kaptál itt meg meg kb 20-ból 1-et. Ha ez neked ugyanaz a szint, az a te agyi szintedet mutatja. Százalékok? Egyformák? Ha-ha! Mi ez showder-klub, vazze? Vagy inkább Viszki-kabaré? :D Hol élsz, te Misimókus? Persze, ugyanaz van kiírva mindenkinek pajti! De te, a nagy bölcs, odáig már nem jutsz el, hogy észrevegyed, hogy amire papíron 30% esélyed van, az csak minden tizedik alkalommal jön be! Mindenkinek egyformák a százalékok... Még mindig gurulok! Azon megint csak gondolkodj, hogy ha te 20%-kal kevesebbszer kapod meg akkor hová megy a többi.
Hiába okoskodsz itt az eventekről. Görcsösen bizonygatod, hogy azokhoz ész kell, hogy ezzel is azt bizonyítsd, hogy milyen okos vagy, a másik meg milyen hülye. A gond az, hogy én ERRŐL az eventről formálok véleményt és EHHEZ NEM KELL ÉSZ! Innenntől kezdve teljesen mindegy, hogy a többihez kellett-e, vagy nem, szóval teljesen felesleges köröket futottál ebben a témában.
Azt meg onnét tudom, hogy fizetős írja le a véleményét, hogy olyanokat böfögnek ide a tiedéhez hasonló primitív stílusban, amelyet egy nem fizetős nem teljesíthet (4 nap után összejön neki kettő -három, négy - event fődíj)! Ismét leírom: fröcsögés helyett olvass! De úgy sem fogsz, mert az kényelmetlen lenne neked.
Te ostoba troglodita. :D :D :D
Konteóhívő barom. Húzz fel egy alufóliasapkát, mert azon a szinten vagy. Gondolom a chemtrailtől is rettegsz. :D
A játék egyre népszerűbb, az, hogy régiek itthagyják egy természetes folyamat, és épp annak az eredménye, hogy sokkal több új embert tudnak megszólítani, és nem vesződnek az emberek megtartásával. Pontosan ezt szoktam én is nehezményezni, de ehhez is ostoba vagy, hogy lásd. Ettől még nem kell nekik kenyérre és vízre, főleg, hogy van még 5 másik sikerjátéka is a cégnek. 12 komád lelépett, ki fog sírni miattuk, amikor az amerikai és német szerveren indítják az új világokat a kezdőknek? Az is megunja egy idő után, aki amúgy nem anyázik miatta, csomó embert tudok, aki nemrég törölte magát, de sosem panaszkodott a játékra, sőt, nagyon jól szórakozott éveken át, sok olyan dolgot élvezett, amiért más panaszkodik épp, lásd fosztás, gvg pontfarmolás stb. Mégis leléptek, mert az élet ilyen, az emberek megunnak dolgokat, s mivel ez szinte elkerülhetetlen, ezért is nem éri meg a cégnek annyira a régiekkel törődni, mert csinálhatnak akármit, mindig lesz lemorzsolódás, a lényeg, hogy újak többen legyenek, és egyelőre ez beválik nekik.

6 éve játszom nem mellesleg, nézd meg hol vagyok én a ranglistán, és hol vagy te. :D Én nem tudok semmit a játékról? Ne nevettesd már ki magad, bohóc! 2 céhet vezettem Arvahallon első helyig, vertem tönkre a korábbi első helyezettet érte, pontosan a stratégiáért feleltem én mindkét esetben... Fele játékos az én stratégiám másolta, gvg-n is, kérdezz bárkit. Még az ellenség is folyamatosan lemásolta, amivel előző nap szivattuk. :D Első bárkaépítő csapatot szerveztem meg magyar szerveren. Voltam listavezető, medál listán ugyanúgy. Két éve nem érdekel az egész, egyfős céhem van, mégis stabilan 2. vagyok ranglistán, az egyik legkevesebb csatával az egész magyar szerver top 10-ét tekintve, ergo nem esztelen pontfarmolással értem el, amit. Most fogok gyémántligába feljutni csatatéren, egyedül oktatom a 25-50 fős céheket, amikor felhúznak, mert gondolkodom... Miket hordasz össze te szánalmas vesztes???
