Kezdő lépések megváltoztatása

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Bár nem emlékszem pontosan, hogy miként is van megfogalmazva, de a kezdő küldetéseknél van egy olyan, hogy lépj be egy céhbe, vagy csinálj egyet.
Ezt jó lenne megváltoztatni arra, hogy lépjen be egy céhbe.
Sajnos sok kezdő játékos alapít céhet, aminek az eredménye, hogy nem tudja mit és hogyan csináljon, miként érdemes játszani, így előbb utóbb abbahagyja. Ha pedig csatlakoznak hozzájuk, akkor ők is abbahagyják.
Ha meglévő céhekbe lehet csatlakozni, akkor megnő az esélye, hogy kap tanácsot, és így a játékélmény növekedhet.
 

Jáde*

Tag
Miért kéne megváltoztatni?
Bármikor törölheti a saját céhét, amit alapított, és utána máris csatlakozhat oda, ahova akar. :)
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Pont a játék könnyítése végett van a saját céh alapítás,hogy részt vehessen a ceh-exen, ! Onnan bármikor ki léphet illetve megszüntetheti ha talál magának egy nagyobb létszámú csapatot.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nem tudom ti mit tapasztaltok. De én azt, hogy az új játékosok inkább alapítanak egy céhet, mert azt hiszik az a küldetés.
Semmit nem tudnak a játékról, a chat-et nem fedezik fel, vagy ha fel is fedezik sok esetben leoltják őket.
Tele van minden szerver olyan játékosokkal akik abbahagyják, mert nem sikerült megérteniük maguktól a játékot és segítséget, nem kértek/kaptak, mert nem volt kitől.
Persze vannak kivételek is.
De a nagyobb, vagy aktívabb céhek is küzdenek az aktív játékosok keresésével, megtartásával.
Szóval értem amit mondtok, de ne a tapasztalt játékos fejével nézzétek ezt.
 

Jáde*

Tag
Nem tudom ti mit tapasztaltok. De én azt, hogy az új játékosok inkább alapítanak egy céhet, mert azt hiszik az a küldetés.
Semmit nem tudnak a játékról, a chat-et nem fedezik fel, vagy ha fel is fedezik sok esetben leoltják őket.
Tele van minden szerver olyan játékosokkal akik abbahagyják, mert nem sikerült megérteniük maguktól a játékot és segítséget, nem kértek/kaptak, mert nem volt kitől.
Persze vannak kivételek is.
De a nagyobb, vagy aktívabb céhek is küzdenek az aktív játékosok keresésével, megtartásával.
Szóval értem amit mondtok, de ne a tapasztalt játékos fejével nézzétek ezt.
Én nem vagyok egy régi játékos - 1 éve és 2 hónapja játszom -, és igen, én is először úgy kezdtem, hogy egy céhet alapítottam, mert fogalmam sem volt mit jelent ez. Hamar rájöttem, hogy így nem fog menni, és keresgélni kezdtem a céhek közt. Persze csak harmadszorra sikerült olyan céhet találnom, ahol tudtam tanulni, de sikerült. Eszembe sem jutott, hogy feladjam, inkább azon voltam, hogy minél több tapasztalatot szedjek össze. :)
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Én nem vagyok egy régi játékos - 1 éve és 2 hónapja játszom -, és igen, én is először úgy kezdtem, hogy egy céhet alapítottam, mert fogalmam sem volt mit jelent ez. Hamar rájöttem, hogy így nem fog menni, és keresgélni kezdtem a céhek közt. Persze csak harmadszorra sikerült olyan céhet találnom, ahol tudtam tanulni, de sikerült. Eszembe sem jutott, hogy feladjam, inkább azon voltam, hogy minél több tapasztalatot szedjek össze. :)

Na pont ez az. Ha nem létrehozás, hanem csatlakozás lenne a küldetés, akkor megnövekedne az esélye, hogy egy olyan céhben kötsz ki, amelyik segít. Nyilván akkor is mellé lehetne lőni, de kisebb eséllyel. Főleg, hogy most is látom, hogy boldog boldogtalan céhet alapít és nem haladnak, nem fejlődnek, tele vannak olyan játékosokkal akik azt se tudják mi a lényege a játéknak.
 

