Kiképzés

Státusz
Nem lehet hozzászólni.

DeletedUser

Guest
Javaslatom a többszörös kiképzésre irányul.

A laktanyákban ki lehet jelölni a szabad helyeket/egységeket és egy külön gomb megnyomsával indulna a képzés. A képzési idő természetesen szorzódik a kiképzendő katonák számával. A költség szintúgy. Az összes katona egyszerre érezik be mikor letelt a teljes idő.
 

DeletedUser3658

Guest
Van 2 harcos laktanyám. A harcban elesett 3 harcosom és nem engedi mind a kettőben gyártani őket, pedig úgy lenne logikus szerintem. Tehát a javaslat, hogy ne csak abban a laktanyában lehessen újragyártani a katonát, ahol kiképeztük, hanem ha van ugyanolyan másik laktanya, akkor ott is.
 

DeletedUser

Guest
Igen eme javaslatot mindenképpen ésszerűnek tartom.. igen zavaró a csak azonos laktanyában lehetséges kiképzés pláne amikor 1 órás kiképzési időről beszélünk...
 

DeletedUser295

Guest
4 órás képzési időnél még zavaróbb. nem egyszer előfordult egyik épületben mind meg volt másikban 3 képzendő.
Korábban is javasoltam feleződjenek az üres helyek.
 

DeletedUser3672

Guest
Én is javaslom. Tehát az egységek kiképzése ne úgy legyen, hogy egyikbe 0 másikba 3 képezhető és csak egymás után lehet őket kiképezni. Az ütemezett képzés is jó ötlet, persze csak, ha ugyanannyi az egység ár, nem kellene ráfizetni plusszba. Így este egy kemény csata után besorakoztatod a 4 kiképzendő egységet és reggelre már támadhatsz is.

A laktanya eladásakor pedig vagy maradjanak még meg a legyártott egységek, vagy jöjjön vissza a teljes áruk, beleértve az eladott laktanyában éppen képzés alatt álló egységeket, mert ma nagyon megszívtam ezzel...(6/4-et eladtam aztán meg néztem hogy hol a sereg. pénz, anyag értük nuku)
 

DeletedUser332

Guest
....ezzel kapcsolatban engem már az is megnyugtatna, ha a támadósereg összeállításnál legalább azt láthatnám melyik egység melyik "alomból" származik, vagyis melyik épületben lett képezve...ha pedig a harcmezőn is látható lenne akkor azt is tudnám melyikre vigyázzak jobban, hogy a veszteségeim egyformán oszoljanak el pl. két laktanya között - ne kelljen az egyikben pl 4-et képeznem ahhoz h újra teljes legyen a létszám.
 

DeletedUser5216

Guest
Sziasztok!

Én is azt szeretném minimálisan hogy mikor beválogatom a sereget akkor látszódjon hogy melyik épületből származil (Pl azonos harci épületek számozottak lennének). És valóban jó ötlet ha ezt a harcmezőn is látnánk.
Ugyancsak jó ötlet lenne, ha a katonákat az azonos harci épületek között mozgathatnánk, így párhuzamos kiképzések gördülékenyebbek lennének.
A sorozásos kiképzés is jó ötlet, hogy ne egyesével keljen. Gondolom ez azért nincs így hogy többet belépjünk. Talán ezt lehetne növeli ár töblettel is. pl 1. egység kiképzése 100%-os ár 2. 150%-os, 3. 300%-os és 4. 500%-os ár. Ezzel ehet mérlegelni hogy mikor melyik kiépzést részesítjük előnyben.
Az anyag kereskedés mellett javasolnék esetleg katona kereskedést is. pl Felkinálok katonát más katonáért, vagynyersanyagért, vagy pénzért stb. Szerintem ez színesítené a játékot és érdekes különbség lenne a támadó és inkább passzív, de termelő típusú játékosok játék módszere közül.