Az, hogy az 5% esetleg nem 5% meg egy dolog, semmi köze ahhoz, hogy költesz vagy nem! Az senkinek nem annyi te barom, nem csak a nem fizetőnek, csak te azt hiszed ez valami összeesküvés ellenetek! Csomó hiba van a játékban, amiről én egy kicsit részletesebben tudnék mesélni, mivel évek óta statisztikát vezetek dolgokról, szóval még alá is tudom támasztani, nem csak fröcsögök itt, mint egy idióta! Majd ha lesz 160 hetes táblázatod valamiről, mint nekem pl. az ET működéséről az expedíción, akkor gyere vissza! Még a gyémántfarmjaimról is 80 hétnyi adatom van, tételesen vezetve. :D És igen, a százalékok sok esetben nem stimmelnek, valójában alacsonyabbak, hibák miatt. De a véletlenszerűség attól még véletlenszerűség. Nem lesz egyik játékosnak 10 míg a másiknak 30%, mindenkinek ugyanannyi, csak más az a százalék, mint amit kiírnak. Valószínűleg elcsesztek egy sor kódot az ET-vel kapcsolatban. Csak már nem fáradok vele, hogy állandóan emlegessem, mert nem érdekli a céget a hiba, főleg százalékos esélyeknél, ahol szinte nem bizonyítható, mert nincs elég nagy minta. Az is lehet, hogy van, ahol tudatosan mást írnak ki, mint ami a valós, ezt nem lehet tudni, én sem hiszek a mesékben, és simán kinézem egy cégből az ilyet, ugyanakkor azt is tudom, simán lehet véletlen is, mert az esélyek hosszú távon is csak közelíteni fogják a kiírt százalékot, koránt sem azt jelentik, hogy biztosan minden 10. pörgetésre kapsz valamit. De ezek mind mindenkinek egyaránt ugyanúgy hibák, ugyanazok a százalékok, esélyek, semmi különbség vásárló, és nem vásárló közt. Látszik halvány fogalmad sincs a programozásról, meg sok másról sem, hogy ennyi ostobaságot össze tudsz hordani... Segítek, én meg fejlesztő vagyok, de ahogy láttam már más fejlesztők is próbáltak fényt gyújtani az ostoba fejetekben, elmagyarázni, hogy is működik a valószínűség stb, sikertelenül. :D Tudom-tudom, mind az Inno fizetett összeesküvői vagyunk. :D Ezt is láttam a minap, "fizetett kommentelő" jelzőt. :D A gond csak az, hogy a cég annyira sóher, hogy országonként egy embert fizet meg, jelesül a CM-et a support teamből is, amúgy csupa önkéntes játékos alkotja, akár csak a fórum moderálást... Legalább is pár éve még biztosan így volt, megkövetem az Innot, ha azóta már ez változott, és több csapattag fizetett, ami elvárható lenne, mivel a játékosok közül is sok a fizető, és őket bizony komolyabb ügyfélszolgálattal illene kiszolgálni, csak ismételni tudom, az ilyenek miatt nem költök évek óta. De kétlem, hogy változott volna bármi e téren...
Komolyan, kezdj el feldobálni egy érmét! Dobd fel százszor, ezerszer! 50% esélye van minden esetben, hogy egyik oldalára essen. Nézd meg, mennyire gyakran elő fog fordulni, hogy 50% ide, 50% oda, egymás után 10-szer ugyanaz jön ki. Hihetetlen, hogy ilyen óvodás példákat kell felhozni, hogy az ember szemléltesse, hogy kis mintánál bármi lehet! Majd a milliomodik feldobás körül is azt fogod látni, hogy rohadtul nem pontosan 500 ezer lesz mindkét oldal, csak KÖZELÍTENI fog, és minél nagyobb a minta, annál közelebb lesz. Összesen az eventen kb. 100-at tudsz pörgetni ehhez képest, miközben van a keréken 9 jutalom, s ebből csak egy olyan, amiből 1db. Kb. 11% esélyed van mindre, és hiába pörgettél, utána is annyi lesz, hacsak nem az 1db-ost találtad meg. Aztán meglep, ha csak harmincadjára jön be, és tényleg azt hiszed, ehhez összeesküvés kell? Miközben 50%-nál is simán beleszaladsz 10+ sorozatokba az érmefeldobásnál? Más példa. Ruletteztél valaha? Ismersz rulett stratégiákat, mint a Martingale pl., az egyik legalapabb? Megesett, hogy 13-szor egymás után ugyanaz a szín jött ki! Még a 0 se kavart be közben, hogy megszakítsa az elképesztően valószínűtlen sorozatot!