ashea55

Nagyon aktív tag
Nos a céhbe lépés semmire se garancia,sőt egyre többen választják a magányos farkas szerepét mivel rengeteg céhnek vannak olyan követelménye ami egy kezdőnek teljesíthetetlen. Én szerintem az a gond,hogy egyáltalán nem tájékozódnak, pedig azonnal tudnak barátokat jelölni akiket lehet kérdezni ,a többi lehetőségről nem is beszélve .Aránylag gyorsan rá lehet jönni,hogy ez egy nagyon összetett játék és ha már nem olvasnak utána akkor legalább kérdezzenek !
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Nos a céhbe lépés semmire se garancia,sőt egyre többen választják a magányos farkas szerepét mivel rengeteg céhnek vannak olyan követelménye ami egy kezdőnek teljesíthetetlen. Én szerintem az a gond,hogy egyáltalán nem tájékozódnak, pedig azonnal tudnak barátokat jelölni akiket lehet kérdezni ,a többi lehetőségről nem is beszélve .Aránylag gyorsan rá lehet jönni,hogy ez egy nagyon összetett játék és ha már nem olvasnak utána akkor legalább kérdezzenek !

Ebben igazad van. Csak sajnos az emberek nem így működnek. Nem mindenki mer írni a globálra például, amit mondjuk meg is értek, mert néha olyan oltást kap, hogy az valami borzalom.
És amikor én is elkezdtem hirtelen annyi infó ért a játékban, hogy nem is találtam a wiki-t, ami ha nem is teljes és jól használható, de eleinte azért nagyon sok segítséget ad. Ha valaki megtalálja és olvassa.
És igen, a céh sem garancia, de ilyet nem is állítottam. Viszont a céh alapítás az jól láthatóan garancia arra, hogy elrontja a saját játékélményét.
 

Andyke

Új tag
Bár nem emlékszem pontosan, hogy miként is van megfogalmazva, de a kezdő küldetéseknél van egy olyan, hogy lépj be egy céhbe, vagy csinálj egyet.
Ezt jó lenne megváltoztatni arra, hogy lépjen be egy céhbe.
Sajnos sok kezdő játékos alapít céhet, aminek az eredménye, hogy nem tudja mit és hogyan csináljon, miként érdemes játszani, így előbb utóbb abbahagyja. Ha pedig csatlakoznak hozzájuk, akkor ők is abbahagyják.
Ha meglévő céhekbe lehet csatlakozni, akkor megnő az esélye, hogy kap tanácsot, és így a játékélmény növekedhet.
Csak annyi javaslatom lenne hozzá hogy kezdésnél ne lehessen céhet alapitani (egyetértek az előzó állitások okaival) épp ezért csak bizonyos szint felett engedném meg az új céh alapitás lehetőségét :)
 

karak-ter

Szerkesztő
Csapattag
Játék operátor
És akkor az ezután induló szerverek jódarabig céhalapítási lehetőség nélkül futnának? Vagy ezt az érdekütközést mégis hogy oldanád fel?
 

dani146

Nagyon aktív tag
Én sem értem, miért ekkora probléma a céhalapítási lehetőség. A küldi amit felemlegettetek szerintem csak egy jó kis opció arra, hogy felhívja az új játékos figyelmét arra, hogy "igen, ilyen lehetőség is van". Ha alapít egy céhet, látni fogja, hogy milyen a kezelőfelület. Ha csatlakozik egy már meglevőhöz jó eséllyel támogatást kap. Azt józan paraszti ésszel látja mindenki, hogy ha egyedül vagy a céhedben hosszú távon nem viszed sokra.
A küldi, ami azt kéri, hogy alapíts egy céhet egyszerű képletet vet fel: alapítasz, kilépsz, keresel egy már meglevőt, csatlakozol, kérdezel, máris könnyebben játszol.
Eléggé irreális a lehetősége annak, hogy alacsony szinten ne lehessen céhet alapítani. Egyrészt mert ez egy alapvető játékfunkció. Elvenni egy alap játékelemet kis korban olyan, mintha azt mondanánk, hogy teszem azt, vaskorban ne lehessen nevezetest lerakni.
 

