Kvantum Portya kijelölés

Darkpepp

Aktív tag
Minek tilto ha ott a jelolo?
Ertelemszeruen azt utik ami jelolve van, ami nincs, nem utik.
Ovodasok vannak a cehben?!
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Minek tilto ha ott a jelolo?
Ertelemszeruen azt utik ami jelolve van, ami nincs, nem utik.
Ovodasok vannak a cehben?!

Egyrészt a jelölés nem látszódik elég jól, másrészt előfordulnak figyelmetlenségek, harmadrészt pedig anno a csatatéren is kellett, negyedrészt pedig ezt már eleve úgy kellett volna megcsinálni tanulva a korábbiakból.
 

Xadornix

Aktív tag
Nagyon jó lenne, ha a Kvantum Portya során nem csak jelölő, hanem tiltó eszköz is a rendelkezésünkre állna.
Nem hiszem, hogy jó lenne. Ha valakinek épp a nem preferált irány a bónuszos, nem lenne korrekt ilyen szinten hátráltatni őt

Egyrészt a jelölés nem látszódik elég jól, másrészt előfordulnak figyelmetlenségek,
Ha egy jelölő nehezen látható, akkor feltűnőbbé kellene tenni - nem pedig egy másik, vélhetően szintén nem túl feltűnőt mellétenni.
harmadrészt pedig anno a csatatéren is kellett, negyedrészt pedig ezt már eleve úgy kellett volna megcsinálni tanulva a korábbiakból.
Ehhez képest a csatatéren sincs tiltó, a mai napig sem. És ez épp rendben is van.

Nem tudom, a magasabb szintű kihívásokban mennyire szerteágazóak az egyes csomópontok, de ha 3 felé lehet is menni, nem nagy kihívás alaposan megnézni, melyikek ajánlottak (Ezzel szemben a CST-n a szimultán lehetőségek száma jóval nagyobb).
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem hiszem, hogy jó lenne. Ha valakinek épp a nem preferált irány a bónuszos, nem lenne korrekt ilyen szinten hátráltatni őt

Amikor az erődöket kellene lenyomni előbb, de már mennek egyesek a boss-ra, figyelmetlenségből, akkor az miben hátráltat bárkit is?

Ha egy jelölő nehezen látható, akkor feltűnőbbé kellene tenni - nem pedig egy másik, vélhetően szintén nem túl feltűnőt mellétenni.

Ezt nem igazán tudom értelmezni a fenti témában és írásaimban kapcsolatban.

Ehhez képest a csatatéren sincs tiltó, a mai napig sem. És ez épp rendben is van.

A csatatéren is van tiltó. Már nagyon rég.

Nem tudom, a magasabb szintű kihívásokban mennyire szerteágazóak az egyes csomópontok, de ha 3 felé lehet is menni, nem nagy kihívás alaposan megnézni, melyikek ajánlottak (Ezzel szemben a CST-n a szimultán lehetőségek száma jóval nagyobb).

Sokan figyelmetlenek és előfordul, hogy valamerre felesleges menni, így minek pazaroljunk lépést, ha nem kell?
 

