Nevezetesek

Csiliz

Aktív tag
Minden kornak megvannak a saját nevezetesei. De az rendben van, hogy ezeket a nevezeteseket bármelyik korban meg tudom építeni, feltéve ha van hozzá helyem, összegyűjtöttem hozzá a tervrajzokat, és beszereztem hozzá a szükséges termékeket?! Tehát pl. a Kora középkorban simán fel tudok építeni egy Mélytegeri jövőhöz kapcsolódó nevezetest, hogyha az előzőekben leírtakkal rendelkezem.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Elhibázott és végzetes lépés volt az, hogy ezt engedélyezték a játékban. Visszacsinálni már nem lehet, úgyhogy ezzel a koporsószöggel kell játszani...
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Én is ezt mondtam:
Annak jó, aki nem hajlandó/tud kort lépni.

Nem ugyanarról beszélünk. :)
Értem, hogy mire gondolsz. De ha visszavezetnék, akkor igen komoly problémák lennének a játékosoknál. És így is rengeteg olyan van, aki azt se tudja, hogy milyen játékot játszik és miként kellene tevékenykednie.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Ezt nagyon rosszul látod. Ez pont, hogy egy jó dolog volt.
Szerintem pedig aki le akar rakni egy nevezetest, az jusson el abba a korba, amelyben a nevezetes van, ne pedig "fillérekért" tudja megszerezni, extraként így értelmét vesztette az is, hogy a nevezetesek bizonyos korhoz csatlakoznak (bárka-jövő) hiszen bárki megszerezheti, bármikor.

De nem így alakult, így mindegyis...
 

helen

Nagyon aktív tag
Szerintem pedig aki le akar rakni egy nevezetest, az jusson el abba a korba, amelyben a nevezetes van, ne pedig "fillérekért" tudja megszerezni, extraként így értelmét vesztette az is, hogy a nevezetesek bizonyos korhoz csatlakoznak (bárka-jövő) hiszen bárki megszerezheti, bármikor.

De nem így alakult, így mindegyis...
Fillérekért melyik nevit lehet megszerezni ?
Azért keményen nyomulni kell hogy megszerezd a több korral fölötted lévő nevezetes terveit, aztán meg a termékeit, hogy élvezhesd annak a hasznát.
A nevezetesek bizonyos korokhoz való kötése meg még így sem fölösleges, hisz mondjuk Bárka-rajzokat akkor is tudsz kapni mondjuk vaskorosan, ha 1 jövős céhtag vagy barát jövős-korban lévő épületét motiválod, takarítod.. és a lerakásához is jövős termék kell.. míg más nevikhez meg más kor épületeit kell motiválni, illetve más kor terméke szükséges- amelyikhez rendelve van-..
Igaz, kissé átalakította a játékot hogy jóval magasabb korok nevijét is le tudjuk rakni, mert terméket tudunk hozzá venni.. De véleményem szerint ez nem baj.
A korhoz kötés sosem arról szólt hogy csak az adott kor elérése esetén rakhattad azt le. Az hogy nem tudtunk terméket szerezni hozzá, az persze más kérdés.. De most meg lehet, hát nem gond ha élünk is vele.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ennyi erővel akkor a több korral feljebb lévő katonai épületeket miért nem lehet letenni?
Pedig milyen jó lenne a feljebb lévő korokban is lehetne GVG-zni és nem lenne korlátozva a hozzáférés.
 

helen

Nagyon aktív tag
Ennyi erővel akkor a több korral feljebb lévő katonai épületeket miért nem lehet letenni?
Pedig milyen jó lenne a feljebb lévő korokban is lehetne GVG-zni és nem lenne korlátozva a hozzáférés.
mert semmi köze nincs a kettőnek egymáshoz

az építési menüben lévő épületek akkor érhetőek el, ha kikutattad hozzájuk a technológiát, amit 1 adott korban tehetsz meg

a nevezetesek kora meg azt a célt szolgálja, hogy tervrajzhoz tudjunk jutni az adott kor épületeinek motiválásával, takarításával, vagy fosztásával , és hogy ne össze-vissza bármilyen termékbe kerüljön a lerakásuk, hanem a megadott kor termékeit kelljen fizetni értük..
a nevezetesek kora összecseng azzal is, hogy amikor bejönnek a játékba, épp melyik új kort vezetik be a fejlesztők..

ha a cél az lett volna hogy a játékosok ne építhessék meg őket korábban, akkor nem tették volna lehetővé a tervrajzaik begyűjtését sem
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Attól még összegyűjthetnéd korábban is a tervrajzokat.
Aztán mikor eléred az adott kort, felépíthetnéd.
A történelem során se építették meg előre a nevezeteseket, csak akkor, amikor kifejlesztették a hozzá való technológiát.
(És mellesleg a hozzá való termékeket sem tudták előre elcserélni egy fejlettebb civilizációval.)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Attól még összegyűjthetnéd korábban is a tervrajzokat.
Aztán mikor eléred az adott kort, felépíthetnéd.
A történelem során se építették meg előre a nevezeteseket, csak akkor, amikor kifejlesztették a hozzá való technológiát.
(És mellesleg a hozzá való termékeket sem tudták előre elcserélni egy fejlettebb civilizációval.)

Értem a problémád. De így is tele vannak a szerverek hozzánemértő, gyenge játékosokkal, akik rohannak előre. Ha ezt megint bevezetnék, akkor ez csak tovább eszkalódna. Ráadásul, mivel a bárka lesz a játék legalapvetőbb nevije, így tele lenne jövőssel az összes szerver, így alsó kori áruhoz gyakorlatilag lehetetlen lenne hozzájutni.
Szóval ez inkább hátrányos lenne, mint előnyös.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Ha a céhben senki nem lenne alsóbb korban, akkor nem is igazán lenne szükség alsóbb kori árura.
 
Fent