helen

Nagyon aktív tag
Az a küldi ha jól emlékszem úgy szól hogy "lépj be 1 céhbe vagy alapíts egyet. "
Tehát elsősorban a belépést kéri..
Nem lenne jó ha elvennénk kicsi korban a céhalapítás lehetőségét.
Ennél nagyobb problémának látom, hogy amikor egy kicsi céhet keres, nagyon gyakran dob fel neki az ajánló olyan kicsike céheket, ahol csak pár tag van, és még az a pár tag sem feltétlenül aktív. Én valahogy ezt az ajánlót szabályoznám le, pl. olyan módon hogy ha egy céh tagjai x %.-ban nem aktívak, akkor azt a céhet egyáltalán nem dobná fel az ajánló. Sőt, esetleg elképzelhetőnek tartom azt is, hogy ha egy céh tagjai bizonyos ideig inaktívak, akkor egy idő után automatikusan megszűnne az adott céh. Ezzel elejét vennénk annak, hogy egy kezdő játékos belépjen olyan céhbe, ahol a tagok már nem is járnak fel a játékba. Mert ugye létezik automatikus belépés.. Első körben nem kerülne a céh ajánlásra. Második körben elvesztené az automatikus belépési opcióját, helyette a csak meghívóval opció lépne életbe. Ezzel elejét vennénk hogy valaki belépjen oda, majd csalódottan távozzon, vagy pedig ott ragadjon, szenvedjen, majd inaktívvá váljon maga is. Mert ez történik ha kezdő játékos ilyen helyre lép be. És miközben ott szenved egyedül, aktivitást generál.. Szóval ezt megelőzendő, megváltozna a céh belépési opciója. Harmadik körben meg törölné a rendszer a teljes céhet. Ha az alapítója újra aktívvá válik x év múlva, majd max. újra alapít céhet, vagy belép egybe.. de eltűnnének az ilyen "csapda"-céhek
 

dani146

Nagyon aktív tag
Az a küldi ha jól emlékszem úgy szól hogy "lépj be 1 céhbe vagy alapíts egyet. "
Tehát elsősorban a belépést kéri..
Nem lenne jó ha elvennénk kicsi korban a céhalapítás lehetőségét.
Ennél nagyobb problémának látom, hogy amikor egy kicsi céhet keres, nagyon gyakran dob fel neki az ajánló olyan kicsike céheket, ahol csak pár tag van, és még az a pár tag sem feltétlenül aktív. Én valahogy ezt az ajánlót szabályoznám le, pl. olyan módon hogy ha egy céh tagjai x %.-ban nem aktívak, akkor azt a céhet egyáltalán nem dobná fel az ajánló. Sőt, esetleg elképzelhetőnek tartom azt is, hogy ha egy céh tagjai bizonyos ideig inaktívak, akkor egy idő után automatikusan megszűnne az adott céh. Ezzel elejét vennénk annak, hogy egy kezdő játékos belépjen olyan céhbe, ahol a tagok már nem is járnak fel a játékba. Mert ugye létezik automatikus belépés.. Első körben nem kerülne a céh ajánlásra. Második körben elvesztené az automatikus belépési opcióját, helyette a csak meghívóval opció lépne életbe. Ezzel elejét vennénk hogy valaki belépjen oda, majd csalódottan távozzon, vagy pedig ott ragadjon, szenvedjen, majd inaktívvá váljon maga is. Mert ez történik ha kezdő játékos ilyen helyre lép be. És miközben ott szenved egyedül, aktivitást generál.. Szóval ezt megelőzendő, megváltozna a céh belépési opciója. Harmadik körben meg törölné a rendszer a teljes céhet. Ha az alapítója újra aktívvá válik x év múlva, majd max. újra alapít céhet, vagy belép egybe.. de eltűnnének az ilyen "csapda"-céhek

Ez sem rossz gondolat. De hogy ne bonyolítsuk meg ennyire, szerintem elég lenne ha behoznák a játékba a jól bevált "aktivitás jelzőt". Ezt úgy képzelem el, hogy egy kicsi karika lenne a profil valamelyik sarkában ami zöldre színesedik ha aktív az illető és bepirosodik ha mondjuk x napig inaktív. Ha pedig rávisszük a kurzort érkezne az üzenet, hogy "xy játékos x napja nem lépett be a játékba". Ezt látva adott játékos továbblapoz és keres olyan céhet ami kollektíve zöld tagokból áll.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
És akkor az ezután induló szerverek jódarabig céhalapítási lehetőség nélkül futnának? Vagy ezt az érdekütközést mégis hogy oldanád fel?


