Kibeszélő Kastélyrendszer

Johnny020808

Új tag
Tegnap pont arról beszéltünk a céhen belül, hogyan tudnám nagyobb aktívitásra serkenteni a kevésbé aktívakat. Köszi szépen hogy kitaláltátok a gondolataimat
 

Csiliz

Aktív tag
Hát úgy látszik a Kastélyrendszert majd később fogják aktiválni, mert hiába keresem, sehol sem találom. Egy másik kérdés, hogy mennyi hiba kerül be ezzel a játékba?! Elég gyakran fordul elő az, hogy egy újdonság bevezetésével a régebbi addig jól működő dolgok itt-ott elromlanak. Nem az addig megszokott módon működnek.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
Pedig megvan és aktív is (már). Csak éppen türelmetlen a társaság egy része.
Sehol nem írta, hogy a frissítéssel fog érkezni, csak annyi volt írva, hogy 13-án. Még van néhány óra a 13-ból, akár ezután is jöhetne.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Pedig megvan és aktív is (már). Csak éppen türelmetlen a társaság egy része.
Sehol nem írta, hogy a frissítéssel fog érkezni, csak annyi volt írva, hogy 13-án. Még van néhány óra a 13-ból, akár ezután is jöhetne.

Már elnézést, de ha jön egy frissítés és egy újítás akkor mivel az se volt feltüntetve, hogy küön időpontban érkezik, így jogos a feltételezés, hogy egyszerre aktiválódnak. Főleg mivel ez lenne a logikus lépés.
 

bütyök-bütyke

Fórum adminisztrátor
Szerkesztő
A frissítés egy dolog és egy új elem aktiválása teljesen más dolog.
Amúgy meg a fejlesztők döntése, hogy mit és mikor tolnak bele a termékükbe.
 

Xadornix

Aktív tag
Nagyon sok tevékenységnél "előjelzi" mennyi kastélypont várható érte, a csatáknál miért nem??
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Annyira nem fix, mivel folyamatosan csökken.
Az egyezkedésnél is ugyanez a szisztéma, mégis előre jelzik.
 

Csiliz

Aktív tag
Egyenlőre nekem is tetszik, de!!!
1. A Céhexpedíciónál miért csökken a kapható kastélypont a "normál" vagy nem tudom hogyan nevezzem csatánál, holott az expedíció előrehaladtával a csaták egyre nehezednek?!
2. A "bázis" (minden 4.) csatáknál a kapható pont előre van jelezve, de az is eléggé változó. Sőt már ott is tapasztaltam, hogy egy nehezebb csatáért kevesebbet kaptam, mint egy könnyebbért. Miért?! A könnyebb csata többet ér?!
3. A Céhexpedíció 4. szintjénél miért nem jár kastélypont a "normál" csata esetén?! (Pl. az első és második szintnél jár, a harmadikat nem figyeltem)
4. A Céhexpedíció 4. szintjénél az első "bázis" csatáért 45 Kastélypontot jelzett ki a program, de amikor megvívtam a csatát és megnéztem, hogy mennyit kaptam érte 60 pont jött ki!? Hogy van ez?!
5. Miért van az, hogy a tárgyalásért néha majdnem 2x annyi kastélypont jár, mint egy csatáért. Nem hiszem, hogy egy tárgyalás annyival nehezebb lenne.
 

Lorant96

Nagyon aktív tag
Egyenlőre nekem is tetszik, de!!!
1. A Céhexpedíciónál miért csökken a kapható kastélypont a "normál" vagy nem tudom hogyan nevezzem csatánál, holott az expedíció előrehaladtával a csaták egyre nehezednek?!
2. A "bázis" (minden 4.) csatáknál a kapható pont előre van jelezve, de az is eléggé változó. Sőt már ott is tapasztaltam, hogy egy nehezebb csatáért kevesebbet kaptam, mint egy könnyebbért. Miért?! A könnyebb csata többet ér?!
3. A Céhexpedíció 4. szintjénél miért nem jár kastélypont a "normál" csata esetén?! (Pl. az első és második szintnél jár, a harmadikat nem figyeltem)
4. A Céhexpedíció 4. szintjénél az első "bázis" csatáért 45 Kastélypontot jelzett ki a program, de amikor megvívtam a csatát és megnéztem, hogy mennyit kaptam érte 60 pont jött ki!? Hogy van ez?!
5. Miért van az, hogy a tárgyalásért néha majdnem 2x annyi kastélypont jár, mint egy csatáért. Nem hiszem, hogy egy tárgyalás annyival nehezebb lenne.
Nem érted a rendszert.
"Az első megnyert csatával 30 pontot, a másodikkal 28-at, a harmadikkal 26-ot. Ez egészen addig folytatódik, amíg el nem éred a 0-t."
Egyezkedésnél ugyanígy.
Ehhez jön még hozzá, hogy:
"A nagyobb találkozásokért cserébe 15 pontot szerezhetsz, méghozzá 4 alkalommal."
Amit kijelez az a kettő összege.
Ha nem egyezkedsz, csak csatázol, akkor a csatáért egyre kevesebb pont jár, míg az egyezkedésért járó nem csökken.
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Nem egyértelmű a jelölés az már biztos... simán lehetett volna 2 szám: 15 + 20, s akkor egyértelműen el lehetett volna magyarázni, hogy ez ebből tevődik össze.
Valamint az is folyamatos probléma, hogy a hivatalos oldalakon lényegesen kevesebb információ van, mint a "hobbiból" fenntartott oldalakon, youtube csatornákon. Nem lenne jobb az információkat házon belül tartani? Vagy nincs kapacitás arra, hogy a 15 szint mellett ott legyen, hogy mennyi pont kell hozzá? Miért kell ehhez egy másik oldalra ellátogatni?

Az meg egyenesen vicces, hogy egyezkedésnél ott van, hogy mennyi pont jár érte (NAGYON HELYESEN) de a csatáknál már ezt nem sikerült megvalósítani... MIÉRT?!
 

Próféta

Nagyon aktív tag
Meg tudja esetleg valaki mondani, hogy ha majd 2361-ben elérem a 15. szintet, utána nullázódik majd az addig gyűjtött bónuszom, vagy folytatódik onnan, ahol éppen tartottam? Mert azért nem mindegy!
 
Fent