Xadornix

Aktív tag
Amikor az erődöket kellene lenyomni előbb, de már mennek egyesek a boss-ra, figyelmetlenségből, akkor az miben hátráltat bárkit is?
Senki nem állította, hogy az hátráltat bárkit is, épp ezért jó, hogy mehet a boss-ra, amikor még fent van az erőd is. Ellenben ha a tiltás létező opció lenne, és le lenne tiltva a boss, akkor az hátráltatná azt, aki arra szeretne menni.
Egyrészt a jelölés nem látszódik elég jól ...
Ezt nem igazán tudom értelmezni a fenti témában és írásaimban kapcsolatban.
Ha egy jelölő nehezen látható, akkor feltűnőbbé kellene tenni - nem pedig egy másik, vélhetően szintén nem túl feltűnőt mellétenni.
Ha szerinted nem jól látszik, akkor miért egy további jelölő bevezetését támogatod, a láthatóbbá tétel helyett?
A csatatéren is van tiltó. Már nagyon rég.
Én eddig két jelölőt láttam ott (amit mellesleg nagyon keveslek):
  1. Összpontosítás (célkereszt jel)
  2. Mellőzés (áthúzott tenyér jel)
Bármelyik is legyen rajt a tartományon, nem tilt semmit, ugyanúgy mehet az invázió ellene (ha nem védett vagy saját, de akkor jelzéstől függetlenül sem megy). Kis ligás céhben pl. arra használjuk a mellőzést, hogy a csali/csapda jelenlétére hívjuk fel a figyelmet.
Sokan figyelmetlenek és előfordul, hogy valamerre felesleges menni, így minek pazaroljunk lépést, ha nem kell?
Biztos lehet olyan irány, amerre a céh számára kevéssé hasznos menni, de ugyanakkor az egyén számára épp hasznos (mondjuk bónuszos áruadományozás), míg a preferált irány esetleg épp járhatatlan (csata, sereg elfogyott, nem fér le barakk). Ilyenkor az illető ne haladjon, inkább égjenek az akciópontjai? A céh összpontját is kettesével növeli, szóval még csak feleslegesnek sem igazán jogos nevezni...
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Senki nem állította, hogy az hátráltat bárkit is, épp ezért jó, hogy mehet a boss-ra, amikor még fent van az erőd is. Ellenben ha a tiltás létező opció lenne, és le lenne tiltva a boss, akkor az hátráltatná azt, aki arra szeretne menni.

Ha a boss-ra megy úgy, hogy az erődök még megvannak, akkor a buffok miatt nagyobb az esélye, hogy veszít. Ami által egységet veszít, ami pénzbe és alapanyagba kerül, amit eléggé nehéz előállítani.
Tehát ha felelőtlenül megy, akkor azzal jobban hátráltatja magát, mint azzal, hogy előbb egy olyan csomópontot üssön, amivel haladni is tud,

Ha szerinted nem jól látszik, akkor miért egy további jelölő bevezetését támogatod, a láthatóbbá tétel helyett?

Ha visszatekersz ezt is írtam.

Én eddig két jelölőt láttam ott (amit mellesleg nagyon keveslek):
  1. Összpontosítás (célkereszt jel)
  2. Mellőzés (áthúzott tenyér jel)
Bármelyik is legyen rajt a tartományon, nem tilt semmit, ugyanúgy mehet az invázió ellene (ha nem védett vagy saját, de akkor jelzéstől függetlenül sem megy). Kis ligás céhben pl. arra használjuk a mellőzést, hogy a csali/csapda jelenlétére hívjuk fel a figyelmet.

Egy jó céhben az általad mellőzésnek nevezett tiltás opciót ha figyelmen kívül hagyja egy tag rendszeresen, akkor repül, mivel céh érdekeit teljesen figyelmen kívül hagyja.
Egy rossz céhben meg mindegy, mert azt se tudják, hogy van jelölő és tiltó általában.

Biztos lehet olyan irány, amerre a céh számára kevéssé hasznos menni, de ugyanakkor az egyén számára épp hasznos (mondjuk bónuszos áruadományozás), míg a preferált irány esetleg épp járhatatlan (csata, sereg elfogyott, nem fér le barakk). Ilyenkor az illető ne haladjon, inkább égjenek az akciópontjai? A céh összpontját is kettesével növeli, szóval még csak feleslegesnek sem igazán jogos nevezni...

Egy jó céh olyan irányt lő be, ami a céhnek és az egyénnek is jó. És a kvantum alapvetően nem egyszemélyes történet, hanem csapatmunka.
És elég szomorú, hogy egyesek úgy vélik, hogy bármit megtehetnek ha az egyéni érdekeik úgy kívánják. A céhérdek mindig fontosabbnak kell, hogy legyen, mivel az biztosítja, hogy hosszútávon működőképes lesz a céh és ezáltal a tagok egyénileg is tudnak haladni.
 
Fent