Ha van, bocs, ha LENNE egy kis eszed, akkor ezen az eventen is csak olyankor pörgetnél, amikor megéri, de ez már nem jut el a tudatodig... Várj ki olyan kereket, ostoba, amin jobb díjak vannak, várd meg míg mások lepörgetnek ócskaságokat, várd meg, elfrissíti-e valami gyökér, amikor kéne valami a kerékről, mielőtt elszórod a jegyeid, ezt hívják taktikázásnak, merthogy még egy ilyen eventen is simán lehet. Mit gondolsz, én mit csinálok? Azt hiszed 70+ nyereményt tavaly úgy szedtem le, hogy pörgettem meg frissítettem, mint egy őrült? Átlagosan 9-10 pörgetésből volt egy díjam, mert akkor pörgettem, amikor megérte, jah, és erről is részletes statisztikát vezettem akkor. És így is a végén ment fel a statisztika, amikor már másoknak elfogyott a jegye, és kevesebbet pörgettek helyettem, kényszerből kellett olyankor is nyomnom, amikor nem tettem volna amúgy, ráadásul már meg is volt minden, amit össze akartam szedni, szóval mindegy is volt. Türelem, tudod... Ostobaságod megint kiütközik! Focis eventen jobb díjak voltak? Jah, bizonyos játékosnál. Aztán meg jöttél sírni, hogy a fődíj nem lett meg. Na, vajon miért, együgyű? :D Mert a jobb díjakra mentél, és azok a játékosok kevesebb haladást adtak, arányaiban sokkal drágábban, mint mások. :D Tudod, valamit valamiért. Ezen az eventen van sok gyengébb díj a keréken, cserébe fixen, gondolkodás nélkül megvan a fődíj. De ehhez már kevés szorult a fejedbe, hogy átlásd, ismét, csak böfögöd a konteót... Mást se látok tőled csak istenverte fröcsögést ezen a fórumon is... Ki nem tesz rá, hogy te ingyenélő szórakozni akarsz? Ez egy profitorientált vállalkozás, nem azért van, hogy te szórakozz, hanem, hogy mások megéljenek! A jelek szerint elég sokaknak megfelel, ha neked meg a pajtásaidnak nem, akkor miért nem kotródtok el a fenébe ezzel a stílussal, amit itt előadsz? Az én stílusom a gond, miután itt anyáztok, senkiháziak? Úgy hívják reakció! Azt meg mindig megelőzi egy akció... Csináljatok egy ingyenes, jobb, igazságosabb játékot, ha ez nem tetszik! De az ilyennek az még fakockából sem menne, nem hogy programozni...
Azért érdekes, hogy egyetlen top játékos sem panaszkodik azokra a dolgokra, amikre ti néhányan, pedig sokakat tudok, akik sosem költöttek a játékra hosszú évek alatt, valahogy mégis mindig elértek mindent, minden eveten elvitték a fődíjat stb. Tényleg elég csak 52481-et megnézni, aki toronymagasan vezeti a magyar listát, és sosem költött, még csak nincs is felhasználva minden gyémántos területe sem, mert még ingyen gyémántot sem farmolt, mégis a legjobb, és csak 2015 végén kezdte, szóval még csak nem is 8 éve nyomja, ráadásul hónapok óta megunta, és nem nagyon csinál semmit... De azt is érdemes megnézni, hogy 1-1 panaszra mennyi ellentétes vélemény jut itt a fórumon, ha már okítasz, hogy nézzem meg hányan panaszkodnak. Kicsivel több egyetértő játékost látok most is a hozzászólásaimmal kapcsolatban, mint panaszkodót, de hát az ilyen, mint te csak azt látja, amit akar... Sánta is csak a mimózalelkűek védelmében a stílust kifogásolta, nem a tartalmat, bár tette ezt igen képmutató módon, nagyvonalúan félrenézve amikor mások anyáztak... Továbbá, nem csak azt nézitek ti fizetőnek, aki sok díjat összeszed, Karak-ter-t is folyamat osztjátok, mert meg tudta csinálni az egyiptomi települést. :D A tény, hogy nem fogod fel, hogy lehetséges nyerni, mert a csatákban is lehet okosan lépni, kihasználni a terepet, főleg gépen, ahol látod, meddig ér el az ellenség, nevetséges, és bizonyítja, hogy mennyire alkalmatlan vagy! Az AI valóban sz*r, veszít könnyen, nem csak településen, bárhol. Csatatéren karc nélkül hozok le olyat, amit zsinórban elvesztett előtte automatán nekem a gép ötször, ugyanazzal a seregösszetétellel... Ha ti vesztesek eldöntitek, hogy valami lehetetlen, akkor mondhat bárki bármit, saját tapasztalatot, számításokkal alátámasztott tényt, mindegy, ő tuti valami fizetős beépített ember, aki hazudik. Szánalmas!
Ezzel be is fejeztem, már így is túlzottan lealacsonyodtam egy ilyen semmirekellő, hitvány, jellemtelen, ostoba félmajom szintjére, aki csak eszement konteót képes ideokádni, meg anyázni más játékosokat, csak mert azok jobban tudnak gondolkodni, netán az életben sikeresebbek, és van pénzük a hobbijukra, miközben maga száraz kenyéren tengődik, azt is segélyből. Tipikus vesztes, aki másoktól sajnál mindent, mert semmit nem tud felmutatni, és azért mindig más a hibás. Legalább a nickneved stimmel, hisz tényleg sötét vagy. Tudatos választás? :D További jó szenvedést!


Na basszki ennyire primitív és ostoba véglény, mint amilyen te vagy, nem sok járt még errefelé. Szólok, teljesen felesleges minden egyes posztra három oldalt írnod, mert ugyanazt fújod végig (amit már előre megírtam): te vagy a k.va nagy játékos, ezt a játékot csak te érted, aki meg más véleményen van, az mind ostoba. És aztán, hogy alátámasztottnak lásd a véleményedet, saját fantáziád termékeit böfögöd ide alpári stílusban! Te honnan veszed, hogy én hogyan játszok? Ki írt olyat, hogy összevissza pörgetek??? Ezt csak te feltételezed, mert ugyebár csak te tudsz ésszel játszani, mert eszed az csak neked van. Kár, hogy az írásaid pont nem erről árulkodnak. Egymás után ötször buksz egy csatát automatán??? Gyerekek, olyan osztogat itt észt, aki négyszer bukik egy csatát automatán és még ötödikre is automatára állít!!! Beszarás a csávó! Egyiptomi településről annyit, hogy minden alkalommal megcsináltam a legszűkebb határidőn belül... Nem osztottam ezért senkit, és, bármennyire is másképp akarod beállítani, soha nem irigykedtem senkire. De ha valaki nyilvánvaló hazugsággal jön (a már említett - és ne kezd el újra a support-os maszlagot, mert az életben nem nyersz 8 núbiai íjásszal harmadik pályán, kétfrontos csatában, amikor az ellenség olyan egységekkel van tele, amelyeknek pont az íjászok ellen vannak súlyos bónuszai), az ne csodálkozzon, ha megtalálják (nem tudom, hogy Karakter volt-e az). "Konteóhívő"???? Miért is? Mert azt mondom, hogy a fizetősök jobb elbírálásban részesülnek? A játékosok 90%-a ezt mondja (jajj, megint jött egy ilyen témájú hozzászólás, most mi lesz? oktasd ki őt is gyorsan, hiszen ostoba, képmutató, satöbbi!!). Aztán a végén még az is kiderül, hogy nem csak szellemileg, hanem erkölcsileg is felettünk állsz. Mert a tiéd az csak reakció! És te csak igazságot szolgáltatsz! Te vagy maga Isten, nem? A tiéd reakció??? Olvass már vissza, ha már tudathasadásban szenvedsz! Egy hozzászóló gratulált másiknak, gúnyosan, erre te mit reagáltál? Idézek, tőled: " képmutató, és nevetséges, vagyis inkább egyenesen szánalmas", "Nem sül le a pofátokról a bőr?", " ennyire ostobák vagytok ", "engedd meg, hogy én gratuláljak (...) gondolkodási képességetek teljes hiányához!" Itt haver te kezdtél el szidni másokat. Te azt a megjegyzést elintézhetted volna egy "gratulálok a hozzászólásodhoz" megjegyzéssel, ami ugyanolyan szintű reakció lett volna, de te nem azt tetted, hanem átmentél mások ocsmány sértegetésébe. Ez a te stílusod, ez vagy te. Azt is nyugodtan idelinkelheted, ahol anyáztam valakit. Meg fogsz lepődni: nem sikerül, mert ilyen nem történt! Azt se tudod mi az amit olvastál, meg mi az, amit képzeltél! És még te "konteóhívő"-zöl? Persze, hogy nem marad más a végére, hogy egy nicknévbe kapaszkodj.... Ez az alja mindennek. A következő kisregényedet már ne okádd ide nekem, inkább okádd annak, aki miatt ilyen primitív lettél.
