Motiválás/takarítás értékének javítása

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser23755

Guest
Sziasztok!

Nem tudom, hogy ennyi javaslat között született-e már hasonló elképzelés, de pár napja gondolkodtam el egy lényegében hasznosnak mondható javaslaton (a több száz között ugyan eltörpül, de érdemes továbbvinni).

Annyira nem is volt régen - talán fél éve? - hogy bevezetésre került a Városháza bónuszának (napi arany) korral történő arányos növekedése... Ezt kicsit kibővítve gondoltam, ugyanilyen szisztéma szerint koronként előre haladva nőhetne a látogatásokért kapott jutalom is 20 aranyról/mot-tak. Cirgardon a napokban indultam neki új város építésének, ott ugyan még szinte életmentő a 20 arany, ha fejleszteni kell, de valljuk be őszintén, egy gyarmatist, vagy épp jelen korost már annyira nem mozgat meg az a 20-as a számlálóján (pláne ha több tízmillós készlettel rendelkezik).
Sokak azt is sérelmezik, ha nem kapnak rendszeres látogatást a másiktól, akihez rendületlenül járnak, de talán ezzel az "emeléssel" lehetne ösztönözni a partnereket, hogy ne csak szorgalomból járjanak, hanem nekik is megérje például pénzügyileg is. Felhozható ugyan a térképrészletek lehetséges megszerzése, de az meg ugye random, vagyis lehet, hogy 3 napig hiába jár 200 helyre, egyet se kap de lehetséges, hogy 5 látogatás 5 rajzot eredményez (nálam is volt rá eset).

Szerintem reális elképzelés, egy misét mindenképp megér :)
Ha meg nem, legalább koptattam kicsit a billentyűzetemet egy kisregény megszüléséért XD
 

DeletedUser10514

Guest
Jó ötlet, a kezdeti nehézségek leküzdésére valóban nagyszerű a 20 arany/tak-mot, de később elég röhejes. Én tervrajzokra már nem is számítok közben, annyira esetlegesen adja be őket.
 

DeletedUser

Guest
Cirgardon a napokban indultam neki új város építésének, ott ugyan még szinte életmentő a 20 arany, ha fejleszteni kell, de valljuk be őszintén, egy gyarmatist, vagy épp jelen korost már annyira nem mozgat meg az a 20-as a számlálóján (pláne ha több tízmillós készlettel rendelkezik).

Több 10 milliós készlet mellett ,teljesen feleslegesnek találom az emelést.De ,kicsit elgondolkodtam a dolgon és arra jutottam, hogy a gyarmatis és magasabb városok boldogságból ,erősen ki vannak centizve és véleményem szerint tak/mot után, arany helyett kaphatnának egy ,vagy két boldogságot.Úgy gondolom a boldogság jobban motivál ,mint az arany és ez jobban ösztönözné a játékosokat a tak/motra.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser23755

Guest
Azzal is indítottam a felvetést, hogy ennyi ötlet között nem tudom, volt-e... Bizonyítottan igen :)

Ne haragudj, ennyi mindent nehéz figyelemmel követni :)
 

Vanek ur

Aktív tag
Azzal is indítottam a felvetést, hogy ennyi ötlet között nem tudom, volt-e... Bizonyítottan igen :)

Ne haragudj, ennyi mindent nehéz figyelemmel követni :)

Nem kell elnézést kérni, csak emlékeztetésnek szántam a hozzászólásomat (meg mert lusta voltam leírni újra a véleményemet; másolni meg nem akartam :D ).
 

DeletedUser23561

Guest
Több 10 milliós készlet mellett ,teljesen feleslegesnek találom az emelést.De ,kicsit elgondolkodtam a dolgon és arra jutottam, hogy a gyarmatis és magasabb városok boldogságból ,erősen ki vannak centizve és véleményem szerint tak/mot után, arany helyett kaphatnának egy ,vagy két boldogságot.Úgy gondolom a boldogság jobban motivál ,mint az arany és ez jobban ösztönözné a játékosokat a tak/motra.

Teljesen egyetértek azzal, hogy több 10 milliós aranykészlet mellett felesleges az emelés. Az viszont teljesen változó, hogy gyarmati kortól ki van-e centizve a boldogság, esetleg az alapanyag szűkös, vagy nehezen jut valaki termékekhez. Mint ahogy az is teljesen változó, hogy milyen nevezeteseket tett le valaki addigra, azokat mennyire sikerült felfejleszteni, hogy a fenti problémákon segítsenek. (Nálam például a lelkesség simán megvolt takarítás nélkül, amíg nem kellett a progresszív korban boldogságot nem adó aszfaltos utakat építenem.)
Így én azt javasolnám, a fix 20 arany helyett kapjunk a mot/tak-ért változatosan aranyat, nyersanyagot (esetleg 1-2% növekedést a beszedésekre), boldogságot, ritkábban medált, 1 terméket az aktuális korból vagy ahogy a belinkelt topikban írták, akár felújító készletet. Sőt tovább mennék, időnként lehetne akár 1-2 gyémánt is. (mondjuk akkora eséllyel, mint a kívánság kútból) Szerintem ez biztos sokakat ösztönözne a gyakori mot/tak-ra, mert mindenképp lenne esély mindenkinek valami hasznosíthatót nyerni.
 

DeletedUser24757

Guest
Egyetértek, lehetne rajta javitani, mert én is most modern korba vagyok, a boldogság centizgetve van, de a 20 arany éppen semmit nem jelent, főleg a 4 millió mellett :/
 

Csiliz

Aktív tag
Az automata támogatás nem rossz ötlet és elég sok időt takarít meg a játékosoknak. Régebben a barátok, céhtagok végiglátogatása akár 1 órát is igényelt. Lassú net vagy gyengébb gép esetén talán még többet is.

A jelenlegi is valamilyen logika szerint működik a dolog, de ez egyáltalán nem felel meg a játékosoknak. Például előszeretettel választja a dekorációkat, annak ellenére, hogy vannak elérhető hasznosabb nagyobb értékekkel rendelkező épületek is. Vagy vannak épületeket, amelyeket teljesen ignorál. Ilyen például a Toronyklub a holnap korból, amit amióta felépítettem még senkinek sem volt szerencséje takarítani, pedig nem kevés boldogsággal növelné városom. Egyszerűen ignorálja a program!!!

Ezért lenne jó szerintem, hogy a játékosok, egy bizonyos mértékig tudnák ezt valahogy szabályozni. Saját prioritásokat beállítani, amelyek szerint aztán a támogatások működnének. Ez jelenleg is benne van a programban, csak lefixált, megváltoztathatatlan formában.

Érdekes lenne hasonló a csatákban is, ahol a védekező játékos tudná bizonyos keretek közt irányítani a csapatait.
 
Utoljára szerkesztve:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent