Kőkorszaki újítások

largest city

Új tag
Sziasztok!

Tegnap gondolkoztam azon az ötleten, hogy a Kőkorszak is lehetne ugyanúgy végigfejlesztendő korszak a kutatásfa szempontjából, mint az összes többi. A techfára már elkészítettem egy nagyon hirtelen jött, összedobott vázlatot, amely tartalmazza a lényeget.
Új kőkorszaki épületeknek az alábbiakat vezetném be (specifikációkkal együtt természetesen):
• Törzsfőnöki kunyhó (Lakóépület):
o Biztosít: 30 pénz/1 óra
o Költség: 120 alapanyag
o Méret: 2x2
o Építési idő: 10 mp
o Út szükséges
• Halászkunyhó (Gazdasági épület):
o Biztosít: 46 alapanyag/1 óra
o Költség: 144 pénz, 42 lakos
o Méret: 3x4 vagy 4x3
o Építési idő: 30 mp
o Út szükséges
o Termelések:
 5 perc: Csali (8 alapanyag)
 15 perc: Horog (23 alapanyag)
 1 óra: Szigony (46 alapanyag)
 4 óra: Egyszerű horgászbot (77 alapanyag)
 8 óra: Hal (115 alapanyag)
 1 nap: Horgászfelszerelés (230 alapanyag)
• Fosszília (valamilyen nagyobb ősi állat csontvázának egésze vagy része a földön heverve) (Kulturális épület):
o Biztosít: 126 boldogság
o Költség: 240 pénz, 120 alapanyag
o Méret: 3x3
o Építési idő: 1 perc
o Út szükséges
• Tábortűz (Dekoráció):
o Biztosít: 18 boldogság
o Költség: 3 pénz, 5 alapanyag
o Méret: 1x1
o Építési idő: 2 mp
• Szobortest (Dekoráció):
o Biztosít: 18 boldogság
o Költség: 5 pénz, 4 alapanyag
o Méret: 1x1
o Építési idő: 2 mp
• Az Emlékmű épület Kulturális épületté változna méretéből adódóan, építési ideje 2 mp-ről 15 mp-re változna és út lenne hozzá szükséges

• Bunkóstábor:

o Biztosít: Bunkós:
 Könnyű egységek
 Kőkorszak
 Támadás: 4
 Védekezés: 4
 Hatótávolság: 1
 Hadmozdulat: 14
 Támadási bónusz: nincs
 Védekezési bónuszok:
• Bokorban: 1
• Erdőben: 2
 Képzési költség: 15 pénz, 15 alapanyag
 Képzési idő: 10 mp
o Költség: 100 pénz, 70 alapanyag, 21 lakos
o Méret: 2x3 vagy 3x2
o Építési idő: 30 mp
o Extra helyek feloldási költségei rendre:
 30 pénz, 20 alapanyag
 70 pénz, 50 alapanyag
 20 gyémánt
• Nyilastábor:
o Biztosít: Nyilas:
 Távolsági egységek
 Kőkorszak
 Támadás: 4
 Védekezés: 2
 Hatótávolság: 4
 Hadmozdulat. 12
 Támadási bónuszok:
• Sziklákon: 1
 Védekezési bónuszok:
• Sziklákon: 1
 Képzési költség: 25 pénz, 5 alapanyag
 Képzési idő: 10 mp
o Költség: 140 pénz, 100 alapanyag, 35 lakos
o Méret: 3x3
o Építési idő: 1 perc
o Extra helyek feloldási költsége rendre:
 40 pénz, 30 alapanyag
 90 pénz, 70 alapanyag
 20 gyémánt

Ezek a számok csak közelítő jellegűek, a játékbeli arányokat figyelembevéve próbáltam kiszámolni őket.

Előre is köszönöm, hogyha figyelembe veszitek az ötleteimet és ha esetleg a fejlesztőkhöz is eljut és megfontolják. :)

Üdv.: largest cityKőkorszak.jpg
 

Xantos Philus

Aktív tag
Szerintem ezzel az az egy baj van, hogy a készítők ezt a kort eleve inkabb csak a játekmenet demonstrációjának szánják, nem pedig egy hosszadalmasabb kutatási folyamatot. Ha belegondolsz, cégük stratégiájának reszét képezi, hogy egy települes megkezdésekor egy rövid demóval a "tesztelő" könnyen, játékosan, de legfőképp gyorsan és mindenfele bonyodalom nélkül tapasztalja a kortlepés örömét, ezzel a játekban való maradásra ösztönözve az illetőt. Így épül fel a legtöbb online játék és mivel mint azok is, ez is legfőképp (érthető vagy nem érthető módon) a progit szerzéséről szól, az általad elképzeltnél jóval mélyebb marketing-gondolatok magyaráznak néhany lépést, köztük ezt is.
Így tehat ezt sajnos valószínűtlennek tartom.
 

Xantos Philus

Aktív tag
Egyetértek viszont azzal, hogy nincsenek sokszor megfelelően kiépítve a korok. Egy ideje már a kutatási ablakban lévő képet is kivették ami legalább valami feelinget adott az adott kornak. Szerintem a kulturális településeknek sem sikerült a várt módon kiegeszíteni a korokat. Helyette inkább a korok városanak dizájnjának az átgondolásával kellene foglalkozni, hiszen az idővel túlságosan egyneműve váló városképek messze, messze állnak a reklámokban szereplő hangulattól.
 

largest city

Új tag
Akkor viszont valamit nem értek.
Az világos, hogy marketing célokból szedték rövidre a kőkort. Így viszont a bronzkor ahhoz képest rettenetesen hosszú lett és mivel óránként jön fp, kell jópár nap, mire átléphetsz a kövi korba. És ez az idő csak emelkedik a technológiák fp és feloldási költségei miatt.
Emiatt, meg amiatt, hogy ma a nagyobb játékosok gyakorlatilag esélytelenné teszik a kisebbek érvényesülését és fejlődését (folyamatos fosztogatások, lenézés, stb.), sokan már mondjuk koraközépkor előtt feladják (csak most mondtam egy random játék eleji kort), pedig amúgy szeretnék a játékot meg minden, csak a játékosok népművészeti vázák még egymással is. Ahogy visszaemlékszek (8 évvel ezelőtt kezdtem egy hónap múlva), régen sokkal-sokkal békésebb, segítőkészebb, motiválóbb volt az általános morál a játékosok körében, nem volt ez a pörgés, háborúskodás, gyűlölet, stb. És ez szerintem azóta alakult ki rövidesen, amióta behozták a nevezetesek szintoldásának lehetőségét 10-ről felfele. (Aztán jött a Bárka, Csatatér, rendszeres eventek, amik csak méginkább ebbe az irányba tolták a játékot).
Szóval egy szó mint száz, a fentiek miatt szerény józan paraszti (polgári) eszem azt mondja, hogy nem szereznek ugyanúgy sokkal több játékost, csak maximum rövidtávra, mert az embereknek tetszik abban az adott pillanatban, ha kort léphetnek.
Szerintem át lehet úgy variálni a demóküldetéseket, hogy az összhangban legyen egy normális hosszúságú kőkorral is (tehát ne érződjön az, hogy túk hosszú lenne) és a végén korlépéssel záródjon, biztos, hogy képesek lennének erre a fejlesztők. Például: sok termelési, lakóházépítési, katonai demót át lehet öltöztetni a kőkorba is (tekintve, hogy lenne 2 katonai épület is benne). Szerintem aki először látja a játékot életében, az nagyon nagy eséllyel nem fog azon elgondolkozni, hogy túl hosszú a kőkor és nem tapasztalhatja meg egyből a korlépés örömét, mert ez lesz természetes neki.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Azt nem értem, hogy ezzel mit szeretnél elérni pontosan?
A játékosok többsége úgy játszik, hogy azt se tudja merre van előre. És nem azért mert nem segítenek neki, hanem mert egyszerűen nem fogadja meg a tanácsokat.
Ott a wiki, nem tökéletes, de azért használható. A játékosok legalább 60%-a azt se tudja, hogy létezik. Az eventekkel is nagyon sokan nem foglalkoznak érdemben, vagy nem tudják/akarják végigcsinálni érdemben. Bármi is legyen az oka.
Tehát az, hogy a kőkornak is lesz techfája igazából semmit nem ad a játékosoknak. Egy újnak pláne nem, hisz ő még pláne nem tudja, hogy merre van előre.
 

Próféta

Nagyon aktív tag
A kőkorra tekints úgy, mint egy olyan valamire, amikor fogják a kezed és megmondják, hogy mit hova tegyél. Az alapokat ott tudod elsajátítani. És ha végig vittek illetve végig értél rajta, akkor kezdődik az igazi időutazás! Onnantól már rád bízzák a hogyanokat. Ezért is van az, hogy a kőkoron villámgyorsan átvezet a rendszer! Hogy elkezdhesd az önálló "életed"!
 