 
Kedves Robert!
Nem vagyok nagy játékos (késő középkor - Cirgard), sőt annyira fanatikus sem, mint Whiskey-s (bár kalapot emelek az eltökéltsége előtt), de mióta játszom, az összes "esemény"-t teljesítettem :) a magam tempójában. Igen vannak jó és kevésbé jó, sőt akad elég sok felesleges nyeremény is! Ez van, ilyen ez a játék! Lehet szeretni, lehet csupán csak elfogadni és lehet morogni is ezért!
Ha megengeded, leírom ide a pillanatnyi szerencsekerék nyereményeket, tudod ezek azok a végtermékek, melyeket ez a selejt játék nyújt:
- 50 db előző kori termék
- Térképész (kulturális épület/320 boldogság)
- Kívánságok kútja zsugorító
- 1 400 medál
- 20 000 alapanyag
- 50% pénzbónusz
- 10% pénzbónusz
- Feldíszített majomkenyérfa (dekoráció/123 boldogság)
- Stratéga torony (+2% támadás a védőknek)
Azért, ez nem is olyan rossz kör! Vagy tévedek? Vagy Te milyen nyereményekre vágysz?

Nem tudom, hogy tartozol-e valamilyen Céhbe, de a CE-n is akad jó néhány roppant felesleges nyeremény! Elhiheted, hogy az aki régóta tolja már, annak egyáltalán nincs szüksége a 348. ősök arcára vagy az 1249. győzelmi toronyra, nem is beszélve arról a rengeteg felesleges tervrajzról, ami folyamatosan érkezik! Ilyen a rendszer, így lett kitalálva és felépítve! Nincs itt semmiféle összeesküvéselmélet, mindenkinek lehetősége van fejlődni, és akadnak köztünk olyanok, igen vannak ilyenek, akik a megtakarításaikból áldoznak erre! De kérdem én, hol itt a probléma? Ő fizet és gyorsabban halad, én nem fizetek és lassabban bandukolok! Nem érdekel, hogy hogyan éri el célját, sőt még az sem érdekel, ha meghekkeli a játékot! Szíve joga! És vannak olyan játékosok, akik komoly stratégiát építenek fel (számítások, statisztikák, megfigyelések, tapasztalatok és információk), és ezek alapján fejlődnek! Sakkozni is lehet ingyen (vagyis majd nem ingyen), és igen, ott is lesznek olyanok, akik megvesznek szakkönyveket, alkalmaznak mesterséges intelligenciát, tehát Ők is csalnak szerinted?

A dolog lényege az, hogy vagy el tudod fogadni a játékszabályokat és játékként tekintve rá, élvezni a feladatokat, vagy nem, de akkor viszont nem értem, hogy minek ez a felhajtás! A nyereményekre, mint jutalmakra tekints, vagy adományként az elvégzett feladat sikeres teljesítése gyanánt! A fejlődés mindenkinek a kezében van! Értem én, hogy sokkal jobb lenne, ha mindenkinek az ölébe hullna naponta 200 forge vagy 100 gyémánt, de azért ez elég ritka jutalom!

