Nevezetes épületek - hozzájárulás, FP gyűjtés

hcsuti

Nagyon aktív tag
Sziasztok,

Segítsetek kérlek. Úgy látom, a nevezetes épületekbe való hozzájárulásnak vannak íratlan szabályai (vagy ha ezek le vannak írva csak nem találtam, a linkért hálás lennék).
Én most éppen FP gyűjtésben vagyok, az a célom, hogy minél több legyen a raktáramban, azonban nem mindenki boldog, ha úgy teszek az épületébe, hogy az nem 1,9-es érték. Nem gond, ha normális stílusban szól érte, hiszen nem ismerhetem az elvárásait, viszont ha nekem a gyűjtés a cél, nem szeretnék dupla mennyiségű pontot feltenni, mint amit majd visszakapok. Szóval ebben segítsetek, hogy lehet úgy gyűjteni magamnak, hogy ne haragítsak magamra senkit? Minden adás előtt kérdezzek rá? Van jó megoldás?
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Általában akit zavar, ha kevesebb ponttal viszik a helyét, az a profiljában is ír róla valamit.
Aki nem írt semmit, annál szerintem nyugodtan bepróbálkozhatsz.
Vagy felhúzhatod a Bárkádat 80-asra, és akkor tudsz 1,9-el is pakolni.
 

hcsuti

Nagyon aktív tag
Általában akit zavar, ha kevesebb ponttal viszik a helyét, az a profiljában is ír róla valamit.
Aki nem írt semmit, annál szerintem nyugodtan bepróbálkozhatsz.
Vagy felhúzhatod a Bárkádat 80-asra, és akkor tudsz 1,9-el is pakolni.


Ez az, Bárka szettet szeretnék venni és amiatt tartalékolok. Ok, csak kicsit bánt, ha szólnak miatta. :( Ha ennek lenne normális szabálya, nagyon örülnék neki. De akkor ezek szerint nincs. Mindenesetre köszönöm.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Az a szabály, hogy pakolhatsz pontot a szomszédaid, a barátaid és a céhtársaid nevezeteseibe. Semmilyen szabály nincs arra, hogy mennyit teszel, kell tegyél.
Az más kérdés, hogy nem mindenkinek tetszik ez. Védje a nevijét, ha így van. Ha kiírta, illik figyelni rá.
Ha semmi infó, és utólag rád szól, akkor eldöntöd, hogy figyelembe veszed, vagy nem.
A játék semmilyen szabályt nem tartalmaz erre nézve.
 

Vanek ur

Aktív tag
Ez pontosan ugyanolyan, mint a szomszédi harc utáni rablás: benne van a játékban, és nincs rá szabály. Ha nem védi le az adott illető az adott nevezetesét, akkor így járt. Még akkor is, ha kiírja, hogy 1.9-es építést kér a nevijeibe. Semmit nem követelhet. Persze vélhetően ez nem fog tetszeni neki, és vagy csak ő, vagy a többi céhtársai is majd megpróbálják jól megbosszulni valahogy a dolgot, de ez ilyen. Mert az 1.9-es pakolás íratlan (vagyis senkire nézve sem kötelező) szabályozása csak a bárka óta van, addig mindenki saját maga foglalkozott az építésekkel (és lehetett is raktárat tölteni, mert a tulaj annak is örült, ha van valaki, aki segíti az építkezést). Most már viszont mindenki elvárja, hogy a másiknak legyen legalább 80-as bárkája, és úgy pakoljon - holott a kezdőknek ez nagyon nem egyszerű.
(Nálam volt olyan, hogy szomszéd harcolt velem, majd lerabolta az egyik épületemet forgékért, majd visszamentem hozzá, és az egyik nevijénél meg én pakoltam úgy, hogy sokkal több forge jött vissza, mint amennyit ő rabolt a farmomból. Ő sem jött többet, én sem mentem hozzá többet. :) )
 
Ez az, Bárka szettet szeretnék venni és amiatt tartalékolok. Ok, csak kicsit bánt, ha szólnak miatta. :( Ha ennek lenne normális szabálya, nagyon örülnék neki. De akkor ezek szerint nincs. Mindenesetre köszönöm.
Melyik szerveren vagy? hátha tudok segíteni
 
Fent