Az induló szerver az más kategória. Például néhány hétig ez az opció nem lenne aktiválva, amíg létre nem jön x mennyiségű céh. Vagy valami ehhez hasonló koncepció.
Én sem értem, miért ekkora probléma a céhalapítási lehetőség. A küldi amit felemlegettetek szerintem csak egy jó kis opció arra, hogy felhívja az új játékos figyelmét arra, hogy "igen, ilyen lehetőség is van". Ha alapít egy céhet, látni fogja, hogy milyen a kezelőfelület. Ha csatlakozik egy már meglevőhöz jó eséllyel támogatást kap. Azt józan paraszti ésszel látja mindenki, hogy ha egyedül vagy a céhedben hosszú távon nem viszed sokra.

A küldi, ami azt kéri, hogy alapíts egy céhet egyszerű képletet vet fel: alapítasz, kilépsz, keresel egy már meglevőt, csatlakozol, kérdezel, máris könnyebben játszol.

Eléggé irreális a lehetősége annak, hogy alacsony szinten ne lehessen céhet alapítani. Egyrészt mert ez egy alapvető játékfunkció. Elvenni egy alap játékelemet kis korban olyan, mintha azt mondanánk, hogy teszem azt, vaskorban ne lehessen nevezetest lerakni.

Valóban nem az a probléma, hogy van céhalapítási lehetőség van. Hanem, hogy rutintalan játékosok alapítanak céhet akik nem tudják mi is ez a játék. És igen a józan paraszti ész hasznos, ennek ellenére mégis azt látom, hogy sokan nem kérdeznek, rohannak előre a korokkal, aztán meg dühösek, mert fosztogatják őket.
Jogos amit írsz, de azzal nem oldódik meg az aktív jó játékosok számának növekedése, ha rábízzuk a józan paraszti eszükre őket.
Viszont az sem elvetendő ötlet amit helen írt.
 

helen

Nagyon aktív tag
Ez sem rossz gondolat. De hogy ne bonyolítsuk meg ennyire, szerintem elég lenne ha behoznák a játékba a jól bevált "aktivitás jelzőt". Ezt úgy képzelem el, hogy egy kicsi karika lenne a profil valamelyik sarkában ami zöldre színesedik ha aktív az illető és bepirosodik ha mondjuk x napig inaktív. Ha pedig rávisszük a kurzort érkezne az üzenet, hogy "xy játékos x napja nem lépett be a játékba". Ezt látva adott játékos továbblapoz és keres olyan céhet ami kollektíve zöld tagokból áll.
Nem egészen erre gondoltam, és nem megoldás a javaslatod. A kicsi, mielőtt belép 1 céhbe, nem fogja megnézni hogy a tagjai aktívak voltak-e vagy nem. Másrészt meg nem feltétlenül jó az , ha más játékosok tudják rólad, hogy pl. 10 napja nem léptél be a játékba. És az sem kéne hogy nyilvános adat legyen, hogy 1 adott céh tagjai mennyire aktívak. Elég annyi, hogy az inaktív emberekből álló céh, ne kerüljön a céhet kereső játékosok szeme elé, illetve ha minden egyes taguk x ideje inaktív, mondjuk pl. fél éve már nem léptek be, akkor törlődjön. Kerülnek hozzánk úgy tagok, hogy ilyen inaktív helyekről jönnek át, és van ahol tényleg senki nem lép be a játékba. És a kicsik, akik be tudnak lépni, belépnek, és ott szenvednek egyedül.. segítség nélkül.. tanácsok nélkül.. Ha nem tudnának ilyenbe belépni, nagyobb eséllyel találnának jó céhet. S igazából nem az a gond ha csak pár ember van a céhben, mert lehet azt fejleszteni. A gond mint írtam, az az, ha a pár ember jó része, vagy egésze inaktív, viszont be lehet oda lépni az új játékosoknak.

az aktivitás jelzése eleve kényes téma

léteznek olyan játékok, ahol a céhek-klánok, szövetségek- tagjai látják ha a másik épp online van, vagy ha nem is minden tag, de a társaságok vezetői, igen. és léteznek olyan játékok, ahol a barátok-szövetségesek- látják ha a másik online épp, de csak akkor, ha az illető engedélyezte hogy a másik lássa. s minden egyes barátnál külön-külön be kell állítani hogy engeded-e hogy lásson, vagy nem. de olyan játék nincs, ahol az összes játékos láthatná az összes játékost hogy mikor van épp fenn. ez nem lenne elfogadható opció. nincs is létjogosultsága hogy ez lehetővé váljon. a céheken belüli láthatóságnak vagy esetleg a barátok láthatóságának még lenne némi értelme, viszont annak hogy idegenek lássák mikor vagyok épp aktív, annak nem.
 
Utoljára szerkesztve:
Fent