Nem egészen ide tartozik, de az egységekhez kapcsolódik a terepi bónuszok nővelése is. A bozot jó hogy védelmet ad a harcban, és van ami meg lassít. De pl ijjászoknak lehetne plusz bonusz a szikla, hisz onnan messzebre lát el és messzebre lő el.
Elgondolkodnék még a várakozás funkcion is a harcaban (mint Heroes sorozatban is ahogy van).
A nehéz gyalogosok szerintem gyengék, lassúak és a plusz kis védelmük ezt nem kompenzálja, főleg hogy támadó értéke is sokszor csökken. Egyébként is a távolsági egységek messze dominánsabbak.
Esetleg a harcok színesítésére bevezetnék kereskedelmi motiválókat.
Pl alkohol hatására nő a sebzés (bátorság), de csökken a védelmük, stb...

Na majd még írok...

Zerg
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:

DeletedUser3243

Guest
a terep bónuszok már léteznek, íjjászoknál a szikla ad plusz támadó erőt, az ostromgépeknél a kis dombok és van még pár, itt a fórumon fel is tett valaki erről egy táblázatot.
 

DeletedUser

Guest
A többszörös kiképzés és több azonos laktanya esetén a szabad helyek elosztása is jó lenne. A következőre gondoltam.
Az azonos laktanyák nem önálló épületként működnének, hanem a meglévő férőhelyet növelnék, 1 egység képzési idejét csökkentenék a laktanyák számável arányban, illetve a maximum képezhető egységszámot növelnék egyel. Azaz minden újabb laktanya egy bővítésként működne. (akár olyan megkötés is lehetne, hogy az új laktanyának érintkeznie kell a már megépült vele azonos típúsú laktanyával, hogy annak bővítéseként működjön, ha nem érinkezik akkor önálló épület)

Mondjuk zsoldos esetén
- egy laktanya esetén minden maradna ahogy most van 2 + 3 hely, 4 óra képzésiidő.
- két laktanya esetén lenne 4 helyem + amiket felszabadítok max 10 (5-8 goldos+nyersanyag, 9-10. gyémántos). 1 egység képzési ideje feleződne, azaz 2 óra lenne. Az egyszerre maximum képezhető egységek száma 2 db.
- három laktanyánál, max 15 férőhely, egy egység képzési ideje 1:20 perc (képzési idő/laktanyák száma), az egyszerre képezhető egységek száma 3. A rendelkezésre álló szabad helyek számától függöen itt mindenki eldöntheti, hogy 1 egységet képez 1 óra 20 perc alatt, 2 egységet 2 óra 40 alatt, vagy 3 egységet 4 óra alatt (egységek száma x 1 egység képzési idejével).

Ha több egység lenne képezve akkor azok nem egyenként kerülnének a laktanyába hanem a teljes képzési idő leteltekor azaz ha 2 egység képzését indítottam el akkor 2 óra 40 perc elteltével kapok 2 egységet. Ilyen esetben úgy nézne ki a dolog mintha nem két laktanyában képeznék 1 - 1 egységet 4 - 4 óra alatt és a harmadik laktanya meg pihen - vagy roszabb esetben mind2őt ugyanott 2x4 óra alatt, hanem besegít a képzésbe csökkentve az időt. 3 egység képzésekor meg gyakorlatilag az történik mintha a 3 szabad hely egyformán oszlana meg a 3 laktanya között.

Bármelyik laktányába beléphetek, ill. felvehetem az elkészült egységeket, mindig ugyanaz a központi képernyő fogad, mintha az x db épület egy laktanya lenne. (Vagy ha érinkezniük is kell akkor akár lehet úgyis, hogy van 1 két laktanyaépületből álló laktanyám 8 (10) férőhelyel és 2 óra / egység képzési idővel, meg egy másik ami nem érinkezik velük, 1 laktanyaépületből áll 4 (5) férőhelyes és 4 óra / egység a képzési ideje.
 
Utoljára egy moderátor szerkesztette:
Státusz
Nem lehet hozzászólni.
Fent