A kezdetekkor egy bölcs és tapasztalt játékos azt mondta nekem, ne rohanjak sehova (se a techfán, se a térképen)! Élvezzem ki minden egyes kor szépségét, gyönyörködjek az épületekben! Legyek homo ludens! Ha nem így teszek, ki fogok égni, hamar elvesztem a szenvedélyt és fásulttá fogok válni! Ez a játék kicsit olyan, mint a való életben a párkapcsolat! Ha mindent azonnal akarsz, és habzsolva az élvezeteket élsz, akkor kérdem én, mi lesz 5 vagy akár 10 év múlva! Mitől lesz a társad/párod továbbra is érdekes és titokzatos a számodra? Vagy rá is morogsz majd és elégedetlenkedsz, ha a 28. kis haszontalan nyünyükét adja át neked, mert éppen kedves szeretne lenni veled, amiért segítettél neki valamiben?

Szerintem teljesen felesleges egymás sértegetése! Van elég gond és baj a való életben, azt hagyjuk kint, ne hozzuk be ide! Amúgy is csak virtuálisan ismerjük egymást és nem tudhatjuk, hogy megjegyzésünkkel kit bántunk vagy sértünk meg! Még az is lehet, hogy pont ezért hagyja abba ezt a játékot! Legyünk megértőek, cseréljünk véleményt kulturáltan, hozzászólásaink legyenek mértéktartóak és építő jellegűek! Így is lesznek biztosan viták, de azt próbáljuk békésebb folyómederbe terelni, a személyeskedés nem vezet eredményre!

Megszólítottál, így hát hozzád is van szavam. Azt írod, lehet morogni. Nos, igen, morogtam. Tehát akkor ez rendben van. Akkor mi a gond? Erre idejött egy hitvány alak és elkezdett szidalmazni kollektívan egy csomó embert. Már az első hozzászólásával így nyitott, csak jól higította, mert kerekített egy novellát köréje.
Nyeremények. Hát én ezeket nem tartom hű de jónak (megint morgok). A stratégatorony az igen, de pénzbónusz, amikor 670 millió pénzem van? Alapanyag, amikor százötven millió van? Tervrajz, amikor a fejlesztendő nevijeimben bőségesen van nyitható szint? 1400 medál? Ötmillióm van... Majomkenyérfa??? Semmit sem ér. Most adtam el régiségkereskedőnél hetet (mert reggel 4-et kaptam, mivel pont az áhított stratégatorony mellett volt) , és csak azért adtam el, mert a kukába nem dobhattam! Ahogy már korábban leírtam, a korábbi event-eken sokkal jobb arányban jöttek a jobb nyeremények. Szinte minden körben vagy fp-t, vagy terméket, vagy valamilyen hasznos cuccot (épületraktározás, felújító, stb) nyerhettél. Persze, ott is voltak haszontalanok, de talán 4 körből 1 olyan volt, amikor csak haszontalan dolgok voltak. Nem is morogtam érte. De azért itt lehet, hogy 27 pörgetés kell a kívánt ajándékhoz. Nekem egyszer 26 kellett... Olyan is volt, hogy harmadikra, ez még mindig 14 és feles arány. Focisnál meg mondjuk 4-ből 3.szor. Nem mindegy.
Bent vagyok céhben és csinálom is az expedíciókat, úgy hogy szorgalmasan adogatom is el az ősök arcát, meg a napisten kapuját, mert az mindig jön. Úgy hogy ismerem a szitut (csak egyes alakok gondolják másképp). Például ezek helyett is találhatnának mást. Mondjuk most jöttek valami fejlesztések ezekre, de nekem így sem vonzóak ezek a nyeremények. Hangsúlyozom, nekem nincs azzal problémám, ha valaki költ rá, az sem zavar, ha gyorsabban fejlődik, hiszen akkor már öngyilkos lettem volna, ha zavarna, ezt megint csak egyesek akarják belelátni a kommentjeimbe. Már leírtam a legelső itteni hozzászólásomban, hogy a gondom az a stílus, hogy jönnek a lenéző, kioktató, sértegető stílusukkal. És szerintem a kulturált véleménynyilvánítást elsősorban viszkisnek javasoljad.
 
Fent