Lef------

Nagyon aktív tag
Lehet, hogyha a fejlesztők vissza mehetnének az időben, akkor nem jutott volna el a játék ilyen gyorsan a jövő-űrkorszakba.
Végtelen lehetőség lenne letűnt korokból bepakolni az idővonalba, viszont ez ma már nem lehetséges.

HA véletlenül mégis megvalósulna a felvázolt bővítés, akkor is a régi játékosok mégis hogy lehetne ezt végigjátszani?
Ki áldozná fel a sok-sok éves fejlesztgetéseit?
 

largest city

Új tag
Paco83: Igazából csak kicsit színesíteni akartam volna a játék elejét, vagyishogy az elején is egész (vagy fél) korokkal találkozik már az ember. Mint említettem, szerintem (de csak szerintem) meg lehetne valósítani (pl. új katonákkal, ha nem is az összessel és akkor erre lehetne építeni egy kőkori kontinenstérképet is)). Igazából a bronzkoriakat sem nagyon tudod érdemben használni a szomszédokon és a térképen kívül, csak vaskortól kezdve mehetsz ugyanezek mellett CsT-re, CE-re, GvG-re esetenként. De simán lehet, hogy csak én vagyok ilyen őrült. xd
PrOfÉTA: Azért gondoltam meghosszabbítani a kőkort, ha nem is ennyi technológiával, hanem mondjuk csak 1-2-vel, mert a tutorial nem ér véget a Bronzkor legeljén, hanem még egy kicsit tart (javíts ki, ha rosszuk tudnám).
Lef---: Erre azt találnám ki (aztán persze ez is lehet hülyeség), hogy amik megvannak jelenleg is kőkori épületek, azok be lennének sűrítve mondjuk nagyon max 3 technológiába a jelenlegivel együtt (de inkább 2-be), amik ki is lennének fejlesztődve automatikusan, erre ne kellene FP-t költeni ami fontos, hogy átlépj a bronzba, az új épületek meg mennének mellékágnak, amik nem befolyásolnák, hogy hol tartasz vagy sem, hiszen technikailag nem kellenének, hogy kort lépj. Azon meg ha valaki kezdő kiakad, hogy 2-3 FP-vel többet kell költenie a kőkorra, már ne haragudjon, de kezdőként is legyen már az ő baja (főleg, hogy csak FP lenne a feloldási költség, semmi egyéb). 2-3 óra plusz játékidő lenne maximum a részéről, amit amúgy ingyen megkapna, mert 10-es sávval kezdődik a játék.
Egy szó, mint száz, csak egy egyszerű ötlet volt a részemről, kérem, senki ne egyen meg ezért a továbbiakban. xd
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
Senki nem akar megenni, így kép nélkül meg pláne nem tűnsz jófalatnak. :)
Egyszerűen ez amit kitaláltál semmi pluszt nem adna a kezdők többségének. Emlékszem amikor én kezdtem jöttek fel a tutorial ablakok, kattingattam össze vissza és valami történt. De igazából halvány fogalmam sem volt, hogy mit csinálok. Így ezt a fajta szinesítést se igazán éltem volna át.
Plusz, ahogy már többször említettem ennél sokkalta lényeges, kardinálasabb témákban se akar a fejlesztői gárda lépni, pedig az kb az összes játékosra kihatna, kihathatna és még több játékost bírna maradásra, vagy épp még több játékos kapna kedvet a játékhoz hosszabbtávon.
 

largest city

Új tag
Mindegy...
Majd kiderül, hogy a többiek milyen véleménnyel lesznek (vagy lesznek-e egyáltalán).
Igazából nem adtam esélyt arra, hogy ez bekerüljön, csak jólesett elgondolkozni rajta és kicsit megcsinálni, hogy hogyan nézne ki, ha...
És láss csodát: a sejtésem beigazolódott. xd

A képemről meg annyit, hogy a játékbeli profilképem lenne itt is. Ha az első mondat második fele arra akart célozni, hogy hülye vagyok, akkor elnézést, nem akartam azt az érzetet kelteni. Ha nem, akkor semmi.
 

Paco a bölcs

Nagyon aktív tag
A képemről meg annyit, hogy a játékbeli profilképem lenne itt is. Ha az első mondat második fele arra akart célozni, hogy hülye vagyok, akkor elnézést, nem akartam azt az érzetet kelteni. Ha nem, akkor semmi.

Azt könnyen meg tudod oldani, hogy az ottani profilképed legyen itt is. Én is megoldottam.
Az első mondat második fele, az első mondat első felére egy afféle anekdota akart lenni.
 
Fent