Kor visszafejlesztő készlet

Amano-Ginji

Új tag
Felvetés:
Kor vissza fejlesztő készlet.
Ok:
A játék kezdetekor, még nem volt sok jelentősége, hogy melyik korban vannak az épületek.
A Csatatér megjelenésével minden kor termékeinek lett jelentősége.
Részletek:
Ez tulajdonképp a a felújítós és vagy korfejlesztő készlet mintájára működne, csak épp van lehetőség vissza fejlesztésre is.
Mert játék elején kb. az volt a lényeg hogy minden aktualizálva legyen.
Mostanra viszont már elég fontos hogy adott esemény épületek vagy nyeremény épületek vissza fejleszthetőek is legyenek.
Játékegyensúly:
Véleményem szerint javítaná.
Csalások:
Nem hinném hogy ez lehetőséget ad csalásokra.
Összegzés:
Azt hiszem minden lényeges dolgot leírtam.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Nem értem a miértjét! Minek is?
A játékosnak az adott jelenlegi korából maximum az előző korból kell termékkel rendelkeznie. A többi megoldható piacozással!
A céh pedig vegyen fel a soraiba olyan játékost, aki abban a korban tevékenykedik, amire a céhnek szüksége van. De az is működhet, hogy letesznek a magasabb korú tagok olyan épületeket, amik azokat a termékeket termelik (stratégia, gondolkodás, tervezés). Minek visszafejlődni? Nem beszélve arról, hogy ez mennyire nem életszerű! 50 éves lettem, ja nem, bocsi, inkább mégis 40, mert akkor volt az a csaj, akit elszalasztottam :)
 

Lef------

Nagyon aktív tag
annyi értelme azért lenne, hogy építés/bontás nélkül lehetne termelni olyan terméket amire szükség van
a piac már régóta a nullával egyenlő, maximum fp-ért lehet termékhez jutni nagyobb mennyiségben
 

Horribile Dictu

Aktív tag
Nem értem a miértjét! Minek is?
A játékosnak az adott jelenlegi korából maximum az előző korból kell termékkel rendelkeznie. A többi megoldható piacozással!
A céh pedig vegyen fel a soraiba olyan játékost, aki abban a korban tevékenykedik, amire a céhnek szüksége van. De az is működhet, hogy letesznek a magasabb korú tagok olyan épületeket, amik azokat a termékeket termelik (stratégia, gondolkodás, tervezés). Minek visszafejlődni? Nem beszélve arról, hogy ez mennyire nem életszerű! 50 éves lettem, ja nem, bocsi, inkább mégis 40, mert akkor volt az a csaj, akit elszalasztottam :)
A céhek is ráálltak a korlépés biztatásra a csatatéri tornyok miatt, hogy ne kérjen kisebb kori terméket. Abból sok céh rosszul áll a kincstárban.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
annyi értelme azért lenne, hogy építés/bontás nélkül lehetne termelni olyan terméket amire szükség van
a piac már régóta a nullával egyenlő, maximum fp-ért lehet termékhez jutni nagyobb mennyiségben
Na de pont ez a lényege a stratégiának, hogy építesz/bontasz/fejlesztesz! Vagy nem így van? Ha mindent minden korból lent hagysz, akkor mi értelme az egésznek? Az adja a sava-borsát ennek a játéknak, hogy előrelátóan megtervezed és megszervezed magad és céhed életét! Céhen belül felosztjátok a terheket, személyre szabottan mindenki tudja mi a feladata. Szilárd alapokra kell építkezni, és ez ugyanúgy igaz egyénre és céhre is!
 

helen

Nagyon aktív tag
Korvisszafejlesztő.. :p
Több alkalommal is előkerült már az ötlete..
Személy szerint fölöslegesnek tartom.
Ha valamelyik épületet szeretnéd ha a korodtól kisebb terméket adjon, akkor azt ne fejleszd fel korlépés után a korodra, és megmarad ahol van. Ennyi.
A céhek egy része korlépésre kéri a tagjait, igen. Csatatér miatt kérik ezt, mert nagyon ok termékbe kerülnek az épületek. Nem a legjobb megoldás a hiányzó korból embereket felvenni, és nem jó megoldás a kicsik bárkáját felhúzni 80-ra, mert a 80-as bárkák se adják azt a termékmennyiséget amire szükség van az építésekhez.

Az meg sajnálatos hogy elcsökevényesedik a piac, és nem lehet megfelelő terméket kapni. Ennek is az egyik oka az lehet, hogy a csatatér fokozottan igényli a céh termékeit, így ahol esetleg fölösleg termelődne, az a kincstárban landol. Meg elmegy egyezkedésre. Így nincs mit elpiacozni. Másik oka meg az lehet hogy sokan lusták piacozni, vagy akkor sem veszik le az ajánlatot, ha megtehetnék, mondván nekik nincs szükségük termékre.. Persze más ok is húzódhat a háttérben.
Mindenesetre még mindig az lenne a jobb megoldás, hogy piacozzunk, és ne az épületeinket akarjuk visszafejleszteni a termék miatt.
 

Zsoo1

Aktív tag
több korlépés után is lesz értelme a visszafejlesztőnek ha új event épületekkel előző korit akarsz termelni de nem akarsz megint kort lépni
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Nos Sok esetben hasznosnak bizonyulnak a termelő épületek,de amiképp Helen is jelezte teljesen elsorvassza a piacot ,pedig egy jó kereskedelem az elég izgi tud lenni :)
 

Zsoo1

Aktív tag
De könyörgöm, áruld már el, minek akarsz elmúlt korok termékeit termelni?
Mert modern kor után nem termelsz elmúlt korit? csak éppen 3 korral korábbit
Amúgy meg miért fáj ez másnak ha vissza akarja fejleszteni? rakják csak be a játékba legyen rá lehetőség és kész részemről végeztem
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Ha neked akkora szükséged van régebbi korok termékére, mert kevés a készleted, akkor minek szaladtál modern korig vagy még tovább! Nekem több ezresével állnak a polcokon a bronz, a vas és a virágzó korok termékei! Igaz még csak késő közepes vagyok és végülis még csak majdnem 4 éve játszom :)
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
Nem is mondta senki, hogy a városházára kéne hatnia...
Igen, néha jól jött volna nekem is, amikor a saját kori termékekre már csak mérsékelten volt szükségem, de az előző koriból hiány volt.
Aki meg nem használná, az ne használja... :cool:
 
Fent