Nevezetes épületek felépítésben sorrendi stratégia

Sziasztok!​

Arra lennék kíváncsi, hogy véleményetek szerint a játék elején, és aztán később melyik nevezetes épületek megépítésére érdemes törekedni és nagyjából milyen sorrendben?

Amennyire tudom a Bárka a legfontosabb épület a játékban. Én a virágzó középkorban vagyok, és nem sokára megtudom építeni a bárkát.

Az Ereklyék temploma meg van, a Zeusz szobra szintén, Alexandrai világító torony is meg van fontos az alapanyag termelésében szerintem. A Bábel tornya is meg van, bár utólag nézve valószínűleg már nem építeném fel.

És ha meglesz a Bárka, akkor a Szent Márk bazilikát szeretném felépíteni, mert a pénz termelése miatt fontos.

Aztán következő nevezetes épületnek egy Esőerdő projekt véleményetek szerint jó ötlet lehet?

- Mi alapján kapok tervrajzokat, ha felépítem?

- Ha támogatok egy játékost az ő korából kapok tervrajzot vagy az egész játékban található nevezetes épületek tervrajzaiból véletlenszerűen?

- Elég tervrajzot ad, hogy megérje felépíteni?

Ha megéri a felépítése elég nagy segítség lehet későbbi korokban található nevezetesek építésében így látatlanban ezt gondolom.

Ezek után milyen épületekkel folytatnátok?

Főleg gyakorlottabb játékosok véleményére lennék kíváncsi, de bárki írhat akinek vannak jó meglátásai.

Üdvözlettel:
John Rambo 1980
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Szia Rambo!

Mikor motiválsz/takarítasz/fosztasz, az adott épület kora dönti el, hogy milyen tervrajzot kaphatsz. Például: ha a fazekasházat motiválod, ami Bronzkori épület, akkor Zeusz szoborhoz vagy Bábel toronyhoz kaphatsz tervrajzot - mivel ezek a Bronzkorszak Nevezetes épületei.
Ha valaki más nevezetesében érsz el helyezést, akkor ahhoz a nevezeteshez kapsz tervrajzot.

Szerintem, ha megépíted a Bárkát, és helyezéseket érsz el másoknál, akkor azzal sok tervrajzra tehetsz szert, nem lesz szükség az Esőerdőre.

De mivel a játék fontos része a csata, ezért szerintem inkább katonai bónuszt adó nevezeteseket kéne inkább építened, mint például a Castel, Aacheni, illetve még az Alcatrazt, ami független katonákat ad.

Aztán jöhetnek még a forge pontokat adó nevezetesek, mint például a Cape.
 

DeletedUser27775

Guest
Én még az FP termelőket tartom fontosnak. A Bárka húzása nem olcsó dolog. Erre nagyon jó a Cape, s a fent említett Castel de Monte. Fp-t termel és hadibónuszt is ad. De ez magányvélemény. :)
 

DeletedUser27509

Guest
Elsonek zeusz,aacheni,castel 10ig hogy tudj csatazni,csatater sok fp-t hoz!
Majd egy alca az is mehet 10ig hogy legyen egyseged minnel tobb csatazni!
Csatater alatt ha ezek megvannak mar lemegy szezononkent kb 100csata es eleg sok forget kapsz jutalomkent ami epiteni jo lesz!!
Ereklyek eleg egy 3-4szuntu.
Babel,szty mark csak helyet foglal folosleges nevik.
Utana mehet a barka 80ig.
Semmi mas nem kell addig minden csak folosleges fp-t visz el.
 

erika5503

Aktív tag
Én a Capét a legutolsónak hagyom ....ugyanis ez a nevezetes egy forge nyelő feneketlen kút
ugyanis egy 10-es szintbe 4310 forge kerül bele ---és akkor naponta 10 forgét kapsz vissza


ezt a bekerült forge mennyiséget ---- 431 nap alatt kapod vissza---- vagyis---- 1 év 2 hónap és 5 nap
akkor hogy is van ez?
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Cape Canaveral? 9-ről 10-es szintre 880fp összesen amiből 40%-ot bepakolnak 1.9-el... vagy ha az első 10 szintre gondoltál összesen akkor is az egyik legolcsóbb nevezetes...
 

erika5503

Aktív tag
Cape Canaveral? 9-ről 10-es szintre 880fp összesen amiből 40%-ot bepakolnak 1.9-el... vagy ha az első 10 szintre gondoltál összesen akkor is az egyik legolcsóbb nevezetes...

számold ki az egész nevibe bepakolt forgét szintenként és ennyi jön ki amit leírtam a 10-es szintig --- összesen 4.341 forge került bele a nevibe és semmi bónusza nincs neki azon kívül, hogy forgét csepegtet vissza neked ---nincs támadó%-a vgay védekező%---vagy a termeléshez % vagy boldogság vagy lakosság ....én erre is gondoltam

és nincs mindenkinek 80-as Bárkája
 

Vanek ur

Aktív tag
számold ki az egész nevibe bepakolt forgét szintenként és ennyi jön ki amit leírtam a 10-es szintig --- összesen 4.341 forge került bele a nevibe és semmi bónusza nincs neki azon kívül, hogy forgét csepegtet vissza neked ---nincs támadó%-a vgay védekező%---vagy a termeléshez % vagy boldogság vagy lakosság ....én erre is gondoltam

és nincs mindenkinek 80-as Bárkája
Jobb céhekben van már elég sok embernek 80-as Bárkája (sőt, lassan az a kivétel, akinek nincs!). Ezeknél vannak 1,9-es támogatói körlevelek is; de magasabb Bárka szint mellett vannak 1,92-es támogatási körlevelek is. Itt pedig ennyivel pakolnak az érintettek, mert úgyis visszakapják a pontjaikat. Vagyis az 'önerő' már sehol nem túl sok. Persze, kezdésnél nehéz egyből 80-as Bárkával rendelkezni; de hát ezt írják többen is: (szinte) először a 80-as Bárka legyen meg, aztán már a többi sokkal könnyebben fog jönni.
 
Fent